Pierwsze punkty w sezonie! Milan - Brescia 1:0

31 sierpnia 2019, 16:53, Leonardo 22 Główne newsy

AC Milan zwyciężył skromnie 1-0 w domowym meczu ligowym z Brescią. Jedynego gola zdobył strzałem głową w 12 minucie Hakan Calhanoglu. Na San Siro pojawiło się dziś ponad 50 tysięcy fanów obu drużyn.

Od początku spotkania wyraźną przewagę mieli gospodarze. W 12 minucie Suso znalazł się w swoim ulubionym miejscu na placu gry, na prawym skrzydle i z linii pola karnego prawą nogą dograł dokładną piłkę na głowę Calhanoglu, który uderzył w kozioł i strzelił pierwszą bramkę w tym sezonie! W 20 minucie powinien być remis, ale Bisoli zanotował fatalne pudło z okolic piątego metra, zawodnik gości zmarnował niebywałą okazję. W 36 minucie okazję do pokazania umiejętności miał Gigio Donnarumma, który pięknie obronił strzał z dystansu Sabellego. Piłka odbiła się po drodze od jednego z obrońców przez co interwencja była utrudniona, ale bramkarz Milanu pokazał czujność. Do przerwy mieliśmy wynik 1-0 dla gospodarzy.

W drugiej połowie jednym z najciekawszych wydarzeń na boisku było wejście Krzysztofa Piątka co nie najlepiej świadczy o grze obu drużyn. Milan kontrolował spotkanie i nie kwapił się do tego by podwyższać wynik za wszelką cenę. W 72 minucie Tonali mocno strzelił z wolnego w boczną siatkę. W 85 minucie Polak miał znakomitą okazję, ale w zamieszaniu w polu karnym Bresci wyłuskując cudem piłkę trafił jedynie w bramkarza ułatwiając mu interwencję. Chwilę później Kessie wpadł w pole karne i oddał mocny, ale niecelny strzał. Iworyjczyk pod koniec spotkania wyraźnie się rozkręcił. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Piątek głową zgrał do Paquety, ten przyjął piłkę w pełnym biegu i oddał świetny strzał, który zatrzymał się na słupku! Milan napierał niesamowicie, Il Pistolero prawie zdobył bramkę, ale system goal-line pokazał, że piłka zatańczyła na linii po strzale napastnika reprezentacji Polski, ale całkowicie jej nie przekroczyła!

AC MILAN (4-3-2-1): G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez – Kessie, Bennacer, Calhanoglu(65' Paqueta) – Suso, Castillejo(80' Borini) – A. Silva(61' Piątek).

BRESCIA CALCIO (4-3-1-2): Joronen – Sabelli, Cistana, Chancellor, Martella(14' Mateju) – Bisoli, Tonali, Dessena – Spalek(76' Tremolada) – Torregrossa(46' Aye), Donnarumma.

Bramki: 12' Calhanoglu

Żółte kartki: 24' Dessena, 30' Cistana, 35' A. Silva, 39' Bisoli, 55' Calabria, 65' Calhanoglu, Tonali' 90+3

Arbiter główny: Rosario Abisso (Palermo)

