Probierz: "Real myślał o Piątku na poważnie. Myślę, że w tej chwili żałują, że nie powalczyli"

12 lutego 2019, 11:24, cinassek Aktualności
Probierz:

La Gazzetta dello Sport porozmawiał Michał Probierz, trener, który prowadził Krzysztofa Piątka w Cracovii. Oto słowa szkoleniowca: "Nie jestem zaskoczony, ponieważ dobrze go znam i wiem, że ma wszystko, aby być świetnym napastnikiem. Używa obu nóg, posiada rewelacyjny strzał głową i potrafi dobrze utrzymywać piłkę. Często wystarczy mu pół okazji, aby zdobyć gola. Poza tym jest bardzo przygotowany taktycznie i fizycznie. Jeszcze ważniejsza zaleta od pozostałych to jednak pragnienie do poświęcenia się pracy, również trudnej, aby poprawiać się w drobnych szczegółach. Jego miejsce to topowe kluby. To typ napastnika, którego każdy trener na świecie pragnąłbym mieć w swoim zespole. Do tej pory porusza się dobrze i wszystkie kroki kroki stawia w odpowiednim kierunku, aby stać się wielkim piłkarzem o międzynarodowym poziomie. Jestem pewien, że teraz doprowadzi Milan na jego miejsce wśród pierwszej czwórki ligi włoskiej. A potem, w przyszłości, może stać się również gwiazdą na miarę Realu Madryt. Myślę, że oni - dyrektorzy Realu - w tej chwili żałują, że nie powalczyli wystarczająco w styczniowym mercato. Myśleli o nim na poważnie, ale Milan chciał go bardziej".

42 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Roberto#Baggio
Roberto#Baggio
12 lutego 2019, 21:19
Piona siedź w Milanie! Tu jest Twoje miejsce! jesteś za dobry na Real. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
0
karp_fso
karp_fso
12 lutego 2019, 14:56
Jeśli Krzysiek utrzyma formę (czego jemu i Milanowi życzę) to w lato będzie na pewno jakaś gruba oferta z większego klubu. I wcale się nie zdziwię jak Piątek będzie chciał ją przyjąć, patrząc na to jak szybko zdecydował się na opuszczenie Genoi. Wolałbym, żeby został ale niestety wiem, że taki scenariusz może się zdarzyć. Milan jest i prawdopodobnie będzie jeszcze przez jakiś czas traktowany jak przystanek przed topowym klubem. Od dawna jesteśmy poza topem, ale niektórzy wciąż się chyba do tego nie przyzwyczaili. Myślenie, że będziemy znowu na topie to myślenie życzeniowe - to nie jest tak, że jak byliśmy potęga, to upadku odbijemy się od dna. Tego nie wiemy, na pewno przepaść między klubami włoskimi, a angielskimi i hiszpańskim jest w tym momencie ogromna (do tego we Włoszech jest przepaść między Juve, a resztą) więc racjonalnie patrząc to powrót na szczyt jest mało prawdopodobny. Poza tym odbudowa klubu to proces długi, wieloletni to nie jest też tak, że kompletujesz sobie zawodników co roku. Czasami jak masz dobrą ofertę to musisz sprzedać swoją gwiazdę, żeby w to miejsce sprowadzić 2-3 innych graczy na wysokim poziomie, lub z potencjałem na wysoki poziom.
6
viviek89
viviek89
12 lutego 2019, 15:02
ja tam licze ze ten magiczny recznik cos znaczyl
5
adamos
adamos
12 lutego 2019, 14:42
Za parę lat to My znowu będziemy na szczycie oraz będziemy marzeniem dla każdego piłkarza... A Nasi piłkarze znowu będą otrzymywać złote piłki i buty...
1
viviek89
viviek89
12 lutego 2019, 14:44
howgh!
Edytowano dnia: 12 lutego 2019, 14:46
0
viviek89
viviek89
12 lutego 2019, 13:53
na miare realu... tzn? bedzie zasowal z lokcia bez pilki bramkarzowi druzyny przeciwnej w leb? ol jeee. a co do autora sukcesu pana P to slyszalem ze jego wfista wybil mu w 6 klasie siatkowke z glowy zeby sie zaja pilka. brawa dla mana Zenona X. to takie zabawne jak probuje sie pod czyjims sukcesem podpisywac ktos z przeszlosci.
