SCUDETTO


Mirabelli: "Kalinić? Albo Diego Costa, albo Aubameyang... Nie mogę się pomylić dla tych kibiców"

9 sierpnia 2017, 11:23, cinassek Aktualności
Mirabelli:

Ciekawego wywiadu dla Quotidiano Sportivo udzielił dyrektor sportowy Milanu, Massimiliano Mirabelli. W rozmowie poruszona została m.in. kwestia poszukiwania nowego napastnika. Oto słowa osoby odpowiedzialnej za pion sportowy rossonerich:

"Fassone? Już gdy pracowaliśmy razem w Interze, mieliśmy doskonałe relacje. Potem jego niesłusznie odesłano z klubu. Zapytał mnie, czy chciałbym razem z nim pracować i dotrzymał słowa powierzając mi sektor techniczny Milanu. Powiedział: ‘Widziałem jak pracujesz, wiem kim jesteś...’. Cóż, bardziej wtedy zawierzyłem Marco niż Milanowi, dużo ryzykując w dniach wielkiego oczekiwania na closing, który wciąż nie nadchodził. Ale zawsze wierzyłem, że nam się uda - na przekór tym, którzy do tej pory nie mogą tego przetrawić..."

"Mercato? Lubię moją pracę. Ostatnie miesiące były wspaniałe, zrobiliśmy coś wielkiego, bez precedensu, ale najlepsze dopiero się zaczyna. Jak tylko skończymy budować pierwszą drużynę, czekają zastępy piłkarzy, których trzeba obserwować, śledzić podczas rozgrywek kilka razy w tygodniu, za granicą. Trzeba być zawsze na bieżąco ze zmieniającymi się technikami, nowymi pomysłami, które można zbierać i przeszczepiać na własny grunt. Im większe zaangażowanie, tym wyższa piłkarska kultura..."

"Negocjacje z Raiolą? To były bardzo intensywne i trudne przeżycia. Nie było łatwo zatrzymać Donnarummę. Inni wcześniej też próbowali bez skutku. Ale nam się udało, bo to było ważne. To zwycięstwo, na którym można było zbudować całą resztę. I tak się też stało. Raiola również to zrozumiał".

"Kalinić? Albo Diego Costa, albo Aubameyang... Potrzebujemy napastnika, ale nie możemy się pomylić. Ja nie mogę się pomylić dla tych kibiców, którzy cenią mnie za to, co udało się dokonać, za przejrzystość mojej pracy. Widziałem to tutaj, widziałem w Chinach, gdzie entuzjazm dorównuje temu z San Siro".

"Pierwszy ważny wyjazd w roli obserwatora? Do Saint-Etienne, aby obserwować Aubameyanga".

"Nowy Milan? Berlusconi dokonał przemyślanego wyboru, a my zrealizowaliśmy jego wszystkie pragnienia. Nawet więcej. Postawiliśmy w centrum naszego projektu kibiców, których pokazujemy z wielką dumą. Dla nich schowaliśmy się w okopach, nie odpuszczaliśmy i unikaliśmy zatrutych strzał... Gdzie chcemy dotrzeć? Pierwszy cel - entuzjazm kibiców i to, by nigdy nie zgasł. Dlatego trzeba zrealizować coś ważnego. Te 67 tysięc na San Siro na meczu Milan - Krajowa narzuca nam ogromną odpowiedzialność. Nasz plan to Liga Mistrzów, potrzebne będą wielkie wyniki, ale nie da się zaprzeczyć, że naszą drużynę staraliśmy się skonstruować według modelu ‘naukowego’: wielu młodych z myślą o przyszłości, z Bonuccim i Biglią jako mistrzami, którzy pomogą im dojrzeć. Nie tylko, żeby wygrywać dzisiaj, ale by stworzyć cykl".

"Gwarancje za Biglię i Bonucciego? Macie pojęcie? Decydując się sprowadzić Bonucciego i Biglię, których kluby zgadzają się na transfer, chyba wiesz dobrze, co robisz?!"

22 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
matten
9 sierpnia 2017, 17:07
"Nie było łatwo zatrzymać Donnarummę. Inni wcześniej też próbowali bez skutku."
Mam nadzieję, że nie okaże się to pyrrusowe zwycięstwo i za rok lub dwa znajdzie się ktoś, kto wyłoży grubą kasę za młodego Włocha, a fakt przedłużenia kontraktu na takich warunkach nie wpłynie negatywnie na resztę zespołu.

