Boban będzie pracował w Milanie. Kontrakt ma podpisać w najbliższych dniach

10 czerwca 2019, 10:34, cinassek Aktualności
Boban będzie pracował w Milanie. Kontrakt ma podpisać w najbliższych dniach

Włoskie media są zgodne, że Zvonimir Boban jest o krok od objęcia w Milanie posady dyrektorskiej. W poprzednim tygodniu Chorwat pojawił się już nawet w Mediolanie, ale by oficjalnie podpisał kontrakt z klubem, potrzeba jeszcze kilku dni cierpliwości. Obecnie jest bowiem jeszcze zaangażowany w pracę dla FIFA w Paryżu, a - jak podkreśla La Gazzetta dello Sport - 50-latek zdecydowanie nie jest osobą, która potrafi zrezygnować ze swoich obowiązków w połowie. Jeśli jednak nie wydarzy się nic niespodziewanego, Boban w najbliższych dniach zwiąże się z Milanem umową i rozpocznie współpracę z Ivanem Gazidisem, Paolo Maldinim oraz dyrektorem sportowym, którego personaliów wciąż jeszcze nie znamy.

11 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Miszcz
Miszcz
10 czerwca 2019, 11:12
Strasznie duży szum medialny, który trzeba brać z dystansem:
1. Suso. Niemal pewność mediów, że są kontakty Atletico z Suso, ale jednak z Hiszpanii dochodzą dementi. Włoskie media nie pierwszy raz nam sprzedają pół składu, rok temu było to samo. Z tym, że po jakimś czasie wyszło, że piłkarze naprawdę chcieli odejść i tylko dzięki Rino i Paolo zostali.
2. Kwestia posad dyrektorskich. Codziennie inny termin ogłoszenia, prezentacji etc. Media zwyczajnie nie wiedzą co się dzieję i spekulują. Znaczy coś tam niby wiedzą, bo niektórych kontaktów nie da się ukryć, ale głównie strzelają na oślep.
3. FFP. Tutaj nikt nic nie wie tak naprawdę, nawet w UEFA, więc każdy news należy traktować z przymrużeniem oka.
4. Zadania dyrektorów. Czysta spekulacja i zgadywanie.
5. Trener i jego decyzje dotyczące ustawienia czy zawodników. Jeszcze większa zgadywanka, bo niby skąd media mają wiedzieć co zdecyduje trener, skoro nawet nie zaczął z nami pracy, a zgrupowanie zaczyna się za miesiąc?
6. Budżet mercato. Bazując na tym, że powyższe to zgadywanka i na tym, że media nie wiedzą praktycznie nic co się dzieje za drzwiami szefostwa Milanu, należy również traktować to z przymrużeniem oka. Informacja ta to zwykła zgadywanka/wyliczanka, oparta na podstawie zwolnionych środków z wielu kontraktów i zaplanowanych już wcześniej transakcji (np. Locatelli). Przecież jak mamy respektować FFP, to z (za przeproszeniem) pupki te pieniądze się nie biorą, prawda?

Często w plotkach jest ziarenko prawdy i trzeba to mieć na uwadze. Jednak biorąc pod uwagę schizofrenie i paranoje w którą wpada wielu kibiców, te newsy mają zadanie głównie triggerujące póki co. Radzę poczekać do oficjalnej konferencji nowej kadry zarządzającej by wyciągnąć jakiekolwiek rzetelne informacje.
Edytowano dnia: 10 czerwca 2019, 11:14
5
Krauser
Krauser
10 czerwca 2019, 16:23
A nie szybciej było po prostu napisać, żeby nie wierzyć dziennikarskim plotkom? :)
0
Orzelek79
Orzelek79
10 czerwca 2019, 19:12
Dlatego nie komentuje dopóki nie będzie oficjalnych newsów.
0
bawolejaja
bawolejaja
10 czerwca 2019, 11:01
Najważniejsze założenia wg Sky, po których m.in Boban zdecydował się na objęcie ww funkcji:
* utrzymanie podstawowych zawodników tj. Piątek, Romagnoli
* mercato oparte na transferach zarówno młodych talentów, jak i doświadczonych graczy
* poświęcenie max. jednego ważnego gracza celem podreperowania finansów tego lata
* respektowanie zasad FFP
Edytowano dnia: 10 czerwca 2019, 11:02
1
GiveMeReason
GiveMeReason
10 czerwca 2019, 10:47
Ale co konkretnie ma robić Boban? Będzie naszym człowiekiem od kontaktów z FIFĄ i UEFĄ??
2
KKP19
KKP19
10 czerwca 2019, 11:44
Tak, ma dbać o dobre konktakty
0
jacekk553
jacekk553
10 czerwca 2019, 10:39
Gazidis, Maldini, Boban, nowy dyrektor sportowy. Ilu ich jeszcze będzie? Naprawdę potrzebujemy w zarządzie aż tylu ludzi? Kto tam będzie podejmować decyzje? Dopiero co nie potrafili się dogadać o kompetencje w trójkę, to teraz próbują w 4 osoby ze zwiększeniem uprawnień Paolo. Jak klub się nie ustabilizuje na poziomie organizacyjnym, to nici z długofalowego planu budowy drużyny.
0
ACMForever
ACMForever
10 czerwca 2019, 10:44
Ale jesteś świadom tego, że zarząd Milanu składa się z 9 osób i żadną z nich nie jest Maldini, nie będzie to też pewnie nowy DS, Boban zresztą zapewne też nie wejdzie w jego skład?
0
jacekk553
jacekk553
10 czerwca 2019, 11:09
Ok, użyłem złego sformułowania, w skład tej 9 faktycznie wchodzi tylko Gazidis z tej grupy. Chodziło mi o dyrektorów zajmujących się bezpośrednio pierwszą drużyną, mających wpływ na transfery, wybór trenera. Taka grupa nie może być zbyt liczna, bo zrobi się z tego chaos decyzyjny. Zobaczymy jak będzie wyglądać współpraca, bo w tym sezonie jednak nie najlepiej to wyszło.
0
Vol'jin
Vol'jin
10 czerwca 2019, 11:45
Była gdzieś grafika od LGDS Z podziałem kompetencji a nie mogę jej znaleźć

mniej więcej tak wyglądało Scaroni-Gazidis----> podział na dwa drzewka w jednym Boban w drugim Maldinii---> Dyrektor Sportowy
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się