Wyjazdowy remis na Dacia Arena. Udinese - Milan 1:1

4 lutego 2018, 14:03, Leonardo 22 Główne newsy

AC Milan zdołał wywalczyć jeden punkt w wyjazdowym spotkaniu Serie A z Udinese. Już w pierwszej minucie goście grający na biało przeprowadzili groźną akcję prawą stroną, Abate dograł do Silvy, ale Portugalczyk z pierwszej piłki uderzył tak, że Bizzari nie miał żadnych problemów. W 9 minucie po raz kolejny w tym sezonie swój genialny kunszt zaprezentował Suso. Hiszpan w środku pola dostał piłkę od Kessiego, zabrał się dwa metry z futbolówką w stronę bramki po czym lewą nogą huknął niesamowicie precyzyjnie i piłka od poprzeczki z impetem wpadła do bramki! Odległość była znaczna także to trafienie pokażą z pewnością wszystkie serwisy sportowe w Europie, gol z gatunku "stadiony świata". W 19 minucie głową groźnie uderzał Lasagna, najaktywniejszy w przednich formacjach Udinese. W 24 minucie Andre Silva znów miał okazję, ale źle obliczył tor lotu piłki przez co nie doskoczył do niej i nie udało mu się głową przelobować doświadczonego Bizzarigo. W 38 minucie po kontrze znów niebezpiecznie strzelał Lasagna, Gigio ratował drużynę wybijając piłkę na corner. Po jednej doliczonej minucie sędzia zakończył emocjonującą pierwszą połowę.

Po przerwie ciekawych sytuacji na boisku nie również nie brakowało. W 51 minucie Suso ładnie zacentrował piłkę w pole karne, a tam akcję zamykał Jack, któremu brakło pół metra by sięgnąć piłkę i skierować ją do bramki. W 63 minucie Silva spróbował szczęścia strzałem z woleja z sytuacyjnej piłki na około 25 metrze do bramki. Zabrakło niewiele, gdyby uderzył trochę niżej mógłby to być wspaniały gol. W 69 minucie po głupim faulu na połowie rywala Calabria wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę. Od tej pory gospodarze ruszyli pełną parą do ataku i długo nie trzeba było czekać na ich okazje. W 70 minucie wprowadzony przed momentem Lopez głową minimalnie chybił, a zamykający akcję Barak nie zdążył do dobitki. W 75 minucie znów Lopez uderzał z bliska z woleja i w tej sytuacji Donnarumma w kosmiczny sposób zdołał interweniować i uratować drużynę. Szczęście od naszego bramkarza odwróciło się jednak dość szybko, chwilę później Barak z prawej strony otrzymał piękne prostopadłe podanie i próbował centrować w pole bramkowe Milanu, piłka najpierw trafiła w Bonucciego, odbiła się od niego tak niefortunnie, że trafiła rykoszetem w Gigio, który próbując ratować sytuację "wrzucił" ją sobie do bramki. Akcja była bardzo dynamiczna i ciężko tu dopatrywać się winy obrony Rossonerich, ale wyrównanie stało się faktem. Po tym golu podopieczni Gattuso niespodziewanie ruszyli do przodu i znów przejęli inicjatywę starając się strzelić drugą bramkę. Bliski tego był w 80 minucie Kessie, który po pięknym podaniu Suso strzelał z obrębu pola karnego lecz piłkę zablokował jeden z defensorów z Udine i mieliśmy jedynie rzut rożny. W 91 minucie jeszcze Kalinić znalazł się w dogodnej sytuacji, ale jego strzał głową poszybował tuż nad poprzeczką. Sędzia Mangianello doliczył 3 minuty do drugiej połowy po upływie których zakończył mecz. W to niedzielne popołudnie zespoły Oddo i Gattuso podzieliły się punktami.

UDINESE (3-5-2): Bizzari - Zampano, Danilo, Nuytinck - Larsen, Barak, Behrami(74' Balic), Jankto, Pezzella(65' Widmer) - De Paul(68' Maxi Lopez), Lasagna.

