SCUDETTO


AC MILAN PRZEJĘTY PRZEZ LI YONGHONGA - ZAPIS RELACJI LIVE

12 kwietnia 2017, 09:26, cinassek Aktualności
AC MILAN PRZEJĘTY PRZEZ LI YONGHONGA - ZAPIS RELACJI LIVE

Okres przed świętami Wielkanocy jest bardzo ważny dla przyszłości AC Milan. Akcje rossonerich właśnie zmieniły bowiem właściciela. Ich nowym posiadaczem został podmiot Rossoneri Sport Investment Lux. Poniżej zapis relacji live, którą cały czas na bieżąco aktualizujemy.

12 KWIETNIA:

[09:25]: Przed godziną 8 na mediolańskim lotnisku Malpensa wylądował samolot z Yonghongiem Li na pokładzie. Chińczyk, szef całej operacji, od razu udał się do hotelu. Jutro wieczorem ma spotkać się w Arcore z Silvio Berlusconim i podpisać umowę dotyczącą kupna AC Milan.

[09:43]: Yonghong Li zameldował się już w jednym z hotelów w centrum Mediolanu. Pod wejściem do budynku dziennikarze poprosili go, aby powiedział do kamer "Forza Milan", ale inwestor tylko uśmiechnął się i nie zatrzymał się przy zgromadzonych ludziach.

[09:45]: Portal MilanNews opublikował zdjęcie samochodu, którym Li przyjechał do hotelu.

[09:59]: Piątkowa konferencja prasowa w Casa Milan dotycząca sprzedaży klubu odbędzie się w godzinach porannych. Według La Gazzetta dello Sport, tego dnia popołudniu Marco Fassone i Massimiliano Mirabelli mogą spotkać się w Milanello z zespołem na niecałe 24 godziny przed derbami Mediolanu.

[10:54]: Portal MilanNews informuje, że reszta chińskiej delegacji, która będzie towarzyszyła Li Yonghongowi oraz Hanowi Li w oficjalnym zakupie akcji klubu, dotrze do Mediolanu jutro.

[10:56]: W TYM miejscu można zobaczyć wideo, na którym jeden z kibiców Milanu mówi po chińsku do Yonghonga Li na lotnisku w Mediolanie, że ma nadzieję na powrót klubu do wielkości. Przyszły właściciel rossonerich w odpowiedzi uścisnął rękę fana.

[13:58]: Dziennikarz Carlo Pellegatti podaje, że Yonghong Li obejrzy sobotnie derby Mediolanu z wysokości trybun, a potem pozostanie w stolicy Lombardii także na kolejne dni, w których będzie już właścicielem Milanu.

[15:22]: W hotelu, w którym zatrzymał się Yonghong Li, doszło już do jego spotkania z Hanem Li - informuje MilanNews. Wspólnik inwestora, który jest o krok od zakupu klubowych akcji, udał się teraz do kancelarii Gattai Agostinelli. Trwają w niej spotkania z prawnikami.

[15:24]: Choć wizyta Chińczyków w Arcore przewidziana jest na jutrzejszy wieczór, to podpisanie umowy nabycia przez nich akcji Milanu odbędzie się kilka godzin wcześniej, rano - podaje wspomniany wyżej serwis. Dojdzie do tego w kancelarii prawniczej Gianni Origoni Grippo & Partners.

[17:14]: Closing zmienił także termin tradycyjnej konferencji przedmeczowej trenera Vincenzo Montelli. Nie odbędzie sie ona jak zwykle na dzień przed spotkaniem, a już jutro o 16. W piątek bowiem uwaga mediów skupi się na rozmowie w Casa Milan z nowymi właścicielami klubu.

[20:40]: Dziś popołudniu po raz ostatni zebrała się rada dyrektorów AC Milan w erze Silvio Berlusconiego. Wszyscy członkowie rady podali się do dymisji, którą zatwierdzi piątkowe walne zgromadzenie akcjonariuszy. Ze starego zarządu w nowym Milanie ma pozostać tylko klubowy prawnik, Leandro Cantamessa

[21:42]: W jednym z lokali w centrum Mediolanu na kolacji spotkały się właśnie trzy osoby, które od jutra będą rządzić Milanem - Yonghong Li, Han Li oraz Marco Fassone. Informacje te podał portal MilanNews.

