Włochy U-20 z awansem do 1/8 finału mundialu. Plizzari obronił rzut karny

27 maja 2019, 09:57, cinassek Aktualności

W barwach Włoch U-20 na młodzieżowym mundialu rozgrywanym w Polsce ponownie od pierwszej do ostatniej minuty wystąpiło trzech zawodników Milanu - Alessandro Plizzari, Matteo Gabbia oraz Raoul Bellanova. Włosi pokonali w Bydgoszczy 1:0 rówieśników z Ekwadoru i dzięki temu mają już zapewnioną promocję do 1/8 finału. Ogromna w tym zasługa Plizzariego, który w doliczonym czasie gry pierwszej połowy obronił rzut karny.

W środę, 29 maja o godzinie 18:00, Italia będzie broniła 1. miejsca w grupie B w starciu z Japonią.