Montella: "Powinienem był odejść po pierwszym sezonie. Gattuso? Powiedziałem mu, że popełnił błąd i przesadził"

5 grudnia 2018, 08:51, cinassek Aktualności
Montella:

Były trener Milanu, Vincenzo Montella, udzielił wywiadów Il Corriere dello Sport oraz Sky. Oto najciekawsze wypowiedzi szkoleniowca:

„Czytałem, że już przed startem drugiego sezonu nie było zaufania w moim kierunku. Przykro mi było pożegnać się z Milanem, ponieważ moja praca została niedokończona. Potrzeba było więcej cierpliwości i doświadczenia. Czułem, że mogłem rozwijać się wraz z zespołem. Nie dano mi czasu. Komunikacja w lecie zawiodła, stworzono ogromne oczekiwania względem drużyny. Powinienem był zachować niższy profil, ale trudno przeciwstawić się wytycznym klubu. Przyszło jedenastu nowych piłkarzy i potrzebny był czas, aby to złożyć. Ja również natomiast poparłem retorykę dyrektorów. Patrząc racjonalnie, to słusznie byłoby odejść po pierwszym sezonie, w którym wygraliśmy Superpuchar”.

„Czy podzielałem zakup wszystkich nowych nabytków? Powiedzmy, że rozmawialiśmy na temat niektórych. Innych spotkałem po zamkniętej operacji. Na przykład przy Bonuccim naciskałem na jego zatrudnienie. Zbliżaliśmy się do końca mercato z niewielkim zasobem co do registy i napastnika. To prawda, że byliśmy bliscy Moraty i Bathsuayia, ale z 20-milionowym budżetem trudno jest kupić silniejszego napastnika niż Kalinić”.

„Opaska kapitana dla Bonucciego? Obiecał mu ją klub, który miał zamysł, aby postawić na piłkarza z nowego kursu, który właśnie obrano. Przez telefon powiedział mu, że mógłby być kapitanem również bez opaski. Byłem niezdecydowany pomiędzy Bonuccim a Biglią, rozmawiałem o tym także z Lucasem, ale nie był nastawiony entuzjastycznie. Prawdopodobnie dlatego, że miał negatywne doświadczenia z przeszłości. Na koniec wybór był więc łatwy”.

„Słowa Gattuso odnośnie przygotowania fizycznego po objęciu drużyny po mnie? Ta rzecz dotyka mnie dogłębnie. W meczu z Benevento, pierwszym mojego następcy, zawodnicy przebiegli więcej od rywali. Wkradło się zamieszanie pomiędzy przebytym dystansem a intensywnością. Rzucam wyzwanie tym, którzy publicznie poddają w wątpliwość moją pracę. Trenowałem w Serie A przez 5-6 lat i myślę, że mam więcej doświadczenia od tych, którzy składają pewne wypowiedzi. Gattuso? Nie dzwonił do mnie, ale po tych słowach to ja się ożywiłem i mu powiedziałem, że popełnił błąd oraz że przesadził”.

„Nie jestem tutaj, aby czynić porównania z obecną pracą trenerską. Każdy ma swoje metody i swoje przekonania. Szanuję przekonania innych. Gattuso pokazał, że jest świetnym trenerem i wykonuje dobrą pracę, ale skoro dotknął moich kompetencji, to pozostaję trochę zły”.

„Kalinić i Andre Silva? Kalinić to dla mnie zawodnik bardzo mile widziany. Był moim pierwszym wyborem do podstawowego składu, odmiennie od Andre Silvy, który na początku sezonu stanowił alternatywę. Potem naturalnie wydarzenia ewoluowały. Napastnik został kupiony na koniec mercato. Byliśmy bliscy Moraty i Bathsuayia, ale z budżetem do naszej dyspozycji trudno było pozyskać napastnika silniejszego od Andre Silvy”.

"Cristiano Ronaldo? Podjęto próbę".

„Przyszłość? Mam chęć trenowania, z ostatnich 3-4 miesięcy wyciągnąłem wystarczająco dużo. Ostatnio wróciłem do pracy i naszło mnie pragnienie trenowania. Myślę, że mogę dać dużo. Z pewnością nie mogę się pomylić przy kolejnym wyborze, nie mogę uczynić go w pośpiechu. Zagranica? To nie robi różnicy. Pracowałem w zagranicznym klubie i podobało mi się, więc byłoby przyjemnie kontynuować pracę także z dala od Włoch”.