[21:47]: W TYM miejscu można obejrzeć zdjęcia fotografa zajmującego się AC Milan, Daniele Mascolo. Fotografie przedstawiają Hana Li i Marco Fassone, którzy pojawili się dzisiaj w mediolańskim hotelu zajmowanym przez Yonghonga Li.

[22:36]: Wspomniana wcześniej kolacja zakończyła się - informuje MilanNews. Yonghong Li, Han Li oraz Marco Fassone wrócili do hotelu. Kolejne wieści napłyną do nas jutro. Rano w kancelarii prawniczej w Mediolanie ma dojść do oficjalnego podpisania dokumentów dotyczących sprzedaży klubowych akcji inwestorowi z Chin przez Fininvest.

13 KWIETNIA:

[09:54]: W kancelarii Gop od rana trwa praca nad dopięciem closingu. Jak informują włoskie media, póki co nie jest wymaga obecność kupujących Chińczyków oraz sprzedających Włochów. Kluczową rolę odgrywa natomiast notariusz Ridella, który przygotowuje wszystko od strony formalnej przed zawarciem umowy. Początkowo wydawało się, że transakcja zostanie zawarta późnym popołudniem, ale z racji konferencji prasowej Vincenzo Montelli przed meczem derbowym zaplanowanej na godzinę 16, obecnie wiele wskazuje na to, że kwestia właścicielska zostanie rozwiązana około godziny 12-13.

[10:20]: W kancelarii prawnej Gop zjawili się już Marco Fassone i Han Li, a także Danilo Pellegrino i Alessandro Franzosi, którzy reprezentują Fininvest.

[11:00]: Jak informują włoskie media w tej chwili przygotowana wcześniej ostatnia transza na zakup Milanu jest przelewana na specjalne, zaszyfrowane konto Fininvest. Zostanie zaksięgowana w ciągu 60-90 min. Jak tylko Fininvest potwierdzi przelew, już tylko jeden podpis będzie dzielił Milan od zmiany właściciela.

[11:22]Według nieoficjalnych informacji, umowa została podpisana. AC Milan tym samym zmienił właściciela po ponad 31-letniej erze Silvio Berlusconiego. Wieści te jako pierwsza podała na Twitterze Mariangela Pira, dziennikarka Milano Finanza, dodatkowo zamieszczając poniższe zdjęcie. Informacje potwierdza również portal MilanNews. Kontrakt parafował Han Li.

[11:30]: W miejscu dokonania transakcji pojawił się także dotychczasowy dyrektor generalny Milanu, Adriano Galliani.

[12:09]: Adriano Galliani opuścił już kancelarię tylnymi drzwiami - podaje MilanNews.

[12:37]: W oczekiwaniu na oficjalnie informacje w sprawie dopięcia transakcji, pod kancelarią prawniczą panuje spory ruch - nie brakuje zwłaszcza przedstawicieli mediów.

[13:00]: Według La Gazzetta dello Sport strony czekają jeszcze na poświadczenie notarialne podpisanej umowy. W międzyczasie pojawiło się jeszcze jedno zdjęcie uwieczniające moment podpisu:

[13:16]: Dziennik La Stampa podaje, że oficjalny komunikat o zmianie właściciela AC Milan powinien ukazać się o godzinie 14:30 czasu włoskiego.

[13:47]: Hashtag "#closing" jest obecnie na Twitterze najczęściej używanym we Włoszech - pisze portal MilanNews. Panuje wielkie oczekiwanie na oficjalny komunikat w sprawie finalizacji transakcji...

[14:00]: Wszelkie formalności prawne i finansowe zostały już dokonane. Trwa oczekiwanie na oficjalny komunikat.

[14:20] TO JUŻ OFICJALNE: MILAN MA NOWEGO WŁAŚCIELA! Fininvest i Rossoneri Sport Investment Lux wystoswały wspólny komunikat prasowy.

Oto treść komunikatu:

"AC Milan: sfinalizowano sprzedaż 99,9% udziałów w klubie należących do Fininvest na rzecz Rossoneri Sport Investment Lux.

Fininvest sfinalizował dziś sprzedaż na rzecz Rossoneri Sport Investment Lux całości swoich udziałów, wynoszących 99.93%, w klubie AC Milan.

