Campionato Primavera 1: Kolejna porażka podopiecznych Federico Giuntiego

27 kwietnia 2019, 12:49, Redakcja Aktualności

W spotkaniu 26. kolejki rozgrywek Campionato Primavera 1, drużyna Primavery Milanu przegrała z Cagliari 1:2 (1:0). Konfrontacja rozpoczęła się po myśli rossonerich, bowiem w 25. minucie na listę strzelców wpisał się Frank Tsadjout. Taki też wynik utrzymał się do końca pierwszej części spotkania. Po zmianie stron w 60. minucie gospodarze zdołali strzelić wyrównującego gola. Do bramki strzeżonej przez Plizzariego trafił Alessandro Lombardi. Na kilka minut przed końcem spotkania, Cagliari udało się strzelić zwycięską bramkę. W 86. minucie Riccardo Doratiotto zdecydował się na strzał, piłkę zdołał wybronić Plizzari, jednakże wobec dobitki nie miał już najmniejszych szans. Do końca wynik nie uległ już zmianie i piętnasta porażka w sezonie stała się faktem. Do rozegrania pozostały jeszcze cztery kolejki. Ekipa Primavery Milanu aktualnie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, oznaczające spadek z tej klasy rozgrywkowej.

10 komentarzy
Gianni Rivera
27 kwietnia 2019, 17:40
Ja osobiście naszej młodzieżówki bym aż tak nie obwiniał. Nie da się w każdej generacji dostarczać młodych, utalentowanych piłkarzy (poza kilkoma wyjątkami, jak choćby Atalanta we Włoszech czy Ajax w Holandii). Nawet rozsławiona szkółka Barcelony już od dłuższego czasu żadnej perełki Katalończykom nie dostarczyła. Biorąc pod uwagę włoskie kluby, to Milan i tak dobrze w ostatnich latach stoi pod kątem wychowanków: Gigio, Cutrone, Calabria. Z naszej szkółki są też przecież Locatelli, Petagna, Verdi, Cristante i paru innych, grających obecnie w Serie A piłkarzy. Nie jest źle. Nie ma co liczyć na to, że co sezon jakiś super utalentowany młodzian będzie dołączał do pierwszej drużyny (choć fajnie by było). Największe szanse miał Bellanova, ale, niestety, odejdzie od nas.
Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę, że Leonardo i Maldini sprowadzili zimą kilku naprawdę ciekawych juniorów. Jeśli jeszcze paru dołączy do nas latem, to w przyszłym sezonie młodzieżówka na luzie wróci do pierwszej klasy rozgrywkowej. Bardzo liczę również na Abandę (szczególnie, że na lewej stronie obrony tak w Milanie, jak i w całej lidze posucha straszna) i Tiago Djalo. Obaj mają naprawdę duży potencjał. Przy odrobinie szczęścia mogą być zawodnikami na miarę pierwszej drużyny. I to nie Milanu środka tabeli, tylko tego w europejskich pucharach. Oby! Będę trzymał kciuki.
0
dysha1992
dysha1992
27 kwietnia 2019, 14:11
Moim zdaniem Rino powinien powrócić do Primavery, on jest idealny do tego zadania. Zresztą wcześniej świetnie sobie poradził. Inzaghi też miał świetne wyniki w primaverze i to tam powinni być. O ile Rino notował dobre wyniki z pierwszym składem to Pippo pokazał że powinien zostać na etapie trenowania naszej Primavery i może wtedy, kiedy chłopaki uczyliby się od legendy to by dało lepszy efekt. Bo ile byśmy dali żeby za naszych mlodych lat moc pokopać z jakimś profesjonalnym piłkarzem, albo nawet idolem? Pierwszy skład potrzebuje fachowca a sektory młodzieżowe autorytetu, idola, żywej legendy żeby pomogła im pokierować karierą, nauczyła zagrań przykładem a nie opowieścią i wtedy jest efekt
4
dysha1992
dysha1992
27 kwietnia 2019, 14:16
Oczywiście wiem że powrót tych panów jest niemożliwy, przedstawiłem tylko nic nie wnoszący osobisty punkt widzenia, wyobrażenie umysłu, które chciałem później sobie przeczytać ;D
#fridaynight
0
jacekk553
jacekk553
27 kwietnia 2019, 13:28
A teraz wyobraźcie sobie, że jak Milan jakimś cudem awansuje do LM, to ta Primavera zagra w Youth League. Jak oni sobie nie radzą we Włoszech, to pomyślcie co się stanie jak trafią na młodzieżową drużynę Barcelony czy Chelsea.
0
Susanoo
Moderator Susanoo
27 kwietnia 2019, 14:40
Milan na pewno będzie szukał wzmocnień nie tylko dla pierwszego składu, ale też primavery.
0
Owiec
Owiec
27 kwietnia 2019, 13:15
Jeszcze pare lat temu byliśmy dumni z naszej Primavery która nam dała Gigio, Calabrię, Locatellego i Cutrone... a teraz nie dość że Loca się pogubił, to jeszcze Primka nasza jest w grupie spadkowej...
27 kwietnia 2019, 14:04
Pf... Faktycznie co za różnica 2 od końca czy 4 od góry tabeli. You made my day;)
0
XXL
XXL
27 kwietnia 2019, 14:37
Mialem na mysli przyjemnosc z ogladania meczo. Obejrzalem kilka meczow primki i lipa, tak jak w seniorach. Co do tabeli to bez porownania.