39 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
SICKBOY
SICKBOY
8 grudnia 2018, 13:50
Dobrze wie że powinien był, nie wyszło to trudno. Jednak powinien przy tym liczyć się z krytyką i słowami prawdy co do jego osoby jako trenera. Jednak stara się być tego nieświadomy.
0
Andre
Andre
6 grudnia 2018, 16:23
Drugi Mourinho. Ten sam brak jakiejkolwiek samokrytyki. Chociaż Portugalczyk w odróżnieniu od Nutelli przynajmniej ma jakieś osiągnięcia jako trener...
0
Dariusz_W
Dariusz_W
6 grudnia 2018, 06:14
"Silniejszego napastnika niż Kalinic" można byłoby znaleźć na każdym bazarze. Tchórz nie przyzna, że po prostu sprowadził kumpla z poprzedniego klubu.
0
Miszcz
6 grudnia 2018, 17:17
Montelli nigdy nie prowadził Kalinicia
1
Miszcz
6 grudnia 2018, 17:17
Tzn przed Milanem
0
Domas1989
Domas1989
5 grudnia 2018, 18:42
Nagłówek zamiast „ powinienem odejść po pierwszym sezonie...” powinien brzmieć „ nie powinienem zostać trenerem Milanu...”
4
Bandon
5 grudnia 2018, 18:15
"(...)Moraty i Bathsuayia, ale z 20-milionowym budżetem trudno jest kupić silniejszego napastnika niż Kalinić", 20 mln budżet i chcieli dać 100 mln za Moratę, wtf
0
Mappi1992
Mappi1992
5 grudnia 2018, 16:46
Fajny ten Pan Samolocik. Taki nie za mądry :)
9
muamba_kabumba
muamba_kabumba
5 grudnia 2018, 15:50
Chcieli kupić Batshuaia za którego CFC chciala ~40 mln ... A kupili Silve za 38 mln ?? Ja się pytam co ten Pan piep... ? W sumie to spoko ten Vincenzo, taki nie za poważny ^^
7
Gol
Gol
5 grudnia 2018, 15:46
Montella wypunktował w swojej wypowiedzi chyba wszystko to z czego każdy w miarę ogarnięty Milanista zdawała sobie sprawę już dawno. Ma oczywiście rację z tym że nie da się zbudować zespołu w 2-3 miesiące dostając 11 nowych zawodników (z czego jeżeli wierzyć jego słowom tylko część była z nim konsultowana). Ogólnie jest to bardzo ciekawy i merytoryczny wywiad, zwłaszcza część o Kaliniciu rzuca nieco światła na to kto jest odpowiedzialny za sprowadzenie Chorwata do Milanu.

Co do Andre Silvy to jak widać także to Montelli wina że tak utalentowanemu zawodnikowi nie wyszło w Milanie, natomiast trzeba zaznaczyć że porażka Portugalczyka została przekuta w sukces innego młodego potrzebującego minut piłkarza - Cutrone.

Co do intensywności treningów to owszem piłkarze mówili że za Montelli mniej biegali, a więcej pracowali z piłką natomiast za Gattuso było odwrotnie i moim zdaniem nie ma się co czepiać metod szkoleniowych obu panów. Montella zawsze chciał grać nieco bardziej techniczną piłkę, Gattuso stawia na siłową i fizyczną. Nie mam żadnych wątpliwości że natomiast że w obu przypadkach mogło być dużo lepiej, bo niestety ale u nas styl gry to nadal pojęcie obce i tak jest od dawien dawna (chyba od czasu sławnej taktyki - "Laga na Zlatana" do której niebawem wrócimy).

Fakt jest taki że Gennaro jest uwielbiany przez zawodników i to widać, natomiast Montelli to po zwolnieniu podziękował chyba tylko Cutrone i Suso. Tutaj była różnica między nimi moim zdaniem największa. Montella nie przekonał do siebie liderów szatni jak Bonaventura który później pozwalał sobie na publiczną krytykę i to moim zdaniem zawiniło że został tak szybko zwolniony. Nie masz szacunku swoich zawodników to nie masz szansy na sukces.