1 września 2019, 16:21
A ja wam mowie dopoki samu jest w Milanie bedzie wystawiany w skladzie. Nie wie o co chodzi ale nawet slepy trener widzialby ze on do pierwszego nie powinien sie lapac.
0
Boro
Boro
1 września 2019, 15:08
Prawa strona działa, priorytet to rozbujać lewą. Myślę że powrót Hernandeza bedzie kluczowy. O środek sie nie boję Bennacer da radę, byle zdrowie było.
1
wielki prostownik
1 września 2019, 12:48
Niepokojące są dwie rzeczy. Po pierwsze znowu po strzelaniu bramki oddajemy inicjatywę i zaczynamy prosić sie o kłopoty. W zeszłym roku straciliśmy tak kilkanaście punktów z zespołami które mieliśmy już na widelcu. Wczoraj niewiele brakowało aby sytuacja się powtórzyła. Po drugie znowu jesteśmy uzależnieni od Suso. Tylko on z przodu coś kreuje. Jak w listopadzie straci formę jak to ma w zwyczaju znowu będziemy w czarnej.....
1
Boro
Boro
1 września 2019, 14:12
Z drugiej strony w ostatnich 15-20 minutach moglismy zdobyc trzy bramki. Paqueta słupek i dwie setki Piątka.
1 września 2019, 12:25
Od dawna było wiadomo że zdobycie jakichkolwiek punktów z Juve, Napoli i Interem będzie sporą niespodzianką. A niby czego oczekiwałeś?
1
Corsa
Moderator Corsa
1 września 2019, 12:35
Przesadzasz, mecz meczowi nierówny. Za Gattuso też był piach nieprzeciętny, a potrafiliśmy coś tam z górą ugrać. Trzeba zaczekać, za wcześnie na marudzenie.
1
muamba_kabumba
1 września 2019, 09:34
Samo ustawienie 4 3 2 1 jest całkiem okej .. tylko potrzebujemy kogoś w miejsce Samu. Dobrze jakby przyszedł ktoś z tej dwójki Correa/Depay. Myślę, że idealnie by się wpasowali w ten system.
1
1 września 2019, 11:04
Paqueta, i Jack za Calhanoglu. Tak bym to widział.
1
Piotrek1899
Piotrek1899
1 września 2019, 08:55
Jeszcze słówko o bokach obrony. Dla mnie dramat. Rodriguez gra tak asekuracyjnie, że głowa boli. Te jego kółeczka, sposób prowadzenia piłki doprowadzają mnie do szału. Broni dość dobrze, za to w ofensywie prezentuje się żenująco. Nie daje żadnego wsparcia Hakanowi, chyba że gra toczy się na połowie Milanu. Niech czym prędzej Hernandez się wyleczy, bo ta lewa strona zupełnie z przodu nie funkcjonuje. Z kolei Calabria chciałby, ma ciąg na bramkę, ale piłkarsko jest słabiutki. Źle się ustawia, podejmuje złe decyzje, w obronie też żaden z niego gigant. Jakaż szkoda, że Conti nie potrafi się po tych kontuzjach otrząsnąć.
1
1 września 2019, 09:00
Zgadzam się że boki obrony Milanu to tragedia , Conti i Hernandez zmienili by znacznie sposób gry ale pytanie co z defensywa.
0
Jalapeno
Jalapeno
1 września 2019, 09:44
Ogolnie spoko, ze po meczu Milanu puscili Juve-Napoli, bo mozna bylo porownac, ze boki obrony między Milanem, a Juve to inna liga. Sandro i Danilo to od jednego pola karnego do drugiego smigali, dajac tyle samo w ofensywie co defensywie. W Napoli to samo, Di Lorenzo i Ghoulam, a potem niezly wiatrak robil wysmiewany przez wszystkich Rui. Rodriguez w obronie jest ok, ale brak ciagu na bramkę boli... fajne sa oskrzydlenia, automatycznie masz wiecej opcji w ataku. Moze kiedyś doczekamy takich bokow.
Edytowano dnia: 1 września 2019, 09:44
0
1 września 2019, 09:49
Ciężko powiedzieć jak Theo poradzi sobie w defensywie .. ale w ofensywie zjada Rodrigueza żywcem.
1
1 września 2019, 12:36
Z Rodriguezem to sprawa nie jest taka oczywista. Grając w Wolfsburgu miał regularnie powyżej 10 goli i asyst w sezonie. W reprezentacji też ma 6 bramek na koncie i śmiga tam lewą stroną aż miło. On ma ciąg na bramkę tylko u nas nie wykorzystany. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Może takie są założenia taktyczne? Moim zdaniem to bardzo dobry piłkarz tylko u nas nie wykorzystujemy jego potencjału w 100%.
1
Vol'jin
1 września 2019, 14:04
Grając w Wolfsburgu miał regularnie powyżej 10 goli i asyst w sezonie

15/16 2 g 3a
16/17 2g 3a (i zaczął w Wolsburgu grać na środku obrony w 3-5-2)

coś tu nie gra :P Pisałem kiedyś, żę transfery F&M to byli piłkarze w większości na zakręcie/po słabszych sezonach z różnych względów
1
1 września 2019, 17:33
13/14 5 goli i 9 asyst
14/15 6 goli i 5 asyst

