Włosi pokonani w niesamowitym finale Euro U-19. Złoto dla Portugalczyków [VIDEO]

29 lipca 2018, 18:28, Ginevra Aktualności

Po niesamowitym spotkaniu, pełnym zwrotów akcji, Portugalia pokonała po dogrywce Włochy 4-3 i została mistrzem Europy do lat 19. To Portugalczycy lepiej się prezentowali od początku meczu i udokumentowali swoją przewagę tuż przed przerwą, strzelając gola na 1-0. Bezbłędny do tej pory Plizzari nie zdołał utrzymać w rękach piłki po mocnym strzale Joao Felipe Joty. Po przerwie na boisku pojawił się Moise Kean w miejsce bezbarwnego Pinamontiego. Włosi nie potrafili jednak poradzić sobie z dobrze broniącymi się Portugalczykami, a w 72. minucie stracili drugiego gola. Trincao dobił piłkę odbitą pod nogi przez Plizzariego, który najpierw wybronił strzał Joao Felipe. Kiedy wydawało się, ze Azzurrini już sie nie podniosą, nadeszły dwie minuty, które wstrząsnęły Portugalią. Włosi przeprowadzili dwie akcje, które skutecznymi strzałami zakończył Moise Kean. Do końca spotkania utrzymał się wynik 2-2 i sędzia zarządził dogrywkę. W dogrywce też wiele się działo. Najpierw gola zdobył świetnie dziś dysponowany Joao Felipe. Odpowiedział strzałem głową Scamacca po asyście Bellanovy. Nie minęły jednak dwie minuty, a Portugalia znowu prowadziła. Gola zdobył Pedro Correia, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Jak się okazało był to gol na wagę zwycięstwa i to Portugalczycy sięgnęli po złoty medal Mistrzostw Europy do lat 19.

WŁOCHY - PORTUGALIA (0-1) 3-4

45' Jota (P), 72' Trincao (P), 75' Kean (W), 76' Kean (W), 104' Jota (P), 107' Scamacca (W), 109' P.Correia (P)

Włochy (4-3-1-2): Plizzari; Bellanova, Bettella, Zanandrea, Tripaldelli (65' Candela); Frattesi, Tonali (92' Marcucci), Melegoni (59' Capone); Zaniolo; Scamacca, Pinamonti (46' Kean).

Portugalia (4-3-3): Joao Virginia; Thierry Correia, Romain Correia, Carmo, Vinagre; Quina (90' Nuno Santos), Florentino, Miguel Luis; Jota (120' Moura), Francisco Trincão (101' Pedro Correia), José Gomes (83' Mesaque Dju).