"Kalinić? Albo Diego Costa, albo Aubameyang..."
Kto by nie przyszedł będę zadowolony. Najlepszy z tego grona byłby w moim mniemaniu Aybameyang, który miałby szansę stać się twarzą nowego Milanu i pociągnąć kwestie marketingowe poza Europą. Diego Costa też nie byłby złym wyborem o ile nie traktowałby Milanu jako chwilowego przystanku w swojej karierze. Kalinić to chyba najmniej pożądana opcja, ale skoro Montella go chce to pozostaje mieć nadzieję, że wie co robi.

"naszą drużynę staraliśmy się skonstruować według modelu ‘naukowego’: wielu młodych z myślą o przyszłości, z Bonuccim i Biglią jako mistrzami, którzy pomogą im dojrzeć."
W przeszłości popełniliśmy błąd nie odmładzając zespołu na czas, zatrzymując niejako na siłę naszych senatorów. Myślę, że miks młodości i doświadczenia to odpowiednia droga. Aby utrzymać ten kierunek potrzebna będzie porządna sieć skautingu, bo sam Mirabelli nie da rady.
0
milan2002
milan2002
9 sierpnia 2017, 14:25
Jeżeli nie mogą się pomylić to z wymienionej trójki tylko Aubameyang. Wydaje mi się jednak, że popełnili błąd zwlekając z wyłożeniem odpowiedniej oferty. Teraz jak PSG zapłaciło 222mln za Neymara to rozpętało się szaleństwo a ceny sięgają wręcz kosmosu. Borussia żąda za Dembele 150mln. Jeśli Barca spełni ten warunek to nie ma opcji aby sprzedali w tym okienku jeszcze Aubameyanga. Podsumowując szansę na pozyskanie napastnika z topu są niezwykle mizerne na ten moment. Ewidentnie, albo postawimy na Cutrone, albo przyjdzie Kalinić.
1
expert
expert
9 sierpnia 2017, 14:57
Coutinho przejdzie do Barcelony.
0
Obserwator
Obserwator
9 sierpnia 2017, 16:02
Do expert. Widziales gdzies na jakims forum jude kibica Milanu? Wez się opanuj. Wygrane 6 razy serie a nie upowaznia was do niczego. Boicie się no widac ze I Milan I inter weacaja I znowu bedziecie w cieniu niby juve dobre cos tam probuje ale na arenie miedzynarodowej zawsze as mediolanem . Zawsze uwazalem ze kibice juve to snoby boicie się I tyle...
0
pazioni
Moderator pazioni
9 sierpnia 2017, 13:38
Benassi podpisał kontrakt z Violą.
0
radson1406
radson1406
9 sierpnia 2017, 13:33
Kurcze,troszke niepokojaca jest ta cisza transferowa.Tymbardziej iz inne ekipy wziely sie bardzo mocno do roboty.Dzis czytam iz Benassi trafia do Fiorentiny,ktora przeciez powinna miec do zaoferowania mniej niz my.J awciaz uwazam iz jesli naparwde chcemy bic sie o LM z Napoli,Interem,Roma,Juve i Lazio to potrzeba nam jeszcze 2 duzych transferow.Klasowy napastnik bedzie bardzo wazny ale moze jeszcze wazniejszy bylby ktos do pomocy u gry obok Kessie i Biglii.Mam nadzieje,ze to tylko cisza przed burza i Mirabelli z Fassone jeszcze wyciagna jokera z rekawa.
0
Inzaghi_9
Inzaghi_9
9 sierpnia 2017, 12:32
A Martial się w United marnuje...
0
Quers2
Quers2
9 sierpnia 2017, 11:52
Jak przyjdzie Aubamayeng to mamy kadrę, która jest w stanie zdetronizować Juve. Nie mówcie mi, że to niemożliwe ze względu na liczbę transferów. Zobaczycie, że na to wystarczy góra dwa miesiące, początek sezonu mamy dość łatwy jeżeli chodzi o terminarz, więc powinniśmy dać rade. Drużyna posiada świetnego trenera, z którym na początku stycznia zajmowaliśmy 2 miejsce! To że zabrakło zmiennikow, słabsza forma kluczowych graczy i kontuzja Bonaventury zadecydowała o tym, że nie wytrzymaliśmy wyścigu o Ligę Mistrzów. Teraz ma konkurencyjną kadre i z Montellą za sterami jesteśmy w stanie walczyć z Juventusem
0
expert
expert
9 sierpnia 2017, 14:56
I właśnie te krzyki psują wizerunek klubu który kocham. Po co tak szczekasz? By w kwietniu siedzieć już cicho?
0
Quers2
Quers2
9 sierpnia 2017, 18:52
Oj panie expercie. Gdzie ja tu szczekam? Ja wyrażam swoją opinię. Według mnie jak uda się zgrać drużynę i przyjdzie Aubamayeng to jest szansa na pokonanie Juve. Ty możesz myśleć inaczej i ja to szanuje, ale mógłbyś podać argumenty. Po to są komentarze, żeby wymieniać się swoimi opiniami i kulturalnie dyskutować. Pozdrawiam
0
Fushnikov
Fushnikov
9 sierpnia 2017, 11:48
Chińczyków nie ma
0
konkix2
konkix2
9 sierpnia 2017, 11:56
Podobnie jak z twoim mózgiem.
2
Fushnikov
Fushnikov
9 sierpnia 2017, 13:53
Ostro mi pojechałeś.
Wracaj do przedszkola zabierać mniejszym zabawki.
0
expert
expert
9 sierpnia 2017, 11:36
Aktualny bilans transferowy: -162,80 mln.