Zreszta nawet te 2 gole i 3 asysty to jak na lewego obrońcę całkiem dobrze. U nas nawet do tego się nie zbliża.
0
roby
roby
1 września 2019, 08:48
Najgorsze ze jestesmy znowu uzaleznieni od Suso,wiekszosc akcji jest z jego strony,momentami stali we 3 kolo siebie Kesie Suso Castilljo i nie wiedzieli co kto ma zrobic....dla mnie jeszcze Kessie na lwe i Castillljo
Bandita
Caly czas to mowie. Zas niewolnikami Suso. Na sile bylo szukanie pozycji dla Suso. Trzeba bylo kupic 2 skrzydłowych szybkich I tyle. A nie bawic sie w choinki lub Suso na 10
1 września 2019, 00:54
Bennacer zapowiada się na świetny transfer, idealny zawodnik box to box, który potrafi utrzymać się przy piłce i dobrze rozegrać. Przy takiej postawie Algierczyka, uważam że możemy sobie pozwolić na więcej finezji z przodu - spróbowałbym ustawienia 4-1-3-2 (Bennacer pełni rolę defensywnego pomocnika) a przed nim Paqueta na rozegraniu, a na bokach Suso i Calhanoglu/Bonaventura. Uważam, że główną bolączką Milanu jest zbyt toporna gra, należałoby spróbować gry bardziej ofensywnej. Kessie spowalnia grę drużyny, a do tego zdarzają się częste pomyłki, natomiast Castillejo nie przekonuje mnie w swojej grze. Podobnie mam nadzieję, że Hernandez wniesie do gry Milanu więcej świeżości niż przewidywalny Rodriguez
0
Levy11
Levy11
31 sierpnia 2019, 23:52
Dzięki za info. Brać Rakiticia na wypożyczenie. Jak ma siedzieć na ławie.
31 sierpnia 2019, 23:41
Jak grał Taneli? Kiedyś bardzo chciał do nas trafić?
0
IL Capitano 3
31 sierpnia 2019, 23:44
Poprawnie z przeblyskami. Widać gołym okiem że chłopak ma talent ale jeszcze dużo pracy przed nim.
1
Boateng93
Boateng93
31 sierpnia 2019, 23:08
W tym momencie trzeba cieszyć się z każdych 3 punktów i wymagać drobnych kroków do przodu w każdym meczu. Mam nadzieje, że chociaż jednego zawodnika do tego ataku uda się prowadzić, najlepiej w miejsce Samu.
0
Boro
Boro
A ja bym chciał kogoś jeszcze na mezzale na prawą stronę, Kessie nie zapowiada na wystrzał formy a do zmiany zwykle bd tam Borini.. Nie wiem jak Bonaventura ewnetualnie by tam wyglądał.
0
Mezzala - Regista - Box to Box. Tak wygląda profesjonalna pomoc. Dwóch Mezzala to można sobie w Fifie ustawić. Zmiennikiem Kessiego może być także Krunić o którym zupełnie zapomniałeś.
31 sierpnia 2019, 22:53
Jeżeli mówi się, że artysta powinien kończyć karierę po swoim największym dokonaniu, to Lega Serie A może zamykać ten sezon po meczu w Turynie. Co za mecz!
Emocji z samej drugiej połowy wystarczyło by na cały zeszły sezon Milanu!
31 sierpnia 2019, 22:32
Dobrze że Milan nie stawia na obrońców Ajaxu za 70 mln bo właśnie zawalił bramkę
31 sierpnia 2019, 22:43
Mam podobnie. Podobno system jeszcze wszystkiego nie podliczył - chyba ręcznie to liczą;)
31 sierpnia 2019, 21:52
Chociaż z drugiej strony Panowie, to Napoli juz szalu z Fiorentina nie robilo, a tu przyszedl mecz z kims mocniejszym.
0
Rzetelny
Rzetelny
31 sierpnia 2019, 21:57
Ratunek tylko w Interze i Conte ze wywali ta turynska Mafie.
3
Andrzej44
Andrzej44
31 sierpnia 2019, 21:50
A co ma powiedzieć Borussia, która przegrała z beniaminkiem??
0
Corsa
31 sierpnia 2019, 22:48
i to z murowanym faworytem do spadku, który nikim się nie wzmocnił :)
0
Ricardo Cafu
31 sierpnia 2019, 22:52
To że od lat regularnie gra w LM (nie licząc bodajże 1 sezonu, gdzie nawet byli bliscy spadku) i nawet mimo tej porażki zapewne skończą w TOP3.
31 sierpnia 2019, 21:36
Ehhhh...te Napoli jak zawsze cos zepsuje,Costa zwolnil byla okazja wybic mu pilke ,ale coz 1 za xhwile 2 i mecz zabity
1
vorti
vorti
31 sierpnia 2019, 21:32
Napoli już wyglądało na przestraszonych od początku meczu. Bezradni jak narazie.
0
mufi
31 sierpnia 2019, 21:30
jak taki Rabiot i inne Dybale siedzą na ławie, to ja przepraszam, ALE JAK ??????? :) P.S. u nas tak było jak rozpoczynałem kibicowanie ACM - było u Nas wtedy bogaciej i przez kilka kolejnych lat też :) cóż...........
1
Fushnikov
Fushnikov
31 sierpnia 2019, 21:26
Ale żałośni są. Skąd tyle alkoholu wziąć by wytrzyma z cały sezon??
1
mufi
31 sierpnia 2019, 21:31
należy kupować większe ilości.........w promocji :)
0
CandyAmigo
CandyAmigo
31 sierpnia 2019, 21:18
Ależ Juventus niszczy Napoli. A i tak Napoli będzie na podium.
0
Max82
Max82
31 sierpnia 2019, 21:24
Masakra co tam się dzieje ciekawy jestem jak Inter zagra przeciw Juve , jak Conte poradzi sobie z tym wyzwaniem
vorti
Większość meczu ciężka do oglądania, chciałbym żeby wyglądało to zawsze tak jak ostatnie minuty. Giampaolo wiedział co robi i pisałem o tym, że puści Paquete z Piątkiem na zmęczonego przeciwnika. Im szybciej zrozumie, że Lucas musi grać bliżej pola karnego rywala tym lepiej, zrobił i pokazał więcej niż taki Samu, a i widać jak z Piątkiem się dogadują. Powoli do przodu, najważniejsze 3 punkty. Martwię się o prawą stronę obrony... Calabria z Musaczio dzisiaj zgubili krycie i mógł paść gol... Musimy się wyzbyć tego grania między obrońcami i bramkarzem, bo to już zaczyna być męczące, a to dopiero 2 mecz... Co do Silvy/Piątka to ciężko ocenić cokolwiek, ale Krzysiek miał okazję i te 10cm zmienia diametralnie wasze podejście do niego... Były sytuację, było lepiej z jego strony, bo dochodził do strzałów. Silva dostał podanie na nos i nie potrafił przyjąć piłki w polu karnym, a piłka chyba znakomita niestety zmarnowana.

