LaPresse: Stadion, sektor młodzieżowy, marketing i dyplomacja jako filary "nowego Milanu" Gazidisa

10 grudnia 2018, 20:47, Ginevra Aktualności
LaPresse: Stadion, sektor młodzieżowy, marketing i dyplomacja jako filary

Agencja prasowa LaPresse streszcza dziś w jednym z artykułów najważniejsze punkty, które zostały poruszone podczas pierwszego spotkania Ivana Gazidisa z przedstawicielami mediów w Casa Milan. "Nowy Milan" Gazidisa ma się opierać na czterech głównych filarach: odbudowie klubu, powstaniu nowego stadionu we współpracy z Interem, rozwoju komercyjnym oraz odbudowie pozycji w europejskich strukturach piłkarskich. Najważniejszy punkt to budowa nowego obiektu, który ma być "najpiękniejszy na świecie", zawsze pełny, nowoczesny i awangardowy. Milan i Inter mają go wybudować wspólnie. Wkrótce zostanie wyznaczone miejsce i kluby zaprezentują projekty. Nowy stadion będzie czynnikiem napędzającym rozwój klubu. Właściciel Milanu, fundusz Elliott - za co może poręczyć przedstawiciel Singerów w strukturach Milanu, Giorgio Furlani - chce zainwestować w infrastrukturę, sektor młodzieżowy oraz w rozwój komercyjny i marketingowy. Projekt Elliotta nie ma wyznaczonej żadnej daty końcowej i będzie wymagał cierpliwości. Klub nie będzie raczej sprowadzał wielkich gwiazd pokroju Cristiano Ronaldo, ale będzie chciał promować lokalne talenty i wychowanków własnego sektora młodzieżowego. Symbolem i przykładem do naśladowania jest tutaj choćby postać Paolo Maldiniego.    

50 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
matten
matten
11 grudnia 2018, 14:37
W pełni popieram budowę nowego obiektu. Ciekawi mnie natomiast dlaczego mamy go współdzielić z Interem. O ile mnie pamięć nie myli jakiś czas temu czytałem, że kuzyni zza miedzy chcą pozostać na San Siro, a tu nagle taka zmiana planów? Jeśli chodzi o dalszą część wypowiedzi, to inwestowanie w sektor młodzieżowy jest na pewno korzystne w dłuższej perspektywie, ale na krótszą metę wypadałoby jednak dokonać paru wartościowych wzmocnień do pierwszego składu (środkowy obrońca, kreatywny pomocnik), bo bez tego może być ciężko awansować do LM. Co można jeszcze powiedzieć? Chyba nic, czekam na wizualizacje nowego obiektu :)
0
mpt1899
mpt1899
11 grudnia 2018, 12:35
Wyczytalem, ze to pomysl Ivana i nie wiadomo co Inter. Takze wszystko jest mozliwe. Jedno jest pewne IG nie na zamiaru poakowac wiecej kasy do Sali kieszeni.
0
MK92
MK92
11 grudnia 2018, 10:18
Oby te szumne zapowiedzi nie skończyły się jak w roku 2015 z wykupem gruntu pod nowy stadion obok Casa Milan. Dlatego też podchodzę z dystansem do tego tematu. Jeżeli Milan chce kontynuować grę na jednym stadionie z Interem, to nie lepiej wykupić wspólnie San Siro jako współwłasność i gruntownie wyremontować ten legendarny obiekt? Chociaż z drugiej strony, może być to trudne ze względu na biurokrację. Czas pokaże.