Dzisiejsza finalizacja oznacza, że wchodzi w życie umowa zawarta 5 sierpnia 2016, a potem odnowiona 24 marca 2017, pomiędzy dyrektorem generalnym Fininvest, Danilo Pellegrino, oraz Hanem Li, reprezentantem Rossoneri Sport Investment Lux.

Szczegóły umowy są takie same, jak te ogłoszone wcześniej i, jak uzgodniły strony, przewidują całkowitą wycenę AC Milan w wysokości 740 mln euro, łącznie ze zobowiązaniami na dzień 30 czerwca 2016, w wysokości około 220 mln euro. Do kwoty otrzymanej przez Fininvest dochodzi 90 mln euro przelane przez konsorcjum na rzecz AC Milan od 1 lipca 2016 do dziś.

Nabywcy potwierdzili swoje zobowiązanie do wykonania poważnych inwestycji mających na celu wzmocnienie potencjału finansowego i sportowego AC Milan.

W dniu jutrzejszym, 14 kwietnia Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zatwierdzi między innymi wybór nowych władz klubu.

Spółka Rossoneri Sport Investment Lux korzystała z usług Rothschild & Co. w ramach doradztwa finansowego oraz z usług Studi Gainni, Origoni, Grippo, Cappelli & Partners i Gattai, Minoli, Agostinelli & Partners w ramach doradztwa prawnego. Finivest asystował Lazard oraz Studio Chiomenti odpowiednio w aspektach finansowych i prawnych". 

[14:50]: Pierwsze słowa Yonghonga Li: „Dziękuję Silvio Berlusconiemu i Finivest za zaufanie, a kibicom za cierpliwość. Od dziś budujemy przyszłość. Krok po kroku wrócimy na szczyt świata”.  

[15:18]: Adriano Galliani, były już dyrektor generalny Milanu, pojawił się w siedzibie Lega Serie A i poinformował przedstawicieli pozostałych klubów o sprzedaży udziałów przez Silvio Berlusconiego. Wszyscy zgromadzeni zareagowali oklaskami - podaje MilanNews.

[16:40] Silvio Berlusconi wystosował list do kibiców, z którego wynika, że nie będzie już pełnił żadnych funkcji w Milanie, w tym funkcji prezesa honorowego. Z treścią listu można zapoznać się TUTAJ.

[17:10]: Takiego komentarza udzielił Adriano Galliani opuszczając siedzibę Lega Serie A: "Po 31 latach z pewnością są emocje. Bardzo schlebiły mi słowa Berlusconiego. Wzruszyłem się także długimi oklaskami kolegów z Lega Serie A".

[17:34]: Po prawie sześciu godzinach, kancelarię prawniczą opuścił teraz również Han Li.

[19:49]: AC Milan potwierdził przewidywania medialne dotyczące terminu konferencji prasowej z udziałem nowych właścicieli. Ma ona odbyć się jutro o godzinie 11 w Casa Milan.

[19:50]: Sky Sport podaje, że Yonghong Li wraz z małżonką, Hanem Li oraz Marco Fassone są w drodze do willi Silvio Berlusconiego w Arcore, gdzie wspólnie z byłym premierem Włoch zjedzą kolację. W spotkaniu uczestniczyć ma także Barbara Berlusconi oraz Adriano Galliani.

[20:27]: Carlo Pellegatti informuje, że jutro o godzinie 18:30 w ośrodku Milanello pojawią się Han Li, Li Yonghong, Massimiliano Mirabelli oraz Marco Fassone. Nowe osoby zarządzające Milanem spotkają się po raz pierwszy wraz z całą drużyną i sztabem szkoleniowym, a także zjedzą wspólną kolację w wieczór poprzedzający derby Mediolanu.

[20:53]: Han Li, Yonghong Li, Marco Fassone, Adriano Galliani i Barbara Berlusconi są już w Arcore. TUTAJ możecie zobaczyć moment przyjazdu włosko-chińskiej delegacji.

[21:57]W piątek o godzinie 11 rozpocznie się konferencja prasowa nowego zarządu w Casa Milan. Już teraz serdecznie zachęcamy do śledzenia relacji live, którą przeprowadzimy na łamach naszego portalu!