Powoli coś się zaczyna ujawniać, a Bennacer to świetny zawodnik, nie wiem czy on by się lepiej nie odnalazł na 10, bo potrafi szybko rozdać piłkę i się z nią obrócić, fajnie przyspiesza, nie boi się pójścia w drybling. Transfer świetny za tą kasę.

Teraz musi być tylko lepiej.
4
Corsa
31 sierpnia 2019, 21:13
Graliśmy ciut lepiej niż za Gattuso, ale to wciąż za słabo, dużo pracy przed nami. Piątek ma problem, to widać, przez pierwszych 15 minut tylko się przewracał, chłopak szybko musi coś ustrzelić, bo zablokuje się na dobre.
1
ShevaMS
ShevaMS
No z tym przewracaniem, to przesądza, na początku gral do końca a teraz mu się gwiazdor włączył
ShevaMS
Mam nadzieję że coś z tego będzie, po dzisiejszym meczu to wg mnie Samu do zmiany za Andre lub Fabio (tak, naprawdę) na ataku Krzysiek, Paqueta za Hakana... Suso mega przewidywalny ale z asysta, to jest fenomen
Forza Milan
1
31 sierpnia 2019, 21:02
Słaby mecz. Przez 90min znośne do oglądania było 20min. No cóż wystarczyło by wstawić każdy inny zespół niż beniaminek to wynik bankowo byłby zgoła inny.

Są dwa pozytywy: 1. Bennacer, 2. Gigio wreszcie nie panikował gdy piłka do niego została podana.

PS. Panie Moderatorze Susano czy 'jakoś tak' wybiórcze wrzucanie banów jest chyba nie na miejscu. No chyba że ktoś nie rozpoznaje np. wulgaryzmów za które nawet nie ma warnów.

