Giampaolo: "Nie zacznę od taktyki, ale od charakterystyki zawodników. Na pewno będziemy grali czwórką z tyłu"

8 lipca 2019, 16:35, cinassek Aktualności
Giampaolo:

Poniżej przedstawiamy zapis słów trenera Marco Giampaolo, który w poniedziałek został oficjalnie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Milanu.

[17:09]: "Jestem bardzo szczęśliwy i umotywowany, że się tu znalazłem. Trenuję Milan, utytułowany klub z bardzo istotną historią. Dla mnie to wielka szansa. Myślę, że biorąc pod uwagę pracę i poświęcenie, zasłużyłem na nią, a teraz muszę zasłużyć na boisku. Nigdy nie nadchodzi koniec drogi rozwoju, moja była złożona ze wzlotów i upadków. Człowiek uczy się także na błędach. Cieszę się z podjęcia tego wyzwania. Myślę, że trafiam tu również w odpowiednim wieku".

[17:15]: "Nastawiałem żagle w Chorwacji, kiedy zauważyłem, że zadzwonił telefon. Maldini powiedział mi, żebym przyleciał do Mediolanu. Moi przyjaciele wypłynęli, a ja wziąłem pierwszy samolot i się tu pojawiłem. Pięć lat temu wznawiałem od Serie C, dokonałem wyboru mogącego zakończyć moją profesjonalną karierę trenerską. Zaakceptowałem to, popełniłem szaleństwo zaczynając z tego pułapu. Chciałem wrócić do Serie A zaczynając z niższej klasy rozgrywkowej. Pięć lat później telefon Paolo uczynił mnie szczęśliwym człowiekiem. Jestem gotowy do podjęcia tego wyzwania".

[17:19]: "Dla mnie Milan to rozpoznawalność włoskiej piłki, sposób gry, poczucie przynależności. Milan osiągnął wspaniałe wyniki dzięki swej tożsamości. Jesteśmy rozpoznawalni, ponieważ nosimy koszulkę Milanu z pionowymi paskami. Sądzę, że wielkie zespoły muszą mieć tożsamość. Jest dużo celów, to długa droga. Mam w głowie wiele rzeczy i wiele pracy. Piłkarze muszą ponownie poznać się w tym, co robią, a kibicie mieć poczucie przynależności".

[17:24]: "Moje hasło to 'głowa w górę i grać w piłkę'. Nie dzielę piłkarzy na podstawowych i rezerwowych czy silnych i słabych. Lubię piłkarzy zmotywowanych. Lubię piłkarzy, którzy chcą być zapamiętani z uczynienia czegoś istotnego. Projekt jest taki, aby zaoferować futbol ceniony, oczywiście poparty wynikami. Nie zaczynam od końcowego celu, Milan musi grać o najwyższy zamiar, ale nie zaczynam od końca. Planuję krok po kroku. Moje pierwsze myśli skupiają się na jutrze, od tej pory będę myślał i rozmawiał z piłkarzami. Postaram się zrozumieć, co myślą, poznać ich ambicje, a potem wdrożyć projekt gry, mentalności. Droga jest długa, ale ja muszę iść krok po kroku. W ten sposób tworzy się wizję".

[17:30]: "Uważam, że nie można grać dobrze w piłkę bez jakościowych piłkarzy. Żaden trener nie może zaproponować odczuwalnego stylu bez jakości. Milan posiada różnych zawodników jakościowych. W zeszłym roku uważałem, że Milan będzie ligową niespodzianką. Pamiętam mecz z Napoli, gdy prowadził 2:0, a potem przegrał. Uważałem, że Milan może mieć ambicje na najlepsze miejsca w tabeli, ale liga jest długa. Zawsze zdawałem sobie sprawę, że w szeregach tej drużyny są piłkarze będący w stanie myśleć w ten sposób. Postaramy się wybrać graczy będących w stanie ponieść do przodu nasz zamysł gry".

[17:33]: "Potrzeba czasu, to prawda. Czas może być naszym pierwszym sojusznikiem i pierwszym wrogiem. Milan składa się z zawodników bardzo młodych, na tę grupę trzeba przenieść ambicje. To ćwiczenie mentalności, potrzeba przenieść zwycięską mentalność. Paolo i Zvone mają doświadczenie. Trenowanie Milanu nie zdarza się codziennie, trzeba być dumnym. Musimy zbudować zespół, który nie boi się siebie samego. To piękne wyzwanie".

