Wietrzna Sardynia zdobyta! Cagliari - Milan 1:2

21 stycznia 2018, 17:04, Leonardo 22 Główne newsy

AC Milan wygrał 2:1 w wyjazdowym spotkaniu 21. kolejki Serie A z Cagliari. Mecz rozpoczął się źle bowiem już w 8 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą utalentowanego pomocnika Nico Barelli. Młody Włoch minął na skraju pola karnego Calabrie i uderzył w kierunku długiego rogu, piłka skozłowała przed Donnarummą i było 1-0 dla Rossoblu. Zawody były rozgrywane przy bardzo mocno wiejącym wietrze co nie pomagało obu ekipom. W 22 minucie Milan przeprowadził groźną akcję lewą stroną, ale korzyścią ostatecznie był tylko rzut rożny, których po stronie gości było sporo jednak ich wykonywanie pozostawiało wiele do życzenia. W 24 minucie Cragno w kapitalny sposób obronił strzał Kessie'go, który zmierzał w samo okienko bramki! Kilka minut później Farias miał świetną sytuację, ale tym razem Donnarumma obronił strzał w środek bramki i zażegnał niebezpieczeństwo. W 36 minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Kalinicu, jedenastkę na gola zamienił Kessie i Rossoneri mogli cieszyć się z wyrównania. W 42 minucie bardzo aktywny Iworyjczyk miał już na koncie dwie bramki! Kessie wyprowadził Milan na prowadzenie po pięknej akcji z Suso i Kalinicem. Do przerwy podopieczni Gattuso mieli jednobramkową przewagę.

Druga połowa rozpoczęła się dość leniwie z obu stron aż w 53 minucie Bonaventura prawą nogą pięknie uderzył z okolic 25 metra, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się po raz kolejny młody Cragno. W dalszych fragmentach gospodarze próbowali atakować, ale ich próby były nieskuteczne, Milan delikatnie oddał inicjatywę czekając na szansę zaatakowania z kontry. W 80 minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Rodriguez, Szwajcar nieprzepisowo przytrzymywał rywala i w tej sytuacji nie było żadnych wątpliwości. Trener Gattuso zdecydował się w drugiej połowie wprowadzić na plac gry Locatellego, Abete i Boriniego. W 88 minucie stan zawodników na boisku znów się wyrównał za sprawą czerwonej kartki dla Barelli za brutalny faul na Biglii. Do drugiej części gry Marco Guida doliczył 4 minuty. W tym czasie Romagnoli musiał skorzystać z pomocy medycznej z powodu lekkiego urazu który później udało się rozbiegać. W 95 minucie piłkę meczową miał jeden z zawodników Cagliari po rzucie rożnym i strzale głową piłka o centymetry minęła bramkę Gigio i Gattuso odetchnął z wielką ulgą ponieważ po tej akcji sędzia zakończył mecz. Cagliari - Milan 1:2!

CAGLIARI (3-5-2): Cragno - Romagna, Ceppitelli, Piscane - Farago, Ionita(62' Deiola), Cigarini, Barella, Padoin(77' Cossu) - Sau(19' Farias), Pavoletti.

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma - Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez - Kessie(86' Borini), Biglia, Bonaventura(76' Locatelli) - Suso(82' Abate), Kalinic, Calhanoglu.

Bramki: 8' Barella, 36'  Kessie (RK), 42' Kessie

Żółte kartki: 27' Kalinic, 45' Suso, 56' Rodriguez, 65' Barella, 72' Deiola, 82' Pavoletti, 90+4' Cigarini

Czerwona kartka: 80' Rodriguez (druga żółta) 88' Barella (druga żółta)

Arbiter główny: Marco Guida

Miejsce: Sardegna Arena (Cagliari)

