Pełen emocji mecz i wygrana! Milan - Olympiakos 3:1

4 października 2018, 17:53, Leonardo 22 Główne newsy

AC Milan odniósł zwycięstwo 3:1 na San Siro w niezwykle ciekawym meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy z Olympiakosem. Rossoneri dobrze zaczęli od razu przejmując inicjatywę, po dobrym dośrodkowaniu Suso w 6 minucie Bonaventura głową strzelił na bramkę, lecz będący na spalonym Castillejo niepotrzebnie dobił piłkę i gol nie został uznany. W 14 minucie goście z Pireusu zdobyli bramkę. Z lewej strony Kourtis dośrodkował piękną piłkę na głowę Guerrero, a ten wykorzystał bierność Zapaty i Romagnolego i świetnym strzałem w długi róg pokonał Reinę. W 35 minucie stuprocentową okazję miał Higuain, ale bramkarz wygrał sytuację sam na sam z Argentyńczykiem, który całą sytuacją był bardzo sfrustrowany. Do przerwy było 0-1 i Gattuso w szatni z pewnością miał dużo pracy nad poprawieniem gry zespołu.

W drugiej połowie Milan próbował reagować. W pierwszym kwadransie wydawało się, że ekipa gospodarzy częściej i z większym animuszem stara się nacierać na bramkę Olympiakosu. Gattuso szybko wprowadził Calhanoglu i Cutrone, ten pierwszy w 66 minucie kapitalnie podawał do będącego w polu karnym Zapaty, niestety Kolumbijczyk fatalnie skiksował i nic z tego nie wyszło. W 70 minucie niezbyt liczni, ale głośni kibice Il Diavolo na San Siro wreszcie wybuchli radością. Rodriguez z lewej strony posłał świetne dośrodkowanie, a w polu karnym instynktem wykazał się nie kto inny jak Cutrone, który główką w samo okienko wyrównał stan spotkania! Goście nie dawali za wygraną i w 74 minucie Ferfatzidis ładnie uderzał z dystansu i jego strzał tylko o centymetry minął słupek Reiny. W 76 minucie Calhanoglu pięknie podał piłkę w pole karne do Higuaina, napastnik z Argentyny przyjęciem minął rywala i lewą nogą technicznie strzelił tak, że bramkarz ekipy z Grecji musiał wyciągać piłkę z sieci! Rossoneri wyszli na prowadzenie, ale ciągle było im mało i nie zdążyły minąć dwie minuty i było 3:1! Fenomenalną robotę robił wprowadzony Hakan, który znów otworzył drogę do bramki, a katem znów okazał się Cutrone! Po strzeleniu trzeciego gola podopieczni Gattuso zwolnili tempo i przez ostatni kwadrans utrzymywali się przy piłce lub przerywali słabo zorganizowane ataki rywali. Sytuacja w grupie się nie zmieniła, Milan po dwóch zwycięstwach plasuje się na pozycji lidera, a następny mecz zagra na własnym stadionie z Betisem Sewilla.

AC MILAN (4-3-3): Reina - Calabria, Zapata, Romagnoli, Rodriguez - Bakayoko, Biglia, Bonaventura(55' Cutrone) - Suso(80' Borini), Higuain, Castillejo(55' Calhanoglu).

OLYMIAKOS SFP (4-2-3-1): Sa - Torosidis(78' Meriah), Roderick, Cisse, Koutris - Gulherme, Natcho - Ferfatzidis, Yaya Toure(83' Fortounis), Nahuel(72' Podence) - Guerrero.

