Serie A Kobiet: Piłkarki Milanu z kolejnym zwycięstwem. Gole Sabatino i Giacinti dały wygraną z Romą

1 grudnia 2018, 19:48, Presidente Aktualności

Zawodniczki AC Milan wciąż nie znalazły pogromczyń w trwającym sezonie. Dzisiaj zmierzyły się na wyjeździe z szóstą w tabeli AS Romą, którą pokonały 2-1, choć rzymianki sprawiły im trochę problemów. Przede wszystkim podopieczne Caroliny Morace musiały gonić wynik, czego nie mają w zwyczaju, gdyż w obecnej kampanii tylko raz miały do czynienia z sytuacją, w której to rywalki prowadziły - 3. kolejka i mecz z Sassuolo. Wszystko za sprawą Flaminii Simonetti, która w 31' minucie dała prowadzenie Romie. Milanistkom udało się wyrównać jeszcze przed przerwą, a na listę strzelczyń wpisała się Valentina Giacinti, dla której był to dziewiąty gol w tym sezonie. Natomiast na początku drugiej połowy swoją szóstą bramkę strzeliła Daniela Sabatino i to zawodniczki Milanu wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania. Była to siódma wygrana kobiecej drużyny, która ma jeszcze na koncie dwa remisy i z 23 oczkami na koncie prowadzi w tabeli.

MILAN (4-3-3): Korenciova; Heroum, Fusetti, Mendes, Tucceri (77' Rizza); Alborghetti, Thaisa Moreno, Giugliano; Bergamaschi (90' Coda), Sabatino, Giacinti (72' Carissimi).