373 komentarzy
tomas76
tomas76
26 stycznia 2018, 09:33
Bez tego Kalinica , A.Silva i Cutrone nie będzie już drewna w ataku.
0
grzechu84
grzechu84
23 stycznia 2018, 16:32
Trudny do oglądania był to mecz. Dla mnie ważne, że drużyna odwróciła losy spotkania. Jak panowie zaczną się wspierać na boisku, a potem jeszcze rozumieć, to będzie tylko lepiej. Jestem optymistą. Ale widać, że pozycja w tabeli jest adekwatna. Zobaczymy jak z Lazio.
0
Nesta_13
Nesta_13
22 stycznia 2018, 11:16
Co z tego że wywalił się w polu karnym i celnie podał do Kessiego z dwóch metrów?? Kuźwa nawet bracia Brożkowie by się tak zachowali. To nie był nie jest i nie będzie napastnik na miarę Milanu. Junior Cutrone robi więcej od niego.
22 stycznia 2018, 00:06
Pytanko do redakcji: Czy to wina Waszej strony, że regularnie (mniej więcej 2 na 3 próby) przy pisaniu dłuższych komentarzy nagle strona się przeładowuje, komentowany news wyświetla się na innym tle, a napisany komentarz znika bezpowrotnie? Przyznam się, że nigdy na innych stronach nie zdarzyło mi się coś podobnego, a tutaj już co najmniej 15-20 razy. Jest to jeden z głównych powodów czemu prawie przestałem komentować. O ile wiem, że pewnie społeczność forumowa na braku moich komentarzy za mocno nie ucierpi ;) o tyle miło by było gdyby jednak udało się coś zaradzić. Z góry dziękuję za podpowiedzi rozwiązania tego problemu.
0
Meloon
Meloon
22 stycznia 2018, 14:19
Dziwne, nigdy nie miałem takiego problemu, spróbuj na innej przeglądarce.
0
grzesiekpl88
23 stycznia 2018, 08:55
Jakiej przeglądarki używasz? Ja na Chrome nigdy takiego problemu nie mialem ani na laptopie ani na tel. Napisz pw do "Redakcja", przyczyn może być multum: adblock, ustawienia przeglądarki, niestabilne łącze itd
0
snajper
Moderator snajper
27 stycznia 2018, 09:37
A jak długo piszesz ten komentarz? Po x czasu sesja logowania się zamyka, dlatego może być problem.
0
Gerada
Gerada
27 stycznia 2018, 10:43
@ snajper Dość długo zwykle, więc to może faktycznie o to chodzić, czy jest jakiś sposób żeby to obejść?
0
21 stycznia 2018, 23:43
Tak sobie sprawdzam tabelę strzelców Serie A, Immobile 20, Icardi 18, Quagliarella 15, Dybala 14, Suso+Kalinic+Kessie 13...
0
Gerada
Gerada
21 stycznia 2018, 23:50
Może to szalenie ryzykowna teza ale... chyba nie mamy znakomitego snajpera w zespole ;)
22 stycznia 2018, 19:35
sorki że wykraczam poza realną rzeczywistość ale zawsze sprowadzałem Ciro Immobile w Fife do Milanu i zawsze był najlepszym napastnikiem w Serie A i LM heh
0
Wilk87
Wilk87
21 stycznia 2018, 21:54
Kalinic w pierwszej połowie dobrze, nawet pomimo wywalczenia karnego i asysty. W drugiej to była tragedia, chłopa nie było. Jak czytam komentarze, że dlatego gra, to się łapię za głowę. To jest tym Borriello albo Petagni, nic innego nie będzie potrafił, strzeli 8 bramek w sezonie, ze 2 karne wywalczy i tyle, w meczach z lepszymi, gdzie trzeba będzie zrobić coś sam, to nic nie zrobi, bo on nie potrafi. Silve krytykują, że nie walczy, że nie stara się na treningach i tylko układa włosy. Nie wiem na jakiej podstawie to piszą, bo żadnych wypowiedzi nie było w tym temacie, a w meczu to on nie zagrał od ponad miesiąca, żeby go oceniać. Jestem pewny, że gdyby zagrał tyle co Kalinic od grudnia, to nie grałby gorzej od niego
1
Puszek
Puszek
21 stycznia 2018, 21:25