6 października 2018, 11:29
Wiem, że niektórym może wydawać się to śmieszne i nie zamierzam wywoływać żadnych kontrowersji, ale co myślicie o ściągnięciu do do Nas Szymona Żurkowskiego? Oprócz kibicowania Milanowi jestem także kibicem Górnika i to co wyprawia ten chłopak przez ostatnie miesiące jest imponujące. Oczywiście chciałbym aby został w Górniku jak najdłużej ale zdaję sobie sprawę z tego, iż jego odejście jest tylko kwestią czasu. Z oczywistych względów chciałbym by był to Milan. Natomiast uważam, że Szymon ma potencjał by w przyszłości być jednym z najlepszych piłkarzy w Europie na swojej pozycji.
5 października 2018, 10:01
A teraz moim zdaniem tak na chłodno, szkoda, że znowu bez czystego konta, Bakayoko póki co wyróżnia się tylko idiotyczną brodą. Biglia jest mistrzem świata podań ale tylko i wyłącznie tych na alibi i do tyłu, niestety, spodziewałem się po nim więcej. Bardzo, bardzo chce żeby te dwa ostatnie mecze były przełomem a chłopaki wreszcie uwierzyli, że mogą wygrać z każdym bo nie możemy sobie już pozwolić na remisy i porażki z drużynami pokroju Empoli, Atalanta, Genoa, Sampa czy Chievo, z całym szacunkiem dla tych i im podobnych drużyn to jest Milan. Rino udowodnij to wreszcie. Nie chcę żeby było jak to Janek Tomaszewski mawia, boska drużyna, jeden Pan Bóg wie co zagrają..,.
0
Rafalzki
Rafalzki
5 października 2018, 09:55
Muszę poklepać się w pierś i zwrócić szacunek Cutrone i wszystkim jego zwolennikom, w zeszłym sezonie uważałem, że Andre Silva dzięki temu, że jest bardziej wszechstronny (bo tutaj uważam, że nie ma wątpliwości) będzie bardziej wartościowy dla Milanu, ale Cutrone pokazuje, że często bardziej liczy się miłość do klubu (widać po chłopaku, że da się pokroić za Milan) niż lepsze umiejętności techniczne, może i nie posiada takiego wyszkolenia technicznego jak Silva ale bez dwóch zdań, Panowie zwracam honor, najnormalniej w świecie jest lepszy. Brawo Patrick!!! Forza Milan.
2
Bordo Hamak
Bordo Hamak
5 października 2018, 09:41
Nie chcę mi się pisać wierszyka, tak że dzisiaj troszkę mniej poetycko.

Ludzie, którzy narzekają na wczorajszy mecz, to pseudo-kibice. Zagrali dobrze. Pokażcie mi zespół, który zagra bezbłędnie przez całe spotkanie? Dla mnie wysokie noty praktycznie dla wszystkich z Rino włącznie.

Nie graliśmy wcale ze słabym przeciwnikiem, bo Olympiakos to grecki mocarz. Obawiam się meczu z Betisem, bo grają cholernie szybki futbol, ale jak nasi zagrają tak jak dziś, to jestem spokojny.

Rozumiem, że można sobie pożartować z naszej ławki rezerwowej... Zobaczycie, że jeszcze nieraz Borini ustrzeli coś ważnego. Wiecie co jest najważniejsze w pracy Gattuso? Wyciskać jak najwięcej z naszych piłkarzy. Dużo jest takich trenerów, którzy dołączając do jakiegoś słabego klubu, który jest skazany na pożarcie robią kolosalną robotę. Przykładów jest sporo - odniosę się na przykład do reprezentacji Rosji. Czerczesow nie miał gwiazd pokroju Ronaldo czy Neymara w składzie, a wycisnął tyle, ile mógł. Naprawdę dajmy czas naszemu trenerowi... Poświęciłbym ten sezon mimo wszystko, bo zaczyna to fajnie wyglądać. Martwi defensywa, bo co mecz tracimy minimum jedną bramkę, ale najważniejsze, żeby strzelić o jedną więcej. Forza Milan!
