Każda seria kiedyś się kończy. Piłkarki Milanu z pierwszą porażką w tym sezonie

15 stycznia 2019, 06:15, Presidente Aktualności

Na dwunastu meczach ligowych bez porażki zatrzymała się seria piłkarek Milanu. Podopieczne Caroliny Morace w niedzielę w hitowym meczu 13. kolejki rozgrywek Serie A Kobiet uległy aż 0-4 trzeciej w tabeli Fiorentinie i przestały dzierżyć tytuł jedynej niepokonanej drużyny rozgrywek. Ma rozmiar porażki wpłynęła przede wszystkim gra w osłabieniu przez blisko godzinę gry. W 33' minucie strzał zawodniczki Fiorentiny ręką zablokowała stojąca w polu karnym Laura Fusetti (wideo) i arbiter wskazał na rzut karny, który na bramkę zamieniła Alice Parisi. Do tej sytuacji mogłoby jednak nie dojść, gdyby kilka minut wcześniej Valentina Giacinti wykorzystała dwie znakomite okazje, w tym raz trafiając w słupek. Druga bramka padła na początku drugiej odsłony, kiedy to z błędu Marii Korenciovej skorzystała Tatiana Bonetti i podwyższyła prowadzenie. Dzieła zniszczenia dopełniły kilkanaście minut później ponownie Bonetti oraz Alia Guagni. Tym samym strata zawodniczek Milanu do prowadzącego Juventusu zwiększyła się do czterech punktów, a ponadto mogą one spaść na trzecie miejsce, gdyż mają tylko dwa punkty przewagi nad Fiorentiną, która ma jeden mecz rozegrany mniej.