Puchar Europy / Liga Mistrzów 1963, 1969, 1989, 1990, 1994, 2003, 2007

Gattuso: "Cel numer jeden to spokój w klubie"

9 lipca 2018, 21:06, Ginevra Aktualności
Gattuso:

Oto co miał do powiedzenia Gennaro Gattuso podczas pierwszej konferencji prasowej na rozpoczęcie nowego sezonu:

"Nowy sezon? Trzeba patrzeć w przyszłość. Niewiele się zmieniło w zespole. Jestem pewnie, że jeszcze ktoś dołączy. Musimy zacząć z entuzjazmem, wszystkie alibi trzeba odłożyć na bok. Jesteśmy tu, aby pracować i przelewać pot. Różne problemy zawsze są i były. My musimy skupić się na jak najlepszym przygotowaniu do sezonu".

"Ostatnie 50 dni? Ja zawsze mówię prawdę. To nie było dla mnie łatwy czas ze względu na to, jak przeżywam różne sytuacje. Mogę powiedzieć, że przeżyłem gorsze rzeczy w różnych klubach, jestem przyzwyczajony. Jestem przekonany, że może być tylko lepiej. Słyszałem mnóstwo plotek w ostatnim czasie, o tym że gracze chcą odejść... Jak dotąd nikt do mnie nie przyszedł z takim problemem. Może jakiś agent, ale ja nie rozmawiam z agentami. Zaczynamy z bardzo solidną bazą. Zobaczymy, czy uda się wzmocnić drużynę. Tak czy inaczej, nasz zespół ma dobre podstawy".

"Niepewność? Czuję presję, ale się nie boję. Sam mogę zrobić niewiele. Zarząd klubu, który nas dziś reprezentuje, miał trudności, ale nigdy niczego nam nie brakowało pod względem finansowym. Drużyna i ludzie zawsze byli do dyspozycji. Prezes nie był obecny na co dzień, co trochę utrudnia sprawę. My musimy uszanować ten klub i zrobić wszystko, aby działał jak najlepiej. Czuję presję, ale ją lubię. Jestem pierwszym kibicem tego klubu. To dla mnie zaszczyt, że mogę tu pracować. Nie obawiam się niczego i zrobię wszystko, co w mojej mocy".

"Wzmocnienia? Baza jest solidna. Co do wzmocnień, to Mirabelli i Fassone wiedzą, jaki typ gracza preferuję. Mam nadzieję, że ktoś dołączy, bo sądzę, że jest nam to potrzebne. Mogę pracować i tak, ale mam świadomość, że inne drużyny się wzmocniły".

"Formacja do wzmocnienia? Zawsze powtarzałem, że potrzebujemy alternatywy na skrzydło w ataku i pomocnika o podobnej charakterystyce jak Kessie. Mamy w tej chwili Bakkę, Kalinicia, Andre Silvę oraz Cutrone - czterech napastników. Jeśli żaden z nich nie odejdzie, to skupimy się na poszukiwaniu graczy na inne pozycje".

"Aspekt psychologiczny? W ciągu tych 50 dni najbardziej obawiałem się tego, że, nie widząc graczy na co dzień, nie mogę trochę podrażnić ich ambicji. Nasz cel to praca nad mentalnością. Dobrze, jeśli zagramy w pucharach, ale i bez tego znajdziemy motywację. Musimy jednak mentalnie być gotowi na to, że możemy zagrać w Lidze Europy".

"Ostatnie miesiące? Od maja rozmawiałem często z Fassone i Mirabellim. Potem wybrałem się na wakacje i często rozmawiałam z Mirabellim, kilka razy też z Fassone. Nie rozmawialiśmy ostatnio o celach transferowych, bo były ważniejsze sprawy".

"Donnarumma i Reina? Będzie grał ten, który będzie w lepszej formie. Lepiej mieć dwóch dobrych bramkarzy, niż nie mieć żadnego. To ja będę się głowił nad tym, na kogo postawić, ale tak jest dobrze".

"Napastnicy? Boisko pokaże. Mam nadzieję, że Bacca przyjedzie z chęcią do ciężkiej pracy, a nie z chęcią jak najszybszego odejścia. Jeśli tu zostanie, to musi być tak, jak ja powiem, a nie tak, jak on powie. Wiem, co może mi dać Cutrone. Po Andre Silvie oczekuję, że się obudzi. Musi się ocknąć, ma talent, to dobry gracz, ale to, co pokazał w zeszłym sezonie, to za mało. Nie wiadomo, kto będzie grał w podstawowej jedenastce. Wiem, co mogą mi dać moi napastnicy na boisku. Jeśli chodzi o poruszanie się po boisku, to Kalinić ma wśród nich wyjątkowe cechy. Pozostali napastnicy są inni".