[17:37]: "Chcę poznać dobrze i na wylot piłkarzy naszej drużyny. Przykro mi, że nie będzie Kessiego, Laxalta, Paquety i Cutrone, że Bonaventura musi dojść do siebie, a Caldara nie jest jeszcze do dyspozycji. Zanim podążymy w jakimkolwiek kierunku pragnę zrozumieć, kto może spełnić nasze zamysły. Pod kątem wymienionych zawodników chcę wziąć chwilę refleksji, nie mogłem ich przestudiować wcześniej. Zaczynamy ze zmniejszoną liczbą piłkarzy, ale to nam stworzy warunki do lepszego zbudowania zespołu".

[17:41]: "Jutro czeka nas pierwszy dzień. Muszę wejść w mechanizmy tego klubu. Muszę zrozumieć dynamikę. Nie zacznę od ustalenia taktyki, ale od charakterystyki zawodników. Na pewno będziemy grali czwórką z tyłu. Chcę dokonać ocen i pomylić się najmniej jak to możliwe".

[17:42]: "Muszę utworzyć cel końcowy, ale nie mogę od tego zaczynać. Rozmowa od razu o zamiarze na sezon nie ma sensu. To jasne, że spogląda się w tym kierunku, ale ja muszę budować krok po kroku".

[17:43]: "Jest 24-25 zawodników, włączając bramkarzy, a Milan znajduje się ponad osobistymi interesami. Różnicę tworzy grupa piłkarzy do dyspozycji zespołu. Nie ma primadonn czy uprzywilejowanych, są zawodnicy Milanu".

[17:45]: "Suso to piłkarz jakościowy, a mi podobają się tacy piłkarze. Potrafi dryblować i ma osobowość. Bez zawodników jakościowych nie wygrywa się meczów. Nie skupiam się na taktyce".

[17:46]: "Kiedy jest się szanowanym przez ludzi, wzrasta odpowiedzialność. Potem stwarzają się warunki do utraty zaufania. Nie boję się niczego, tylko tego, że spóźnię się jutro na trening (śmiech)".

[17:51]: "Theo Hernandez jest młody, ma potencjał, zadzwoniono do mnie także po to, abym rozwijał młodych o wielkiej jakości. Ja również jestem ciekawy, jakim zawodnikiem się okaże. W przeciągu kilku lat może stać się najlepszy na swojej pozycji. Ma cechy zbliżone do Laxalta, inne od Rodrigueza i także w tej kwestii musimy zrozumieć, w którą stronę się udać".

[17:54]: "Andre Silva i Cutrone to różni zawodnicy z powodu swoich charakterystyk. Muszę ich razem ocenić w zespole Milanu, ale to gracze na poziomie. Trzeba zrozumieć, czy można ich wystawić wspólnie, kto jest funkcjonalny, a kto mniej. Na dzisiaj to silni piłkarze Milanu, możliwość wyboru to już piękna sprawa".

[17:57]: "Przykro nam, że nie możemy zagrać w Lidze Europy. Trzeba jednak wziąć pod uwagę drugą stronę - możliwość pracy przez cały tydzień, zachowania  cyklu i możliwość stworzenia jak najlepszych warunków na kolejny rok".

[17:59]: "Korekta czy rewolucja? Zaczniemy od zespołu ze zmniejszoną liczbą piłkarzy, z wieloma chłopakami z Primavery. Dla mnie to będzie powód, aby prowadzić dyskusję z graczami będącymi częścią Milanu w poprzednim sezonie, uczyć zawodników z sektora młodzieżowego, ale nie muszę eksperymentować".

[18:00]: "Donnarumma to bardzo mocny zawodnik. Ja proszę niewielu rywali o koszulki, ale w pierwszym roku w Sampdorii poprosiłem o nią właśnie jego".

[18:03]: "Odnośnie Gattuso mogę powiedzieć tylko tyle, że jak dwukrotnie się spotkaliśmy, to przekazałem mu moje gratulacje za zarządzanie sytuacją. Zawsze brał odpowiedzialność w pierwszej osobie, wiele kolegów wypowiadało się o tym w negatywny sposób, ale według mnie trener tak powinien robić. Dlatego to chwalę. Z tego, co widziałem, drużyna dysponowała jakością, zarządzała grą bardzo dobrze na swojej połowie boiska, była dobrze zorganizowana. Zobaczymy, co się zmieni. Mam parę pomysłów, ale muszę zrozumieć, z kim mam je wdrażać, poznać dobrze cechy zawodników. Będę pracował nad stylem, w którym piłkarz czuje się głównym bohaterem. Trzeba pracować, pracować, pracować. To praca kompleksowa".

