SCUDETTO


Paolo Maldini: "Wciąż mam wątpliwości i na pewno nie wrócę do nowego Milanu"

6 maja 2017, 12:00, Ginevra Aktualności
Paolo Maldini:

Legendarny kapitan Milanu, Paolo Maldini wypowiedział się wczoraj dla Sky Sport na temat zmiany właściciela w klubie i roli dawnych legend: „Czy mogę wrócić do nowego Milanu? Absolutnie nie. Podjąłem decyzję jakiś czas temu i szczerze uważam, że była to decyzja właściwa i przemyślana. Mówiłem o tym w październiku. Closing nastąpił miesiąc temu. Moje wątpliwości pozostały. Naturalnie, pozostaje zawsze miłość do tej drużyny, a także smutek z powodu zakończenia ery Berlusconiego, który zagwarantował kibicom i piłkarzom niewiarygodne przeżycia. Jest nadzieja, że Milan może wrócić mniej więcej na ten sam poziom, do akceptowalnych standardów. Mieliśmy spotkanie, ale nie zakończyło się pomyślnie. To nie tak, że ja zawadzam. Miałem okazję wyrazić szczerze to, co myślę, nie będą w żaden sposób uzależniony od niczego i nikogo. Mogę mieć rację albo się mylić, ale niezależność jest najbardziej satysfakcjonującym osiągnięciem mojej kariery i nie zamieniłbym jej na nic innego. Dawne legendy zawadą w klubie? W pewnym sensie tak. Jeśli taki gracz kończy karierę, jego wizja i wizja klubu muszą się pokrywać. Ja grałem w pierwszym składzie do samego końca. Tak właśnie to sobie wyobrażałem: kończę karierę wciąż grając pierwsze skrzypce na boisku. Każdy musi być przygotowany do zawieszenia butów na kołku, nie można przesadzić dla własnego dobra. Nigdy nie zgodziłbym się na siedzenie na ławce. Raz tak się stało w czasie derbów za Ancelottiego, wszedłem w drugiej połowie, ale czułem się tak okropnie, że uświadomiłem sobie, iż nie mógłbym zaakceptować takiej sytuacji, także ze względu na szacunek dla tego, co osiągnąłem w Milanie”.  

24 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
grzesiekpl88
grzesiekpl88
7 maja 2017, 08:20
Zamiast posady dyrektorskiej z ograniczoną decyzyjnością mogli go zrobić szefem skautingu, daliby mu budżet i pełną decyzyjnośclć, wilk syty i owca cała. Paolo zawsze będzie legendą, można go lubić lub nie, ale szacunek mu się należy za to co dla Milanu zrobił.
0
Mirabelli
Mirabelli
6 maja 2017, 23:22
I czego się tak spinacie, przecież Paulo tylko powiedział o czym myśli, ja się cieszę że do dziś nie owija w bawełnę, zawsze go za to lubiłem, za jego otwartość, gość był, jest,i zawsze będzie dla mnie wzorem