Ja osobiście uważam go za bardzo dobrego szkoleniowca, w dodatku z klasą i za sezon 16/17 i wprowadzenie nas z powrotem do Europy oraz utarcie nosa Juventusowi i wygranym Superpucharze, ma u mnie szacunek.
Edytowano dnia: 5 grudnia 2018, 15:48
11
Marcos Salinas
5 grudnia 2018, 15:21
Zakochany w sobie megaloman.Wszelkie statystyki czy wypowiedzi osób związanych z Milanem przeczą jego wersji wydarzeń.Sam fakt, iż chciał podarować Bigli opaskę kapitana pięknie ukazuje jego mentalność.Jego ''rotacja''(w prawie każdym spotkaniu inny skład), a w rzeczywistości całkowity brak konsekwencji przejdzie do historii, bo chyba nikt jeszcze nie wprowadził takiego kadrowego chaosu.
2
Marcin1995
Marcin1995
5 grudnia 2018, 14:10
Montella wcale nie był taki zły, szanuję za to co zrobił dla klubu
1
Marcos Salinas
5 grudnia 2018, 15:14
Jak ktoś wierzy w jego słowa, mimo, iż prawie każdy ekspert z Włoch czy osoba związana z Milanem je podważała to będzie uważał wuefistę(bo tylko szkolny nauczyciel mógłby zapomnieć o potrzebie odpowiednich treningów siłowych przed sezonem) za mniejsze zło.Rzeczywistość jest taka, iż w pierwszym sezonie od czasu wygranej w Superpucharze jego Milan przegrał praktycznie wszystkie spotkania o coś, a w lecie mając do dyspozycji budżet o wartości ponad 200 mln. euro ''przepychał'' kandydaturę wyrobnika Kalinicia na głównego snajpera...
2
Victor Van Dort
Victor Van Dort
5 grudnia 2018, 15:16
Uważam, że był złym trenerem dla Milanu i zrobił najgorszą możliwą dla trenera rzecz sprawił że zawodnicy się od niego odwrócili, jestem mu wdzięczny za wysiłki i za mecz o Superpuchar ale w nowym sezonie miał coś budować skończyło się na chaosie.
1
matten
matten
5 grudnia 2018, 18:41
Moim zdaniem to średni trener podobnie jak Mihajlović. Na Ligę Europy w sam raz, ale raczej za słaby, aby wprowadzić klub do Ligi Mistrzów. Cieszę się, że już u nas nie pracuje, ale z drugiej strony szkoda, że zamieniliśmy go na kolejny eksperyment w postaci Gattuso...
5
pjotr
pjotr
5 grudnia 2018, 14:07
mieli 20 mln ale kupiliby ronaldo tylko chińczyk nie pozwolił :)
0
acmti__
acmti__
5 grudnia 2018, 13:04
Po co to się wypowiadać w ogóle, tylko robić z siebie pośmiewisko... Z tym Ronaldo to niezła paranoja :D
0
AC Kamil
AC Kamil
5 grudnia 2018, 11:53
"Komunikacja w lecie zawiodła..." Szkoda, że nie zawiodła jak prosił o Kalinicia.
11
Victor Van Dort
Victor Van Dort
5 grudnia 2018, 11:21
Jak ja się cieszę że on już nie jest trenerem Milanu (bardzo), gada jak potłuczony i dalej nie zmądrzał, wciąż nie wrócił z kosmosu, niezmiennie jest wystrzelony na orbitę i odrealniony, on po prostu żyje w swoim świecie. Ten pan uważa się za nie wiadomo kogo, wybitnie brakuje mu elastyczności i zdolności do autorefleksji, jest zaryglowany w swoich pomysłach i albo je akceptujesz albo wylatujesz poza nawias (coś w stylu Jose Mourinhio tyle że on nim nie jest) z tym coachem nie ma dyskusji i miejsca na uwagi. To trener jedokierunkowy, tylko on wyraża opinie inni go słuchają, nie przyjmuje do wiadomości uwag i opinii szatni ani nikogo. Poczuł się dotknięty słowami Rino? No tak zły dotyk boli przez całe życie... co za niewiargodny zbieg okoliczności że w Sevilli też mu nie pozwolili dokończyć dzieła ciekawe dlaczego? A pewnie dlatego że naciskał aby sprowadzić mu oczywiście Kalinica jego pierwszy wybór, nie pozwolili mu dokończyć... czego? Chyba dzieła zniszczenia! Co za arogant, gdyby tam został to Silva nie rozgrywał by rewelacyjnego sezonu jak i cały zespół z Andaluzji... a swoją drogą ktoś kojarzy klasykę... "Andaluzyjski Pies" taki film dla koneserów? Można rzec że reżyser oddał sedno pracy Montelli... chaos!
2
BadMad
BadMad
10 grudnia 2018, 14:29
No,no- Bo nuela skonfrontować z Montella,to dla tego drugiego zaszczyt;) Choć porównanie niecodzienne to jednak Vincenzo ma coś z surrealisty %-) PS. 'Pies andaluzyjski' ;)
