Mecze towarzyskie: Porażka Primavery i kolejne zwycięstwo żeńskiej drużyny

19 sierpnia 2018, 10:48, Presidente Aktualności

W dniu wczorajszym kobieca drużyna Milanu oraz Primavera rozegrały kolejne swoje sparingi przed startem sezonu. Panie, ponownie grające u siebie w centrum sportowym Vismara, wygrały 3-1 z tegorocznym beniaminkiem Orobicą Bergamo. Podopieczne Caroliny Morace już w 6' minucie wyszły na prowadzenie za sprawą trafienia Danieli Sabatino, dla której był to drugi gol w drugim sparingu. Kilka minut później na tablicy widniał jednak remis, gdyż samobójcze trafienie zaliczyła Raffaella Manieri, która w tym meczu nosiła opaskę kapitańską. W 70' minucie kolejna bramkę dla Milanu zdobyła Valentina Giacinti, a pięć minut później bramkarkę Orobiki pokonała Manuela Giugliano, która obchodziła wczoraj 21. urodziny. Do końca spotkanie wynik nie uległ zmianie i ostatecznie mecz zakończył się wygraną Milanu 3-1.

AC Milan: Ceasar (Zanzi); Mendes, Fusetti, Manieri (C), Cimini Tucceri; Alborghetti, Carissimi (Cacciamali), Giugliano; Giacinti, Sabatino (Rizza), Heroum

Natomiast Primavera Milanu zmierzyła się z seniorską drużyną występującą na co dzień w Serie D - Caronnese. Podopieczni Alessandro Lupiego fatalnie weszli w mecz, gdyż już po trzech minutach przegrywali 0-2 po trafieniach Roberto Rovedy i Michele Villanovy. Gola kontaktowego w 17' minucie strzelił Giacomo Olzer, ale młodzi rossoneri nie poszli za ciosem i zamiast doprowadzić do wyrównania stracili kolejną bramkę. Tym razem Matteo Soncina pokonał Federico Corno. Do końca spotkania więcej bramek nie padło i to drużyna z czwartego poziomu rozgrywek mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

AC Milan: Soncin, Negri, Barazzetta, Culotta, Brambilla, Merletti, Sala, Frigerio, Vigolo, Capanni, Olzer