Serie A kobiet: Milan pokonuje 3-0 Juventus i zostaje samodzielnym liderem!

4 listopada 2018, 12:55, Presidente Aktualności

W szóstej kolejce Serie A kobiet doszło do hitowego starcia pomiędzy mistrzyniami Włoch i liderkami tabeli - drużyną Juventusu - oraz wiceliderkami - Milanem, które były gospodyniami dzisiejszego starcia. Obie ekipy dotychczas zgromadziły po 13 punktów, ale to przyjezdne były wyżej ze względu na korzystniejszy bilans bramkowy. Pierwsza połowa nie zachwyciła z obu stron, ale panie, co najlepsze, pokazały w drugiej odsłonie. Bliskie wyjścia na prowadzenie były zawodniczki Juventusu, ale znakomitą okazję zmarnowała Galli, która z kilku metrów trafiła w słupek, bardzo dobrze spisującej się dzisiaj, Marii Korenciovej. Następnie do głosu doszły piłkarki Milanu, ale one ze skutecznością nie miały już problemu. Najpierw w 49' minucie na 1-0 trafiła Thaisa Moreno (wideo), która popisała się pięknym strzałem zza pola karnego. Dziesięć minut później było już 2-0, a do bramki rywalek trafiła najskuteczniejsza napastniczka Serie A - Valentina Giacinti (wideo), której asystowała Manuela Giugliano. Dzieła zniszczenia w 63' minucie dopełnia kapitan drużyny - Daniela Sabatino (wideo). Dzięki wygranej podopieczne Caroliny Morace zostały samodzielnymi liderkami tabeli i z 16 punktami przewodzą stawce. Następny mecz panie zagrają za dwa tygodnie przeciwko Florentii.

Milan: Korenciova; Heroum, Fusetti, Mendes, Tucceri (80' Zigić); Alborghetti (88' Rizza), Moreno, Carissimi; Giugliano; Sabatino, Giacinti (84' Longo)