[22:14]: "31 lat razem, dzięki, prezesie!" - głosi napis na transparencie pod willą w Arcore przygotowany przez dwójkę kibiców Milanu. Tymczasem opublikowano zdjęcie, które zamieściliśmy w tej relacji jako główne - Silvio Berlusconiego i Li Yonghonga w uścisku dłoni.

[23:30]: Willa Silvio Berlusconiego w Arcore została właśnie opuszczona przez zaproszonych gości. Tym samym i my dziękujemy za wspólnie spędzone dwa dni wraz z tą relacją na żywo. Przed nami natomiast jeszcze sporo emocji - konferencja prasowa nowego zarządu klubu oraz derby Mediolanu!

149 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
adi_avanti
adi_avanti
24 lipca 2017, 11:13
Czekam na nową Erę Milanu.

Osobiście kibicuję Rossonerim od przeszło 25 lat. To wielka zmiana, ekscytująca ale też pełna niepewności. Jest jednak we mnie nadzieja i ogromna wiara. Forza Milan!
0
Rudi899
Rudi899
14 kwietnia 2017, 12:03
hyrus13
przepraszam, chodziło mi o niewiernego Tomasza nie Judasza.
Natomiast o pożyczce na zakup nie chce mi się pisać, bo już to przerabialiśmy zbyt wiele razy, a i tak są osoby które tego nie ogarniają
0
Rudi899
Rudi899
14 kwietnia 2017, 10:18
W końcu można się odezwać, bez wdawania w dyskusje ze wszystkimi "ekspertami biznesowymi". Czekałem cierpliwie i śmiałem się z tych Judaszy (zwłaszcza kiedy próbowali się spierać z grzesiekpl88). Teraz pewnie farbują czerwone paski na koszulkach na niebieskie:D
FORZA MILAN, FORZA CI, KTÓRZY WIERZYLI!
0
hyrus13
14 kwietnia 2017, 10:46
Nie wiem kogo nazywasz judaszem? W ogóle znasz znaczenie słów, których używasz? To, że ktoś miał wątpliwości po wielokrotnym przekładaniu transakcji nie czyni z niego zdrajcy.
Poza tym fakty misiu są takie, że Chińczycy musieli wziąć pożyczkę na zakup klubu więc tym bardziej nie rozumiem o co ci chodzi.
0
Cesash
Cesash
14 kwietnia 2017, 05:55
No i w końcu się udało. Trzeba podziękować Berlu i Gallianiemu za wszystkie lata, ale czas najwyższy na zmiany. Forza Milan!
0
14 kwietnia 2017, 00:50
Najlepsze/najbardziej żenujące są newsy nt. sprzedaży Milanu na wielu innych "rzetelnych" portalach polskich, takich jak np. Sport.tvp.pl... Piszą tam, a raczej wklejają skopiowany tekst, że Milan został przejęty przez Suning... I jak tu wierzyć takim me(n)diom w innych sprawach na których się nie zna człowiek?
3
Ginevra
Ginevra
14 kwietnia 2017, 08:22
Zgadzam się, to naprawdę żenada. I nikt nie weryfikuje i nie poprawia tych bzdur...
2
simon88ss
simon88ss
13 kwietnia 2017, 23:52
No i z tego wszystkiego postanowiłem po kilku latach zarejestrować się i udzielić :) serdecznie witam wszystkich fanów Il Diavolo!

Odnośnie newsa - daj Boże by nastąpiły jak sam Silvio napisał jeszcze lepsze czasy dla Milanu - z całego serca życzę tego Wam i sobie!

Jeszcze mały off - taki optymizm we mnie wszedł, że kolejną koszulkę zamówiłem (tym razem z własnym nadrukiem) oraz synkowi (2 lata) - trzeba wpajać "czerwono-czarne" wartości powoli xD
6
Fushnikov
Fushnikov
14 kwietnia 2017, 09:02
Moja córka juz parę slow z hymnu zna. Ale słyszy go średnio 10x dziennie bo taki mam dzwonek :)
0
Legenda Shevchenko
Legenda Shevchenko
13 kwietnia 2017, 23:35
Oj bedzie sie dzialo po wlasciwej stronie Mediolanu :-D
1
Paolo Zatonelli
Paolo Zatonelli
13 kwietnia 2017, 22:51
"Wesoły nam dzień dziś nastał, którego z nas każdy żądał,
Tego dnia Milan zmartwychwstał, alleluja, alleluja!" -