Brawo Paolo za otwartość
2
zbylon
zbylon
6 maja 2017, 22:22
Maldini ma wątpliwości jak każdy z kibiców. Projekt mu się nie spodobał, dlatego odmówił. Jestem też pewien, że nie zapukał do Sky Sport, żeby sobie pogadać, tylko dziennikarze przyszli do niego z pytaniami. Paolo mówi co myśli i ma do tego święte prawo, nikogo tu nie krytykuje ani nie obraża. Koleś który napisał, że "Nikt go już nie chce", niech wypowiada się w swoim imieniu a nie za rzeszę kibiców, dla których Paolo Maldini to największy symbol Milanu w ostatnich 30 latach. Zaliczam się do tego grona i nigdy nie zapomnę, że oglądając ostatni mecz Maldiniego, prawie się popłakałem, bo ten piłkarz był częścią Milanu, który znałem od dziecka. Zawsze wierny, zawsze solidny, po prostu kapitan. A wypominanie mu Stambułu, to już przegięcie pały!
0
Fanatic
Fanatic
6 maja 2017, 18:30
Nie rozumiem tego najazdu na Maldinigeo. Przecież nie powiedział nic nie stosownego ani nie "psioczy" na nowych właścicieli. Powiedział jedynie szkoda że era Berlu się skończyła (ja też żałuje ale już tak musiało być bo Berlu nie był w stanie ciągnąć tego) oraz to, że miał wątpliwości i nie przekonał go projekt lub oferowana rola która została mu zaproponowana przez nowych włodarzy. Nie powiedział nic w stylu "z tymi ludźmi Milan nic nie osiągnie" Wręcz przeciwnie powiedział, że jest szansa że Milan powróci na należne mu miejsce.
Trzeba pamiętać o tym że Maldini zawsze był osobą która mówiła to co myślała a nie to co chcieliby usłyszeć inni, to jego wybór i miał do niego prawo. Nikogo nie obraził ani sam nie obraża się na nikogo. Trzeba wiedzieć też że przystąpienie do tego projektu wiązałoby się dla Paolo z pewnym ryzykiem bo to on byłby twarzą i nazwiskiem tego projektu więc ryzykowałby swym dobrym imieniem.
A nowa władza to nie jest coś mega pewnego jak np Silvio kiedy nasz przejmował albo choćby Suning w Interze chodzi mi o srodki jakie stoją za właścicielami. My prawdopodobnie pojedziemy na kredytach i przy właściwym zarządzaniu oraz szczęściu które w piłce jest potrzebne może uda nam się stworzyć zespół który awansuje do LM oraz będzie na tyle medialny że uda się spłacać te raty i pójdziemy w dobrym kierunku ale co będzie jak pomimo dużych inwestycji będzie to samo co z Interem czy nowi właściciele udźwigną to jak Suning? Obyśmy nie musieli się przekonać. Na dzień dzisiejszy podoba mi się osoba Fassone wydaje mi się kompetentny i jest moją nadzieją na lepsze jutro.
2
Muniek987
Muniek987
6 maja 2017, 17:26
Chyba zaczyna gwiazdorzyc. Nie chce to nie, nikt się go prosił nie bedzie. Powtarzał liceum, także nie wiem w czym taki tępak miał by nam pomóc, przejmując schede po galianim jaką chciał. Zdecydowanie, zawsze wolałem Nestę, inzaghiego czy didę. Miałem do niego szacunek, ale jak teraz psioczy ciągle na właścicieli zamiast ich wspierać, stał się dla mnie kretynem, który ma przerosnięte ego. Chcialbym w zarządzie te mądre legendy jak kaka, Pirlo, stam, van basten
0
Ginevra
Ginevra
6 maja 2017, 17:46
Pirlo? Chyba nie wiesz, o czym mówisz...
Trochę bez przesady z tym obrażaniem jednej z największych legend tego klubu. Można się z nim nie zgadzać bez nazywania tępakiem i kretynem, bo za to leci ostrzeżenie.
4
Vol'jin
Vol'jin
6 maja 2017, 18:30
Pirlo? Lul piszesz o gościu, który tupał nogą bo chciał odejść do Realu/Chelsea i tylko grubaśny kontrakt od Gallianiego go zatrzymał ... No i potem czmychnął do Juventusu ;]

ehehe ze Stamem też poleciałeś jako legenda ... równie dobrze to Van Bommel też mógł być legendą Milanu ;] Stam w Milanie spędził zaledwie 2 lata, trudno mówić tu o Legendzie klubu
2
tobiasz
tobiasz
6 maja 2017, 18:39
Nie chce Cię martwić kolego, ale Pirlo ma znacznie więcej obiekcji do Milanu od Maldiniego. Przeczytaj jego autobiografie. Van Basten po meczach od razu wsiadał w samolot i leciał na imprezy do Holandii także również można zaliczyć mu gwiazdorzenie. Stam legendą Milanu? Był wielkim zawodnikiem, miał swój okres w Milanie, ale to nie znaczy, że jest legendą klubu. Kaka był wielki, ale czy on jest odpowiednią osobą do pracy w zarządzie klubu? Z tego co pamiętam jest bogobojnym człowiekiem, więc najwyżej mógłby zostać ambasadorem, nic więcej. To, że ktoś jest legendą Milanu to nie znaczy, że nadaje się do pewnych ról. Przecież nie chodzi tutaj o to aby ktoś pobierał ogromną pensje tylko dlatego, że był kiedyś świetnym piłkarzem.

Maldini miał spiecia z kibicami. Otwarcie mówił o gwizdach i krytyce z ich strony. Garstka z tych kibiców brzydko go pożegnała w ostatnim meczu. Oprócz tego miał spięcia z Berlusconim i jestem pewien, że to Berlusconi był czarną stroną konfliktu(jego próby wpływu na grę drużyny itp).