[18:08]: "Czy rozmawiałem z klubem o zawodniku z topu? Szukamy wyłącznie takich zawodników (śmiech)".

[18:11]: "Trzeba poprawić różnicę goli strzelonych i straconych, to robi się poprzez piłkarzy. Musimy strzelać więcej i tracić mniej, to jeden z moich celów".

Na tym trener Marco Giampaolo zakończył swoje wypowiedzi podczas poniedziałkowej konferencji.

61 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
mrkojiro
mrkojiro
9 lipca 2019, 14:09
Każdy ostatni sezon to dmuchanie balonika. Transfery, które miały uczynić z nas uczestnika LM. Tym razem lepiej nie liczyć na nic i miło się zaskoczyć. Nawet jeśli wpadnie jakaś transferowa bomba, to zachowam umiar w emocjach. Tak mi się wydaje.. chyba ;)
3
acmti__
acmti__
9 lipca 2019, 13:21
Ile ja już tych konferencji przedsezonowych przeczytałem. Dla odmiany przed tym sezonem nie biorę sobie żadnych słów do głowy, nie interesuje mnie co oni mają do powiedzenia. Jeżeli po 15 kolejach przeczytam słowa że to jest przejściowy sezon (6 z rzędu) na rozpoznanie i budowę drużyny to się pozygam...
1
MK92
MK92
9 lipca 2019, 11:25
Myślę, że nasz zarząd dokonał słusznego wyboru trenera. Giampaolo ma duży potencjał. Poza tym, widać że i on, i całe kierownictwo Milanu głęboko wierzy w sukces odbudowy klubu. Po prostu czuje się wielki entuzjazm w tych wypowiedziach. Forza Milan!
1
Zielony2009
Zielony2009
10 lipca 2019, 08:08
Dokładnie, wiara, entuzjazm itp. po co nam transfery, profesjonaliści w zarządzie, trener z najwyższej półki, wiara jest najważniejsza.
1
MK92
MK92
10 lipca 2019, 09:20
Tak, wiara jest najważniejsza. Od niej wszystko się zaczyna. Reszta, o której piszesz, to oczywiście konieczność, ale jednocześnie pochodna tej wiary. Bez wiary w wielki Milan trudno o działania na rzecz jego powrotu. Na razie nasze ruchy mają sens. Idziemy kroczek po kroczku ku lepszym czasom. Niestety, ale dźwigamy na plecach spory ciężar złego zarządzania poprzedników, więc nie możemy od razu postępować spektakularnie na rynku transferowym.
Edytowano dnia: 10 lipca 2019, 09:25
0
LunaS
LunaS
9 lipca 2019, 11:17
Oby zwrotem często używanym przez niego nie było :"Potrzeba czasu". Ja osobiście w niego nie wierzę ... taki tam trener na środek serie A. Obym się mylił ... Chciałem EDF - nie udało się.
1
plone
plone
9 lipca 2019, 09:08
"Będę pracował nad stylem, w którym piłkarz czuje się głównym bohaterem" i oby tak sie stalo
1
pazioni
pazioni
9 lipca 2019, 07:16
Zobaczymy, zobaczymy.....
0
Krzysztof1998
Krzysztof1998
9 lipca 2019, 00:57
Zacznę od tego, ze jestem fanem dziwnych zbiegów okoliczności :P dlatego mam mała ciekawostkę
Sprawdzałem kiedy ostatnio Milan miał tak długa przerwę od mistrzostwa i wyszło na to ze przypada to na okres degradacji do Serie B. Sezon wcześniej Milan sięgnął po mistrzostwo. 8 lat później pojawił się nowy właściciel (Bardzo dobrze nam znany :D )
Tak samo jest teraz, wygraliśmy ligę i potem 8 lat dno i pojawił się nowy właściciel.
Po pierwszym sezonie z Berlusconim Milan zajął 5 miejsce w tabeli - brzmi znajomo? :D następny sezon skonczyl się wygraniem ligi przez Milan i awansem do rozgrywek europejskich, które wygrali sezon później!
Na sezon kiedy Milan wygrał lige przypada zatrudnienie Arriego który, trenował wcześniej Parme 2 sezony.

