Zeman: "Milan nie ma obowiązku wygrywania. Giampaolo może rozpocząć bez wielkiego larum"

12 sierpnia 2019, 14:54, cinassek Aktualności
Zeman:

W rozmowie z Il Giornale, swoimi przemyśleniami na temat Milanu pod wodzą trenera Marco Giampaolo podzielił się legendarny we Włoszech czeski szkoleniowiec, Zdenek Zeman. Powiedział on: "W kwestii Marco Giampaolo jestem optymistą. A to dlatego, że Milan - który oczywiście posiada prestiżową historię - nie ma obowiązku wygrywania i z tego powodu trener może rozpocząć bez wielkiego larum i prawie wszystko postawić na grę i nauczanie".

12 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
MK92
MK92
14 sierpnia 2019, 09:15
To jest takie filozofowanie. Niestety, trenerzy często są bardziej zafiksowani na punkcie swojej koncepcji gry niż na wynikach. Większość kibiców woli jednak to drugie.
0
pazioni
pazioni
14 sierpnia 2019, 05:45
Teraz to już trzeba wygrywać.....
1
Luksta1805
Luksta1805
13 sierpnia 2019, 10:51
Nie ma obowiązku wygrywania? Czyli dostać się do ligi mistrzów tez nie ma obowiązku? Z całym szacunkiem Zdeniu ale ... głupoty.
3
acmti__
acmti__
13 sierpnia 2019, 08:26
Nie posiada obowiązku wygrywania? Też bym chciał pracować w firmie gdzie nie ma obowiązku wykonywania swojej roboty, a wypłata w milionach.
2
MrCostacurta
MrCostacurta
12 sierpnia 2019, 19:15
Z całym szacunkiem ale Zeman legendarny jest chyba tylko ze względu na swój wiek.
0
Marcos Salinas
12 sierpnia 2019, 17:14
Konsekwencje takiej filozofii gry za rok-dwa lata będą bardzo dotkliwe.Takie zabawy można uskuteczniać w momencie gdy gra się rok w rok w LM, a nie w chwili, gdy rezygnuje się z europejskich pucharów będąc na świeczniku UEFY.
2
Miszcz
12 sierpnia 2019, 15:53
> Milan
> komfort pracy, brak obowiązku wygrywania i wygórowanych oczekiwań

Wybierz jedno
7
sebastek888
sebastek888
12 sierpnia 2019, 15:47
Zeman, trenejro którego lubię niebywale, wyniki 5:3 czy 7:4 coś wspaniałego
7
matten
matten
12 sierpnia 2019, 15:38
No nie powiedziałbym, że nie ma obowiązku wygrywania. Nie wiem jak inni kibice, ale ja jestem zmęczony walką o "puchary pocieszenia". Miejsce Milanu jest w Lidze Mistrzów i choć od paru lat jesteśmy w dołku to oczekiwania kibiców są jasne. Uważam, że trener Giampaolo nie jest w komfortowej sytuacji i jeśli nie uda mu się awansować do LM to będziemy szukać nowego szkoleniowca.
7
Gianni Rivera
Gianni Rivera
12 sierpnia 2019, 15:11
Wiedzą znawcy, naturalnie. Niestety do kibica to nie przemawia. Kibicowi Milanu znudziły się lata przejściowe, minął czas na nauczanie i nabieranie piłkarskiej ogłady. Według kibica Milan ma wygrywać i zapewnić sobie miejsce w LM. Co najmniej. Miejsce w pierwszej trójce też byłoby wskazane.
Futbolowi znawcy pokroju Sacchiego, Zdemana i innych wiedzą, że ważniejsza jest stabilizacja. Finansiści zdają sobie sprawę, że bilans finansowy można wyprostować, nawet zajmując miejsca 5-6, gwarantujące występy w LE. I wtedy, osiągając piłkarską stabilizację i mając dodatni bilans finansowy, ruszyć na podbój Serie A. Dlatego Elliott ma plan średnio-długoterminowy, a nie szuka kupców na klub już teraz. Niestety mało kto rozumie, że taka polityka wcale nie prowadzi do zrobienia z Milanu "szkółki piłkarskiej dla większych klubów", a po prostu pozwoli generować większe zyski i więcej inwestować w piłkarzy, co równocześnie podniesie wartość klubu, dzięki czemu Elliott będzie mógł drożej sprzedać klub (docelowo chodzi im o miliard, przynajmniej takie kwoty się wspomina). W końcu Elliottowi zależy na zysku, a sprzedaż piłkarzy daje jedynie doraźny zastrzyk gotówki. Prawdziwe dochody generuje klub z dodatnim bilansem finansowym i z dużymi zarobkami od sponsorów, za udział w międzynarodowych rozgrywkach itp.
Oczywiście, awans do LM pomógłby w stabilizacji, przyspieszyłby rozwój, nie jest on jednak ani niezbędny, ani wymagany. Po prostu kibice stracili już cierpliwość i nie chcą czekać, co jest zupełnie zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że kibicując Milanowi, są z reguły przyzwyczajeni do wygrywani, bo to jeszcze kilka-kilkanaście lat temu była wielka marka.
14
milan78
milan78
12 sierpnia 2019, 22:03
Bełkot bez ładu i składu po raz kolejny.

" Kibicowi Milanu znudziły się lata przejściowe, minął czas na nauczanie i nabieranie piłkarskiej ogłady. Według kibica Milan ma wygrywać i zapewnić sobie miejsce w LM. Co najmniej. Miejsce w pierwszej trójce też byłoby wskazane."

Czy jest na planecie Ziemia kibic tego klubu któremu trzeba to tłumaczyć?Oczywiście,że nie.To po co klepiesz komunały??

"W końcu Elliottowi zależy na zysku, a sprzedaż piłkarzy daje jedynie doraźny zastrzyk gotówki. Prawdziwe dochody generuje klub z dodatnim bilansem finansowym i z dużymi zarobkami od sponsorów, za udział w międzynarodowych rozgrywkach itp. "

Serio???Ło matko a ja myślałem,że Elliottowi chodzi o to żeby dokładać do klubu z wlasnej kieszeni...z dobrego serca

Pustosłowie chłopie lejesz od rana do wieczora.

P.S.A jak tak L.Pellegrini który "juz jest lepszy od Spinazzoli"?
2
KaSeL85
13 sierpnia 2019, 07:49
milan78 - jakiś agresywny jesteś ostatnio... Wyluzuj chłopie.
2

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się