2
Majkel69
Majkel69
11 grudnia 2018, 10:17
nowy stadion jestem za, tradycje rzecz piękna. Ale nie możemy pozwolić by hamowały nasz rozwój. Jeżeli nowy i co ważne nowoczesny obiekt może drastycznie zwiększyć nasze przychody i co za tym idzie konkurencyjność w świecie wielkiej piłki... Czy jako kibice powinniśmy wołać "umrzemy za San Siro, niech żyje bieda i tradycja" czy może raczej zgodzić się, że dobro klubu jest najważniejsze. A dla dobra klubu chyba cenniejszy jest nowy stadion który pozwoli zwielokrotnić przychody niż siedzenie na zatęchłym obiekcie z którego nie ma zysku bo tradycja i sentyment. Feudalizm też tradycja, ale jakoś nie pchamy się by wrócić do odwalania pańszczyzny na polach jakichś bogatych dupków. Może się uda by San Siro pozostało jako zabytek/muzeum. Ale niech klub się rozwija. Ja tam wolę żebyśmy grali w lidze mistrzów i bili się o tytuł na nowym obiekcie niż w lidze europy i bili się wiecznie o powrót do top4 na starym...
1
11 grudnia 2018, 09:23
cdn. Co do stadionu... Nie za bardzo rozumiem jego wypowiedź. Czyli Milan i Inter będą wspólnie budować nowy stadion, tak zrozumiałem. A co z SS? Czy można sobie pozwolić aby taka legenda stała i niszczała? Na pewno nie. A może po wybudowaniu nowego stadionu rozpocznie się modernizacja SS i po jego skończeniu kluby usiada do negocjacji kto wraca na SS? Ale co jak kluby się nie dogadają, losowanie? Co myślicie?
0
Victor Van Dort
Victor Van Dort
11 grudnia 2018, 12:02
A mnie się wydaje że on nie mówi jednoznacznie o tym że razem będą budować on mówi że Inter i Milan maja ten sam cel czyli gra na nowym, dochodowym obiekcie i że podejmą wspólne wysiłki aby ten swój cel osiągnąć ale niekoniecznie (choć jest to możliwe) razem będą ten stadion budować czy remontować, ja to rozumiem tak że Inter i Milan będą razem wymyślać najlepsze rozwiązanie tej kwestii i razem będą negocjować kiedy przyjdzie do rozmów z miastem a co ostatecznie z tego wyjdzie to się okaże. Albo razem odremontują SS albo jedna drużyna zostanie na SS a druga się wyniesie albo obydwie się wyniosą i wybudują swoje stadiony lub jeden stadion, pewne jest to że Inter i Milan a właściwie właściciele, władze chcą być konkrecyjni dla Juve i też chcą mieć nowy stadion na którym będzie można dobrze zarabiać.
0
adamos
adamos
11 grudnia 2018, 09:22
Inter od Nas się nie odczepi nigdy :-P. Jeśli chcemy nowy stadion wspólny co stanie się z San Siro? Czy to będzie na zasadzie wykupujemy grunt pod San Siro, burzymy i stawiamy na nim nowy? Coś ala przykład Stadionu Narodowego?
0
bawolejaja
bawolejaja
11 grudnia 2018, 11:46
wyburzenie San Siro... brzmi jak zbrodnia :(
0
11 grudnia 2018, 09:18
"Klub nie będzie raczej sprowadzał wielkich gwiazd pokroju Cristiano Ronaldo, ale będzie chciał promować lokalne talenty i wychowanków własnego sektora młodzieżowego" hmmm, to zabrzmiało groźnie i niepokojąco. Ja jednak myślę że po tych słowach po awansie do LM możemy spodziewać się w przyszłym roku Messiego ;) Taki suchar z rana:)
0
adamos
adamos
11 grudnia 2018, 09:24
Mirrabeli chciał sprowadzić Messiego, ale analiza finansowa nie pozwoliła mu na ten ruch :-P
0
grzesiekpl88
Moderator grzesiekpl88
11 grudnia 2018, 08:07
Napotkałem na informację, że Gazidis za każde użycie słowa "Arsenal" w mediach ma płacić 100€ kary :D
0
Daniel Maldini
Daniel Maldini
11 grudnia 2018, 12:35
Stać go.