Jak powiedział Fanatyk zdecydowanie większość osób tutaj jest zaślepiona Silva, a resztę zawodników ocenia strasznie binarnie - albo ktoś jest zerem z "polskiej 'A' klasy" albo (oczywiście przy jakimkolwiek lepszym występie) cudotwórcą, bazą nowego Milanu - mocno niesprawiedliwe ... Kalinic w dwóch bardzo znaczących momentach potrafił sie zachować - i dlatego występuje! Te dwie sytuacje jak by nie patrzeć dały nam zwycięstwo. Bardzo zawiodłem się mentalnością większości zespołu, byłem wręcz przekonany, że po przerwie i oddechu demony przeszłości trochę sie oddalą, a my będziemy oglądać pewnych siebie graczy, którzy z dumą i zadziornością walczą o piłkę. Niestety większość (wykluczam oczywiście Kessiego i Calabrie, oraz Kalinicia bo co jak co ale potrafił w polu być tym silnym) grała strasznie niepewnie i apatycznie... Gigio prezentował według mnie wręcz przerażenie grą, Bonucci też przespał kilka sytuacji. Suso nie chce mi sie nawet komentować... chłopak umie grać i to widać ale czasem wydaje mi się że stara się za bardzo, za często i zbyt pod siebie. P.S Do wszystkich kibiców pragnął bym zaapelować o nie ocenianie tak skrajnie biegunowo. Dopuśćmy też do świadomości, że ktoś może mieć po prostu sredni/prawie dobry/ niezbyt udany występ - niestety. FORZA
1
grzyweek7
grzyweek7
22 stycznia 2018, 17:44
Ile on setek zmarnował proszę cię to jest napastnik? Pozatym przy asyście zauważyło to że źle sobie przyjął xd a od 55 minuty to już nawet nie biegał bo po co stał i czekał na podanie. A Donnarumma to racja słaby występ.
0
Paolo Zatonelli
21 stycznia 2018, 21:19
Nie liczę na miejsca premiowane Europą, bo różnie może być, ale grunt, że rywale zagrali pod nas w tej kolejce, choć zobaczymy, czy Sampa nie sprawi 24.01 niespodzianki z Romą, oby nie. Szkoda, że zaraz Lazio, fajnie byłoby gdyby Ciro nie wystąpił w meczu, bo chłop jest w niesamowitym gazie i remis z rzymianami będzie nie do pogardzenia. Cieszy mnie postawa Kessiego, Calabrii i Kalinicia, którym dzisiaj naprawdę się chciało. Sporo dobrego próbował Hakan, Romek kilka razy zagrał na pełnej profesce. Przed Milanem jeszcze długa droga do zgrania się, bo nadal to nie jest to, na co stać tych chłopaków. No i czekam na pana Contiego.
3
MK92
MK92
21 stycznia 2018, 20:59
Cieszę się z kolejnej wygranej Milanu, ale styl ciągle jest przygnębiający... Będziemy się tak męczyć do końca sezonu... Forza Milan!
3
Mirabelli
Mirabelli
21 stycznia 2018, 20:39
A, co do Silvy, ja nie wiem jakim to trzeba być prostakiem i chamem aby pluć teraz w Kalinića, dał nam wygraną po części, a reszta na niego pluje, lel, ja też nie jestem zadowolony z tego że Silva nie gra w Serie A, ale bez przesady, nie bądźcie tak zaślepieni nim, piłkarz nie może być większy od klubu, ludzie
21 stycznia 2018, 20:37
Mecz ogółem niezły, dość sporo akcji, niezłe tempo gry, ale druga połowa strasznie zanegowała ten spektakl, no cóż, przechodzimy do opisów: Donnarumma- Średni mecz Gigio, pierwsza bramka zdecydowanie wpada jako błąd, źle obliczył ruch piłki, oraz za późno się do niej rzucił, ale potem nie było w sumie nic wielkiego do obrony dla niego, oprócz strzału Fariasa. Bonucci- strasznie dzisiaj był niepewny w swojej grze, niby dawał te kroosowe podania, ale jego brak chęci do walki w obronie aż mierził, i to strasznie, do tego miał błąd przy strzale Fariasa, dziwi mnie to ogółem że on zawsze tak łamie linie spalonego, mógł dzisiaj się doigrać Romagnoli- To samo co Bonucci, tylko jeszcze z kartką Rodriguez- Najgorszy zawodnik na boisku zdecydowanie, nie dość że hamował grę, to jeszcze robił te głupie faule, a w konsekwencji otrzymał dwie żółte kartki, słabo słabo Calabria- moim zdaniem zaraz po Kessie najlepszy zawodnik w tym meczu, świetny w ofensywie jak i w defensywie, nie dawał się praktycznie w ogóle przechodzić, do tego gdyby nie on nie byłoby gola na 2:1, do tego ma niesamowite serducho do gry, dla niego nie ma straconych piłek, nasza prawa flanka wygląda na ten moment bardzo dobrze, chociaż to Kessie- Man Of The Match, niesamowicie pewny, niesamowicie skuteczny, niesamowicie waleczny, do tego wreszcie miał ten luz, i strzelił dwie bramki, druga połowa sezonu może być jego jak tak dalej grać będzie, brawo Borini- za mało grał aby coś powiedzieć Biglia- Nic wielkiego nie zrobił, ale nic wielkiego nie sknocił, potem dobrze