1
MK92
MK92
12 lutego 2019, 13:25
Mówiłem, że bardziej niż o formę Piątka będziemy musieli obawiać się o zakusy innych klubów ;)
0
Daniel Maldini
Daniel Maldini
12 lutego 2019, 13:05
Żenada mnie ogarnia, kiedy czytam tego typu wypowiedzi. To nic innego, jak pompowanie balona. Kto w ogóle powiedział, że za kilka lat Real będzie w tym miejscu, gdzie jest teraz? Możecie uznać, że jestem przewrażliwiony, ale denerwuje mnie zaniżanie wartości marki, jaką jest Milan. Mamy ciekawy zarząd, który jak widać dokonuje celnych wyborów transferowych. Krzychu równie dobrze może u nas zdobywać trofea. A Pan Probierz już widzi go w Realu Madryt - litości, mało było zawodników, którzy zniszczyli sobie karierę tym wyborem? Probierza za chwilę będą przedstawiać jako ojca sukcesu, a jemu raptem udało się powiedzieć kilka dobrych słów o Piątku. cenzura Pan.
Edytowano dnia: 12 lutego 2019, 16:29
5
yagi
12 lutego 2019, 14:12
Hehe, mam dokładnie to samo... Za pare lat to Piątek nie będzie chiał iść do Realu, bo to będzie oznaczało cofnięcie się w rozwoju !!! Howgh.
1
SuperSnajper
Moderator SuperSnajper
12 lutego 2019, 16:30
W myśl zasady "liczy się kultura, a nie cenzura" na tej stronie można dostać ostrzeżenie również za cenzurowane przekleństwo. Radzę na to uważać.
1
viviek89
viviek89
12 lutego 2019, 18:55
Snajper zdjales to jak Wasilij Zajcew(^_-)
1
nokoments
nokoments
12 lutego 2019, 13:04
Krzychu jest mega ambitny i nie boi się niczego, wątpię, że by się długo zastanawiał nad konkretną ofertą z Realu.

Leonardo, Maldini i Gattuso mają pół roku, żeby oczarować Piątka Milanem, tak jak oczarowani zostali Romagnoli czy Suso. Tylko to + skok jakościowy (awans do LM) zatrzymają go u nas na dłużej.

Swoją drogą Milan ma w ręku karty trzech bardzo perspektywicznych napastników: Piątka, Cutrone i Silvy. Fajne czasy, zwłaszcza, że żaden klub we Włoszech nie ma takiego komfortu. Mam nadzieję, że Sevilla nie dostanie żadnej zniżki na tego ostatniego i jak nie będą mieli na niego kasy to wróci tutaj, żeby albo odejść za +40 mln, albo powalczyć na zgrupowaniu przed sezonem.
Edytowano dnia: 12 lutego 2019, 13:05
0
milan78
milan78
12 lutego 2019, 13:13
Też mnie zastanawia fakt czy w przypadku braku awansu do LM(moim zdaniem baaardzo prawdopodobnego) znajda kase na Silvę?
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
12 lutego 2019, 13:23
Ilu młodych, mających ugruntowaną pozycję w kadrze zawodników odeszło z Milanu od czasu odejścia Berlusconiego?Oprócz A.Silvy ani jeden, więc skoro zarówno Dollar(PSG) jak i Romagnoli(Chelsea) potrafili oprzeć się pokusie zmiany otoczenia to tym bardziej ktoś taki z mocną głową jak Piątek nie będzie robił cyrków z wymuszaniem transferu do jakiegoś giganta.
2
nokoments
nokoments
12 lutego 2019, 13:27
@Marcos Salinas, a o Bonuccim i Higuainie już zapomniałeś... xD Oby było tak jak mówisz, mocno wierzę w to, że Krzysiek będzie dla nas strzelał w Lidze Mistrzów.
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
12 lutego 2019, 13:37
nonkoments Między młodymi zawodnikami, a starymi ''rozkapryszonymi'' buntownikami jest duża różnica.
1
nokoments
nokoments
12 lutego 2019, 13:57
Przecież wiem, to był dżołk. ;)
0
marunio
marunio
12 lutego 2019, 16:37
pato?