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma - Abate, Bonucci, Romagnoli, Calabria - Kessie, Biglia, Bonaventura(71' Antonelli) - Suso, A. Silva(73' Kalinic), Calhanoglu(79' Borini).

Bramki: 9' Suso, 76' Donnarumma (sam.)

Żołte kartki: 33' Larsen, 41' Calabria, 85' Danilo

Czerwone kartki: 68' Calabria (druga żółta)

Arbiter główny: Gianluca Manganiello (Pinerolo)

Miejsce: Dacia Arena (Udine)

*** SKRÓT MECZU ***

330 komentarzy
Misiak
Misiak
5 lutego 2018, 03:48
grają lepiej, ogladam urywkami mecz bo stream kiepsko mi chodzil ale jak dla mnie Kessie bedzie mega dobrym def pomocnikiem, a Romagnoli to od Bonucciego jest juz lepszy :)
0
Szulaj22
Szulaj22
4 lutego 2018, 23:08
Jedno nest pewne napoli stało się moim głównym wrogiem po drugiej połowie w meczu z Beneventoa siwy wlasciciel jak chce zeby jego klubik zdobyl mistrzostwo to musi nakrecic film fantastyczny.
0
grzesiekpl88
4 lutego 2018, 23:58
A cóż takiego się a tej 2 połowie zdarzyło? Bo ja tam nic nadzwyczajnego nie widziałem poza tym że dałem -3 handicap na Napoli i utopiłem.
0
AC Kamil
AC Kamil
5 lutego 2018, 12:55
Nic się nie stało poza tym, że sędzia poprawnie wykorzystał VAR i zauważył spalonego przy interpretowaniu sytuacji z faulem. Na początku sezonu w którejś z lig była podobna sytuacja i sędzia nie zauważył ewidentnego spalonego bo był skupiony na analizowaniu faulu w polu karnym. Niektórych boli chyba uczciwość.
0
5 lutego 2018, 15:33
Kamil ja zupełnie nie wziąłem pod uwagę tej sytuacji bo tam spalony był ewidentny, nie wiem w ogóle o co koledze chodzi. Tym bardziej, że nawet przy bramce na 2-1 Benevento nie miało najmniejszych szans choćby na remis. Ja tam kibicuje Napoli żeby zrobili mistrza bo grają ładnie dla oka i skutecznie. A Juventusu jakoś tak nie lubię :p
0
Rossoner1996
4 lutego 2018, 22:25
Ale dzisiaj bramy padaja! Suso, Wanyama, Correa, Salah. Dawno takiego dnia nie bylo. Palce lizac.
0
Fushnikov
Fushnikov
4 lutego 2018, 22:14
Panowie żeby dowieźć remis to za Jacka Borini a za AS9 Cutrone. A na koniec mussacio za Abate. Antonelli przegryw i zmiany dly remis. Szkoda wyniku ale Rino 4 dzosiaj
4 lutego 2018, 19:57
Udinese zasłużyło na remis. Nie oszukujmy się. Jedyne co mogę zarzucić trenerowi to nie wystawienie Antka na lewej i Calabri na prawej. Ale i tak jest git. Nie przegrywamy kolejne spotkanie. Ciekawe czy Musacchio dostanie szansę w lutym do grania.
1
Yabaye
Yabaye
4 lutego 2018, 20:35
Za postawę w Pucharze z Lazio, Abate zasługiwał na wyjściowy skład jak mało który.
0
Fushnikov
Fushnikov
4 lutego 2018, 19:31
Zmiana na Kalinica przesadziła o wyniku. Dlaczego nie na Cutrone?? Bramka Jesusa na zapamiętanie i jedan z piękniejszych w historii Milanu, Szkoda bo była szansa nadrobić straty :(
0
Yabaye
Yabaye
4 lutego 2018, 19:38
Ponieważ Gattuso chciał nam dać kolejna paczkę argumentów do ręki :-)
1
FaNaTyK 2.0
FaNaTyK 2.0
4 lutego 2018, 20:11
Czyli według Ciebie straciliśmy punkty przez Kalinicia?
1
Gringo Milano
4 lutego 2018, 20:23
Kalinic to grajek który stara się przytrzymać piłę, dać się sfaulować, a Cutrone wyrasta raczej na snajpera. Rino chciał dowieźć wynik i Chorwat mimo wszystko wydawał się lepszym wyborem według mnie. Inna sprawa że jesteśmy Milanem i nawet w 10 powinniśmy do końca walczyć o 3 ptk
