DERBOWY REMIS W SAMEJ KOŃCÓWCE! INTER 2-2 MILAN

15 kwietnia 2017, 11:37, Leonardo 22 Główne newsy

AC Milan zremisował w niezwykłych okolicznościach 2-2 z Interem w Derby Della Madonnina, które rozgrywane są w ramach 32. kolejki Serie A. Od początku meczu większą zaciętość i chęć do gry wykazywał Milan. W drugiej minucie pierwszą stuprocentową okazję miał Bacca, który z 5 metrów wolejem nie trafił do pustej bramki, wcześniej chaotycznie w zamieszaniu w polu karnym strzelali Deulofeu i Kucka! Na samym początku spotkania niesamowite szczęście mieli Nerrazurri. W 6 minucie po raz pierwszy zaatakowali gospodarze Derbów czyli niebiesko - czarni, z lewej strony dorzucił Joao Mario a będącego w dogodnej pozycji Icardiego w ostatniej chwili uprzedził De Sciglio. W 14 minucie napierw Suso lewą nogą uderzał z 30 metrów, Handanović miał problemy przy tym strzale, ale zdołał wybić go na corner. Chwilę później Deulofeu z sytuacyjnej piłki trafił w słupek po czym futbolówka wyszła w pole. Przewaga Rossonerich była widoczna. Po pół godzinie gry tempo opadło, obie ekipy wyhamowały i okazji było mniej. W 34 minucie Deulofeu wyprzedził wszystkich swoich rywali, mijał ich jak tyczki aż ostatecznie zatrzymał go dopiero Handanović wydłububując mu piłkę spod nóg. Rozpędzony Hiszpan był niezwykle niebezpieczny. W 36 minucie Inter objął prowadzenie po golu Candrevy, ewidentnie De Sciglio nie porozumiał się w polu karnym z Donnarummą i włoski skrzydłowy skrzętnie wykorzystał to lobując lekkim wolejem. W 44 minucie było już 2-0 po golu Icardiego. Ivan Perisić po lewej stronie puszczony przez Calabrie pięknie dograł do Argentyńczyka któremu pozostało dobić do "pustaka". Do przerwy podopieczni Montelli znajdowali się w bardzo trudnej sytuacji...

Drugą połowę zaczęliśmy od groźniejszych ataków Interu. W 50 minucie Candreva znów urwał się De Sciglio i oddał mocny strzał z narożnika pola karnego, na szczeście dla sympatyków Il Diavolo była to próba niecelna. W 56 minucie Icardi dogrywał w pole karne do Perisića, a ten z pierwszej piłki uderzył prosto w Gigio! To powinien być gol, bardzo źle przymierzył Chorwacki skrzydłowy. Dziesięć minut później Deulofeu w stylu Robbena ściął do środka i huknął po długim słupku, ale Handanovićpopisał się niesamowitą paradą, w nieziemskiej formie był tego popołudnia słoweński bramkarz. W 72 minucie okazało się, że nawet Handa popełnia błędy, bramkarz gospodarzy wypuścił złapaną piłkę wprost pod nogi bakki, Kolumbijczyk jednak nie spodziewał się tego i nie zdążył odpowiednio zareagować i oddać strzał. Milan przycisnął dopiero od około 77 minuty, widoczne było ożywienie po wejściu Lapaduli. Zawodnicy Internazionale tworzyli szczelną defensywę i ciężko było się przedostać pod pole karne napastnikom gości. W 80 minucie trener Montella poszedł na całość stawiając na Ocamposa w miejsce Calabrii, wszystkie siły zostały rzucone na plac gry. W 83 minucie przyszedł gol kontaktowy dla czerwono - czarnych! Romagnoli po asyście Suso wpakował piłkę do siatki wyprzedzając Mirande. Chwilę wcześniej wspaniale rzut rożny rozegrała ze sobą dwójka hiszpańskich skrzydłowych w ekipie Milanu. W 87 minucie Suso wykonywał wolnego spod linii bocznej boiska, ale dośrodkowanie gracza z numerem 8. wybił we wspaniały sposób Handanović. Sęzia doliczył 5 minut do drugiej połowy, ale czas ten wydłużył się do 97 minuty w której stała się rzecz niezwykła, nieprawdopodobna! Można by rzec że sprawiedliwości stało się zadość po jesiennym meczu! Po rożnym piłkę do bramki wpakował Zapata, do uznania bramki potrzebna była technologia "goal-line", Pan arbiter główny, Daniele Orsato odgwizdał bramkę po czym zakończył to wspaniałe widowisko które na całym świecie oglądało niemal miliard ludzi! W pierwszych "chińskich" Derbach mamy więc remis po niezwykłej gonitwie Rossonerich. Inter 2-2 Milan!