Śmieszne zbiegi okoliczności, mam szczera nadzieje ze historia znowu zatoczy koło
7
Krzysztof1998
Krzysztof1998
9 lipca 2019, 01:21
Nie jestem pewien, ale chyba liczba trenerów tez się zgadza w tym okresie, ale tak jak napisałem, pewności nie mam. Czas iść spać :P
0
Marcos Salinas
9 lipca 2019, 07:40
Porównywanie sytuacji Sacchiego z Giampaolo jest bluźnierstwem.Arrigo był niedocenionym, mającym przyzwoite wyniki w Serie B trenerem, za to Marco pomimo ponad 300 spotkań w Serie A nie ma na koncie ani 1 sezonu z wynikami ponad stan.Wszystko blisko przeciętności.Tutaj zdecydowanie bardziej adekwatnym porównaniem byłoby zatrudnienie Del Neriego przez Juventus.
Edytowano dnia: 9 lipca 2019, 07:40
2
Miszcz
9 lipca 2019, 08:33
" nie ma na koncie ani 1 sezonu z wynikami ponad stan."
A praca z Empoli to co?
Strasznie jesteś zacietrzewiony na punkcie tego Giampaolo. Daj mu po prostu szansę.
4
Marcos Salinas
9 lipca 2019, 09:25
Czy ja mu nie daję szansy?Oczywiście, że daję, jednak ten widoczny wśród niektórych kibiców hurraoptymizm czy też takie ABSURDALNE porównania trzeba hamować, gdyż w przeciwnym razie, (szanse na niepowodzenie są znacznie większe niż na jakiś zaskakujący sukces) , będzie podobny wylew głupoty oraz inwektyw, co w przypadku Rino.Dosyć tej irracjonalnej spirali nakręcania się na jakiś zaskakujący sukces z przeciętną kadrą oraz wyłącznie solidnym trenerem.
Edytowano dnia: 9 lipca 2019, 09:33
1
radson1406
radson1406
9 lipca 2019, 00:42
Najważniejsze żeby ten pan miał jasny plan na grę tego zespołu. Moim zdaniem to jest rzecz, której nam brakło w końcówce sezonu w przypadku Gattuso. Giampaolo wydaje się mieć już doświadczenie, które może teraz przełożyć na zbudowanie a raczej wyprowadzenie na prostą zespołu który ma potencjał ale brakuje przekładni zarządzającej praca wszystkich trybów.
0
mpt1899
mpt1899
8 lipca 2019, 23:18
He also said: "I thank President Ferrero, he made me live 3 exciting years and freed me, I thank him for this. I know Praet and I respect him, but I don't know if he will be a new Milan player, we are many in that role. We are covered in that role. Veretout? Then (laughs ed). Interesujace.
2
El Diablo
El Diablo
8 lipca 2019, 23:09
"...możliwość wyboru to już piękna sprawa" :D
0
Orzelek79
8 lipca 2019, 21:44
Życzę powodzenia , oby jak najszybciej.
1
krystian.o1979
krystian.o1979
8 lipca 2019, 21:25
No i fajnie. Tak koło listopada dowiemy się, czy z tej mąki będzie cheb...
A do tego czasu wypada trzymać kciuki i uważnie obserwować. Uważam, że Sampa za Giampaolo grała fajną piłkę. Na bank będziemy grali bardziej ofensywnie , będzie więcej szans dla napastników, przynajmniej się dowiemy na co stać Piątka....
5
Diavo
8 lipca 2019, 21:02
Nie skupia się na taktyce,tak trochę w stylu Rino hehe
0
matten
matten
8 lipca 2019, 20:49
Ciekawa konferencja. Po przeczytaniu tych wypowiedzi mam wrażenie, że trener Giampaolo przypomina trochę Stanisława Czerczesowa - surowego ojca, który potrafi poklepać po ramieniu, ale jednocześnie dać kopa w zad :) W tekście dość często przewija się sformułowanie "jakościowi piłkarze"; mam nadzieję, że trener da w końcu pograć w piłkę niektórym zawodnikom, którzy mają ku temu predyspozycje (Paqueta, Suso) i nie będzie ich obciążał nadmiarem zadań defensywnych. Ogólnie rzecz biorąc po lekturze tego materiału mam nadzieję, że zaczniemy grać nieco atrakcyjniejszy futbol niż za poprzednika.
5
Cervusius
9 lipca 2019, 17:24
mniej atrakcyjnego to się chyba nie da, więc plan minimum na pewno wykonamy w tym względzie
0
Milanboy
Milanboy
8 lipca 2019, 20:41
Ja przyjmuję neutralną postawę wobec jego kandydatury, bo nie wiem co po nim oczekiwać szczerze mówiąc
5
Daniel Maldini
Daniel Maldini
8 lipca 2019, 20:37
Ubrali go, ogolili. To już krok w jego karierze XD Powodzenia, Dziampaolo.
0
ósmy
ósmy
8 lipca 2019, 20:31
A Alberto Gilardino zostanie trenerem Pro Vercelli.
0
Krauser
Krauser
8 lipca 2019, 20:14
Piękne slogany dla kibiców, serwowane standardowo przez każdego nowego trenera
2
Gianni Rivera
Gianni Rivera
8 lipca 2019, 19:53
Mi się najbardziej podobał fragment o taktyce. Nie stwierdził, jaką będzie grał, tylko że dobierze taktykę do piłkarzy, jakich posiada. I tak powinno być. Montella zaczął na siłę forsować grę z trójką z tyłu, choć nie mieliśmy wahadłowych. Gattuso na siłę męczył grę ze skrzydłowymi, choć nie mieliśmy lewoskrzydłowego, a z prawej strony był powolny Suso. Cieszy fakt, że wreszcie to taktyka będzie dopasowana do piłkarzy, a nie piłkarze na siłę do taktyki.
15
Zielony2009
Zielony2009
8 lipca 2019, 20:10
Jak dla mnie to mieliśmy wtedy idealną taktykę pod wahadłowych (Conte i RR wydawali się idealni do tej formacji). Do tego po przyjściu Bonuca mieliśmy wysyp dobrych stoperów. Wtedy też jeszcze nie wiedzieliśmy jak Suso lami poza skrzydłem (W Genoi dawał radę jako podwieszony).
4
ForzaMilan!!!
ForzaMilan!!!
8 lipca 2019, 20:28
Dokładnie tak, łatwo wyciągać takie wnioski kolego Rivera po fakcie :)
Pozatym np tak jak w przypadku Andre Silvy, wygraliśmy bodajże z Realem o jego podpis, reklamował go CR7 każdy był wtedy pewny że 9tke będziemy mieli na lata, a teraz każdy jedzie po Mirabelce i Fassone bogatszy o teraźniejszą wiedze na temat Andre Silvy.. No niestety inwestycje są trafione i nie tak już bywa :)
Edytowano dnia: 8 lipca 2019, 20:30
2
Gianni Rivera
Gianni Rivera
8 lipca 2019, 22:58
Zielony2009, naturalnie, poniekąd masz rację. Z drugiej jednak strony taktyka powinna być elastyczna pod kątem rotacji. Posiadając zaledwie jednego wahadłowego na lewą i jednego wahadłowego na prawą praktycznie tracisz możliwość zmian. W przypadku kontuzji czy czerwonej kartki całą formację trafia szlag. Dlatego napisałem, że nie mieliśmy wykonawców. Owszem, podstawową jedenastkę może i by skleił, ale zmienników brakowało.