Maldini cierpi za to, że jest otwartym i odważnym człowiekiem. Jest symbolem Milanu i chciałbym aby kiedyś wrócił do nas.
3
OnlyACM_
OnlyACM_
6 maja 2017, 14:42
Dziwne podejście ma nasz Paolo... Wiadome było ze era Berlu sie kiedyś skończy... Ale takie wypowiedzi sugerują ze nowi właściciele nic nie osiągną , a przecież każdy z nas nawet tego sobie nie wyobraża. Przyjdą wyniki to wróci Paolo takie moje zdanie. Ale troche robi wokół siebie niesmak, a kto jak to ale jemy na serio nie wypada.
2
Presidente
Moderator Presidente
6 maja 2017, 14:27
Szanuję Paolo, jak każdy kibic chyba, i dla mnie powinien być częścią Milanu, bo to jego symbol, ale...Wydaje mi się, że przez to, iż stał się legendą, niekwestionowanym numerem jeden nieco mu odbiło. Rozumiem kiedy mówi, że chce mieć wpływ na decyzje, bo zgadzam się , że taki ktoś jak nie może otrzymać byle jakiej posady. Problem jednak z tym, że on chce być niezależnym.

Z całym szacunkiem, pomijam kwestie doświadczenia i tego że genialny piłkarzy nie równa się genialny trener/manager, ale czego on oczekuje? Właścicielem Milanu był Silvio Berlusconi a teraz Yonghong Li i to oczywiste, że jest pewna hierarchia i każdy od kogoś jest zależny. Dlatego jest zarząd, dyrektor generalny, sportowy, kierownik, rzecznik, trener itd itd

Jeśli Paolo chce być niezależny, to ja mu proponuję zainwestować w jakiś klub Serie D lub Lega Pro i niech pokaże swój warsztat wprowadzając go na salony.

Chce go w Milanie, ale jednocześnie zgadzam się z przedmówcami, że to zaczyna być trochę męczące.
3
grzesiekpl88
grzesiekpl88
6 maja 2017, 22:43
Już zainwestował, jest współwłaścicielem Miami FC.
0
MariuszR06
6 maja 2017, 14:07
Z każdą wypowiedzią Paolo traci u mnie...Irytujące sa już jego wypowiedzi....
2
Kuba93ACM
Kuba93ACM
6 maja 2017, 13:33
Naszemu El Capitano chodzi tylko i wyłącznie o to że to on chce mieć władzę i tylko jego mają słuchać,tak jak było na boisku i zapewne w szatni tak w skrócie :) Ale ja mu się nie dziwię to jest taki typ człowieka a charakteru nigdy się nie wyzbędziesz to jest coś takiego jak instynkt z czym się rodzisz,
1
Materazzone
Materazzone
6 maja 2017, 14:10
I ten charakter wyszedł w Stambule ;)
0
Kuba93ACM
Kuba93ACM
6 maja 2017, 14:30
Chodzi mi o charakter za całokształt
0
Materazzone
Materazzone
6 maja 2017, 15:49
Mi też. Paolo jako kapitan zawiódł i tyle. Niechęć do niego całej Curva Sud też się znikąd nie wzięła. Osobiście ja go jakoś nigdy szczególną sympatią nie dażyłem. Piłkarzem był wybitnym to fakt i trudno zaprzeczyć ale jak długo kibicuje Milanowi, a to już coś koło 20 lat to zawsze Maldini mnie wkurzał tym co i jak mówi!
0
FaNaTyK
FaNaTyK
6 maja 2017, 12:48
Ale nikt już nie chce żebyś wracał.
0
SKYcalcioTV
SKYcalcioTV
6 maja 2017, 15:15
Ja chcę
2
matten
6 maja 2017, 12:28
Miał propozycję, odmówił i po co dalej wałkować ten temat?
0
Fushnikov
Fushnikov
6 maja 2017, 12:33
Żeby nazwisko szybko w chińskim Milanie nie zgubilo się pośród nowych gwiazd.
0
Owiec
Owiec
6 maja 2017, 12:24
Nie widziałem wielkiego Milanu, wiec nie widziałem Paolo w akcji. Szkida no :/
0
kozik
kozik
6 maja 2017, 12:20
jak wrócimy na szczyt to się będzie pchał na byle jaką posadkę xD a tak marudzi cały czas i już się nie da tego czytać
1
SKYcalcioTV
SKYcalcioTV
6 maja 2017, 12:08
Mój ulubiony Milanista
1
Materazzone
Materazzone
6 maja 2017, 12:04
Nie lubię typa.
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się