0
Milanboy
11 grudnia 2018, 07:39
Zostałem wyjaśniony i powiem tak, żaden hajs nie zastąpi mi San Siro, ten obiekt musi być, oraz musi podlegać jakiemuś klubowi, to jest zbyt już historyczny obiekt dla Interu i Milanu, zwłaszcza dla nas, dla mnie to tak jak przenieść się z camp nou na jakiś randomowy nowy stadion, sorka, ja jestem kompletnie na nie takiemu projektowi, pieniądze i ponowne dzielenie z Interem nie zastąpi nam magii San Siro, i mówimy że koszta mniejsze utrzymania, spk, tylko że zyski nadal na pół ostatecznie będą dzielone, nie będziemy mieli na wyłączność, to jest wielka strata, moim zdaniem zostać na San Siro i remontować, ok, koszta remontu będą spore, ale będzie na wyłączność i moim zdaniem szybciej się znacznie to zwróci jeśli Milan do tego czasu będzie topem
0
lopezito84
lopezito84
11 grudnia 2018, 08:23
Tak ale z San Siro 50% idzie jeszcze do miasta i to jest najgorsze dlatego były plany że Milan lub Inter kupiły by San Siro. Też bym chciał żeby Milan na nim grał ale jeszcze tam będzie przez co najmniej 5 lat minimum.
0
Milanboy
11 grudnia 2018, 09:32
Być może nadal są odnośnie kupna San Siro
0
victor89ck
victor89ck
11 grudnia 2018, 07:30
Wybudowanie wspólnego, nowoczesnego stadionu ma sens. Koszty podzielone na pół. Wydawać się niektórym może, że zyski komercyjne też będą się rozchodzić po pół, co jest prawdę, ale nie do końca, bo wspólny stadion oznaczać może zwiększenie powierzchni komercyjnych aby pomieścić sklepy tematyczne obu drużyn. Wspólny stadion oznacza również napływ kibiców obu drużyn, tak więc pomimo podziału zysków, to wcale nie będzie to tak wyglądać, że będą one stanowić połowę zysków w przypadku samodzielnego stadionu. Dodatkowo koszty utrzymania wspólnego stadionu zostaną podzielone. Miasto wiadomo, straci stały dochód, ale jeśli mądrze wykorzysta potencjał San Siro do organizacji szeregu imprez i wydarzeń to nie odczuje tego aż tak bardzo. Jeśli się dogadają i rzeczywiście stadion ma wymiatać na tle innych, to już nie mogę się doczekać.
1
skazany na bany x2
skazany na bany x2
11 grudnia 2018, 01:11
Na cholere ten inter tu potrzebny? Stadion ma być na własność, dziękuję za takie kretyńskie pomysły.
1
Susanoo
Moderator Susanoo
10 grudnia 2018, 23:54
Dla wszystkich, którzy nie ogarnęli o co chodzi ze stawianiem na wychowanków śpieszę z wyjaśnieniem. Milan ma inwestować w sektor młodzieżowy, czyli w utalentowanych młodych zawodników. To nie tak, że Milan będzie korzystał tylko z tego co ma teraz, ale tak jak w przypadku Gigio będzie szukał wielkich talentów po całych Włoszech i ściągał ich do naszej akademii po czym wychowywał jako nowych Rossonero. Przykładem takiej działalności jest Atalanta ostatnich lat, która poświęca sporo zaangażowania swojej młodzieżówce i wyławia największe talenty jakie dadzą radę. Dla Milanu coś takiego to świetne rozwiązanie, bo jest taniej, a i sama marka Milanu będzie przyciągać młode talenty. Niestety co za tym idzie coś takiego trwa dosyć długo, ale z czasem może przynieść znaczne efekty.
6
comicowy
comicowy
10 grudnia 2018, 23:16
A ja tam się cieszę, że nowy stadion będzie współwłasnością. Koszty stałe będą zmniejszone o połowę, a ze względu na dwukrotną ilość kibiców to miejsce będzie tętniło życiem.
3
mpt1899
mpt1899
10 grudnia 2018, 23:13
Leonardo ostatnio mowil, ze nowi wlasciciele chca inwestowac ale dopoki nie poznaja decyzji FFP to poprostu nie wiedza od ktorej strony uderzyc. Niektore media pisza, ze te ostatnie wypowiedzi naszego zarzadu jak i naglosnienie rezygnacji z Ibry to moze byc zaslona dymna przed UEFA.