ForzaMilan!!!, napisz mi, proszę, w którym miejscu w swoim powyższym komentarzu oceniałem inwestycje? Słowem nie wspomniałem o nabytkach - ani w sensie ogólnym, ani szczegółowym pod kątem Andre Silvy - a Ty mi tu wyskakujesz z odpowiedzią kompletnie nie na temat. Ja nawiązałem tylko i wyłącznie do taktyki, do której nie mieliśmy wykonawców. O piłkarzach słowem się nie odezwałem, co najwyżej o Suso i tym, że jest powolny.
1
ksieciunio
ksieciunio
9 lipca 2019, 00:11
Słowa rzeczywiscie ładne i mądre, sęk w tym by poszły za nimi czyny.
0
Zielony2009
Zielony2009
9 lipca 2019, 07:55
Abate dałby radę na wahadle podobnie jak Borini czy ostatecznie calabria. O co Ci chodzi po słabej grze Monti wrócił do 433 czy nie?
0
ForzaMilan!!!
ForzaMilan!!!
9 lipca 2019, 09:46
Gianni, podałem przykład o Andre Silvie w kontekście oceniania po fakcie :)
0
Zielony2009
Zielony2009
8 lipca 2019, 19:48
Nie wierzę w ten projekt, zapowiada się mizernie. Wiem, że wszyscy w zarządzie łącznie z trenerem chcą dobrze, ale to za mało. Wprawdzie mamy lepszego trenera, ale zanosi się że będzie dysponował słabszym składem zatem czeka nas ponowny balans na miejscach 4-7.
4
marunio
8 lipca 2019, 22:34
a wnioskujesz to po czym? nie przyszedl guardiola i naymar?
0
Zielony2009
Zielony2009
9 lipca 2019, 08:00
Ciągłe zmiany w zarządzie, więcej stanowisk i gwiszd jest tam już na boisku. Maldini jako żywy pomnik i maskotka podobnie jak rok temu Rino Średni trener na ławce a byli lepsi do wzięcia. Szykują nas ewidentnie na słaby sezon.

