Typowa rimonta: Pulisic – Reijnders pokonują Como
Ostatnia kolejka rundy zasadniczej Serie B 2018/2019 wyłoniła drugiego beniaminka Serie A 2019/2020. Do Brescii Calcio dołączyło US Lecce, które zanotowało znakomity sezon i wywalczyło drugi awans z rzędu, gdyż jeszcze rok temu występowało w Lega Pro. Dla klubu z Apulii jest to powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej po siedmiu latach - ekipa ta wypadła z grona elity w 2012 roku i przeżywała sporo problemów, ale teraz ponownie znajdzie się w gronie 20 najlepszych zespołów we Włoszech.
Trzeciego beniaminka wyłonią baraże. Najpierw dojdzie w nich do meczów Pescara - Cittadella i Hellas - Spezia. Potem zwycięzca pierwszego pojedynku zmierzy się w dwumeczu z Benevento, a triumfator drugiej pary powalczy z Palermo. Lepsi w zmaganiach "półfinałowych" rozegrają dwumecz o awans do Serie A. Wszystko ostatecznie rozstrzygnie się wieczorem w niedzielę, 2 czerwca.
To tak jakby ludzi z sosnowca nazwać ślązakami.
https://www.youtube.com/watch?v=lN1479Hgxz4
Tak więc korupcjusze wracają po 7 latach, a wraz z nimi ich stadion, żywcem wyjęty z poprzedniego wieku - chluby to on włoskiej piłce nie przynosi xD