0
imperator5000
imperator5000
12 lutego 2019, 12:43
Jeśli MN wiernie przedrukował słowa M. Probierza, to powiedział on "stella da Real Madrid", co powinniśmy raczej rozumieć jako "gwiazdę na miarę Realu Madryt" niż ściśle gwiazdę Realu Madryt ("stella di Real Madrid"). To moim zdaniem zmienia postać rzeczy, bo o ile mówienie w wywiadach otwarcie, że Piątek będzie w przyszłości gwiazdą innego klubu byłoby lekceważące dla nas, to już powiedzenie, że nasz napastnik będzie zawodnikiem na miarę najlepszych klubów (a mówimy przecież o klubie, który zdominował przez trzy lata LM) nie ma w sobie nic lekceważącego dla nas - nie ma się co obrażać, bo przecież dziś Milan dla nikogo nie jest punktem odniesienia.
9
cinassek
cinassek
12 lutego 2019, 12:48
Masz stuprocentową rację, na MN było "da" a nie "di". Pisząc szybko "przeczytało mi się" di, no i nie dopisałem "na miarę". Dzięki!
3
Daniel Maldini
Daniel Maldini
12 lutego 2019, 13:17
A ja się już zagotowałem :/
2
imperator5000
imperator5000
12 lutego 2019, 16:11
Nie ma sprawy. Szanuję Waszą pracę, trzymajcie tak dalej :)
1
Umberto
Umberto
12 lutego 2019, 12:29
Jak słyszę tylko Real to mi się rzygać chce. Klub który traktuje piłkarzy tylko materialnie, masz gorszą formę to wyjazd, możesz przez kilkanaście lat grać w klubie, wygrywać im finały A i tak nawet nie podziekuja za to. Legendy tak samo zamiast zakończyć karierę w Realu to musieli szukać sobie innych miejsc do zakończenia gry. Krzychu pewnie odejdzie za parę lat jak utrzyma taką formę, ale oby tylko nie wybrał tego ścieku co nazywa się Real
3
marunio
marunio
12 lutego 2019, 16:36
ktos bronil ronaldo konczyc kariere w realu? oni nie moga pozwolic sobie na granie kims, kto jest duzo slabszy niz reszta zespolu albo jego zmiennicy.... to jest jeszcze glupsze niz jakbys mial pretensje do pilkarzy, ze nie koncza karier w najwiekszych klubach tylko chca sobie jeszcze pograc
1
acmti__
acmti__
12 lutego 2019, 12:26
Wkurza mnie że większość osób, prócz tych związanych z Milanem traktuje nasz klub jako przystanek dla Piątka.
Edytowano dnia: 12 lutego 2019, 12:27
7
flattuso
flattuso
12 lutego 2019, 18:33
Mnie też wkurza ale to normalne w tym momencie po 10 latach upadku
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
12 lutego 2019, 12:23
Donnarumma, Suso, ba nawet Romagnoli gdyby pojawiła się potężna oferta nie byliby nietykalni, ale dobrego, młodego napastnika zarząd będzie trzymał za ręce i nogi , ponieważ na rynku panuje deficyt tego typu zawodników w rozsądnym przedziale cenowym.
1
milan78
milan78
12 lutego 2019, 12:51
"Dopóki jest pod kontraktem nigdzie nie odejdzie".Ciekawe stwierdzenie.Mega odważne.Chętnie bym się z Tobą założył
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
12 lutego 2019, 13:34
Jakie ciekawe stwierdzenie?Czy po zawirowaniach w poprzednim sezonie ktoś z młodego szkieletu obecnego Milanu odszedł?Nie, dlatego tym bardziej nie zrobi tego ktoś tak poukładany jak Polak.O ile nie nastąpi jakieś trzęsienie ziemi i pion zarządzający klubem nie zostanie całkowicie wymieniony na ludzi obcych w środowisku Milanu, o tyle nikt nie strzeli sobie w stopę puszczając Piątka.
0
milan78
milan78
12 lutego 2019, 13:44
"O ile nie nastąpi jakieś trzęsienie ziemi i pion zarządzający klubem nie zostanie całkowicie wymieniony na ludzi obcych..." a także o ile nie nastapi tysiac innych powodów...daj znać jak będziesz gotowy na zakład.Moim zdaniem chęć monetyzowania kariery(w Hiszpanii czy Anglii dostanie kilka razy tyle) i zdobywania prawdziwych laurów (Champions League) nastąpi znacznie szybciej niz myslisz
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
12 lutego 2019, 13:56
''Moim zdaniem chęć monetyzowania kariery(w Hiszpanii czy Anglii dostanie kilka razy tyle) i zdobywania prawdziwych laurów (Champions League) nastąpi znacznie szybciej niz myslisz.''- Po co w Hiszpanii czy Anglii skoro prawdziwa kasa jest u Szejków oraz w Chinach?Dollar mający paskudne otoczenie czy też Romagnoli są idealnym przykładem tego jak chęć monetyzowania kariery jest silniejsza...Zbytnio generalizujesz.Gdyby było tak jak piszesz to np. H.Kane już dawno siedziałby w Hiszpanii, Bayernie, PSG lub Man. City.