regulował tempo gry i nieźle wyłączał akcje Cagliari, ujdzie Bonaventura- w pierwszej połowie słabo, nieudane dryblingi i rajdy, oraz dośrodkowania, w drugiej połowie jak zaczął schodzić na lewe skrzydło to już było znacznie lepiej, i właśnie tam powinien on grać, bo to urodzony skrzydłowy, coś jak Callejon Locatelli- Nic wielkiego nie wniósł do naszej gry w sumie, ale co tu wnieść przez tyle minut jak dostał Suso- Strasznie mnie irytował dzisiaj na boisku, nieudane dryblingi, nieudane zejścia, mało podań, ogółem chciał wszystko zrobić dzisiaj sam, mecz do zapomnienia Abate- grał za mało aby coś o nim powiedzieć Calhanoglu- bardzo średni mecz, jakby nie powiedzieć słaby w wykonaniu Hakana, dużo nieudanych dośrodkowan, błędne decyzje itd itd, ale w drugiej połowie lepiej to wyglądało jak już grał w pomocy Kalinić- aż szkoda że nie strzelił gola, bo to on,Calabria i Kessie nam tak naprawdę uratowali dupy, gdyby nie jego inteligentne podłożenie się pod karny to nie wiem co by było dalej, oraz ta asysta, może strzelać wreszcie zacznie, na co bardzo liczę Jedna uwaga, dzisiaj mówicie że to była kopanina, a moim zdaniem nie, Milan naprawdę grał bardzo inteligentnie, wyłączył zupełnie Cagliari w drugiej połowie, ba, nawet udawało się robić kontry, tak naprawdę 10 min było tylko strachem(bo pewien pan co wygląda jak Samuraj zgubił gdzieś głowę), ale tak to był pełny spokój, jest jakaś nadzieja w tym szambie, FORZA MILAN!!!!
1
hyrus13
hyrus13
21 stycznia 2018, 20:28
Myśle, że nie ma co narzekać. Liczą się 3 pkt., a że gra była słaba... A czego się spodziewaliście? Nagle zaczną pięknie grać i dominować? Bez jaj. Każde zwycięstwo trzeba będzie w tym sezonie wyszarpać. Fajnie, że Kessie strzelił, może chłopak złapie rytm. Na plus też Kalinic.
1
adi_avanti
adi_avanti
21 stycznia 2018, 20:14
Poza wynikiem nie widzę żadnych pozytywów... Milaniści dalej torturują nas swoją kopaniną. Cytując komentatora "Dzisiaj jest Kessie i długo długo nic". Pewnie gdybyśmy częściej wystawiali go w ataku zamiast Kalinica to miałby dwa razy więcej bramek. Byłem taki spokojny przez ostatni miesiąc i znowu wraca depresja w parze z nerwicą.
Edytowano dnia: 21 stycznia 2018, 20:19
1
kupczyk1981
kupczyk1981
21 stycznia 2018, 20:05
Kalinic najlepszy,oglądaliscie mecz???Poza asystą i wywalczonym karnym nasuwa mi się jedno.Dobrze czuł by się wśród swoich tzn.w tartaku
7
FaNaTyK 2.0
FaNaTyK 2.0
21 stycznia 2018, 20:08
"Poza asystą i wywalczonym karnym" . Normalnie tragedia...
17
Lipido
Lipido
21 stycznia 2018, 20:04
Mam wrażenie,że ta drużyna gra sobie i tyle. Trenera nie ma. Kallinic to za asystę i śmieszny karny będzie grał u nas chyba do końca życia. To co gramy ze strefą spadkową i okolicami to jest dramat. Chciało by się coś dobrego powiedzieć ale chyba nie ma co. Silva to się doczeka gry ale w nowym klubie. Curtone nam nie pomoże bo temu chłopakowi wiele brakuje.
bgtd
ktoś tam krytykował gattuso ze mowil ze podnoszą się.... a co ma mówić trener przed meczem... ze jest lipa i są słąbi... kazdy kto zajmuje sie przygotowaniem melntalnym przed meczem powie ci ze jestes najlepszy ze dasz rade i ze wygrasz.... co ma mówić... trener ma ich podnosic na duchu zawsze !!! zawsze nawet jak wie ze oni są niewiele warci ... takie coś podniesie morale nawet minimalnie... wygrana minimalna ale licza sie 3 punkty.... Kalinic na ławe wg mnie.. szkoda gadać powoli jakoś miejsmy nadzieje ze bedziemy szli do gory D
1
21 stycznia 2018, 21:31
A wiesz o tym, że po zakończonym zdaniu wystarczy jedna kropka? ;)
21 stycznia 2018, 20:03
No może to będzie ten rok. Suso dziś nic nie wychodziło,Brawa dla Kessiego ,dobry występ .A Kalinić ..szkoda gadać nawet... tragedia..(dobrze że nie wykonywał karnego xd) Szkoda mi tylko Cutrone i Silvy ,szczególnie tego drugiego on się marnuję na tej ławce .Najważniejsze 3 pkt.