"Halilović? Widzę go jak półskrzydłowego, o zupełnie innych cechach niż Kessie. Nie żartuję, parę meczów jako półskrzydłowy już rozegrał. Mniej biega, ale jest dobry technicznie. Jeśli doprowadzi się do ładu, może być z niego pożytek".

"Gracze obserwowani podczas mundialu? Nie trzeba było jechać, żeby poznać zawodników, ale dobrze się było wybrać. Nie musimy kupować graczy dla samego kupowania. Musimy sprowadzić tylko takich, którzy są funkcjonalni dla drużyny i gwarantują skok jakościowy. Ci, którzy dołączą, muszą mieć określone cechy nie tylko techniczne, ale też ludzkie. Wielu zaniedbuje aspekt charakteru, styl życia gracza, jego nastawienie. Ja do tego przywiązuję wielką wagę, bo to ja z tymi zawodnikami pracuję na co dzień. Nie chcę tracić czasu na sprawy pozaboiskowe".

"Sprawy klubowe? Ja, dzięki Bogu, jestem tu tylko trenerem. W innych klubach musiałem czasem być czymś więcej, niż tylko trenerem. Od dwóch dni już czuję się lepiej, bo jestem tutaj, przygotowuje treningi, moje lęki mi przechodzą. Najgorzej było, kiedy byłem sam. Jak już żona i dzieci poszły spać, zaczynałem zawracać głowę Mirabellemu".

"Taktyka? Zaczniemy tam, gdzie skończyliśmy. Musimy też popracować nad nowymi koncepcjami, nad zmianą na trójkę w obronie w trakcie meczu. Na pewno zostaniemy z trójką w pomocy, co do reszty, to myślimy o różnych modyfikacjach".

"Problem Kalincia podczas mundialu? Popełnił błąd w jednej sprawie. Miał wcześniej problemy z przepukliną kręgosłupa, to mu przeszkadzało. Kiedy wyjechał z Milanello, nie był szczery wobec swojego trenera. Kiedy trafiasz na krewkiego szkoleniowca, który wymaga od ciebie pracy na pełnych obrotach, to powstaje problem. Rozmawiałem z nim. Nie jest łatwo go trenować, ale jest bardzo wrażliwy, nie chowa urazy. Jeśli ktoś rozmawia z nim bez ogródek, to potrafi się dostosować. Największy błąd był taki, że nie był uczciwy wobec swojego trenera".

"Napastnik na przyszły sezon? Mamy go i jest to Patrick Cutrone. Na dziś mamy komplet napastników. Jeśli nikt nie odejdzie, to tak zostanie".

"Mirabelli? Pracujemy od rana do wieczora, zawsze szczerze rozmawiamy, nie uciekamy od konfrontacji, bo wszystko robimy dla dobra Milanu. Można popełnić błąd, ale my najpierw przemyślimy, zastanowimy się, poprzeklinamy na siebie po kalabryjsku, a ostatni zaczęliśmy też po angielsku. Wszystko po to, by tych błędów było jak najmniej".

"Odjeście Magniego i nowy trener bramkarzy Fiori? Jest jeszcze Gigi Ragno, który stosuje te same metody, co Magni. Wszyscy, którzy dołączyli, pracowali już w Milanie. Takiego dokonałem wyboru, żeby nie zastanawiać się, czy wszystko zadziała. Z odejściem Magniego tracimy wielkiego profesjonalistę, ale takiego wyboru dokonaliśmy wraz z klubem. Valerio to również zawodowiec. Chcieliśmy coś zmienić w związku z przybyciem Reiny. To była decyzja moja i klubu".

"Bacca? Ma swoją cenę, zgodnie z decyzją klubu. Jeśli nie będzie porozumienia, to zostanie w klubie. Mam nadzieję, że dołączy z zaangażowaniem i będę miał go na uwadze. Jeśli będzie dobrze trenował, to będę go brał pod uwagę. Strzelił 18 goli dla Villarealu, czemu mielibyśmy go odpuścić? Jeśli potrzebuje przytulania, to mu je zapewnię".

"Cel? Prawdziwy cel to spokój w klubie, zarówna dla kibiców, jak i dla ludzi, którzy tu pracują. Życie na co dzień w spokoju -  na to musimy liczyć. Poza tym trzeba wziąć się do pracy i działać z entuzjazmem. O Ligę Mistrzów nie będzie łatwo, ale trzeba zacząć, popełniać jak najmniej błędów i zobaczymy, gdzie nas to zaprowadzi, także z uwzględnieniem mercato, które przeprowadzimy".

