Primavera: Bardzo ważna wygrana Milanu z Udinese. Udało się opuścić strefę spadkową

10 maja 2019, 19:33, Presidente Aktualności

W 28. kolejce rozgrywek Primavery spotkały się dwie najniżej notowane zespoły ligi - Milan oraz Udinese. Dla tych drugich był to mecz o tzw. pietruszkę, gdyż podopieczni Davida Sassariniego nie mają już nawet matematycznych szans na utrzymanie i z dorobkiem 14 punktów w 27 meczach zajmują ostatnią pozycję w tabeli. Natomiast Milan wciąż walczy o bezpośrednie utrzymanie bądź przynajmniej udział w meczu play-off o pozostanie w lidze. Młodzi rossoneri na szczęście wytrzymali presję związaną ze spotkaniem i wygrali 3-0. Pierwszą bramkę zdobył w 41' minucie z rzutu karnego Gabriele Capanni, dla którego było to piąte ligowe trafienie w tym sezonie. Prowadzenie dziewięć minut po przerwie podwyższył Siaka Haidara, a dzieła zniszczenia w 80' minucie dopełnił Tommaso Merletti

Dla zespołu Federico Giuntiego była to bardzo cenna wygrana. Pozwoliła ona przesunąć się w tabeli na 13. miejsce, jednak drużyny Genoi i Sassuolo, które to wyprzedził Milan, w ten weekend rozegrają jeszcze swoje mecze, choć nie będą to łatwe pojedynki, gdyż pierwsi podejmą na wyjeździe Juventus a drudzy u siebie lidera - Atalantę Bergamo.

Poniżej dolna część tabeli rozgrywek Primavery, która jednak nie uwzględnia jeszcze dzisiejszego zwycięstwa Milanu. Po ostatniej kolejce dwa ostatnie zespoły bezpośrednio spadają, natomiast drużyny z miejsce 13. i 14. grają między sobą dwumecz, którego przegrany jest relegowany o klasę rozgrywkową niżej.