Puchar Włoch 1966/67, 1971/72, 1972/73, 1976/77, 2002/03

Gattuso: "Romagnoli? To nie kontuzja mięśniowa. Bakayoko z koszulką Acerbiego? Trzeba przeprosić"

14 kwietnia 2019, 00:14, Ginevra Aktualności
Gattuso:

GENNARO GATTUSO: "Postawa zespołu? Gra przeciwko Lazio tego właśnie wymaga - szybkości, techniki i siły. Już tydzień temu pokazaliśmy, że nasza forma rośnie, dziś wygraliśmy walkę w środku pola i dobrze się spisaliśmy. Dziś drużyna zrobiła co do niej należało. Stan Romagnoliego? To nie jest żadna kontuzja mięśniowa. Dostał cios po twardym wejściu Correi, przeszkadzało mu to w grze, nie był w stanie zginać mięśnia i stwierdził, że musi zejść. Większa agresywność w drugiej połowie? Piłkarze muszą walczyć dla tych barw, nie dla mnie. Trenerzy przychodzą i odchodzą, a klub pozostaje na zawsze. Dziś mieliśmy obowiązek zagrać odważnie, trzeba pogratulować zespołowi, że mimo tak młodego wieku daje z siebie wszystko. Negatywne momenty się zdarzają, najważniejsze to wrócić na drogę zwycięstwa. Bójka na koniec meczu? Chyba sobie nawet coś naciągnąłem, próbując ich uspokoić [śmiech]. Byłem na ławce, widziałem już, że latały epitety między naszymi i tymi z Lazio. Dobrze, że obyło się bez ofiar. Kiedy byłem zawodnikiem, to sam się nakręcałem w takich sytuacjach. Dziś widzę to inaczej, jestem na to za stary. Jeśli dostanę w twarz, to może się to źle dla mnie skończyć, bo oni wszyscy mają po metr dziewięćdziesiąt i są umięśnieni [śmiech]. Wysoki pressing? Staramy się, dużo nad tym pracujemy. Dziś Calhanoglu ciągle naciskał Leivę. Czasem brakowało jeszcze dobrego timingu i za bardzo się otwieraliśmy. Musimy się jeszcze poprawić. Tak jak my uczymy się rywala, tak oni nas, więc to normalne, że próbujemy nowych rozwiązań. Piątek? Nie możemy zapominać, że Kris w tym sezonie w ogóle nie odpoczywał. Czasami może brakować błysku, więc musimy mu pomóc i ułatwiać mu zadanie. Dziś bardziej ułatwialiśmy zadanie Acerbiemu. Długie piłki to jego chleb powszedni. Musimy więc lepiej podawać do Piątka. Wykonawca karnego? Nie było żadnej dyskusji. Franck zdecydował się go wykonać. Jest głównym wykonawcą, razem z Krzysztofem i nie było żadnej dyskusji. To jest kwestia, która zakończyła się jeszcze w szatni. Bakayoko i Kessie z koszulką Acerbiego? Trzeba przeprosić. Tak się nie robi. Za dużo czasu spędzają w sieci, profesjonalista powinien jak najrzadziej używać mediów społecznościowych i raczej skupić się na tym, żeby zamiast tego dodatkowo potrenować. Tare narzekający na sędziowanie? Ja nigdy nic nie mówię, ani nie narzekam, ale wydaje mi się, że to lekka przesada. Sędzia zrobił to, co do niego należało, sędziował bardzo dobrze. Nie oceniam epizodów". 

14 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Deus
Deus
14 kwietnia 2019, 14:43
"Za dużo czasu spędzają w sieci, profesjonalista powinien jak najrzadziej używać mediów społecznościowych" bzdura. Mamy 21 wiek, na insta też tworzy się atmosferę w zespole. Ale niektóre osoby przez swoje podejście nigdy tego nie zrozumieją.
0
acmti__
acmti__
14 kwietnia 2019, 07:38
Wiadomo, że trener na konferencji zgani piłkarzy za takie akcje, ale w głębi duszy na pewno wie ze jak by to on był na boisku to pierwszy by odpowiedział na zaczepki Acerbiegio.
4
Maximilanista
Maximilanista
14 kwietnia 2019, 06:02
O ile pod kątem warsztatowym Rino to dla mnie wciąż trener mocno wybrakowany i ograniczony, o tyle jako pedagog i wzór zachowania dla młodych i niezbyt inteligentnych piłkarzy oraz kibiców jest ideałem. Tyle że dla swoich graczy jest szefem i oni muszą go słuchać, niezależnie od swoich ułomności, natomiast niedojrzały czy nieogarnięty kibic nie musi. Zawsze może powiedzieć: "Łe tam! On tak tylko pod publiczkę! Musiał! Bo kamery!"

Otóż Rino nic nie musiał. On zawsze (to też trzeba mu przyznać, niezależnie od oceny jego umiejętności czysto warsztatowych) mówi to, co myśli. Był taki jako zawodnik, jest taki jako trener. On, jako się już rzekło (będąc człekiem, który był członkiem jednej z najwspanialszych drużyn klubowych w historii futbolu i wie, jak wygrywać najwyższe trofea) chce być WZOREM dla futbolowych smarków z mlekiem pod nosem, którzy jeszcze w życiu nie wygrali NIC, ale którzy mają za to milionowe kontrakty, które im robią papkę z mózgów. Oraz dla rzesz fanów, którzy - po wielu już chudych latach swojego klubu, kiedy nie bardzo jest się czym cieszyć i być z czego dumnym - jarają się jak przedszkolaki durnym i nikomu niepotrzebnym wyskokiem dwóch graczy, którzy na swoich półkach z trofeami mają więcej pustki niż w młodych głowach. Ta siwizna na skroniach Gattuso to oznaka doświadczenia życiowego oraz sportowego. Znikąd się nie wzięła. Nie farbuje się. Kiedy zabiera głos w takiej sprawie, warto się w to wsłuchać.
Edytowano dnia: 14 kwietnia 2019, 06:05
17
Milanboy
14 kwietnia 2019, 09:30
O ile zgadzam się co do całego rinno, tak kompletnie nie mogę pojąć tego że tym wyskokiem jaraja się przedszkolaki itp, zrozum, Acerbi wkurzył publikę, a publika się wkurzyła, do tego Bakayoko mu się odegrał, co publika skwitowala plusem, to jest psychologia tłumu, nic szczególnego
1
Maximilanista
Maximilanista
14 kwietnia 2019, 21:36
Milanboy:

Mylisz pojęcia chyba. Psychologia tłumu ma miejsce, kiedy jednostka - najczęściej słaba, zakompleksiona, prymitywna, niepewna własnego znaczenia - dowartościowuje się poprzez przynależność do danej grupy i wolniej lub szybciej zatraca swą podmiotowość, wyrzeka się własnej moralności czy zdrowego rozsądku, idąc za głosem tłumu. W warunkach wojny, która degraduje wszelkie idee i wartości, psychologia tłumu prowadzi często do niewyobrażalnych okrucieństw i niepojętęgo barbarzynśtwa ludzi wobec ludzi, z powodu opętania tych pierwszych przez plemienne (narodowościowe, rasowe, religijne, ideologiczne) resentymenty, które zmieniają ich w żądne krwi bestie. Np. Wołyń, Bośnia, Rwanda, etc... W warunkach pokoju materializuje się to zjawisko najpowszechniej poprzez podziały polityczne, partyjne lub właśnie sportowe. Klub piłkarski (na przykład) zastępuje tu plemię, szaliki to odpowiedniki flag państwowych, herby udają godła państwowe. A kibice - podczas na przykład meczów na stadionie - potrafią się zagubić i zachowywać się równie irracjonalnie jak zwykły czlowiek, opętany szałem wojny i wszechobecnym okrucieństwem, postępuje wbrew własnemu charakterowi, wbrew logice, wbrew moralności. To jest (między innymi, bo problem jest dużo bardziej złożony) objaw psychologii tłumu.

Ale kibic w swoim domu, ogladając mecz we własnej chacie, siedząc na dupie w wygodnym fotelu z piwkiem w ręku z psychologią tłumu w tym konkretnym momencie nie ma nic wspólnego. Nie wiem jak Ty, ale ja, komentując newsy na acmilan.com.pl, nie mam wokół siebie rozszalałej, rozemocjonowanej, rozwrzeszczanej masy ludzi. Każdy swój komentarz na tej stronie piszę na swoje i tylko swoje konto, wyrażając swoje indywidualne i tylko swoje zdanie. Jeśli ktoś pisze w imieniu jakiejś licznej - masowej nawet - grupy ludzi, a nie w swoim własnym (może Ty?), niech się przyzna. Niech ujawni się jako rzecznik rzesz mniej lub bardziej określonych mas. Jeśli jednak pisze w swym własnym imieniu, przed swoim osobistym komputerem/smartfonem - i ulega takim bzdurnym, podobnym do zachowań obszczekujących się hałaśliwie i obsikujących okoliczne drzewa psy - o jakimś "fajnym" rewanżu za zwykłą przedmeczową wypowiedź - zachowuje się jak podjarany dzieciuch.
Edytowano dnia: 14 kwietnia 2019, 21:41
0
Milanboy
15 kwietnia 2019, 07:03
Maximilanista - nie, w kwestii tego pisze w pełni na swoje konto(choć lubię jak ktoś słucha mnie, to uczy i motywuje, bo uważam że jak ktoś tylko dla siebie i nic więcej to jest takie dość egoistyczne) , i nie mam zamiaru ganiać za to piłkarzy, dla mnie jest tak, Acerbi kozaczyl, no i przekozaczyl, czy było to stosowne po meczu? Nwm, bakayoko i Franck mogli przesadzić, ale argumenty mieli i tyle aby to zrobić
Edytowano dnia: 15 kwietnia 2019, 07:10
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
14 kwietnia 2019, 01:08
Skoro latały epitety znaczy, iż ten gest nie był niczym nadzwyczajnie niestosownym.
0
AdamoX
AdamoX
14 kwietnia 2019, 00:48
Baka dobrze zrobil :D
2
Milanboy
14 kwietnia 2019, 00:23
Myślę że i tak rino w głębi serca cieszy się że bakayoko dał pstryk dla Acerbiego (akcja z piwem ekhm), zapewne tak musi dla mediów mówić, bo coś ni trzeba mówić aby się odczepili
4
wwbasket
wwbasket
14 kwietnia 2019, 00:22
https://www.instagram.com/francescoacerbi88/p/BwNdLG-nI7q/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1vtg7v81b6fkg
0
nokoments
nokoments
14 kwietnia 2019, 02:26
Hahaha, widać, że go zapiekło. Mógł wcześniej się nie napinać.
1
Miszcz
Miszcz
14 kwietnia 2019, 00:22
Dokładnie! Mamy zachowywać klasę jak nasz trener, a nie pajacować jak inni pieniacze tej ligi. Nie ważne co Acerbi mówił, reakcja ma pozostać na boisku.
Edytowano dnia: 14 kwietnia 2019, 00:23
7
Milanboy
14 kwietnia 2019, 00:24
To akurat było po meczu :)
2
Orzelek79
Orzelek79
14 kwietnia 2019, 06:18
Bakayoko odpowiedział na boisku w najlepszy możliwy sposób.
Zresztą po meczu też. Łapkę wbiłem przez przypadek .
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się