29 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
MK92
10 lipca 2018, 09:45
Tak jak w przypadku Montelli rok temu, tak samo i w przypadku Gattuso daję kredyt zaufania jego pomysłom na drużynę do października. Wierzę jednak, że Milan wejdzie w nadchodzący sezon znacznie lepiej niż w poprzedni, bo Rino nie położy przygotowania fizycznego, a i zespół jest już ze sobą zżyty.
6
Bufor85
Bufor85
10 lipca 2018, 15:55
W zeszłym sezonie Rino wyskoczył gdzieś w połowie sezonu i tak trzeba pogratulować mu szybkiego wpasowania się w realia świata Wielkiego Milanu. Myślę, że mając do dyspozycji więcej czasu na przygotowania, stworzy coś fajnego.
1
Mieszko
Mieszko
10 lipca 2018, 08:45
Tylko i aż spokój... Z tym przytulaniem Bakki to cały Rino :)
4
Bufor85
Bufor85
10 lipca 2018, 15:52
On go przytuli, weźmie za pyszczek i przytuli.
0
adamos
adamos
10 lipca 2018, 08:16
Niewiele się zmieniło w zespole czyli walko o 6 miejsce witaj... O Ligę Mistrzów nie będzie łatwo- czyli wiemy czego się spodziewać w tym sezonie... Wróże Rino przyszłość do listopada jak ma takie nastawienie...
1
Yabaye
Yabaye
10 lipca 2018, 08:02
Niepokoją słowa o Haliloviciu. Wiadomo, to co dostajemy, to przekaz po minimum dwóch przededagowaniach, ale nadal jest obawa ze może to być spory niewypał.
0
WinstonSmith
WinstonSmith
10 lipca 2018, 10:58
To samo mówiono o Hakanie: "wielki talent, ale było karne zawieszenie; kto wie ile będzie wracał do formy?; jakby był taki dobry, to inne kluby by się o niego biły" itd. :)
1
OmletteDuFromage
OmletteDuFromage
10 lipca 2018, 00:11
Praktycznie każdy klub z czołówki gra momentami 3 z tyłu, lub stale jak Lazio, więc co w tym dziwnego. Jedynie chyba Napoli zawsze trzymało się 4 z tyłu. Poza tym to, że na papierku jest 4 z tyłu to nie oznacza, że w trakcie spotkania tak będzie przez 90 minut. Od tego jest okres przygotowawczy by wszystko przetestować.
0
Dalmatynczyk85
Dalmatynczyk85
9 lipca 2018, 23:32
Plecie trzy po trzy. Zapytany o napastników mówi: "Nie wiadomo, kto będzie grał w podstawowej jedenastce" tylko po to żeby później zaprzeczyć własnym słowom "Napastnik na przyszły sezon? Mamy go i jest to Patrick Cutrone". Może w przyszłości Gennaro będzie dobrym trenerem dla Milanu, wtedy kiedy nauczy się trenerki w słabszym klubie. Mam nadzieję, że nowy zarząd podziękuje mu serdecznie i zatrudni trenera przez duże T.
1
Skot Łilson
Skot Łilson
10 lipca 2018, 13:53
Rino praktycznie bez ławki na przestrzeni pół roku zrobił coś około 4 wyniku w Seria A a Ty będziesz pisał pod każdym postem że Rino to amator. Rzygać się chce od takiego bełkotu.
0
jasiom22
jasiom22
9 lipca 2018, 23:10
Lubię go - fajnie gada.., ale też troche niepokojąco brzmi wzmianka o trójce w obronie.
0
WinstonSmith
WinstonSmith
10 lipca 2018, 00:16
Kiedy Milan gonił wynik, często przechodził do 3 w obronie, by wzmocnić fazę ofensywną. Tylko, że najczęściej przez to dostawaliśmy kolejne gole, dlatego rozumiem, że Gattuso chce popracować nad tym, a nie przechodzić do wystawiania wyjściowego składu z 3 środkowych defensorów.
2
Marcos Salinas
Marcos Salinas
9 lipca 2018, 22:39
To co na konferencji powiedział o Zazie czyli porównanie charakterystyki do Cutrone nie napawa optymizmem.Oby w ostateczności udało się przekonać Baccę, bo zamiana Chorwata na byłego napastnika Juve nie jest krokiem w przód.
1
Max82
Max82
9 lipca 2018, 22:26
Jeśli Rino uważa że mamy dobrą drużynę na nowy sezon to radzę się obudzić potrzebny jest na gwałt rasowy napastnik bo puki co mamy kaleki od czasu do czasu Cutrone ma przebłyski...nie chce aby następny sezon był stracony potrzebujemy solidnych wzmocnień taka jest prawda więc niech zarząd bierze się za robotę
Edytowano dnia: 9 lipca 2018, 22:27
1
Vol'jin
9 lipca 2018, 22:29
a mi się wydaje, że najpierw potrzebny skrzydłowy i pomocnik, a potem furiclasse napastnik
3
Max82
Max82
9 lipca 2018, 23:05
Vol'jin może też tak być jak mówisz ale.musza być wzmocnienia bo bez tego będzie kolejny rok środek tabeli ...A biorąc pod uwagę skuteczność naszych napastników to nie wiem czy Modric dał by radę ich obsłużyć bo co nie którzy to do pustej bramki nie potrafią strzelić;)
1
ósmy
ósmy
9 lipca 2018, 22:04
A pamiętacie Imbulę? Silnie był swego czasu łączony z nami, kiedy jeszcze grał w Porto. Sampdoria go kupuje w miejsce Torreiry. Po Jankto to już drugi ich ciekawy zawodnik.
0
WinstonSmith
WinstonSmith
9 lipca 2018, 22:01
"Słyszałem mnóstwo plotek w ostatnim czasie, o tym że gracze chcą odejść... Jak dotąd nikt do mnie nie przyszedł z takim problemem. Może jakiś agent, ale ja nie rozmawiam z agentami."