INTER: Handanović; D'Ambrosio, Medel, Miranda, Nagatomo; Kondogbia, Gagliardini, Candreva(90+1' Biabiany), Jao Mario(80' Murillo), Perisić(68' Eder); Icardi.

MILAN: Donnarumma; Calabria(80' Ocampos), Zapata, Romagnoli, De Sciglio; Kucka(57' Locatelli), Sosa(74' Lapadula), Fernandez; Suso, Bacca, Deulofeu.

Bramki: 36' Candreva, 44' Icardi, 83' Romagnoli, 90+7' Zapata

Żółta kartka: 34' Kucka, 37' Candreva, 87' Handanović, 90+3' Gagliardini, 90+5' Locatelli

15 kwietnia 2017, 18:33
Podziwiam obecny Milan za wolę walki i zaangażowanie do ostatniego gwizdka. Kolejny raz w tym sezonie opłaciło się Rossonerim zostawić serce na boisku co przyniosło bardzo ważny punkt. Naprawdę nie wypadało przegrać derbów w pierwszym meczu nowych właścicieli. Milan w pierwszych 2 kwadransach meczu miał na widelcu Inter, a schodził na przerwę z wynikiem 0-2. Na szczęście mogliśmy zaobserwować radość kibiców i nowych władz na koniec.

Najlepszy dzisiaj na boisku Zapata, który przyzwyczaił, że po 2 meczach dobrych przytrafiał mu się fatalny, a teraz po ciężkiej kontuzji gra od dłuższego czasu bardzo dobrze i dodatkowo strzelił bramkę na wagę remisu w derbach. Romagnoli grał również nieźle, strzelił bramkę, ale niestety to on zgubił Icardiego przy bramce. Deulofeu miał kilka fantastycznych rajdów, ale niestety nie mamy killera w polu karnym.

Najsłabiej Bacca i De Sciglio, nie wiem czasami gdzie myślami jest Mattia, ale na pewno nie na boisku. Bacca ma swoje ograniczenia i to bardzo duże. Jeśli szukać dodatkowych środków na mercato to na tych dwóch Panach można jeszcze zarobić całkiem solidne pieniądze.
2
Arva
Moderator Arva
17 kwietnia 2017, 15:15
Co do Bacci, masz rację, ale z opinią o DS nie mogę się zgodzić. Kiedy przechodzi na prawą stronę jest zawsze pewnym punktem drużyny. Mam nadzieję że DS zostanie, i po przyjściu Kolasinaca będzie grał na prawej stronie na zmianę z Calabrią, i będzie mógł wreszcie pokazać swój pełny potencjał.
0
15 kwietnia 2017, 17:31
Niesamowita radość na trybunach po golu na 2-2. Sami Interiści obok, a ja między nimi dre się ile sił! Wspaniałe uczucie!
15
grayman88
grayman88
15 kwietnia 2017, 22:24
Ja niemoge. Od miesiaca pisalem na forum i zapraszalem na piwo po meczu. Siedziałem zaraz za curva sud. Cos niesamowitego co sie tam działo
1
Mirabelli
Mirabelli
15 kwietnia 2017, 17:30
Co za meczycho, co za emocje, to był spektakl godny finału Ligi Mistrzów, świetny mecz, genialny, no nie wiem jak o nim inaczej napisać, bo był po prostu ten mecz bajeczny, brawo Milan, jesteśmy już naprawdę blisko Europy,tylko szkoda że Roma zawaliła mecz z Atalantą, byłoby dla nas o wiele łatwiej, przejdźmy do opisu:

Donnaruma- Dzisiaj jego gra nie zachwycała, 1 gol zapisuje na jego konto i Matii De Sciglio, to są główni winowajcy straconego gola, przy drugim natomiast nie miał nic do powiedzenia, to nie był udany dzisiaj dzień dla Gigio.

Calabria- Oj to był dzisiaj słaby mecz Calabrii, nawet bardzo słaby, drugi gol ewidentnie po jego błędzie, mógł pokryć Perisicia, do tego był dzisiaj strasznie niepewny, brakowało mu dzisiaj wiary po prostu, no cóż, mecz do zapomnienia dla Calabrii.

