Coppa Italia Femminile: Milan przegrywa z Juventusem, ale wciąż ma szanse na awans do finału

13 marca 2019, 17:32, Presidente Aktualności

Piłkarki Milanu uległy w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Włoch 1-2 zawodniczkom Juventusu. Podopieczne Caroliny Morace dobrze rozpoczęły spotkanie, gdyż już w 2' minucie wyszły na prowadzenie za sprawą trafienia Lisy Alborghetti, ale nie zdołały go utrzymać. Najpierw w doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównała Barbara Bonansea, a w 74' minucie na 2-1 trafiła Arianna Caruso. Rewanż 17 kwietnia na obiekcie Juventusu.

Bianconere już po raz drugi na przestrzeni miesiąca okazały się lepsze od piłkarek Milanu. W lutym w lidzie wygrały 2-0, przez co milanistki znacznie utrudniły sobie walkę o tytuł mistrzowski. Obecnie tracą do liderek z Turyny pięć punktów, przy czym obie ekipy rozdziela jeszcze Fiorentina. Do rozegrania pozostało co prawda jeszcze siedem kolejek, ale obrończynie tytułu raczej nie tracą punktów. W siedemnastu dotychczas rozegranych kolejkach odniosły aż czternaście zwycięstw, zanotowały dwa remisy i poniosły zaledwie jedną porażkę.