1
FaNaTyK 2.0
FaNaTyK 2.0
Serio uważasz że Kalinic dzisiaj tragedia? Wy jesteście ludzie zaślepieni tym Silvą.
9
21 stycznia 2018, 20:09
tak uważam nic nie pokazał a to że został na nim rzut karny podyktowany żaden wyczyn
Wilk87
Kalinic w pierwszej połowie jeszcze ok, nawet pomimo asysty i rzutu karnego (dla faul bez dyskusji). W drugiej to tylko stał, dosłownie stał, nawet biegać mu się nie chciało
1
Majki85
Majki85
Właśnie uświadomiłem sobie, że następny mecz mamy z Lazio. Szkoda, że będziemy musieli radzić sobie bez Rodrigueza. PS - dzis z boiska już w pierwszej połowie zszedł Immobile. Ktoś się orientuje co mu się stało? Dobrze by było, gdyby Ciro nie zdołał się wykurować, bo Milanowi lubi ładować bramy...
1
21 stycznia 2018, 21:28
Ja tam bym wolał żebyśmy wygrywali umiejętnościami a nie tym, że ich najlepszy strzelec kontuzjowany.
1
jasiom22
jasiom22
21 stycznia 2018, 22:34
Szkoda, szczególnie że wielce prawdopodobne jest to że Gattuso przesunie Calabrie na lewą, i da zagrać Abate... a to nie jest dobry pomysł patrząc na formę, Calabria z lewej też słabiej wygląda... lepiej już żeby zagrał Antonelli... i oczywiscie Calabria na prawej.
21 stycznia 2018, 20:00
Wynik lepszy niż gra. Ale ważne, że zdobyliśmy 3 punkty, gdzie większość rywali dzisiaj je pogubiła.
1
nokoments
nokoments
21 stycznia 2018, 19:59
Nie jest źle, przeskoczyliśmy Atalantę i jeszcze dzisiaj ktoś z dwójki Inter - Roma straci dzisiaj punkty. W najgorszym wypadku tracimy do LM 14 punktów, w najlepszym tylko 11. :P Dobra forma Lazio nie napawa optymizmem, ale z drugiej strony grali ostatnio tylko z ogórami i może podejmą nas na zbytnim luzie i się nadzieją? Któż wie.
1
Olli666
Olli666
A my moze z dobrymi gramy? Crotone(17 miejsce) 1-0 Cagliarii(16 miejsce) 2-1 szczęśliwe Lazio Spal (18 miejsce) 5-2 Chievo(13 miejsce) 5-1 Statystyki bolą tak samo jak oglądanie dzisiejszej drugiej połowy meczu ACM cagliarii
1
milan78
milan78
21 stycznia 2018, 20:13
"W najgorszym wypadku tracimy do LM 14 punktów, w najlepszym tylko 11." Frazą "tylko 11" wygrałeś u mnie internety dzisiaj :-)
1
karp_fso
karp_fso
22 stycznia 2018, 04:02
W 1 rundzie też zaczęliśmy od zwycięstw. Potem był mecz z Lazio i przyszedł zimny prysznic.
21 stycznia 2018, 19:57
Wygrana jest. Dobrze jest nie trzeba psuć.
0
chudyrts
chudyrts
1 połowa obecująca,druga do zapomnienia.. ważne 3 pkt! Forza!
0
Pikolo1899
Pikolo1899
Kalinic mistrz Kalinic drewno,ja pierdziele tu nawet w trakcie meczu zmienia się zdanie.
0
Majki85
Majki85
Mamy 3 pkt! Brawo! Najlepsi u nas: Kessie, Biglia, Bonucci i Kalinić.
21 stycznia 2018, 20:11
Wywalczył karnego i zanotował asystę. Był również aktywny, tj. pokazywał się do gry, starał się stosować pressing, czego nie można powiedzieć o Silvie który jak wchodzi na boisko, to truchta obrażony.
Orzelek79
W defensywie gramy dramat, są 3 pkt. i t o jest najważniejsze. Forza Milan!!!
1
Typerek siadł, wygrana jest niedziela na plus :)
1
Andre
Andre
W końcówce meczu limit frajerstwa już chyba wyczerpaliśmy w tym sezonie ;)
roby
Masakra...powiedzcie o czym oni myślą...ostatnia akcja różny a tamci z głowy wala prawie w brame
Abyss
Siły wyrównane - 4 minuty do końca. Wszystko wskazuje, że uda się dziś wygrać :-)
patrykas
Jeśli nie widzisz różnicy kiedy graliśmy ostry piach to przykro mi :)
0
Marcin1995
Marcin1995
No nie ma pytań Milan jest w tym momencie bardzo słaby
0
szfarceneger
Ta pierwsza dla Barelli już zahaczała o czerwo.
0
Deus
Deus
jak tak dalej pójdzie to Calabria wygryzie Rodrigueza jak już Conti będzie zdrowy
21 stycznia 2018, 19:47
Wcześniejsze zmiany ofensywne wykluczyły by karte dla RR. Gramy padaczkę... To że Kalinic gra cały mecz to porażka on tylko potrafi się wywrócić.. Już nie mówię o Silvie bo dla Gattuso facet nie istnieje ale Cutrone mógł wejść.
0
Anonim
Tober