0
10 grudnia 2018, 22:50
Sztuczne stawianie na wychowankow majac jedna z najgorszych akademii we Wloszech , a na pewno daleko w tle do Interu,Romy i Atalanty?Smieszne.
0
Milanboy
10 grudnia 2018, 22:35
dobra, to co będzie z San Siro jak tak?
0
mpt1899
mpt1899
10 grudnia 2018, 23:16
Bedzie to problem miasta. Duuuuzy problem. Moze Monza tam bedzie grala:)
3
Milanboy
11 grudnia 2018, 07:34
O shit
1
Madman
Madman
10 grudnia 2018, 22:33
Promowanie talentów itd. A co ma mówić? Rozbijamy bank? Mając na głowie ffp.... To jak proszeni się o karę. Sami nie wiedzą jak zakończy się to ffp. A jak będzie gracz marketingowy to inaczej łysy spojrzy. Dolarach w oczach
1
Krauser
Krauser
10 grudnia 2018, 22:10
Jaki nowy stadion? Przecież Milan i Inter, zobowiązali się ostatnio wspólnie wyremontować i zmodernizować SS.
0
mpt1899
mpt1899
10 grudnia 2018, 23:07
Jeszcze nie. Bylo spotkanie i Sala (major Mediolanu) jak co roku probuje przekonac, ze to najlepsze wyjscie dla wszystkich. Z tego co wyczytalem to nikt jeszcze zadnego kontraktu nie podpisal i chyba tego nie zrobi bo my chcemy wlasny, Inter chce wlasny a miasto chce obu klubom wcisnac nowa dzierzawe na 99 lat. Jak narazie miasto stawia warunki ale gdyby Milan i Inter polaczyli sily to miasto bedzie w kropce. Co roku wyciagali €5M na to, €10M na tamto albo €15M na kible a tak zostana ze starym bezdochodowym kolosem i w to w dodatku do remontu. Koszty generalnego remontu San Siro moga przekroczyc koszty budowy nowego takze jedyna opcja to wykupic SS od miasta ale to znow sa ekstra koszty, chyba, ze miasto nie bedzie mialo wyjscia i odda SS za jakas symboliczna kwote.
4
grzesiekpl88
Moderator grzesiekpl88
11 grudnia 2018, 00:26
Miasto i tak ma takie wpływy z posiadania tych dwóch drużyn i turystów, którzy na mecze przyjeżdżają, że mogliby ten stadion oddać po kosztach.
1
Daniel Maldini
Daniel Maldini
11 grudnia 2018, 01:33
Czyli tak naprawdę Milan i tak na tym skorzysta, niezależnie, czy z Interem wybudują nowy stadion, czy miasto Mediolan będzie chciało pozbyć się kolosa za wszelką cenę.
1
szfarceneger
szfarceneger
10 grudnia 2018, 22:08
Promowanie lokalnych talentów i wychowanków brzmi jak robienie z klubu marketu dla drużyn z topu.
2
dysha1992
dysha1992
10 grudnia 2018, 23:01
Jak Arsenal
0
Victor Van Dort
Victor Van Dort
10 grudnia 2018, 21:59
Zadziwiają mnie te daleko idące wnioski wyciągane ze słów Gazidisa, da się wyczuć obawy i rozczarowanie a ja odczuwam że powinno być wręcz przeciwnie oto przybył ktoś kto potrafił wszystko przeliczyć, ma wizję i pomysł na jej realizację serio obawiacie się że będziemy Arsenalem... że w Milanie nie będą grali topowi piłkarze a sam klub stanie sie jak to ktoś ładnie nazwał ekskluzywnym supermarketem? Bez obaw Włochy to nie Anglia a Milan to nie Arsenal lub inaczej w Milanie nie da się uciec od tego co było w przeszłości i to przeszłość jest punktem odniesienia a ona jest jednoznaczna i tylko powrót tam gdzie kiedyś byliśmy będzie pełnym sukcesem nowych właścicieli jednakże nie można od nich oczekiwać cudów oraz natychmiastowych efektów to proces kilkuletni i jeśli w tym czasie będziemy tzw. Arsenalem czyli tym ciągle drugim to ja nie mam nic przeciwko.
