Primavera rozbita przez Sassuolo na inaugurację rozgrywek

9 września 2017, 15:24, Presidente Aktualności

Podopieczni Gennaro Gattuso nie najlepiej rozpoczeli rozgrywki Primavery. Na inaugurację sezonu 2017/2018 doznali porażki od rówieśników z Sassuolo aż 1-5, choć nic nie zapowiadało takiego rezultatu. Rossoneri dobrze weszli w mecz i już po 12' minutach prowadzili na terenie gości 1-0, a na listę strzelców wpisał się Riccardo Forte (wideo). Niestety, cztery minuty później doszło do sytuacji, która miała ogromny wpływ na dalsze losy pojedynku. Gracz Sassuolo, Nicholas Pierini, dostał znakomie podanie od swojego kolegi i wychodził sam na sam z Alessandro Guarnone, lecz przed polem karnym sfaulował go Raoul Bellanova i arbiter, Federico Fontani, bez zawahania wyciągnął czerwony kartonik. Gennaro Gattuso dokonał szybkiej korekty w składzie i ściągnął z boiska Jorgena Larsena, a wpuścił na plac Andresa Llamasa. Korzystnego wyniku nie udało się jednak obronić i jeszcze przed przerwą wyrównał Pierini. Druga połowa to już popis gospodarzy, którzy wykorzystali grę w przewadze i wbili jeszcze cztery gole. Przemysław Bargiel cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

MILAN: Guarnone, Bellanova, Campeol, Bellodi, El Hilali, Sportelli, Tiago Dias (73' Sinani), Pobega, Larsen (16' Llamas), Brescianini ( 59' Finessi), Forte