Nikt nie przewidzi, ile kasy włożą w budowanie nowego Milanu, mam tylko jedno małe życzenie - byleby robili to z głową, a nie szastali pieniędzmi, jak szejkowie - na lewo i prawo. Żadna sztuka zrobić coś takiego, a doprowadzić klub z marazmu do czegoś, jak w Bayernie i Juve.
1
Lipido
13 kwietnia 2017, 22:17
Intrygujący jest tu udział Rothschild
1
Fushnikov
Fushnikov
14 kwietnia 2017, 00:56
Berlusconi był masonem, więc Rothschild będzie kontynuował tradycję ;) Przy okazji nigdy nie zabraknie na transfery, bo nam dodrukują zielonych jak będzie trzeba :D Same pozytywy!
1
Kaakanero
Kaakanero
13 kwietnia 2017, 21:08
Mam tylko nadzieję, że będziemy mieli gwarancje pieniędzy i będą wydawane z głową bez bajońskich kontraktów i kwot za karty zawodnicze :) FORZA MILAN!!
0
PrzemLi
PrzemLi
13 kwietnia 2017, 22:10
Nabywcy potwierdzili swoje zobowiązanie do wykonania poważnych inwestycji mających na celu wzmocnienie potencjału finansowego i sportowego AC Milan. !! oby tylko tak było.
1
grzesiekpl88
grzesiekpl88
13 kwietnia 2017, 20:09
Co by nie było to chyba wszyscy będziemy tęsknić za czerwoną z radości twarzą Gallianiego na trybunach po zdobytym golu :)
Edytowano dnia: 13 kwietnia 2017, 20:09
16
hyrus13
13 kwietnia 2017, 21:49
Grzesiek, musze oddać pokłon. Nie zwątpiłes w Chińczyków i wyszło na twoje. :)
1
grzesiekpl88
grzesiekpl88
13 kwietnia 2017, 22:14
Myślę, że tych którzy nie zwątpili było więcej, z tym, że może nie tak często to okazywali. Ale w sumie te batalie z niektórymi to była jakaś tam rozrywka dla mnie :) w zasadzie od momentu newsa o zaangażowaniu Elliottu już byłem spokojny, oni w byle co nie idą. Niektórzy przyjęli wygodną pozycję pesymisty, ja tego nie lubię.
3
Addrian
13 kwietnia 2017, 23:44
Byłem również jednym z tych co nie zwątpili. Nie komentowałem ponieważ uznałem, że to nie ma sensu. Każdy miał swoje myślenie, rozumienie, obawy. Wyszło na to, że saga dobiegła końca i nastała nowa era. Czytałem komentarze i widziałem, że Grzesiek był chyba najbardziej wierzącym, że się uda, no i się udało :D
1
skoropian
skoropian
13 kwietnia 2017, 19:48
Nareszcie. A teraz cierpliwości u kibiców i zimnej głowy u nowych władz i EUROPO BÓJ SIĘ - WRACAMY !!!!
5
Gattuso28
Gattuso28
13 kwietnia 2017, 19:48
Super że wreszcie koniec tej sagi bo to było uciążliwe doświadczenie.Teraz trzeba wierzyć że będą pieniądze i co równie ważne,że będą mądrze wydawane.Forza Milan!!!
1
lajc1k
lajc1k
13 kwietnia 2017, 18:48
Deulofeu i Pasalić wyrazili chęć pozostania w Milanie na stałe pod warunkiem pozostania Montelli na stanowisku trenera.
1
Presidente
Moderator Presidente
13 kwietnia 2017, 19:06
Najpierw ktoś musi wyrazić chęć by pozostawić ich w Milanie :)

Oczywiście Hiszpan ma większe szanse.
2
Anonim
13 kwietnia 2017, 19:12
Skąd info jeśli można wiedzieć?
0
FaNaTyK
FaNaTyK
13 kwietnia 2017, 19:35
Każdy normalny trener, w tym Montella wykupiłby tych dwóch panów.
0
FaNaTyK
FaNaTyK
13 kwietnia 2017, 20:38
Montella wyraził chęć pozostania w Milanie pod warunkiem pozbycia się Pasalica.
0
Davide
Davide
13 kwietnia 2017, 20:44
Tam, Pasalić, teraz to już pewnie przyjdzie jakiś Fabregas.
0
lajc1k
lajc1k
14 kwietnia 2017, 13:11
Czytalem to na jednej ze stron Milanu na fejsie, było podane źródło ale nie mogę odnaleźć :/
0
Marcin1995
Marcin1995
13 kwietnia 2017, 18:14
Napiszę tylko powodzenia. FORZA MILAN
0
Leonardo 22
Moderator Leonardo 22
13 kwietnia 2017, 17:50
Dziś jest dzień historyczny, nareszcie nadszedł, doczekaliśmy się :)