5
szfarceneger
szfarceneger
10 grudnia 2018, 22:09
Ciągle czwartym*
1
mpt1899
mpt1899
10 grudnia 2018, 21:31
No i do usranej smierci z Interem. Z tego co Inter chce to w jeden weekend bedzie Suning Stadium a w nastepny Elliott Stadium. Juz sie chyba nie doczekamy wlasnego. Tak mi sie marzyl czerwono-czarny stadion.
3
Daniel Maldini
Daniel Maldini
10 grudnia 2018, 21:48
Trochę parsknąłem po pierwszym zdaniu, ale tak jest. Chociaż... Gdy przypominam sobie dlaczego zacząłem kibicować Milanowi, to właśnie przez te piękne mecze z Interem na naszym wspólnym stadionie Szacunku i Miłości, hehe.
3
FX
FX
10 grudnia 2018, 21:26
Długo Gazidis współpracował z Wengerem? Pytam.
0
Mirek99999999
Mirek99999999
10 grudnia 2018, 21:24
czyli można zapomnieć o czerwono-czarnym stadionie, jeśli mamy dzielić stadion równie dobrze możemy zostać na San Siro, a na dodatek zanosi się że chcą z nas zrobić Arsenal 2.0 czyli my będziemy kształtować talenty, a później co lepsi pograją o trofea ale w "większych" klubach.
0
ósmy
10 grudnia 2018, 21:10
Mam okrutny sentyment do starego San Siro. Ale jak to mówią, aby się rozwijać trzeba działać i odkładać sentymenta na bok. Współpraca z Interem odnośnie stadionu też na pewno jest przemyślanym planem. Ale co jeśli Inter spadnie do Serie B ??? ;/
0
DarthImpaler
DarthImpaler
10 grudnia 2018, 21:49
Współpraca z Interem jest tak przemyślana że nie będziemy musieli pokrywać całych kosztów budowy i utrzymania nowego stadionu tylko dalej będziemy się musieli dzielić z merdami zyskami
0
Daniel Maldini
Daniel Maldini
10 grudnia 2018, 21:51
Również miałem sentyment i żal, dopóki osobiście go nie odwiedziłem. Piękny, monumentalny obiekt, ale widać na nim oddech czasu.
1
MK92
MK92
11 grudnia 2018, 10:21
Inter to jedyna drużyna, która nigdy w Serie B nie grała, także spokojnie ;)
0
ósmy
11 grudnia 2018, 16:04
@MK92 do niedawna w Bundeslidze HSV Hamburg też był jedyną drużyną, która nigdy nie spadła do drugiej ligi )
0
Zako
Zako
10 grudnia 2018, 21:10
"Klub nie będzie raczej sprowadzał wielkich gwiazd pokroju Cristiano Ronaldo, ale będzie chciał promować lokalne talenty i wychowanków własnego sektora młodzieżowego" Moze to głupie, ale trochę mi się to nie podoba. Wiadomo, talenty są wazne, ale powinny mieć oparcie w trzonie drużyny będącym mixem doświadczenia i młodości. Mam nadzieję, ze to ma na myśli Gazidis. Bo nie chciałbym, zeby zrobił z nas sklepik jak Monchi w Romie i stawianie tylko na młodych jak w Arsenalu ostatnimi laty - wcale sie ich nie wybiło duzo, ani sukcesy tez za tym nie poszły.