Edytowano dnia: 5 października 2018, 09:41
3
Fushnikov
5 października 2018, 09:22
Tylko ja zauważyłem że Yaya był szybszy od naszych środkowych??
0
bawolejaja
bawolejaja
5 października 2018, 10:18
Jak dla mnie to Yaya był wczoraj niewidoczny. Ciężko zatem stwierdzić.
0
matten
matten
5 października 2018, 08:08
Dobre strony tego meczu? Spora liczba sytuacji bramkowych - lepsze lub gorsze, ale jednak trochę ich było. Niezła dyspozycja napastników - zarówno Cutrone, jak Higuain zdają się rozkręcać. Jeśli uda się wygrać dwa najbliższe spotkanie to kwestia awansu z grupy będzie rozstrzygnięta.
Co niepokoi? Po raz kolejny nie udało nam się zachować czystego konta, a podobno drużyny Gattuso miało cechować to, że są szczelne w defensywie. Słaba dyspozycja Bakayoko - tak, wiem że to dopiero początek sezonu, ale naprawdę spodziewałem się po nim czegoś lepszego, bo chłop był kreowany na poważne wzmocnienie linii pomocy.
Edytowano dnia: 5 października 2018, 08:08
0
Andre
Andre
5 października 2018, 09:25
Bakayoko porusza się po boisku jak słoń i nie ma z niego pożytku zarówno w defensywie, jak i w akcjach ofensywnych. Na razie jest na dobrej drodze do zdobycia tytułu największego niewypału transferowego Milanu w letnim mercato...
1
Jago
Jago
5 października 2018, 08:06
Siema :D Na wstępie muszę przeprosić za wczorajsze komentarze. Oglądałem gdzieś od 60 minuty z kilkoma promilami alko we krwi więc nie miałem obrazu meczu :D Brawo Milan, cieszy wygrana po stracie bramki, obym się mylił co do Gattuso i niech mu się wiedzie. Oby był naszym trenerem na kolejne lata, z sukcesami ofc. ;) Pozdro
3
Andre
Andre
5 października 2018, 08:43
No i git. Grunt to się zrehabilitować. Nie można tego niestety powiedzieć o wielu plastikowych fanach, bo ich ta wygrana pewnie smuci z racji tego, że posada Gattuso jest bezpieczna. Nie czytam tutaj co się dzieje w trakcie meczu, bo pewnie bym musiał wydłubać sobie oczy, ale czasem zaglądnę na TT gdzie jest istny festiwal żenady ze strony fanów z całego globu. Kibicować, a nie hejtować !!! Już nie wspomnę o tych co tutaj chcą by Silva w meczu z nami nastrzelał gole. Ważniejsze jest to by mieli racje niż dobro ukochanego klubu. Na takich to nawet szkoda śliny. Byłbym zapomniał o Cutrone. Przecież to średniak pokroju Matriego, dużo gorszy dla nas od Silvy ;)
2
MK92
MK92
4 października 2018, 23:55
Grunt, że zadanie wykonane i wygodna sytuacja w grupie. Cutrone to niesamowity chłopak. Oj, będzie nowy Pippo, jak nie lepiej!
3
Rossoner1996
4 października 2018, 23:18
Mimo tego, że przez długi czas przegrywaliśmy, to d dawna nie byłem tak spokojny o końcowy wynik.