0
Mieszko
Mieszko
4 lutego 2018, 19:16
mecz oglądałem z za stołu u znajomych i wydaje mi się, że różnił się intensywnością od większości meczy w serie A - dużo biegania i akcji od bramki do bramki.szkoda, że nie utrzymaliśy prowadzenia...
0
Zielony2009
Zielony2009
4 lutego 2018, 17:53
Tia. Pierwsza Wasza tępota to czepianie się Donnarummy. Gramy padakę cały sezon strzelając jakieś farfocle albo bramki po indywidualnych akcjach (Suso) do tego błędy w obronie, ale nie to Gigio jest wszystkiemu winny, bo ma czelność zarabiać 6 mln. Jak dla mnie to dzisiaj coś tam wyciągnął, a przy golu nie miał szans - pech i tyle. Dodatkowo poprawił grę nogami i to wina naszej niekompetencji w środku pola i braku umiejętności rozgrywania akcji, że ciągle są grane piłki do bramkarza i laga do przodu. Przyzwyczaił nam rok temu do wyższego poziomu, ale nie ma co go obwiniać. Rok temu miał też w sumie więcej spektakularnych wpadek.
Druga tępota to szukanie pozytywów w naszej grze. Kolejne spotkanie gdzie nie stwarzamy żadnych sytuacji oprócz stałych fragmentów gry. Hakan niby coś próbuje, ale nie ma efektów. Jedyny progres to solidna gra w obronie i lepszy środek pola dzięki Kessiemu. Cieszy trafienie Suso, ale w tym meczu mu się udało w 5 następnych trzeba będzie coś strzelić bez niego, a my znowu praktycznie żadnej składnej akcji, która pokazałaby że na treningach coś jest wdrażane, nie przeprowadziliśmy.
Ciągle wisi na nas widmo 8 miejsca, które będzie jedną z największych jeśli nie największą kompromitacją w historii klubu.
A i czas już się pogodzić, że Biglia, Locatelli, Kalinic czy Silva to przeciętni grajkowie skoro do teraz nie znaleźli formy i nie zagrali choćby 3-4 dobrych spotkań.
Edytowano dnia: 4 lutego 2018, 18:00
4
Kaziu92
4 lutego 2018, 18:26
Donnarumma nie jest wszystkiemu winny, bo jest X czynników dlaczego klub nie potrafi ruszyć z miejsca od 6-7 lat. Nie da się ukryć że chłopak nie daje z siebie maksa i przechodzi obok meczów. Nie żyje na boisku po prostu gra poprawnie. W tym sezonie nie obronił żadnej sytuacji sam na sam, nie miał interwencji dzięki której koledzy z drużyny by biegli do niego i mu dziękowali. Od trzeciego najlepiej opłacalnego bramkarza świata wymaga się więcej niż bycie średniakiem.
0
Yabaye
Yabaye
4 lutego 2018, 19:04
Jak dla mnie trochę przesadzasz. W ostatnich meczach widać progres, nie tylko we wspomnianej pomocy. Coraz rzadziej nasze akcje zaczyna Bonucci długimi podaniami. Coraz częściej pod polem karnym skrzydłowi mają alternatywę do rozegrania w postaci pomocy. Coraz więcej też indywidualnie biegają. Widzę progres i cieszę się, że trwa także ta seria bez porażki. To, czego nam teraz potrzeba jak tlenu to złapania rytmu i stabilizacji. Co do średniego Locatllego to się niestety zgodzę. Ale Silvy jeszcze nie skreślam. Nie takie kozaki spisywali pierwsze sezony w nowej lidze na stratę.
0
Cactus
Cactus
4 lutego 2018, 17:44