31 sierpnia 2019, 23:57
To idąc tym tropem. Można rzucać mięsem, gdyż to jest "mniejsze zło" No cóż mimo wszystko nawet 'fachowi' moderatorzy nie zniechęcą mnie do zaglądania na tą stronę.
Edytowano dnia: 31 sierpnia 2019, 23:58
1
Bogus46
Bogus46
31 sierpnia 2019, 20:55
Po dzisiejszym meczu jak na dłoni widać kilka kluczowych rzeczy jak na ten moment :
1 Bennacer będzie ważnym ogniwem zespołu, pewnie już w tej chwili jego wartość ( w porównaniu do 16 mln euro jakie Milan zapłacił Emploi ) się podwoiła. Chłopak ma niesamowity talent, wg. mnie jest lepszy niż Torreira i ma zadatki na drugiego Pirlo w Milanie.
2 Ani Castillejo, ani Suso nie są OP i nic tego nie zmieni, z Udinese i dzisiaj z Brescią mieliśmy problem właśnie przez nich, za plecami napastnika/ów potrzeba zawodnika o innej charakterystyce którego mamy ale do tej pory jest ustawiany w pomocy ( Paqueta). Dla mnie sprzedając obu Hiszpanów w promocji zarobili byśmy z 50 mln i można by ją było przeznaczyć na klasowego OP, a nie trzymać 2 jako takich.
3 Paqueta musi grać za plecami napastników i czym prędzej zrozumie to nasz trener tym lepiej dla drużyny, nas i Piątka
4 Brakuje kilku ważnych graczy takich jak Jack, Caldara, Theo czy Conti i miejmy nadzieje, że wrócą jak najszybciej w 100 % formie.
5 Widać progres i miejmy nadzeje, że po meczach reprezentacji zespół już w miarę ogarnie zamysł nowego trenera.
4
CandyAmigo
CandyAmigo
31 sierpnia 2019, 20:52
Bardzo przeciętny mecz.

Wyróżnili się: Donnarumma, Bennacer oraz Calabria (cichy bohater meczu).

Castillejo, Kessie i Rodriguez występ poniżej krytyki. Piątek zasłużenie nie wyszedł w pierwszym składzie.
0
Corsa
31 sierpnia 2019, 21:10
Właśnie Kessie i Rodriguez zagrali bardzo przyzwoite spotkanie.
0
vorti
vorti
31 sierpnia 2019, 21:29
Kessie przyzwoite? Do 80 minuty kilka razy gość wyglądał jakby mózg zostawił w szatni.
31 sierpnia 2019, 22:51
@vorti, z tym, że on gra bez głowy to nic nowego, ale zwykle grał tak cały mecz, a tutaj ostatni kwadrans pokazał, że raz na rok coś mu wyjdzie. Ja tam widzę delikatny progres, może zrobią z niego jeszcze pomocnika.
0
ósmy
31 sierpnia 2019, 20:50
Dla mnie ten mecz nie jest kompletnym wyznacznikiem tego, w jakiej jesteśmy formie, i czego tak naprawdę należy się po nas spodziewać.
Mecz z tych, co to musiał się odbyć, odfajkować. Inna zupełnie sprawa z tym, że dziś w miejsce Brescii, prawie każdy inny klub sprawiłby nam kłopot ze zdobyciem 3 punktów. Brescii brakowało pewności i doświadczenia, ale nie dlatego, że mają jakiś tam potencjał, tylko dlatego, że dziś im na dużo pozwoliliśmy. Wg mnie za dużo.
Widoczna różnica ukazała się w końcówce, kiedy to goście zupełnie opadli już z sił, i jednocześnie uznali, że skromna porażka na wyjeździe na SS to i tak ujmy nie przynosi.
Liczę tylko ta to, że teoria trenera zakłada postęp w grze i kreowaniu składnych akcji, oraz świetnym operowaniu piłką wraz z każdym nadchodzącym meczem.
Forza Milan!
1
Dusiek
Dusiek
31 sierpnia 2019, 20:47
Teraz mecz Juve - Napoli. Niech nasi oglądają i się uczą.
0
Vol'jin
31 sierpnia 2019, 20:43
Kto w Milanie wpadł na debilny pomysł z grafikami w kształcie nagrobków?
1
31 sierpnia 2019, 20:40
Mecz mocno średni, bo momentami było fajnie, ale przez większą część czasu było słabo.
Mimo wszystko, w porównaniu z ostatnim spotkaniem i zeszłym sezonem jest PROGRES.