1
patoo_07
5 grudnia 2018, 10:55
Ale głupoty gada.
5
FaNaTyK 2.0
FaNaTyK 2.0
5 grudnia 2018, 10:54
A ja tam lubię Montelle. Życzę mu powodzenia w dalszej karierze.
8
BlackOut
BlackOut
5 grudnia 2018, 10:31
Mieliśmy 20mln... Próbowaliśmy pozyskać Krystynę... nawet na pensie dla niego nie mieliście...
2
ACstach
5 grudnia 2018, 10:27
Może niech oni wszyscy, byli pracownicy, trenerzy, działacze, kupią sobie lepiej po pamiętniczku (albo nawet niech klub im takowe zasponsoruje) i tam wypisują swoje żale i płacze. Serio nie da się już czytać tego lamentu w ich wypowiedziach. Było minęło.
Edytowano dnia: 5 grudnia 2018, 10:28
2
AC1899
AC1899
5 grudnia 2018, 10:18
Teraz narzekanie i poniekąd wyzwiska w jego stronę, a po superpucharze z Juventusem połowa pocałowałaby go w tyłek. Z takim szrotem jaki miał, wprowadził Milan do pucharów. Bo on miał szrot, nie to co teraz ma Gattuso. I za to ma u mnie szacunek.
8
Vol'jin
5 grudnia 2018, 22:50
no ten awans do LE w wyścigu szczurów gdzie Inter, Viola tym zainteresowane nie były i szukały okazji by gubić punkty ) Obraz fatalnej WIOSNY Milanu przysłanai obraz Montelli przez dobrą jesień i wygranie trofeum o gównowartości de facto
0
Bentos325
Bentos325
5 grudnia 2018, 22:57
Czy tylko ja uważam , że gdyby nie zwolnili Mihajlovicia po porażce z Juve to mielibyśmy puchary już rok wcześniej? Skład obaj panowie mieli na podobnie wątpliwym poziomie, ale to jednak Sinisa przejął zespół po jednym z najgorszych okresów, więc ja to raczej do niego będę miał zawsze szacunek i sporo sympatii. I jakoś Miha w mediach nie płacze, że miał mało czasu, a miał jeszce mniej niż Pan Montella.
0
Meloon
Meloon
5 grudnia 2018, 10:10
Dzięki Samolocik za puchary, ale od tamtej pory równia pochyła w dół, zarówno jeśli chodzi o Twój wizerunek jak i o Twoje CV. Zwolnienie go było bardzo dobrą i całkowicie uzasadnioną decyzją.
0
Dohtor
Dohtor
5 grudnia 2018, 10:09
Miernota taktyczna bez charakteru. Mimo wszystko wolę RINO!
1
landik
landik
5 grudnia 2018, 10:27
Bo Robi taktycznie to kozak xD
0
flattuso
flattuso
5 grudnia 2018, 09:14
On i Kalinic to jedna i ta sama porażka. Już chciałbym o obu zapomnieć.
8
TygrySyberyjskiii
TygrySyberyjskiii
5 grudnia 2018, 09:13
Ten Pan został wyrzucony z Sevilli ?
0
kamilus
5 grudnia 2018, 09:59
Z wikipedii: "28 grudnia 2017 roku został nowym trenerem hiszpańskiego klubu Sevilla FC. 28 kwietnia 2018 roku został zwolniony z tego stanowiska.".
1
Fushnikov
Fushnikov
5 grudnia 2018, 09:12
Kalinic był pierwszym wyborem xD nie było kasy na silniejszego od Silvy?? Przecież gołym okiem widać że Silva zmarnował rok przez ławkę. Może nie nadaje się do SA ale pokazuje że jest dużym talentem. Ogólnie to widać że ma pretensje do wszystkich tylko nie do siebie i altruisty który był jednym z kilku niewypałów dekady.
3
Miszcz
5 grudnia 2018, 09:08
Kolejnemu się zebrało na wspominki. Niech się zajmą czymś pożytecznym i przestaną żyć przeszłością.
0
Rakusz
Rakusz
5 grudnia 2018, 09:19
Skoro dziennikarz go pyta, to ten odpowiada. Co w tym dziwnego?
2
Miszcz
5 grudnia 2018, 09:28
To nie jest zaczepienie przez dziennikarza w tunelu czy na gali, tylko zaproszenie na wywiad w którym wiadomo było o czym będzie mowa :) Do Vicenzo nic nie mam, nawet szanuje za wyniki z 2016/17. Dobry trener na średni zespół.
2
lopezito84
lopezito84
5 grudnia 2018, 09:04
Mogliśmy mieć Bathsuayia? Ale szkoda, że nie wyszło.
1
MK92
MK92
5 grudnia 2018, 09:01
Czuć sporo żalu w tym wywiadzie Montelli... Miał dwa oblicza w Milanie. Jesienią 2016 roku wyglądał niemal jak zbawiciel, a dokładnie rok później jak główny hamulcowy. Myślę, że wielkiego sportowo klubu raczej nie będzie mu dane prowadzić, ale też nie powiedział ostatniego słowa w trenerce.
7

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się