Z punktu widzenia całego sezonu to remis na wyjeździe z Udine, które jest bardzo wysokiej formie, jest wynikiem dobrym. Patrząc natomiast na przebieg meczu, to pozostaje ogromny niedosyt, bo ten mecz był do wygrania. Niestety tak jak wielu wcześniej podkreślało, brakuje nam siły ognia. Żaden z naszych napastników nie robi przewagi i nie daje czegoś ekstra tej drużynie. Porównując naszych napastników do piłkarzy w zespołach, które są przed nami w tabeli, widać wyraźnie jak duża jest to przeszkoda w regularnym wygrywaniu i zabijaniu takich spotkań jak to dzisiejsze.
1
MK92
MK92
4 lutego 2018, 17:40
Nie jest źle. Remis w Udine to nie błachostka dla Milanu w ostatnich latach. Żal tylko tej czerwonej kartki Calabrii, bo jestem pewien, że dowieźlibyśmy to zwycięstwo. Forza Milan!
4
MK92
MK92
4 lutego 2018, 20:05
Oczywiście dowieźlibyśmy to prowadzenie i osiągnęli zwycięstwo ;)
0
Kaziu92
4 lutego 2018, 17:39
Donnarumma nie ma motywacji aby u nas grać. Ten sezon jest po prostu słaby w jego wykonaniu. Nie pamiętam meczu w którym by nam ratował punkty, albo miał w meczach niesamowite obrony, za to regularnie wpuszcza bramki w których wystarczy dać coś ekstra. Wygląda to tak jak by wychodził na mecz i odliczał do 90 minuty i schodził z boiska. Zero życia w meczu. Myślę że w letnim okienku odejdzie z klubu.
4 lutego 2018, 17:15
Biorąc pod uwagę jak ciężko się gra Milanowi w meczach wyjazdowych z Udinese, to remis mimo wszystko jest dobrym wynikiem, w szczególności że wcale nie zdominowaliśmy przeciwnika, a graliśmy z nim jak równy z równym. Na dodatek piłkarze mieli w nogach mecze z Lazio, oraz 25 minut grali w dziesiątkę. Także ci co mówią o frajerstwie Milanu niech w końcu pojmą, że piłkarze to nie roboty, a samo bycie Milanem nie daje nam już przewagi nad teoretycznie słabszymi drużynami.
1
Enter10
Enter10
4 lutego 2018, 17:09
Czerwona kartka moze sie zdarzyc, samoboj moze sie zdarzyc ale mnie przede wszystkim cieszy dobra postawa zespolu, gra przyjemna dla oka. Stracone 2 punkty, bo nie potrafilismy udokumentowac przewagi bramka na 2:0. Byla szansa na odrobienie 2 punktów do pucharow ale taki jest sport i nie zawsze druzyna ktora gra lepiej wygrywa. Zostalo 15 gier i wydaje mi sie, ze do konca bedziemy walczyc o LM. Forza Milan!!!
4
Dohtor
Dohtor
4 lutego 2018, 19:00
"cieszy dobra postawa zespolu" - Co Ty ćpiesz? Oglądałeś mecz MIlanu czy Juve? Heroiczne kopanie się po czole nazywasz dobrą postawą? Czy durne podania w tył spod pola karnego udine?
4 lutego 2018, 17:08
Jesteśmy frajerami i to z wielu powodów. Nie wykorzystaliśmy szans na zbliżenie się do czołówki(wyprzedziła nas jeszcze Atalanta). Calabria ma takie zwarcia we łbie, że w moim łbie się to nie mieści. Po co on go faulował mając żółtą kartkę, a do przerwania kontry było z pięciu ludzi. Dalej: jak to jest możliwe że długim wybiciem piłka mija WSZYSTKICH!!!!!!! naszych pomocników WSZYSTKICH!!! Jak można tak ustawić się na boisku. Hakan zamiast wycinać piłkarza Udine, łapać go za koszulkę to go goni, litości, później kapitan łamie linie spalonego o 5 metrów. A dajcie spokój jesteśmy frajerami i łagodnej tego się nie da nazwać. Jeszcze do Calabrii chłop nie nadaje się do Lega Pro. Nie wiem czy potrafi myśleć ale w KAŻDYM meczu jakim zagrał w KAŻDYM robi dwa-trzy takie błędy, że każdy trener w polskiej okręgówce wywaliłby go z drużyny. Czasami się udaje, czasami nie, nawet w meczu z Lazio, gdzie większość osób się nim zachwycało zrobił ze trzy takie straty na naszej połowie, że miałem go ochotę rozszarpać
