Pulisic, sei un campione!
Rimonta completa!
| p. | Drużyna | M | W | R | P | Bramki | PKT | |
| 1. | Inter Mediolan | 15 | 11 | 0 | 4 | 34-14 | 33 | |
| 2. | AC Milan | 15 | 9 | 5 | 1 | 24-13 | 32 | |
| 3. | SSC Napoli | 15 | 10 | 1 | 4 | 22-13 | 31 | |
| 4. | AS Roma | 14 | 9 | 0 | 5 | 15-8 | 27 | |
| 5. | Juventus FC | 15 | 7 | 5 | 3 | 19-14 | 26 | |
| 6. | Bologna FC | 15 | 7 | 4 | 4 | 23-13 | 25 | |
| 7. | Como Calcio | 14 | 6 | 6 | 2 | 19-11 | 24 | |
| p. | Strzelec | Bramki |
| 1. | Christian Pulisic | 7 |
| 2. | Lautaro Martínez | 7 |
| 3. | Riccardo Orsolini | 6 |
| 4. | Hakan Çalhanoğlu | 6 |
| 5. | Rafael Leão | 5 |
| 6. | Nico Paz | 5 |
| 7. | Kenan Yıldız | 5 |
| 8. | Federico Bonazzoli | 5 |
Patrick Cutrone wypowiedział się dla dziennikarzy zgromadzonych na lotnisku przed swoim odlotem do Anglii: "Czuję się dobrze. Rozczarowany? Cóż, sami widzieliście... Nie mam nic do powiedzenia. Ja zawsze jestem gotowy i zmotywowany. Wiadomości od kibiców Milanu wywarły na mnie wrażenie, oznacza to, że zostawiam po sobie coś pozytywnego. Życzę kibicom Milanu i moim kolegom z zespołu jak najlepiej. Kocham kibiców Rossonerich. Odejście z Milanu? Też bardzo to przeżywam, ale takie jest życie, trzeba podejmować decyzje. Postaram się dać z siebie wszystko. Teraz myślę tylko o tym, żeby się zaaklimatyzować i pokazać tam z dobrej strony".
Będąc obiektywnym, trzeba też przyznać, że Cutrone zdarzało się "głupio biegać" niestety w ostatnim sezonie. Zwłaszcza na wiosnę.
A co do zasadniczego pytania, to zawsze tak jest, że znajdą się ludzie co chcą na siłę bronić piłkarza jeżeli go lubią. Cutrone zagrał słaby sezon i taki jest niestety fakt. Czynników było sporo, ale usprawiedliwień mało. Jeszcze mniej jest usprawiedliwień dla Silvy, którego pobyt w Milanie jest jednym z większych nieporozumień w historii tego klubu.
Cutrone sezon wcześniej wykorzystywał szanse, których nie wykorzystywał Silva, ale ostatnio już tak nie było. Po pięknych golach z Sampdorią coś w nim pękło. Zapewne źle zniósł transfer kolejnej gwiazdy do ataku. Gdy wchodził na boisko, to nic poza bieganiem i walecznością nie dawał. Przypomina mi się kilka sytuacji, kiedy tym "narwaniem" wręcz niweczył wysiłek drużyny. Psychicznie się zablokował czy coś.
Piłkarz jest od tego by szanse wykorzystywać, a nie je dostawać w nieskończoność. To on ma przekonać trenera i klub by warto było na niego stawiać, a nie na odwrót.
Granie ogonów to też jest szansa i nie trzeba ładować bramek by ją wykorzystywać. Po prostu trzeba dobrze grać. Cutrone robił to w sezonie 17/18, przez co zdobył miejsce w składzie, kosztem Silvy i Kalinicia. Jednakże w sezonie 18/19 (na wiosnę) tych szans nie wykorzystywał.
Tak czy inaczej, Cutrone > Dmuchany trenigowy piłkarz > Andre SIlva.
Cutrone sprzedajemy z powodów finansowych, taka niestety smutna prawda.
Forza Cutrone
"Trener wie najlepiej". I niestety co rok się przekonujemy, że trener czasem g... wie.
Czas pokaże jakimi to mistrzami Cutrone będzie zastąpiony.
Jedno jest pewne - tracimy zmiennika Piątka, który zawsze grał na 100% żeby sprowadzać jakiego portugalskiego pokemona. Przy okazji tracimy też nieco tożsamości w szatni. To rypnie.