Ja się cieszę bardzo, ale jednocześnie jest we mnie takie dziwne uczucie, że to już koniec Berlusconiego, Gallianiego.. jest to taki chyba nawet smutek. Nie spodziewałem się, że dzień wyczekiwanego closingu wywoła we mnie aż takie emocje. Trzeba z nadzieją patrzeć w przyszłość :)

FORZA MILAN

Edytowano dnia: 13 kwietnia 2017, 17:51
2
13 kwietnia 2017, 17:30
Dla uczczenia chińsko - włoskiej transakcji w święta zamierzam spożywać wino ryżowe.

W ilościach przemysłowych, żeby nie zabrakło sukcesów.
4
Fushnikov
Fushnikov
13 kwietnia 2017, 17:24
Oficjalne komunikaty mają zostać przedstawione w piątek, wtedy powołany zostanie również nowy zarząd, w skład którego wejdzie czterech Chińczyków i czterech Włochów, m.in. jeden z doradców strony chińskiej, Paolo Scaroni, były prezes włoskiej korporacji gazowo-petrochemicznej Eni i obecny wiceprezes banku Rothschilda, a prywatnie przyjaciel Berlusconiego
1
Presidente
Moderator Presidente
13 kwietnia 2017, 17:54
Sport.pl pisze o Milanie? To krucho o Lewandowskich musi być :)
2
Fushnikov
Fushnikov
13 kwietnia 2017, 19:23
To samo pomyślałem :D
Ostatnia ich informacja to że żona essiena kupiła jakiś klub :D
1
Master
Master
13 kwietnia 2017, 17:22
Mam nadzieję, że dzięki zmianie właściciela Milan wróci na właściwe tory i na stałe powróci do elity, najpierw Włoskiej a następnie Europejskiej. Tak utytułowany klub po prostu na to zasługuje. Trzymam kciuki!
1
acmti__
acmti__
13 kwietnia 2017, 17:20
Mam nadzieję, że wraz z dzisiejszym dniem, kończy się kilku letni post Milanu.
0
Fanatic
Fanatic
13 kwietnia 2017, 17:01
Nareszcie koniec tej opowieści. Nie płaczę po Silvio ale i też nie jestem hurraoptymistą...na razie nowi właściciele oraz ich pracownicy mają "białą kartę" i oby zapisali się na niej nie gorzej niż Silvio. Najważniejsze jest to by mieli ambitne cele oraz mieli obraną strategie jak to osiągnąć i żeby się jej trzymali, bo właśnie brak tej długofalowej strategii spowodował to że Milan podupadł.

FORZA MILAN
0
mufi
mufi
13 kwietnia 2017, 16:46
a mnie jakoś to tak do końca nie cieszy :( MILAN to Silvio ! :) P.S. szkoda, że obecnie piłka się tak zmieniła (kiedyś to my mieliśmy wszystkich wielkich) :) cóż Messi za 2 lata będzie u nas miał numer 10 :)
2
Obserwator
Obserwator
13 kwietnia 2017, 16:58
Kolego nie wiem czy wiesz ale jak ponad 30 lat temu gdy Berlusconi kupował milan zachwala się tak samo jak dzisiaj Abramowicz czy inni szejkowie. Wykładał ogromne pieniądze jak na tamte czasy za zawodników. Lecz teraz ceny poszły wielokrotnie w górę
1
mufi
mufi
14 kwietnia 2017, 10:45
ja dokładnie pamiętam te czasy :) mieliśmy wszystkich wielkich piłkarzy świata, u nas gwiazdy siedziały na ławie, bo były za słabe na Milan :)
0
Milek1996
Milek1996
13 kwietnia 2017, 16:41
Podobno w umowie było napisane, że użytkownik Magneto ma dostać perma :VVV
0
Mirabelli
Mirabelli
13 kwietnia 2017, 16:49
Dobra tam, jak płakał tak dalej płacze, ale zachowajmy to dla siebie po prostu
0
savicevic88
savicevic88
13 kwietnia 2017, 16:39
Jakub Meresiński lubi to!
1
Mirabelli
Mirabelli
13 kwietnia 2017, 16:37
A wiecie co w tym wszystkim będzie najlepsze? Że redakcja i reszta zwyczajnie odetchną z ulgą