Edytowano dnia: 4 lutego 2018, 17:23
0
Pikolo1899
Pikolo1899
4 lutego 2018, 17:41
Suso też się nie nadaje przecież kilka z jego zagrań/strzałów wołało o pomstę do nieba.Bonucci złe ustawienie ,Kalinic drewno o Calabri wspomniałeś nie wiem zastanawiałeś się nad rozpoczeciem kariery w Serie A?
1
4 lutego 2018, 18:06
Nie ma jak osobiste wjazdy. W strefie defensywnej jak sama nazwa wskazuje odpowiadasz za bronienie. A jak podajesz w każdym meczu co najmniej ze dwa razy do przeciwnika będąc 20 metrów od własnej bramki to Cię dyskwalifikuje na poziome zawodowego piłkarza. Piłkarze ofensywni zawsze mają większy margines błędu. Co mi po tym jak Calabria ma dobrą wrzutkę(bo ma), co mi z tego że Calabria potrafi grać do przodu(bo potrafi) jak obrońca ma bronić i być odpowiedzialnym w tyłach, a Calabria ma regularne zwarcia w każdym meczu
0
Pikolo1899
Pikolo1899
4 lutego 2018, 18:55
Osobiste wjazdy??No chyba mówisz o sobie i tak Calabria ma zwarcia w każdym meczu...ot chociażby z Lazio.Jeżeli w dzisiejszych czasach dzielisz zawodników na ofensywnych i defensywnych to chyba raczej słabo się znasz na piłce.
0
4 lutego 2018, 19:24
Boże nie ma zawodników ofensywnych i defensywnych... To po co występują formację niech każdy lata gdzie chce. To że Suso, czy Hakan, czy występujący u nas napastnik wykonują pewne zadania w obronie, to nie znaczy że nie ma podziału na zawodników ofensywnych i defensywnych. No chyba że chodzi Ci o to, że dzisiaj już rzadko zdarzają się zawodnicy całkowicie zwolnieni z gry defensywnej to się zgodzę, ale to nie ma nic wspólnego z podziałem na formację. Boczny OBROŃCA ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo swojej bramce, dopiero później biegać do przodu. Poza tym jest różnica między niecelnym strzałem, czy nieudanym dryblingiem 20 metrów od bramki przeciwnika Suso czy Kalinica(drybling nie występuje), a podaniem do przeciwnika 20 metrów od własnej bramki, a Calabria robi to regularnie kilka razy na mecz).
0
Pikolo1899
Pikolo1899
5 lutego 2018, 11:12
Formacja ,formacją ale czy w dzisiejszych czasach zawodnicy odpowiadający za jeden aspekt gry są na wymarciu.A w twoim podziale jest tylko defensywa i ofensywa a gdzie formacja POMOCY i czy ona jest ofensywna czy defensywna?Ty podzieliłeś drużynę na atakujących czyli kto w Naszej drużynie tylko SIlva,Cutrone i Kalinić ewentualnie Hakan i Suso,a gdzie Jack?A pirlo był zawodnikiem ofensywnym czy defensywnym bo z tego co pamiętam grał bliżej naszej bramki.A z calabrią bym nie przesadzał,że w każdym meczu stojąc 20 metrów od własnej bramki podaje do przeciwnika...to już bardziej Kessie to robi ale on nie jest zawodnikiem defensywnym więc może.Bronić powinien każdy i atakować każdy bo jak nie to będziemy tam gdzie jesteśmy.A co z Borinim kim on jest w tej drużynie?
4 lutego 2018, 17:00