0
milan78
milan78
12 lutego 2019, 14:57
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale ja pomiędzy "monetyzowaniem kariery" a "zdobywaniem CL" użyłem spójnika "i".Chiny czy inne dziwne piłkarsko destynacje nijak nie spelniają obydwu warunków.Hiszpania czy Anglia owszem Przykład ze snajperem kogutów średni delikatnie mówiąc https://bleacherreport.com/articles/2650326-harry-kane-tottenham-reportedly-agree-to-6-year-90m-contract i ma się nijak do naszego Piątka.
1
flattuso
flattuso
12 lutego 2019, 12:22
Jak Milan wróci na szczyt, co już wkrótce się stanie, to Milan znowu będzie celem dla najlepszych piłkarzy, a nie drogą do celu.
2
Victor Van Dort
Victor Van Dort
12 lutego 2019, 12:18
Oby tak było, oby Reale i inni bogacze kiedyś bili się o niego i innych naszych zawodników! Bo to by tylko oznaczało sukces Milanu, kolej rzeczy jest taka że pierwsze ktoś musi pokazać klasę i dobrze grac wtedy wzbudza zainteresowanie innych klubów to normalne. A jaka będzie polityka i możliwości AC Milan oraz wola zawodnika to są osobne kwestie. Zainteresowanie naszymi zawodnikami jest tym co mnie cieszy a nie smuci. Niech dają 150mln za Piątka:)
Edytowano dnia: 12 lutego 2019, 12:20
0
SzeregowyNWJ
12 lutego 2019, 12:12
Troche to przykre ze Milan jest traktowany jako przystanek, a nie jako główny cel w karierze. Moim zdaniem zarząd powinien zrobić wszystko aby go zostawic w klubie. Wkoncu mamy wrócić na szczyt, a warunkiem powrotu na piłkarsie salony jest kadra na światowym poziomie. W naszym interesie nie jest sprzedaż zawodników, a kompletowanie najlepszego składu.
2
Andre
Andre
12 lutego 2019, 12:08
Tego się właśnie obawiam, że jak Piątek w Milanie się wybije, to skorzysta z pierwszej lepszej okazji i będzie chciał odejść do mocniejszego klubu. Wtedy dopiero się okaże, czy chciał przyjść do Milanu, bo jest od dzieciaka kibicem Rossonerich, czy raczej traktuje grę w tym klubie jedynie jako przystanek w drodze do Realu lub innego topowego klubu...
3
savicevic88
savicevic88
12 lutego 2019, 12:13
Cieszmy się tym co jest. On dopiero przyszedł a już pada blady strach przed jego odejściem. To nie tylko od niego zależy czy zostanie. To kwestia bardziej złożona.
5
Marcos Salinas
Marcos Salinas
12 lutego 2019, 12:29
Dopóki jest pod kontraktem nigdzie nie odejdzie.W szczególności, że w wokół klubu jak i w samym klubie są legendy potrafiące ''pilnować'' młodych zawodników.
0
nokoments
nokoments
12 lutego 2019, 13:26
Nie pompuj balona, przecież to drewno. ;)
0
milan78
milan78
12 lutego 2019, 11:42
Aguero-31,Giroud-32,Higuain -31,Benzema-31,Suarez-32,Cavani-31 czyli MC,Chelsea,Real,Barca czy PSG za chwilę będą szukały następców w/w napastników.Ciężko będzie Piątka zatrzymać na dłużej
5
Nesta_13
Nesta_13
12 lutego 2019, 13:02
To już będzie zależało od Krzyśka. Albo stać się legendą klubu, który wraca do LM, pomóc przywrócić powrót do WIELKICH. Albo próbować swoich sił w innych klubach, być topowym napastnikiem bez przywiązania do barw. Coś na wzór Ibry, poniekąd Lewego.
0
skazany na bany x2
skazany na bany x2
12 lutego 2019, 11:37
nie posiadam sie z radości jak ten chłopak u nas gra. byłem sceptyczne nastawiony, przyznaje, nie jarał mnie ten transfer w ogóle. zamiana za sfochowanego grubasa to majstersztyk. oby tak dalej Krisstoff !!!
2

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się