Bennaccer MVP. Nie bez powodu go Giampaolo chciał i nie bez powodu to jedyny piłkarz, który w pełni rozumuje to co trener chce widzieć na boisku. Reszta musi to jeszcze pojąć i to zajmie trochę czasu.
Najsłabszy oczywiście Silva, ale i tak nie wieszałbym na nim psów, bo poruszał się tak jak powinien.

Końcówka fajna i to o dziwo po wejściu Boriniego. Piszą w necie, że to dlatego, że Paqueta wszedł na 10-tke, ale to głównie Fabio i Kessie rozruszali atak pod koniec.
Strzałów Piątka nie ma co komentować, bo to zwyczajny pech. Nie da się tego inaczej opisać.

Suso zagrał fajnie w pierwszej połowie. Asysta i piłeczka do Silvy to palce lizać. Taki typowy egoistyczny(xD) Suso, który kreuje najwięcej w ofensywie. W drugiej połowie już kompletnie znikł i Brescia doskonale wiedziała jak go wyłączyć z gry. Zagrał chyba tylko jedną fajną piłkę, która odskoczyła Piątkowi. Jednakże w przyrodzie nic nie ginie i to Kessie zaczął wyglądać jaśniej, po pierwszej marnej połowie. Myślę, że Giampaolo jest coraz bliżej tego jak najlepiej wykorzystać Suso i może to być najlepsze co spotka Milan. Moim zdaniem to coś pomiędzy tym co widzieliśmy dzisiaj, a tym co grał za Gattuso/Montelli.

Paqueta poza słupkiem znów bardzo przeciętnie. Wiele jest życzeniowego myślenia, że to na nim trzeba oprzeć taktykę, dać na 10-tke i w ogóle, ale ja się cieszę, że trenerzy mają oczy i widzą jak to faktycznie wygląda. Mezzala, ewentualnie lewe skrzydło to są pozycje na które się najlepiej nadaje i zdecydowanie nie jest on kluczowym graczem. Fajne miał wejście w Milan, ale im dalej w las to głównie głupie straty i nieudane dryblingi przeważały nad dobrą grą. Dzisiaj Hakan zagrał lepiej, a to też nie zdarza się często.

Pochwała jeszcze dla Gigio za pewną grę nogami. Widać progres jaki notuje

Nie wiem skąd pomysł, że to było zwykle 4-3-3. Jeżeli już to bardzo ciasne, ale jak dla mnie to po prostu było 4-3-1-2 z Suso jako drugim napastnikiem i Samu na 10-tce. Zwłaszcza to było widać w fazie bez piłki.
Generalnie jestem pozytywnie nastawiony na przyszłość. Jak większa część składu całkowicie pojmie to co Giampaolo chce grać, to będzie to wyglądać bardzo fajnie.
Na pewno brakuje dynamiki bocznym obrońcom. Grają oni póki co jakby trenerem był dalej Gattuso. Tutaj lekiem na całe zło może się okazać Theo. Jeżeli wszystko będzie szło po myśli naszej i trenera, to nie zdziwię się jak się okaże, że to mercato(przynajmniej początkowy etap) nie było takie złe. Theo i Bennaccer to mogą być nasze najlepsze nabytki.
Jednakże aż prosi się o jakiegoś bardziej ogarniętego napastnika niż Samu. Nie zagrał dzisiaj jakiejś tragedii, ale to zdecydowanie nie ten poziom.

Chciałbym zobaczyć jeszcze jeden mecz przez przerwą, bo aż prosi się by ten zespół szedł za ciosem. Szkoda, że ta betonowa liga nie zezwoliła na wcześniejszy start. Mielibyśmy 3 kolejki przed reprezentacjami, jak w każdej innej normalnej lidze.
Mimo wszystko, jestem dobrej myśli. :)
3
Jalapeno
Jalapeno
Czemu Silva najgorszy? On nie jest typowa 9. To taki bardziej pracus. Odegranie tylem do bramki, wzięcie na siebie obroncow. Cos jak Giroud czy Mandzukic. Nie mowie, ze zagral genialnie, ale np, Kessie zagral dobrze kilka minut, a Silva praktycznie nie popełnił bledu przez caly pobyt na boisku. To za nim jak w ogien poszli obroncy i na nim sie skupili przy sytuacji bramkowej. Poruszanie napastnika jest bardzo wazne. Chcąc nie chcąc, Silva grał w Porto czy Sevilli, czyli w mocnych, europejskich sredniakach i "doswiadczenie" jakies tam zdobył. Piatek to nadal chlop z ekstraklasy, ale potencjał jest (z przypadku sie nie strzela ponad 20 bramek w 3/4 lidze na świecie). Wedlug mnie, na Werone podobny sklad, tylko z Paqueta i Piatek na ogony. Z reszta wypowiedzi sie zgadzam.
1
Jalapeno
Jalapeno
Po prostu mu nic nie wychodziło. Ale tak jak pisałem, poruszał się dobrze i pracował jak trzeba. Na pewno to inny Silva niż kiedyś.
0
Milanboy
Tak jest egoistyczny, co tu dużo pisać, to że popisze się świetnym podaniem, albo asystą nie znaczy że ma momenty gdzie warto podać, to ten wybiera tak często strzał, tak samo Hakan gdy można podać, tylko nie ma tak często piłki jak Suso.