Nie ma siły rażenia na odpowiednim poziomie w Milanie, jak masz mecz pod kontrolą i udokumentujesz to 2-3 bramkami to przeciwnik nie podniesie się nawet jeśli ostatnie 25 minut będzie grał w przewadze. W Milanie okresy dużej przewagi nad rywalem kończą się zazwyczaj na maksymalnie jednej bramce, a później drużyna przechodzi do obrony w której każda sytuacja przeciwnika wprowadza nerwowość i kończy się to na takich bramkach jak ta dzisiejsza.
1
Majki85
Majki85
4 lutego 2018, 16:59
Tak naprawdę to dzięki Calabri mamy ten remis.Wszystko wydawałoby się jest pod kontrolą, to gnojek na połowie przeciwnika robi faul taktyczny, wiedząc że ma na swoim koncie już żółtą kartkę. Co za mózg! Tak się właśnie m.in. kończy wystawianie zawodników na nie swoich pozycjach. A druga sprawa jest taka, że takie gorące głowy jak właśnie Calabria czy Romagnoli otrzymują żółte kartki, w szczególności we wczesnej fazie meczu, tj. w pierwszej połowie, to można być na 90% pewnym, że nie dograją do końcowego gwizdka. 2 pkt. stracone we frajerski sposób. Szansa była absolutnie na zwycięstwo, ale winę leży dziś po stronie zawodnika z numerem 2. Słówko odnośnie jeszcze Silvy... Kilka niezłych dryblingów, czy prób przy wyjściach z kontrami, ale Portugalczyk znów niczym nie zachwycił. Także chyba nie bez powodu jest rezerwowym. Odnośnie jego zmiennika w dzisiejszym meczu - Kalinica, to się może nie będę wypowiadał. Chłop biega, jakby miał kulę u nogi. Zamiast robić jakikolwiek pressing, to on truchta. A czemu? Bo taki właśnie jego styl. Jestem na 100% pewny, że Cutrone wchodząc na plac gry zrobiłby zdecydowanie większy wiatr, a wywierając presje na stoperach, kto wie może i oni popełniliby jakiś błąd. Widząc takiego Kalinica, który rusza się jak mucha w smole mieli czas na spokojne przyjęcie piłki, podniesienie głowy, wyszukanie partnera i celne podanie. Chciałoby się powiedzieć, to są właśnie te detale. Za tydzien SPAL, mam nadzieję, że tam już straty punktów nie będzie, a Gattuso wyciągnie po tym meczu wnioski. ps - co Juve zrobiło z Sassuolo, to głowa mała. Istny gwałt!
5
mufi
mufi
4 lutego 2018, 17:17
Calabria - gnojek ? a może ty jesteś gnojkiem ? ! troszkę więcej szacunku !
2
Majki85
Majki85
5 lutego 2018, 06:34
Koleżko, ten chlopaczek jest ode mnie młodszy o 11 lat, wiec tak, jest dla mnie gnojkiem. PS, Polubiłem twój komentarz tylko po to, zebys mogl przeczytać moja odp.
4 lutego 2018, 16:58
Kalinic dobra zmiana, wywalczone wolne i odbiór. Silva też nie zmarnował swojej szansy i dobrze się zaprezentował, dobre przyjęcia, odegrania i kikwa. Ogólnie mam wrażenie, że kto by nie grał w pierwszym składzie, to zmiennik prezentuje się równie dobrze w danym meczu.
3
Dryzu1899
Dryzu1899
4 lutego 2018, 16:55
Szkoda głupio odpuszczonych 3 pkt. Główną winę ponosi dziś trener za głupie eksperymenty na trudnym terenie, ale i Calabria za bezmyślność i osłabienie zespołu. Gra wyglądała nieźle w pierwszej połowie, choć Udine poszło na wymianę ciosów. Większych zastrzeżeń osobiście do nikogo nie mam, dziwny mecz. A hot topic Silva vs Kalinic - obaj dziś wykonywali swoje zadania w stopniu zadowalającym, ale oczywiście dwa obozy będą się przerzucać swoimi racjami bo ich racja "jest mojsza niż twojsza".