No tak, bo kto się odważy podejść do Rino i powiedzieć "narka, idę sobie do innego klubu"? :P
Edytowano dnia: 9 lipca 2018, 22:01
4
grzyweek7
9 lipca 2018, 21:33
Uprawiedliwiajmy Kalekę, taa a jakby to Silva tak zrobił to byłby pocisk na niego, ale Chorwat jest święty, jestem przekonany na 100 procent że To Kalinic zachował się jak gwiazda światowego formatu i się obraził, a słowa jednego z Chorwat ów to tylko potwierdzają mówił on ze nie potrzebują zawodnikiem z wielkim ego. Kalinic to typowy zawodnik co nic nie umie a uważa się za boga. Patologicznych zawodnik....
5
muamba_kabumba
9 lipca 2018, 21:27
Gattuso : Zawsze powtarzałem, że potrzebujemy skrzydłowego i pomocnika ... Rino jak widać widzi gdzie są braki .. ściągnięcie napastnika to będzie spoko opcja jak już pomoc będzie dobra.
2
_GAHU_
_GAHU_
9 lipca 2018, 21:23
Jeśli Gattuso przekona Bakke a ten bez psioczenia będzie trenował na pełnych obrotach to może zwariowałem ale wolę żeby on został niż żeby przychodził Zaza. Może się mylę ale w minionym sezonie z Bakką na środku mielibyśmy kilka punktów na koniec więcej. Tak wiem jak się wypowiadał o klubie ale mimo to bym go nie skreślał bo wielu opcji do wzmocnienia ataku nie mamy a coś mi mówi że Kolumbijczyk mógłby być najlepszą i najoszczędniejszą z nich( przy czym podkreślam z zupełnie innym podejściem niż pod koniec poprzedniego pobytu)
4
maciekpl
maciekpl
9 lipca 2018, 21:53
Dokładnie. Jeżeli naprostuje Baccę i wydobędzie z niego cały potencjał to wielki szacun. Nie do końca chce mi się wierzyć w powodzenie takiej misji ale w mojej ocenie Rino zasłużył na danie mu szansy.
1
matten
matten
10 lipca 2018, 06:10
Bacca wielokrotnie mówił, że nie chce grać w Milanie, a z niewolnika nie ma pracownika. Jak dla mnie powinni go sprzedać.
1
roby
9 lipca 2018, 21:21
Gonić tych kołków Bacca Kalina
0
matten
matten
9 lipca 2018, 21:14
"Musimy też popracować nad nowymi koncepcjami, nad zmianą na trójkę w obronie w trakcie meczu."
O Boże, koszmar powraca.
Edytowano dnia: 9 lipca 2018, 21:14
1
Anonim
Moderator Anonim
9 lipca 2018, 21:20
Zawsze podczas gry zmienia się ustawienie na 3 w obronie. Gdy jeden boczny obrońca idzie do ataku to drugi zostaje.
4
savicevic88
savicevic88
9 lipca 2018, 21:26
Widoczne to było po prawej stronie. Abate, Calabria przez chwilę Conti.
0
Vol'jin
9 lipca 2018, 21:27
jedno ale na prawym półsrzkydle biega asekuracja w postaci Francka, na lewej niekoniecznie. a jak propo szukamy kogoś ala Kessie na prawą stronę to warto monitorować sytuację z Florenzim
0
Lipido
9 lipca 2018, 22:45
A ja znowu zauważyłem, że jak jakiś boczny obrońca się zapędzał to automatycznie cofał się Biglia.
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się