SCUDETTO


Conti może dostać szansę gry od początku w meczu z Sampdorią

4 stycznia 2019, 12:23, cinassek Aktualności
Conti może dostać szansę gry od początku w meczu z Sampdorią

Do tej pory Andrea Conti zanotował dwa występy po kontuzji. Pojawił się na boisku w końcówkach meczów z Fiorentiną i Frosinone. Jak pisze Tuttosport, możliwe, że na coś więcej przyjdzie czas w przyszłotygodniowej potyczce Pucharu Włoch z Sampdorią Genua. Niewykluczone, że prawy obrońca zagra od początku, nawet jeśli potem będzie musiał zostać jeszcze zmieniony, gdyż najprawdopodobniej nie jest jeszcze gotowy do gry przez pełne 90 minut.



12 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Majki85
Majki85
5 stycznia 2019, 15:49
Ten Pan ma niezłe turbo i jeśli w końcu przestaną prześladować go kontuzje, to powinniśmy zauważyć znaczną różnicę w grze pomiędzy nim a Calabria, który jest piłkarsko po prostu słabszy.
0
Orzelek79
Orzelek79
5 stycznia 2019, 09:15
Traktuje jego powrót ( znowu) jak wzmocnienie. Oby jak najszybciej wrócił do dobrej dyspozycji.
0
Gerada
4 stycznia 2019, 17:20
Calabria w defensywie jest słabszy niż Rodriguez, nawet grając na swojej prawej stronie. Przesunięty na lewą flankę miał syndrom De Sciglio, czyli grał jeszcze jakieś powiedzmy 70% gorzej... Niezależnie jak by nie oceniać postawy Szwajcara w ofensywie to na lewą stronę Calabria nie ma nawet startu do Niego... Jeszcze słowo jeśli chodzi o grę do przodu: Rodrigueza główny problem polega na tym, że On zdecydowanie woli dogrywać z przygotowanej pozycji i z głębi pola, a do tego okazji w meczu wielu nie ma. Z resztą to Go charakteryzuje również w obronie - że stara się być dokładny i unikać ryzyka, czy grania na oślep. Zwróćmy jednak uwagę na kilka Jego na prawdę w punkt dośrodkowań - znakomita większość była z powiedzmy 25-30 metra od linii końcowej boiska.
2
Majki85
Majki85
4 stycznia 2019, 13:49
Widzę że pojawiło się tu sporo krytyki w stosunku do Rodrigueza. Ja powiem tak... Też liczyłem na to że po przyjściu Szwajcara nasza lewa strona będzie ultra ofensywna. Wszyscy wiemy w końcu jak do przodu gra Riccardo w reprezentacji. W Milanie jest zupełnie inaczej i wydaje mi się że nie jest to do końca jego wina, a raczej prośba Gattuso o to żeby nasz lewy obrońca skupił się przede wszystkim na defensywie. Tym bardziej, że często podczas meczu przechodzimy przez krótsze lub dłuższe chwilę na ustawienie z trójka obrońców i właśnie wtedy Szwajcar jest jednym z nich. Tak więc wydaje mi się że nie tyle forma Riccardo pozostawia wiele do życzenia, co po prostu spodziewaliśmy się po nim więcej w ataku. W obronie natomiast od dłuższego czasu emanuje on spokojem i w szczególności pod presją rywala nie panikuje, nie wybija piłki na oślep, tylko zrobi kółeczko, przytrzyma piłkę i poda do kolegi który akurat przez przeciwnika nie jest pressowany. Oczywiście zdarzają mu się błędy w kryciu jak np. w meczu z Juventusem gdzie z łatwością wygrał z nim główkę Mandzukic i strzelił Chorwat bramkę, ale z Mario akurat powietrzny pojedynek mało kto wygrywa. Tak to raczej Rodriguez w większości meczów ustrzega się większych błędów i chyba w drużynie należy szukać innych zawodników do których można się bardziej przyczepić.
7
Mirek99999999
Mirek99999999
4 stycznia 2019, 14:27
zgodzę się że RR jest pewny w defensywie i nie popełnia wielu błędów, ale pieprzenie jego agenta, że w Milanie ma głównie obowiązki defensywne trzeba włożyć między bajki, bo co prawda nie włącza się do ofensywy tak często jak koledzy po prawej stronie ale jak już to robi, to wygląda to tak, że biegnie z piłką pod linie końcową boiska i zamiast dośrodkować robi kółeczko i holuje piłkę do tyłu żeby wycofać do Romka i całą akcje trzeba budować od nowa. Dlatego też cała lewa strona kuleje włącznie z Hakanem bo nie ma wsparcia bocznego obrońcy, a nawet jak je ma to i tak piłka wraca do tyłu bo RR boi się zaryzykować wrzutkę lub inne rozegranie niż cofnięcie do obrony.
0
ba_acm
ba_acm
4 stycznia 2019, 13:10
Też bym z mila checia przesunal Calabrie na lewa strone, ale jak mowilem 3 mecze temu ze RR gra jak paralityk i ze najchetniej bym go wykurzyl na trybuny to zostalem zlinczowany no ale jak to przeciez gra na zero z tylu, nie traci pilek, zalicza najwiecej podań itp. haha Jak wroci Conti i Caldara w formie obok Romka to mamy LM, róbcie screeny
0
Madman
Madman
4 stycznia 2019, 13:37
Tez mnie irytuje poruszanie sie RR . Biega jakby mial kija w ...
0
Victor Van Dort
Victor Van Dort
4 stycznia 2019, 13:01
Może Calabria mógłby zagrać z lewej strony bo RR i jego niechęć do podejmowania jakiegokolwiek ryzyka jest deprymująca, nikt mnie obecnie nie irytuje tak jak ten zawodnik.
2
zbychoski
zbychoski
4 stycznia 2019, 13:06
jak oglądam go w akcji, zawsze mam wrażenie, że widzę film w zwolnionym tempie :) biega jak na zaciągniętym hamulcu ręcznym
1
ba_acm
ba_acm
4 stycznia 2019, 13:08
pionka!
0
Zuber
Zuber
4 stycznia 2019, 13:11
W obronie jest dobry, ale jak na lewonożnego zawodnika to on strasznie boi się używać tej lewej nogi, dośrodkowuje też tylko w niektórych sytuacjach jak ma dobrze piłkę ustawioną. Nie widziałem jeszcze u niego wrzutki na pełnym biegu tak jak to robi Calabria.
0
ilPiavolo
ilPiavolo
4 stycznia 2019, 14:46
Dla mnie RR powinien być próbowany na ŚO jak alternatywa dla Romka
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się