Nie lubię twojego tonu jeśli ktoś ma inne zdanie niż ty, popraw to, bo jest to strasznie nieczytelne.
0
Milanboy
Milanboy
31 sierpnia 2019, 21:47
A ja nie lubię manipulacji. Bo generalnie odbiór piłki to rzecz subiektywna, ale niektóre rzeczy są albo 100% prawdą albo 100% bzdurą. Taką bzdurą jest na przykład gadanie, że częściej szuka strzałów. Oddał jeden strzał w pierwszej połowie po swoim klasycznym holowaniu piłki i jeden w drugiej gdy doszedł do dobitki i posłał piłkę w gołębie. Oprócz tego 4 kluczowe podania i 1 asysta.

I nie wmawiaj mi, że nie dopuszczam innego zdania. Lubię dyskutować, bo to pozwala obu stronom się czegoś nauczyć. Jednakże większość ludzi tutaj wchodzi z wgranym systemem, bez możliwości aktualizacji, i choćby nie wiem jak mecz wyglądał, to będą pisać te same bzdury nie mające związku z rzeczywistością. Do tego dochodzą obelgi i ubogi język.
0
Milanboy
Miszcz- nie wcale, a wyskakujesz jak dziecko gdy napisałem inne zdanie niż ty, aż to w poście oddzielnym napisałeś jak to Suso nie jest egoistyczny, i piszesz jeden strzał,spk rozumiem, dodam że Milan miał raptem 2 celne w 1 połowie, ale on nawet gdy schodzi na lewą nogę schodzi to najczęściej szuka uderzenia, dzisiaj także to było widać, a na biedę to wrzutkę aby wpadła.

I wcale nie manipuluję, oglądam mecze jak ty to wiem jak gra Suso, chyba nie wmówisz mi że najczęściej szuka pięknego podania albo rozegrania akcji co nie?

No to do większości tak pisz że mają wygrany system, nie zaliczam się do nich, ale no nigdy stary po prostu się nie zgodzę że Suso to jest jakiś król gry zespołowej , bo zawsze gdy gra to najczęściej właśnie szuka strzału z prawej flanki oraz wrzutki na pole karne na dobieg drugiego gracza (gdzie ten gracz dobiega odświętnie prócz Pio w formie).

P.S Swoją drogą, nasza gra jest daremna, bez lewego skrzydła nie wytrzymamy długo, chyba Everton serio musi tutaj trafić, bo nie wytrzymam z Hakanem i Paquetą jako ew skrzydłowymi.

