Złe miłego początki Włochów w Armenii. Italia zwycięska na Zakaukaziu

5 września 2019, 19:58, cinassek Aktualności

Reprezentacja Włoch wykonała swój obowiązek w meczu 5. kolejki eliminacji do Euro 2020 i wygrała na wyjeździe z Armenią 3:1 (1:1), choć nie przyszło jej to łatwo. Jako pierwsi gola zdobyli gospodarze, ale przed przerwą zdążył odpowiedź Andrea Belotti. Dodatkowo strzelec bramki dla miejscowych, Alexander Karapetian, tuż przed przerwą wyleciał z boiska za dwie żółte kartki, co ułatwiło sprawę Azzurrim. Na decydujące ciosy trzeba było poczekać dość długo, bo do 77. i 80. minuty - autorami kolejnych goli byli Lorenzo Pellegrini oraz ponownie Belotti.

Dwaj piłkarze Milanu przebywający na zgrupowaniu reprezentacji Włoch, Gianluigi Donnarumma Alessio Romagnoli, rozegrali po pełne 90 minut.

Tym samym Italia pewnym krokiem zmierza po awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy, mając przed rewanżami komplet 15 punktów. W niedzielę, 8 września o godzinie 20:45, Włochów czeka pojedynek w Tampere z ekipą Finlandii.