1
fett85
fett85
10 grudnia 2018, 21:08
Była już taka jedna, co latała z makietami stadionów i głosiła "nową erę" Milanu i zajmowała się marketingiem. Zapamiętana została jednak raczej z ładnego uśmiechu i tego, że romansowała z piłkarzem o nazwisku Pato, niż ze swoich klubowych dokonań. Na promowanie lokalnych talentów to może pozwolić sobie aktualny klub naszego byłego prezydenta, a nie AC Milan. Jeżeli oni pójdą tą drogą to będziemy Arsenalem vol2: czasem wpadnie Puchar Włoch lub Superpuchar do klubowej gabloty, ale zazwyczaj będziemy oglądać plecy lepszych klubów. Wszystko musi iść ze sobą w parze. Nie chcę od razu Messiego czy C. Ronaldo, ale jak każdy kibić chciałbym zobaczyć w zespole jakościowych zawodników, którzy zagwarantują nam punkty oraz walkę o najwyższe cele. Jeżeli Gazidis zamierza robić z nas drugi Arsenal to ja temu Panu już dziękuję. Oczywiście jeszcze nie ma co panikować, ponieważ stoimy na początku drogi. Na razie jestem ciekawy zimowego okienka. Jest szansa na dobre miejsce w tabeli na koniec sezonu, ale trzeba porządnie wzmocnić zespół. Zobaczymy jak na tę sytuację zareagują nasze nowe władze.
2
marllowe
marllowe
10 grudnia 2018, 21:48
wzorem dla Nas powinien być "niestety" Juventus... parę trafionych free transferów, kilka udanych promocyjnych zakupów (Milan to nadal uznana marka)... i się odbudowali w parę sezonów.
0
Daniel Maldini
Daniel Maldini
10 grudnia 2018, 21:59
Też myślę, że oni raczej chcą mieć trzon drużyny w postaci piłkarzy, którzy spędzą tutaj długie lata. To dobrze wygląda marketingowo szczególnie w takim klubie jak AC Milan, gdzie długie sezony spędzili Baresi, Maldini, Gattuso (wiadomo, że nieporównywalnie do pierwszej dwójki) i tak dalej, nie chce mi się wymieniać, bo szkoda czasu. Ponadto, z rozwoju młodzieży można pozyskiwać też niezłe pieniądze. Mam nadzieję, że nie będzie drugiego Arsenalu, ani tym bardziej AS Monaco.
1
fett85
fett85
10 grudnia 2018, 22:28
To wszystko fajnie i prosto wygląda ale na papierze. Nie jest tak łatwo w ostatnim czasie we Włoszech trafić na porządnego młodego grajka. Do młodych trzeba mieć cierpliwość, a u nas jej brakuje. Fajnie się wychowuje i wprowadza młodych piłkarzy, jak trzon drużyny jest stały i gra dobrą piłkę. W innym wypadku należy liczyć się z okresami gry w kratkę. Juventus od lat podkupuje młodych piłkarzy, ale jak dotąd nie widać wyraźnego rezultatu. Oni nie zdobywają mistrzostw młodymi piłkarzami. Sektor młodzieżowy powinien być rozwijany, ale nie zastąpi pierwszej drużyny, a tacy Maldini czy Baresi to zdarzają raz lub dwa razy na 100 lat.
0
Materazzone
Materazzone
10 grudnia 2018, 20:59
Fajnie, że chcą niby ogarnąć stadion z Interem. Zawsze grali na jednym stadionie i trochę to już i tradycja i piękna historia. Szkoda byłoby, gdyby kuzyni się "podzielili". Jeszcze większą szkoda gdyby San Siro przeszło tylko w jedne ręce. Taki trochę remis 5-5 w derbach :D
2
Adamek189
Adamek189
10 grudnia 2018, 20:54
Stadion = kasa co sezon LM = kasa Sama młodzież bez dużych transferów = brak LM Dobry sektor młodzieżowy = szansa na piłkarza lub 2-óch do 1-wszego składu ale nie na 11-stu
1
Madman
Madman
10 grudnia 2018, 21:11
Coś mówić muszą. Nikt nie powie rozpier... Ffp. Inter jak na widelca był UEFA podobnie się wypowiadał. A logiczne, że jak trafiły się gracz za 120 boksów i szłoby na nim zarobić dwa razy na marketingu to czy to elity czy zangi czy Fiaty nikt nie będzie dwa razy myśleć. Bo oni wszyscy mają zyski w oczach
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się