1
Milanboy
Milanboy
31 sierpnia 2019, 23:00
Podałem Ci statystykę, która jasno zaprzecza temu co napisałeś. Nie wiem jak inaczej mam Cię przekonywać.
Jak napiszę, że w zeszłym sezonie był na 5 miejscu w Europie pod względem kluczowych podań do kolegów, to też Cię raczej nie przekona, prawda?
To tak jakby termometr wskazywał 45 stopni i mówić, że jest zimno.
I nie jesteś jedynym, który piszę o rzekomym "egoizmie". Krytykuje poglądy, nie człowieka.
0
DolceMilan
DolceMilan
Silva to taki no ten z Legii co ciągle gra kosztem lepszych zawodników. Ten chorwat
0
Milanboy
1 września 2019, 00:07
Miszcz - ohh statystyka, ja bardziej ufam w sumie tym co ujrze, a co do kluczowych zagrań,ok, ale pamiętaj że wrzuta to też kluczowe zagranie, a suso stosuje tego od groma, to nie dziwię się czemu tak jest wysoko, a jeśli chodzi o okazję także, wszystko na suso niemalże jest sprowadzane, dlatego potrzeba takiego lewoskrzydlowego który zrobi wiatr z drugiej strony dzoski czemu pomoc będzie miała łatwiej jesli chodzi o kreacje i dogranie dla zawodnika, i defensywa rywala będzie mieć trudniej ponieważ pokrycie obu skrzydeł kosztuje masę sił.
0
mikj
mikj
Bawiłem się dobrze przez 30 minut tego meczu - pierwsze 20 i ostatnie 10. Jeżeli to ma być nowy odmieniony Milan, który w przyszłym sezonie/ za dwa lata ma wylądować w LM to średnio to widzę.
- Rodriguez
- Kessie (poza końcówką)
- Borini znowu?
1
krasy1970 ACM
31 sierpnia 2019, 20:35
Na razie słabo cieszą tylko 3 pkt . Mogliśmy wyżej wygrać ale też przegrać z beniaminkiem u siebie na razie trzeba zacisnąć zęby i wierzyć że coś zaskoczy bo z taka gra to będzie masakra z lepszymi drużynami.
1
roby
roby
31 sierpnia 2019, 20:33
Pozytyw ...wygrana i nowy zawodnik Bennacer,stylu jakosci nie ma,to co klepane bylo ostatnimi czasami to zostalo,ostatnie 8 min cos na miare Milanu.Piatek ok nie strzelil ake juz cos bylo,stwierdzam ze jego najlepsza bronia to odrazu strzal,bez kiwek trzymania pilek itd,odrazu strzal....najslabsi Kessie ,nic nowego RR Castillo -taki jezdziec bez glowy,,Hakan oprocz gola tez nic nowego,Borini po co wszedl,dlaczego nie Leao lub Bona
0
Piotrek1899
Piotrek1899
31 sierpnia 2019, 20:31
Cóż. Nie ma się co oszukiwać. Mecz dość słaby w naszym wydaniu, lecz końcówka pokazała, że potencjał i możliwości są, aczkolwiek sporo pracy przed MG. I skoro tyle cierpliwości było wobec Gattuso, to obecnemu trenerowi także należy dać czas. Myślę, że zmierza to.w dobrą stronę. I taka refleksja... Paqueta musi grać wyżej. Ma facet to coś. On jeszcze fizycznie na 100 % nie jest gotowy, ale jak zaskoczy, to może być decydujący w tym sezonie.
6
Jogin
Jogin
31 sierpnia 2019, 20:34
Wiadomo trenerowi trzeba dać czas, pytanie ile czasu trzeba dać niektórym zawodnikom. Czasami mam wrażenie, że jeszcze w defensywie i jakoś tam w środku pola zawodnicy wykonują jakieś schematy, ale pod polem karnym przeciwnika już jest totalny miszmasz.
2
Szulaj22
Szulaj22
31 sierpnia 2019, 20:28
3pkt po dwóch meczach z kandydatami do spadku bo tragicznej grze!!!! Ciekawe co będzie z średniakami i czołówka?
0
Marosso
Marosso
31 sierpnia 2019, 20:25
Żeby jechać po trenerze jestem daleki od takiego podejścia...Nadzieja i to największa nadzieja jest w tym że mamy lepszych zawodników na ławce niż w podstawowej jedenastce i tym narazie żyjmy bez stawiania obraźliwych wyroków.
1
Orzelek79
Orzelek79
31 sierpnia 2019, 20:24
Jeszcze daleko do gry jaka mnie interesuje, wybory personalne też są do poprawy. Na szczęście widać że MG też to widzi i powoli zmierza w dobrym kierunku. Po 10 kolejkach chce 20 pkt. obojętne w jakim stylu. Jak kilku z nas zauważyło najlepszym zawodnikiem Milanu był Bennacer. Paqueta powinien zagadać za Samu.
31 sierpnia 2019, 20:20
Dobra, za 25 min czas na futbol. Bo to tutaj co było to nie.
2
Milanboy
nie wiem czego ty oczekujesz od klubu który wstaje tyle lat z kolan? Solidnej gry? Zapomnij, najważniejsze obecnie chyba serio jest liczyć na wynik, a styl to dodatek, chociaż chciałbym aby Milan łączył i to i to, zresztą, dzisiaj nie graliśmy padaki.