4 października 2018, 22:02
Ogladalem mecz ogolnie na plus dla milanu caly czas kontrola meczu oprocz bramki. Niestety zapata potwierdzil mnie w przekonaniu ze nawet na lawe sie nie nadaje, tu gatusso dal dup..... , zapata tyle meczy zawalil a on mu jeszcze daje szanse nie rozumiem? bakayoko nawet nawet zagral no i bigliia cos wreszcie pokazal :-)
0
tober12
tober12
4 października 2018, 23:44
Myślę, że to nie była szansa szansa Zapaty a bardziej odpoczynek Mussachio gdyby był Caldara pewnie on by zagrał. Nie dziwię się Zapacie, że zawinił przy pierwszym golu jak się w ogóle nie gra to nie może byc inaczej a wyobraź sobie, że nawet i Romagnoli popełnia błędy jak np z Empoli. Zapata to tylko zmiennik 3 rzędu jeszcze ale nawet zmiennik potrzebuje minut bo bez tego nie da się wejść w mecz.
0
WeahYeah
WeahYeah
4 października 2018, 21:57
Ale miałem przeczucie.. Mlodemu dobranocka przeczytana i mecz oglądać od 65 minuty. Karma :)))
1
LUK1994
LUK1994
4 października 2018, 21:42
Meczu nie oglądałem z powodu pracy, ale widzę z wynikiem niewiele się pomyliłem ;) Forza MILAN!!!
0
GreyWay
GreyWay
4 października 2018, 21:21
Gdzie ten beton taktyczny Rino? Dajcie sobie wszyscy spokój z takimi tekstami na przyszłość.
7
dziadek
dziadek
4 października 2018, 21:45
Milan potrzebuje doświadczonego trenera !!! najlepiej 10 lat w FM :)
9
ksieciunio
ksieciunio
4 października 2018, 21:18
Gratulacje. Styl gry moze nie ale na pewno polepszyla sie skutecznosc.
0
zbylon
zbylon
4 października 2018, 21:17
Cieszy mnie to, że Gattuso nie boi się 4-4-2. Zimą jakiś napastnik na zmiennika i solidny rozgrywający. Cutrone to jednak prawdziwy lis i z dobrym technicznie Higuainem mogliby stanowić o sile Milanu. Taka troszkę inna wersja duetu Sheva-Pippo, bo to jednak inni piłkarze, ale przy dobrej pomocy mogą być równie kąśliwi.
5
4 października 2018, 21:08
No cóż, nie wiem czy tylko ja tak miałem, że radość z tych bramek była lekko przyćmiona zażenowaniem? Oczywiście cieszę się, że udało się wrócić, bardzo ważne trzy punkty. Pierwsza połowa do zapomnienia. Kompletnie nie wypalił eksperyment z 4-2-3-1 w takim ustawieniu personalnym. Zero pomysłu, zero rozegrania. Wszystko co dobre zaczęło się dzięki zmiennikom i zastanawiam się, czy 4-4-2 z Higuainem i Cutrone, nie powinno być naszym wyjściowym ustawieniem, z tym że potrzeba do tego jeszcze co najmniej dwóch napastników. Jeśli chodzi o pomoc, to dziadek Yaya pokazał jak wiele brakuje naszym pomocnikom. Na największy minus dziś Castillejo, który zrobił nam problem z niczego przez swoją zachłanność, no i Zapata który pokazał, że to słusznie powinien być jego ostatni sezon w Milanie i to najlepiej, żeby pojawiał się na boisku najrzadziej jak tylko się da.
5
karp_fso
4 października 2018, 21:11
A jak pisałem w lato, że można by Yaya Toure ściagnąć to się niektórzy pukali w głowę, że dziadek który nie podniesie nam poziomu pomocy :D Z Olympiakosem pokazał, że bardzo by nam się przydał.
4 października 2018, 21:02
dobra reakcja mimo wszytko Gattuso na to co się działo. od ~20 minuty graliśmy 4-4-1-1 z podwieszonym Castilejjo, potem dwie zmiany za słabo grającego Bonaventurę i przejście na 4-4-2. Jeśli chcemy myśleć o czymś więcej to druga linia do wzmocniania zimą priorytetowo bo dziś na ławce tylko Kessie dostępny
4 października 2018, 20:58
Dobrze. Teraz Chievo i mam nadzieję kolejne zwycięstwo, drużyna nabierze wiary w swoje umiejętności i potem pewni siebie będą punktować co mecz :).......... takie mam oczekiwania :)
4 października 2018, 20:56
Alez mi sie micha cieszy. Uwielbiam takie mecze. Jak mi sie marzy rozgrywajacy z takim przegladem pola i gra z pierwszej pilki jak Higuain. Forza Milan!
3
Lipido
Lipido
Trzeba na Chievo dać jeszcze szansę Bakayoko. Niech gra bo będzie z pewnością w jego grze jak z Silvą. Zejście Bonaventury i odrazu gra lepsza. Przykre ale on jest przeciętny. Laxalt, za Rodrigueza w ramach rotacji . 433 prowadzi do nikąd. Pluc w twarz, że zostaliśmy z dwoma napastnikami bo parodysta Borini nie powinien dostać już ani sekundy.
0
deko
deko
4 października 2018, 20:55
Tak jak pisalem w przerwie ze na miejscu Gattuso dalbym Cutrone za Bakayoko i przeszedl na 4-4-2, tak tez sie stalo tylko troche w innej kolejnosci zmian, ale dalo to pozytywny efekt i to jest najwazniejsze :) Jak dzis patrzylem na Bakayoko to pomyslalem ze mozna bylo sprobowac sciagnac Yaya Toure, niby 35 lat, ale czuje ze spisalby sie lepiej niz Bakayoko dotychczas i oczywiscie wniozl by duzo doswiadczenia.
4 października 2018, 21:23
Też mi się strasznie rzuciło w oczy. On realnie truchtał. Jak stracił piłkę w środku pola to zamiast jak szalony rzucić się w pościg dreptał jakby widoki podziwiał...
0
Bufor85
Bufor85
4 października 2018, 20:54
Rino daje radę. Trzeba go wspierać w tym, co robi a nie tylko hejtować.
15
Bufor85
Bufor85
Iguain potrzebuje takich dograń jak Hakana. A cutrone...cóż, petarda.
2
Marcinek
Marcinek
4 października 2018, 20:53
Gratulacje dla Rino. Wygrał mecz zmianami i walką do końca.
Majki85
Męczyli Rossonerri bułę do 70 minuty, a oczy krwawiły gdy patrzyło się na kolejne marnowane okazje i złe decyzje jakie popełniali podopieczni Gattuso. Ostatecznie jednak genialne zmiany Hakana oraz Cutrone załatwiły sprawę i 3 pkt zostają w Mediolanie, choć traciłem pomału nadzieję. Zadanie więc wykonane, teraz pora na Chievo i oczekuję w tym meczu kolejnego zwycięstwa. Brawo Hakan! Brawo Cutro!
4 października 2018, 20:51
no po 1 polowie 3 bramek sie nie spodziewalem Brawo Brawo !!! ;)