Tak po prostu
2
Ginevra
Ginevra
13 kwietnia 2017, 16:44
True story... Ale teraz się zacznie jazda z mercato i jak to kupimy wszystkich piłkarzy świata :D
2
Mirabelli
Mirabelli
13 kwietnia 2017, 16:48
A weź Ginevra, znowu będzie że trzeba kupić Obame i Aguero itd itd
0
Michelangelo
Michelangelo
13 kwietnia 2017, 15:58
Koniec pięknej ery , oby ta chińska chociaż w połowie dorównała tej poprzedniej .
1
SilvioBerlusconi
SilvioBerlusconi
13 kwietnia 2017, 15:42
Ile łez tam musiało się polać... :)
1
Anonim
13 kwietnia 2017, 15:41
No i pięknie ;)
0
ACstach
ACstach
13 kwietnia 2017, 15:19
Zmiany musiały nadejść. Patrzmy w przyszłość z optymizmem.
0
Muniek987
Muniek987
13 kwietnia 2017, 15:18
Ja tam nie odczuwam zadnego smutku po odejsciu silvio i gallianiego. Z zazdroscią patrze na inne kluby, ktore mają klasowych pilkarzy. Oni mają to uczucie ze mają silny zespol i mogą wygrac z kazdym. Chce milan w lidze mistrzow. Berlu spuścil nas w marazm i męke. Ostatnimi latami przekreslil w moich oczach wszystko co zrobił. Jego irracjonalne decyzje i wypowiedzi doprowadzaly mnie szału, jak zwolnienie mihajlovicia i mowienie ze brocchi to swietny trener. Tak jak nas wywindowal na szczyt tak nas spuscil na dno z lysym przyjacielem.
Idzie nowe, niewiadomo czy lepsze, ale gorzej juz chyba byc nie moze. Nizej juz tylko serie b. Chcialbym zbudowac druzynę na wzor monaco. Lemar i bernardo silva to powinny byc pierwsze cele transferowe. Zadnego benzemy i zadnej innej wypalonej badz nigdy nie rozblysnietej gwiazdki. Mlodzi i zdolni zawodnicy wloscy powinni byc kręgosłupem druzyny. Gigio- romagnoli, rugani- loca, verratti/pellegrini-bellotti,kean. Wymarzony sklad do tego zagraniczni gracze ktorzy mogą podniesc poziom a nie byc zapchaj dziurą. Na początek trzeba wydawac z glową, a nie jak inter. Inter niemiłosiernie przeplaca jak za J. Mario. Nie dawac horendalnych pensji, nie chce przyjsc, to nie poszukamy kogos innego.
Teraz trzeba sie skupic na Interze, powinnismy ich rozgnieść
Forza MILAN
0
Owiec
Owiec
13 kwietnia 2017, 15:11
Wspaniale! Jak ja chce widziec nastepne okienko
0
Kuba93ACM
Kuba93ACM
13 kwietnia 2017, 15:03
haha ale mi się morda cieszy :D
1
13 kwietnia 2017, 15:00
No jak tam jeszcze Rothschildowie w to wmieszani, to będą transfery po 300 mln euro :)
0
PrzemLi
PrzemLi
13 kwietnia 2017, 14:46
Yonghong Li: "Dziękuję Prezydentowi Berlusconiemu i Fininvestowi za zaufanie a kibicom za cierpliwość. Teraz zbudujemy przyszłość."
0
Adamken
Adamken
13 kwietnia 2017, 14:40
No i w końcu mamy oficjalny komunikat. Mam lekko mieszane uczucia - z jednej strony radość, że nadchodzi nowe, z drugiej smutek, że era Berlusconiego dobiegła końca. To, czego dokonał Silvio na stanowisku prezesa zostanie zapamiętane na zawsze. Jednak coś się kończy, coś zaczyna. Oby po chudych latach nastały te tłuste, czego nam, wszystkim Milanistom, życzę z całego serca!
0
hyrus13
13 kwietnia 2017, 14:30