Dostaliśmy czerwoną kartkę. Jakim prawem miałby wejść napastnik?
Edytowano dnia: 21 stycznia 2018, 19:52
3
tober12
tober12
Piszę przecież ze wcześniejsze zmiany wykluczyły by kartke dla RR.
0
camlab73
camlab73
Komentarze tobera to można zbierać do klasera, dawno nie widziałem śmieszniejszego typa na tej stronie XD i najlepsze że to nawet nie jest troll, tylko on serio myśli to co pisze XD
0
tober12
tober12
Do kalsera to.można wsadzić Ciebie filozofie. Wszystko wiesz najlepiej wszędzie się udzielasz i podkrecasz durną gadka. Ode mnie prosze się kulturalnie od wiesz co dalej. Co w tym śmiesznego, że gdyby Gattuso szybciej zrobił zmiany bo od 2 połowy zaczęliśmy gorzej grać to wtedy Rodriguez mógł by nie dostać drugiej żółtej.
21 stycznia 2018, 23:04
Nie zaczęliśmy grać gorzej tylko kontrowaliśmy ten mecz. Graliśmy po prostu defensywnie. A Silva nie wszedł tylko dlatego, że Rodriguez otrzymał czerwoną kartkę.
0
tober12
tober12
21 stycznia 2018, 23:16
Nie rozumiesz dalej... Chodzi mi o to że jeżeli Gattuso zmienił by coś wcześniej to kartka dla Ricardo mogła by nie mieć miejsca. Moim zdaniem za długo czekaliśmy ze zmianami.