SCUDETTO


Adwokat Berlusconiego: "Artykuł La Stampy to celowe pomówienie. Podejmiemy niezbędne kroki"

13 stycznia 2018, 15:15, Ginevra Aktualności
Adwokat Berlusconiego:

Niccolò Ghedini, adwokat Silvio Berlusconiego skomentował ostro dzisiejsze doniesienia La Stampy na temat rzekomego dochodzenia w sprawie Milanu: "Po raz kolejny gazeta wspierająca określoną opcję polityczną i grupę interesów przeprowadza atak na prezesa Berlusconiego całkowicie bezpodstawnym artykułem. Dziennikarstwo śledcze jest ogromną wartością, którą należy chronić i podtrzymywać, bo jest jednym z filarów chroniących demokrację. Kiedy jednak publikuje się fałszywe informacje, nie po to by informować, ale by atakować i szkodzić jednej opcji politycznej w delikatnym czasie kampanii wyborczej, to nie jest już dziennikarstwo, ale fakt istotny pod kątem prawnym, obywatelskim i przede wszystkim etycznym. Co jeszcze poważniejsze, wczoraj wieczorem zostaliśmy uprzedzeni, że fałszywy artykuł zostanie opublikowany w La Stampie. Od razu poinformowaliśmy dyrektora dziennika oraz jednego z redaktorów na temat bezpodstawności, braku prawdopodobieństwa i nieprawdziwości informacji. Mimo to publikacja nastąpiła. Świadczy to zatem o celowości pomówienia, które nie może zostać odczytane inaczej, jak tylko próba ingerencji w trwającą kampanię wyborczą. Zostaną oczywiście podjęte wszystkie niezbędne kroki w tej sprawie".

Mimo zapewnień mediolańskiej prokuratury o braku postępowania, La Stampa upiera się przy swojej wersji powołując się na dwa niezależne źródła...    

14 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
gorylmagila
gorylmagila
14 stycznia 2018, 10:21
A co pieniędzy .... Oglądałem skrót Tottenham vs Everton i jak Ericksen strzelił bramkę to pomyślałem a mógł grać w Milanie .... Niestety ktoś chciał Matriego ... Przepraszam za ten offtop ale nie mogłem powstrzymać się.
1
Ass
Ass
13 stycznia 2018, 21:34
Ginevra, też lubię Terrego Pratchetta :)
1
13 stycznia 2018, 18:08
Czekam na dalszy rozwój sytuacji.
0
AlphaOmega
AlphaOmega
13 stycznia 2018, 15:49
Pranie brudnych pieniędzy wcale nie musi być mrzonką. Nie tak dawno dostałem tygodniowego bana za podejrzenia, iż w Milanie rzeczywiście mogą dziać się takie rzecz i jak widać jednak coś jest na rzeczy :)
1
Ginevra
Ginevra
13 stycznia 2018, 15:57
Tak, szef prokuratury w Mediolanie kłamie, a dziennikarze mówią prawdę, bo im jakieś "źródło" doniosło. Moje źródło donosi, że ziemia jest płaska i podtrzymuje ją wielki żółw!
Edytowano dnia: 13 stycznia 2018, 18:38
15
grzyweek7
grzyweek7
13 stycznia 2018, 16:11
A może i jest płaska np jak samolot leci to z jego wysokości pasażerowie powinni widać zakrzywienie którego jednak nie widać, i samolot musiałby lecieć dziobem lekko w du a nie leci- taka ciekawostka XD
0
Tarbok
Tarbok
13 stycznia 2018, 16:21
^ Masz słabe źródło, niedoinformowane o czterech słoniach stojących na żółwiu. ;)
0
Tarbok
Tarbok
13 stycznia 2018, 16:24
@AlphaOmega Oczywiście, że jest to pralnia pieniędzy, w co administracja acmilan.com.pl jest wtajemniczona i Berlusconi płaci jej potajemnie za utrzymywanie tego w tajemnicy i banowanie użytkowników, którzy o tym wspomną.
11
Owiec
Owiec
13 stycznia 2018, 17:03
I to lubię na tej stronie, że czasem trafi się jakiś fajny temat i można pożartować o czymś :D choćby o teoriach tego "czym" jest Ziemia :D
1
AlphaOmega
AlphaOmega
13 stycznia 2018, 17:39
Ok, na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie oskarżam Milanu o pranie pieniędzy, ale... Każdy z nas wie, że Berlusconi to krętacz. Jeśli nasz były prezydent rzeczywiście posiadał kapitał w ChRL i przez różnorakie obostrzenia nie mógł go stamtąd wydostać, to podstawienie obywatela chińskiego jako prezydenta Milanu wcale nie byłoby takim głupim pomysłem. Wówczas pieniądze bezproblemowo trafiają do Silvio i wszyscy są zadowoleni.
1
grzesiekpl88
grzesiekpl88
13 stycznia 2018, 17:44
Alpha Gdyby tak było to Li już by siedział. Przy takiej transakcji banki weryfikowały jego majątek poza tym większość transakcji poszła na kredyt. Jeden bank można nabrać, może nawet kilka. Ale Elliott'a w wała nie zrobisz ;)
1
grzesiekpl88
grzesiekpl88
13 stycznia 2018, 18:29
grzywek7 - samolot leci dziobem w dół ale jest tak specjalnie zbudowany żeby pasażerowie tego nie zauważali bo mogłoby im się wydawać że spadają. Gdybyś kiedyś zobaczył samolot bez karoseri to zauważyłbyś że jego szkielet nie jest prosty a wycinkiem elipsy, a zakrzywienie tej elipsy jest zbliżone do zakrzywienia naszej planety.
0
gorylmagila
gorylmagila
14 stycznia 2018, 09:20
Nie jest płaska ponieważ wszystkie oceany wylałyby się .. Ma kształt coś ala miski ...
1
gorylmagila
gorylmagila
14 stycznia 2018, 12:33
Jakby miała kształt miski to w każdym miejscu na ziemi poziom wód miałby jednakową głębokość. Posłuchaj sobie komunilatów radiowych, często mówią, że w Wiśle poziom wody to nl 1,8m a w Odrze 2 metry. Skąd ta różnica?
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się