Do tego tego Theo, serio nie ma pilniejszych pozycji do obsadzenia? Rr był jak skała bez kontuzji, a gramy tylko ligę. Olanie Zapaty i Abate i zamiast się wzmacniać musimy szukać następców. A załatanie dziury po Bakoyoko? Nie wygląda to dobrze.
Edytowano dnia: 9 lipca 2019, 08:01
1
Miszcz
9 lipca 2019, 08:37
Bennacer > Bakayoko :) Róbcie screeny :P
0
Zuber
Zuber
8 lipca 2019, 19:12
Nie wiem czemu, ale jak na niego patrze to ma mój kredyt zaufania i sympatię. Powodzenia!
1
Plaza95
8 lipca 2019, 18:44
nie mam powodów żeby ci nie ufać więc powodzenia Mareczku !
1
dragantomek@gmail.com
[email protected]
8 lipca 2019, 18:38
Powodzenia Marco !!!
1
Bufor85
Bufor85
8 lipca 2019, 18:32
Z pewnością Giampaolo posiada wieloletnie doświadczenie i pojęcie o trenowaniu. Niektórzy mogą zostać trenerem, ale nie mieć w ogóle pojęcia o trenowaniu.
1
mistrzMALDINI
mistrzMALDINI
8 lipca 2019, 18:32
Nie wierzę w to, że będzie lepiej. Ale Powodzenia.
6
Bufor85
Bufor85
8 lipca 2019, 18:36
To nie wierzysz w Milan?
Nie przynoś hańby temu klubowi albo wierzysz do końca albo zmień klub na Barcelonę, Real, Ajax, Liverpool. Na co chcesz.
1
mistrzMALDINI
mistrzMALDINI
8 lipca 2019, 20:32
Może grzeczniej koleś?
Jesteś tu króciutko i się wymądrzasz. Po prostu nie wierzę w to, że uda nam się awansować do LM z tymi transferami i tym trenerem. Co nie oznacza, że kibicuje im jak najlepiej, trzymam za ich kciuki, wspieram na swój sposób, ale może twój rozum tego nie ogarnia.
11
Jago
Jago
8 lipca 2019, 21:27
Bufor, zjedz snickersa bo zaczynasz gwiazdorzyć.
2
Bufor85
Bufor85
9 lipca 2019, 13:41
mistrzMaldini