Piękna sprawa. Jeżeli jeszcze dojdzie transfer napastnika to myślę że UEFA będzie miała podstawy by nam nałożyć karę za naruszenie FFP ewentualnie zakazu transferowego.

Ale jakby nie patrząc z ta wisienka na torcie spokojnie mielibyśmy załatwione transfery na dwa lata :)
0
Ginevra
Ginevra
9 sierpnia 2017, 11:40
"Ale zawsze wierzyłem, że nam się uda - na przekór tym, którzy do tej pory nie mogą tego przetrawić.."
6
Vol'jin
Vol'jin
9 sierpnia 2017, 11:54
ale wiesz, że FPP to nie tylko bilans transferowy? a cały przychód do klubu - wydatki w ciągu roku?

Nie można teraz tak pisać,że jesteśmy - 162 mln euro bo to może w rzeczywistości na przykład - 25 mln eruo czyli zgodnie z FPP ;]
1
grzesiekpl88
grzesiekpl88
9 sierpnia 2017, 12:03
Popatrz sobie na PSG kolego.

Poza tym mamy w okresie 3 letnim wyjść na zero, ten sezon możemy skończyć na minusie.
0
Siwus
Siwus
9 sierpnia 2017, 12:08
Wydaje mi się, że UEFA będzie zbyt zajęta kręceniem PSG i na nich się w tym roku skupią
0
imperator5000
imperator5000
9 sierpnia 2017, 12:37
Jeżeli kibica Juventusu ból tyłka trzyma tak mocno, że udaje kibica Milanu i sieje na naszej stronie defetyzm już od przeszło dwóch miesięcy, to znak, że sprawy naszego klubu idą zdecydowanie w dobrą stronę :)
6
jasiom22
jasiom22
9 sierpnia 2017, 14:13
Z tego co pamietam, to liczy sie bilans roczny, wzgledem poprzedniego roku. Milan Berlu mial mega dlug i marniejace przychody, milan chinski zaczal sie od splacenia dlugu, zeby mozna bylo wydawac... Przychody juz zapowiadaja sie dobrze a to poczatek. Przy tym i tak zmniejszyc dlug, czyli roczny bilans tego roku wzgledem ostatniego.. Wiec spokojna glowa....
0
Obserwator
Obserwator
9 sierpnia 2017, 16:21
Do expert. Widziales gdzies na jakims forum jude kibica Milanu? Wez się opanuj. Wygrane 6 razy serie a nie upowaznia was do niczego. Boicie się no widac ze I Milan I inter weacaja I znowu bedziecie w cieniu niby juve dobre cos tam probuje ale na arenie miedzynarodowej zawsze as mediolanem . Zawsze uwazalem ze kibice juve to snoby boicie się I tyle...
0
Tarbok
Tarbok
9 sierpnia 2017, 17:03
Kochani, w FFP (nie FPP, bo FPP to widok z pierwszej osoby w grze :D) chodzi o to, by strata finansowa (przychody - koszty) z trzech kolejnych lat nie przekraczała -45 mln euro. U nas wyniosła dużo więcej za jeden rok i jesteśmy tak czy siak w pupie jeśli chodzi o te zasady.
Z kolei jak kupujesz zawodnika dajmy na to za 100 milionów euro to nie powstaje żaden koszt z tej okazji, bo wydałeś 100 milionów, ale masz zawodnika wartego 100 milionów. Jeśli ten zawodnik będzie grał przez 5 lat w klubie to co rok koszt z tej okazji będzie wynosił 20 milionów euro (tzw. amortyzacja) oczywiście pensja zawodnika.
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się