No i stało się. Ciekawe co przyniesie przyszłość. Jeśli wierzyć zapewnieniom naszego Silvio to będą transfery i powrót na szczyt. Ja bym chciał przede wszystkim strategicznego myślenia kilka lat do przodu i przemyślanych wzmocnień. A sukcesy same przyjdą.
0
13 kwietnia 2017, 14:28
Jesteśmy świadkami jednego z najważniejszych dni w 117-letniej historii Wielkiego Milanu! Forza Rossoneri!
0
tommyb1
tommyb1
13 kwietnia 2017, 14:26
no to juventinim zostały ostatnie 2-3 lata radości ze zdobywania scudetto :)
2
PrzemLi
PrzemLi
13 kwietnia 2017, 14:25
może ktoś napisać kiedy konferencja z nowymi właścicielami ?
0
Zbanowany x2
Zbanowany x2
13 kwietnia 2017, 14:39
jutro
0
comicowy
comicowy
13 kwietnia 2017, 14:25
Jest już oficjalny komunikat Fininvestu. :)
0
Addrian
13 kwietnia 2017, 14:12
W końcu się udało. Pozdrawiam tych co nie wierzyli!
1
comicowy
comicowy
13 kwietnia 2017, 14:11
Według chińskiego kalendarza dziś przypada Prima Aprilis. :))
1
Toxer
Toxer
13 kwietnia 2017, 14:25
Na szczęście nie Włoskiego :)
1
milan2002
milan2002
13 kwietnia 2017, 13:47
No to chyba faktycznie closing dobiegł końca.
0
Zbanowany x2
Zbanowany x2
13 kwietnia 2017, 13:46
jedziesz Ping pong jedziesz!
1
xodos
xodos
13 kwietnia 2017, 13:38
Wreszcie konkrety
0
HIM1998
13 kwietnia 2017, 13:29
Wie ktoś dokładnie ile wstępnie ma wynosić budżet na nadchodzący sezon?
0
PrzemLi
PrzemLi
13 kwietnia 2017, 13:31
info z dziś : między 130-140 mln
0
HIM1998
13 kwietnia 2017, 13:33
Wielkie dzięki :)
1
SilvioBerlusconi
SilvioBerlusconi
13 kwietnia 2017, 13:27
Dziękuje moi drodzy za piękna epokę w futbolu.
Mam nadzieje, że czerwono-czarny znowu będzie wyznacznikiem potęgi piłkarskiej na świecie.
Żegnajcie na zawsze...
5
karp_fso
karp_fso
13 kwietnia 2017, 12:56
Smutno na to patrzeć, ale cóż... Mam nadzieję, że będzie dobrze ;)
Aczkolwiek mam pewne obawy. Mianowicie, że inwestorzy którzy zostali w konsorcjum (a raczej stworzyli nowe, na gruzach starego), pożyczyli pieniądze tylko dlatego, żeby nie stracić 200 mln które wcześniej wpłacili. Woleli kupić klub niż wycofać się z inwestycji w którą włożyli kupę forsy. Możliwe, że klub znowu zmieni właściciela, albo co gorsza nie będzie zbyt dobrze funkcjonował. Obym się mylił.

A co do osób krzyczących, że Chińczycy nie mają pieniędzy, biedaki, pożyczają itd. Skoro ktoś udzielił im takiego kredytu, to znaczy, że Chińczycy są w stanie to spłacić. Inaczej nikt im takich pieniędzy nie pożyczył, gdyby nie mieli zdolności kredytowej.

Tylko jak pisałem. Są obawy, że klub zdecydowali się kupić tylko dlatego, że już wyłożyli zbyt dużo pieniędzy, żeby rezygnować. A to może mieć fatalne skutki dla klubu...
5
HIM1998
HIM1998
13 kwietnia 2017, 13:26
Też tak może niestety być, ale nie musi... Pożyjemy, zobaczymy...
1
Chaos8585
Chaos8585
13 kwietnia 2017, 12:56
No nareszcie.
0
13 kwietnia 2017, 12:43
Smutno jakoś no ale kiedyś to musiało nastąpić
0
1  2    >

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się