De Scigilio- Zdecydowanie najgorszy zawodnik meczu, pierwszy gol zapisujemy na jego konto, do tego jego interwencje wołały o pomstę do nieba, do tego nie ogarniam Montelli, dlaczego on gra na lewej obronie, na prawej gra zdecydowanie lepiej, a na lewej jest strasznie pasywny i statyczny, lewa flanka odbiera mu 50% gry, no ale cóż, także mecz do zapomnienia dla niego.

Ocampos- Poza jednym zrywem nic nie zrobił szczególnego, trudno o ocenę tego zawodnika.

Zapata- Bohater dzisiejszego spotkania bez wątpienia, zagrał tak jak na niego przystało, dobry w defensywie, świetny w ofensywie, do tego niejednokrotnie nas ratował przed stratą bramki, brawo Zapata po raz kolejny.

Romagnoli- Także bardzo dobry mecz Alessio, dzisiaj operował niesamowitym spokojem, był jak mur chiński, bo dzisiaj absolutnie żaden piłkarz nie dał rady przez niego przejść, może coś tam Eder i Icardi próbowali, ale dzisiaj grał bardzo dobrze w defensywie, no i wielkie brawa za gol, bo dzięki niemu Milan poczuł grę.

Kucka- Średni mecz Kucki, mało dawał nam w ofensywie, natomiast w defensywie całkiem całkiem za jego waleczność.

Sosa- Kolejny średni mecz Sosy, mamo, jak mnie ten piłkarz irytuje,jego zagrania przyprawiają mnie o bóle głowy, do tego jego wszyscy coś pokazują w tym sezonie(nawet Mati się znacznie obudził), a on dalej nic, ten transfer już można uznać za nieudany, bo dwa bądź trzy mecze nie zdefiniują jego gry

Fernandez- Bardzo dobry mecz Matiego, gryzł dzisiaj murawę, walczył jak za trzech, dobrze grał zarówno w ofensywie jak i w defensywie, naprawdę cieszę się że ostatnio Mati tak zaczął dobrze grać, widać że ten piłkarz ma technikę i gen waleczności, brawo

Locatelli- Dobra zmiana za Sosę, dobrze grał w odbiorze, oraz całkiem nieźle wyprowadzał piłkę, do tego fajnie walczył już kiedy Alessio strzelił gola, naprawdę mi się to podobało jaką ten piłkarz ma zawziętość, dobry zmiana, nie powiem nie.

Lapadula- nie wniósł wiele do ofensywy, ale natomiast zrobił więcej w 20 min niż Bacca podczas całego spotkania, do tego za waleczność, jak zwykle w sumie.

Suso- Cichy bohater dzisiejszego meczu, jego podania były dzisiaj decydujące, do tego szkoda jego było sytuacji z pierwszej połowy, no co zrobimy, Handanović grał dzisiaj rewelacyjnie na bramce, ale i tak wielkie brawa dla niego, bo dzisiaj Suso, Gerard, Zapata i Romagnoli dali nam remis.

Deulofeu- Bardzo dobry mecz Deulofeu, naprawdę dzisiaj złapał wiatr w żagle w kwestii szybkości, szkoda że nie decydował się tak często na strzał, a miał do tego dobitne okazje, do tego szkoda jego sytuacji, no ale znowu Batmanović był nie do zdarcia,, ale brawa za aktywność i za wolę walki dla niego.

Bacca- Nah, lubię Baccę, bo ma ten gen pola karnego, do tego świetnie się zastawia pod nim, do tego ma to niesamowite przyspieszenie, ale trzeba to przyznać, nie ma techniki, fatalnie gra tyłem do bramki, jest niepewny, można hejtować i hejtować, ale po co, no cóż, zarząd musi koniecznie kupić nowego napastnika, bo Carlos już zwyczajnie siada.

Świetny, godny meczu kolejki, do tego emocje były wspaniałe, aż krzyczałem, no nie pozostało mi nic innego jak napisać:

FORZA MILAN!!!!!!!!
2
Diavo
15 kwietnia 2017, 20:10
Romangoli zawalił druga bramkę dla Interu, wszystkie spotkania gość jest spozniony, kiedy to w końcu wszyscy zobaczą. .
mistrzMALDINI
Wszyscy rywale zremisowali ;) dobra kolejka dla nas ;)
2
wesley87
wesley87
15 kwietnia 2017, 16:48
cholera...bylo blisko...moglismy zabic mecz...te sytuacje Perisicia,Edera i Biabianego ehhh ...no i sie musialo zemscic...5 min doliczone a gol w 97 :( ale mecz ogolnie na remis,dobre widowisko,,,FORZA INTER!
1
misiek007e
misiek007e
15 kwietnia 2017, 17:27
miło czytać wypowiedzi normalnych kibiców, widowisko jak najbardziej warte obejrzenia, FORZA MILAN
1
Owiec
Owiec
15 kwietnia 2017, 18:01
Wesley, miło widzieć takich kibiców jak ty, ładny mecz FORZA MILAN!
0
Fushnikov
Fushnikov
15 kwietnia 2017, 18:46
Czekaj czekaj. To jest identyczna sytuacja co z Jude.
Jest fau, rozny etc. I co ma zakończyć??? Przedłużyło się i tyle. W poprzednim spotkaniu Inter grał 10min dłużej. Czy zasłużyli na dodatkowe 10min by dogonić remis??
0
pippoinzaghi09
15 kwietnia 2017, 16:37
Derby mają niesamowity urok , a ta bramka choć tylko o 1 pkt to spustoszenie w moim miejscu zamieszania siała .
Forza MILAN!
0
grayman88
grayman88
15 kwietnia 2017, 16:27
Jezu co sie na trybunach dzialo. Głos straciłem.
4
savicevic88
15 kwietnia 2017, 16:15
Nie licze, że po przejęciu przez Azjatów zaczniemy kupować na prawo i lewo. Wolałbym żeby ogladali każde euro kilka razy zanim je wydadzą. Marzeniem jest obrońca do pary dla Alessio i napastnik któremu piłka przy nodze przeszkadzać nie będzie. Mam dość duża słabość do pewnego napastnika z Evertonu:) Siła, dobra głowa, potężna lewa noga. Więcej chyba mówić nie muszę ;)
1
wilku94
wilku94
15 kwietnia 2017, 16:59
Ewentualnie Gabigol, Andre Silva, Batshuayi. Belotti :)
1
Andre
Andre
15 kwietnia 2017, 16:09
Co za mecz! Brawa dla Milanu za pokazanie dzisiaj charakteru. Remis jest sprawiedliwy, chociaż bardzo szczęśliwy dla nas. Jednak gra bocznych obrońców wołała o pomstę do nieba. Teraz trzeba gonić Atalantę i Lazio. Forza Milan!
0
Diavo
15 kwietnia 2017, 16:06
martwi ze bramki strzelają obrońcy, ale lepiej ze strzelają perfekcyjnie bo Bacca to się zablokowali na amen..
0
luca8282
luca8282
3 zawodników zasłużyło na wyróżnienie moim zdaniem
1. Zapata (pięknie w defensywie jak professore - no i ta bramka MVP)
2. Gerard (robi kolosalną różnicę w naszej bardzo słabej ofensywie bardzo bym chciał żeby u nas został - ale chyba to nie jest realne)
3. Mati (nie dość że gryzł trawę to jeszcze ma super technikę bardzo duża przyjemność patrzeć na jego grę )
15 kwietnia 2017, 16:03
Najsłabszym punktem u Bacci jest przyjęcie i drybling. Nie mowie, żeby kręcił jak Messi ale minąć przeciwnika zwodem powinien potrafić. Szkoda, że Milan na ten moment nie ma napastnika bo Lapadula samym zaangażowaniem bramek strzelać nie będzie.
15 kwietnia 2017, 16:47
Zawsze staram się nie wyrażać źle o zawodnikach, a Baccę dopinguję od czasu transferu do nas, ale to co On ostatnio gra to jest dramat. Myślę że trzeba go sprzedać, dopóki ktoś jeszcze da za Niego sensowne pieniądze. A w Jego miejsce ściągnąć napastnika o trochę innej specyfice (najlepiej Bellottiego :D).
15 kwietnia 2017, 15:45
Teraz można Interowi uciec w tabeli. Oni mają Fiorentinę i Napoli, my Empoli oraz Crotone.Co wcale nie oznacza, że oba mecze będą dla nas łatwe.
15 kwietnia 2017, 15:25
U mnie w bloku post się skończył w 96min. Nie ma bata ze jestem czubem w oczach sąsiadów. Tymczasem Roma 0-1
15 kwietnia 2017, 15:46
Mój 3-letni syn to miał ze mnie niezły polew :)
0
Fanatic
Fanatic
15 kwietnia 2017, 15:23
Dobrze się patrzyło na ten mecz, szczególnie na końcowe 15 min :) Brawo dla chłopaków za wiarę! Na plus Mati Fernandez Na minus De Sciglio i Sosa
15 kwietnia 2017, 15:18
Co za mecz. Juz mialem wyłączać, ale nie zrobilem tego.