Milanowi kibicuję od 1997 roku czyli od czasów kiedy grał Weah i Kluivert więc nie pisz mi tu, że się wymądrzam. Może według Ciebie jestem tu zbyt krótko, ale kiedy zaczynałem swoją przygodę z tym klubem czyli jako dziecko, to zawsze wierzyłem w te barwy, tak jest do dziś. Od momentu kiedy jestem na tym forum i zaczynam czytać totalnie głupie szmiry co niektórych, to myślę sobie, po co oni tu są? Żeby narzekać? Krytykować do granic głupoty? Wybacz kolego że Cię zaczepiłem, ale jestem tu żeby bronić tych barw do końca.
0
Cervusius
8 lipca 2019, 18:06
Giampaolo jest tu po to, żebyśmy grali ładną piłkę i tak stawia nasz cel. Nie nakręca zbytnio na trofea, bo to nas strasznie krępowało przez ostatnie lata. Ja już mam dość tych 1-0 w 94 po desperackim strzale kapitana-obrońcy i innych fartownych zwycięstw, i masy niefartownych przegranych. Chcę stylu. Chcę patrzeć na Milan tak, jak wszyscy patrzyliśmy w tym sezonie na Ajax czy momentami Tottenham, drużyny które odjechały takiemu PSG czy Realowi właśnie stylem i wolą walki. Wyniki przychodzą wtedy same. A nawet jeśli nie, to wolę oglądać znów Milan dla rozrywki, a nie tłumaczyć się żonie czy kumplom, że to 1-0 to jednak zasłużone i że "zaraz się rozkręci". Forza Giampaolo!
12
Marcos Salinas
8 lipca 2019, 18:15
Z Montellą przez jakieś pół roku też grali w miarę ładną piłkę i jak skończyło się?Wtedy jeszcze ten ''chiński'' rok na minus dało się jakoś ominąć.Zaś teraz kolejny sezon zwieńczony brakiem kwalifikacji do LM będzie musiał zakończyć się wyprzedażą kluczowych zawodników, dlatego styl powinien być kwestią drugorzędną.Fundamentalne dla najbliższych 2-4 lat są efekty tej rewolucji.
Edytowano dnia: 8 lipca 2019, 18:20
0
mpt1899
mpt1899
8 lipca 2019, 18:30
Dlaczego uwazasz, ze bez LM juz w przyszlym roku bedziemy musieli sprzedawac? Mamy zbilansowac wszystko do 2021/22 lub (z ekstra rokiem) 22/23. Podam troche ekstremalny przyklad. W sezonie 19/20 notujemy 200M straty. -90M z 18/19 daje nam 290M strat. Niby problemy ale nagle w 20/21 wychodzimy 260M na plus. UEFA zezwala na -30M wiec ogolnie wychodzimy na zero.
0
Krauser
Krauser
8 lipca 2019, 19:41
Podobny plan miał Fassone z Chińczykiem. Wydajemy na prawo i lewo, ale za to w pierwszym roku wchodzimy do LM, a w drugim roku ją wygrywamy. I cyk bilans dodatni, co może się nie udać?
0
marunio
8 lipca 2019, 22:33
twoja analogia
0
mpt1899
mpt1899
8 lipca 2019, 22:58
Krauser, mozesz mi powiedziec, w ktorym miejscu byl podobny? Zamiast zabrac sie za restrukturyzacje klubu to do dlugu po Berlu dolozyli kolejne 400M, zaniedbali mlodziez, zatrudnili trenera amatora. Bawili sie na kredyt wiedzac, ze Li ma problemy z finansami.
0
wielki prostownik
wielki prostownik
8 lipca 2019, 18:02
Wielka niewiadoma. Na pewno lepszy niż wynalazki z ostatnich lat ale czy wystarczająco dobry aby wycisnąć z naszej takiej sobie kadry LM? W sampie nic nadzwyczajnego nie pokazał. Zobaczymy. Kredyt zaufania należy mu dać.
1
przemek.kili
przemek.kili
8 lipca 2019, 17:57
A Piątek Piątek Piątek? Co to za konfa bez Pią...
0
Lecter
Lecter
8 lipca 2019, 18:33
Oho, mamy tu sezonowca
5
przemek.kili
przemek.kili
8 lipca 2019, 23:36
noooo już mój 17 sezon...
1
AlexisRossonero
AlexisRossonero
8 lipca 2019, 17:52
Jestem bardzo ciekaw gdzie upcha trener Suso, bo jak widać ceni go i zostanie z nami
2
El Diablo
El Diablo
8 lipca 2019, 18:40
Jak dla mnie, to najlepiej w innym klubie ;)
5
XXL
XXL
8 lipca 2019, 17:25
Mam wrazenie, ze Giampaolo zrobi pozytywny przelom. Troche nam pomoże Roma w kryzysie, ale ostatecznie Marco nas zaprowadzi do LM. Czuje optymizm.
44
VeB!
VeB!
8 lipca 2019, 17:04
Oby mu się powiodło. Trzymam kciuki.
2
Krauser
Krauser
8 lipca 2019, 16:57
Ciekawe czy wspomni o DNA
1
AdrianoGalliani
AdrianoGalliani
8 lipca 2019, 16:42
TL;DR : jest super, wszystko wygramy.
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się