Krótki występ Paquety w kadrze Brazylii

7 września 2019, 08:51, cinassek Aktualności
Krótki występ Paquety w kadrze Brazylii

Pomocnik Milanu, Lucas Paqueta, wystąpił w sparingu reprezentacji Brazylii z Kolumbią rozegranym w Miami Gardens. W pojedynku tym padł remis 2:2 - dla Brazylijczyków gole zdobyli Casemiro i Neymar, dla Kolumbijczyków dwukrotnie trafił zaś Luis Muriel, w tym raz z rzutu karnego. Gracz rossonerich pojawił się na murawie w 83. minucie potyczki w miejsce Roberto Firmino - wynik od tej pory już się nie zmienił.

Kolejny mecz kadra Canarinhos rozegra w środę, 11 września o godzinie 5:00 czasu polskiego z Peru w Los Angeles.

41 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
7 września 2019, 22:34
W ogóle widzicie jak gra repra Ukrainy gra z Shevchenką?Czyżby kolejny trenejro?
2
mix17
mix17
8 września 2019, 10:49
Może by się przydał jako asystent żeby Piątka nauczyć grać.

No ewentualnie wejść za niego w meczu...
Edytowano dnia: 8 września 2019, 10:50
0
Milanboy
Milanboy
7 września 2019, 22:22
E tam, niech grają niedużo, bo jeszcze nabawią się urazu i znowu będzie AC Szpital.
0
CandyAmigo
CandyAmigo
7 września 2019, 20:08
A słucha poleceń trenera, czy nie, jak w Milanie?
0
Meloon
Meloon
7 września 2019, 17:22
Wyobrażam sobie tych ludzi z zapartym tchem sprawdzających jedenastkę Hiszpanii czy aby na pewno nie ma Suso i... nie ma! Jest! Udało się! Mamy argument! Będzie o czym gadać przez najbliższe 3 tygodnie pod każdym newsem XDXDXDXD Mam wrażenie, że niektórzy już tak się zgubili w swojej nienawiści, że woleliby żeby Suso był co mecz najgorszy na boisku niż żeby dawał nam punkty tak jak to robił do tej pory XD Jesteście chorzy, i nie mówię tego próbując kogoś obrazić, tak uważam, że Wasze podejście jest naprawdę chore, w dosłownym tego słowa znaczeniu.
7
vorti
vorti
7 września 2019, 17:58
Ja sam nie przepadam za Hiszpanem, ale skoro jest zawodnikiem Milanu to tylko zawistny i głupi człowiek może się cieszyć z tego, że nasz zawodnik grzeje ławę...
1
AdrianoGalliani
AdrianoGalliani
7 września 2019, 18:28
Jak grzeje ławę, to nie złapie kontuzji... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1
Krauser
Krauser
7 września 2019, 18:41
Kolega chyba pierwszy raz w "internetach"
0
AdrianoGalliani
AdrianoGalliani
7 września 2019, 18:58
https://www.youtube.com/watch?v=b-bIsM5Fq3c ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2
lyndonmilan1
lyndonmilan1
7 września 2019, 19:12
A ja przepadam za hiszpanem, kupiłem nawet koszulkę z jego nazwiskiem w Grudniu w Casa Milan.
Jest to nasz najlepszy zawodnik
1
cbvirus
cbvirus
7 września 2019, 22:15
Jednak repra Hiszpanii i Brazylii to jest TOP jeżeli chodzi o reprezentacje. Naszemu klubowi do TOPu bardzo daleko i w Europie jest obecnie co najmniej 20 klubów lepszych od naszego. Jeżeli w ogóle nasi piłkarze dostają szansę pokazania choćby z ławki to już jest to powód do dumy.
0
Chaos11985
Chaos11985
7 września 2019, 22:50
Wyciągasz kompletnie błędne wnioski. Po pierwsze dla 90% zainteresowanych niespodzianką byłby fakt, że Suso znalazł się w wyjściowej jedenastce na mecze eliminacyjne biorący pod uwagę fakt że jego jedynym występem w meczu o punkty był mecz w Lidze narodów UEFA. A pozostałe 3 spotkania rozegrał w meczach towarzyskich.
Po drugie stwierdzanie faktów i pisanie, że Suso nie gra w reprze nie jest przejawem hejtu.
0
Vol'jin
Vol'jin
7 września 2019, 22:57
a Lacazette też jest słaby czy Deschamp idiotyczny że go nie powołuje?

Radziłbym mocno odzielić piłkę klubową od reprezentacyjnej bo nie da się tego przełożyć 1 do 1. Można błyszczeć w klubie w kadrze już nie. Lub na odwrót gdzie też mieliśmy/mamy takie przypadki)
2
Chaos11985
Chaos11985
8 września 2019, 09:07
A Lacezette to nie wyleciał za jakąś aferę?
0
Zielony2009
Zielony2009
7 września 2019, 16:46
To jest filar kadry, nie to co wieczny ławkowicz w Hiszpanii - Suso.
1
Miszcz
Miszcz
7 września 2019, 11:51
Po necie krąży fajny drybling w jego wykonaniu. W sam raz dla krzykaczy "hurr durr! Najlepszy kreator, a zły Giampaolo go ustawia defensywnie" xD
Szkoda, że nie pokazano jak sekundę później oddał piłkę wprost pod nogi rywala. Wypisz wymaluj gra Paquety w Milanie.
0
Vol'jin
Vol'jin
7 września 2019, 11:56
https://twitter.com/ACMilanGoleador/status/1170274405173383169?s=20 tu całość
0
Bandita
Bandita
7 września 2019, 12:42
No i? Rozumiem,ze kazda próba podania musi być udana ? A ile takich podan bitych na sile w przeciwniaka ma Suso czy Hakan? Zliczysz? Założe się ,ze nie. A on Technike ma nie ma co mu zabierac. A podanie bedzie grał będą podania.
12
Bandita
Bandita
7 września 2019, 12:44
I tak lepiej niż zwiedzający trybuny kadry Hiszpanii , Suso.
6
Krauser
Krauser
7 września 2019, 12:52
Paqueta pokazuje to samo co w Milanie, zero goli zero asyst. Ale zrobi "kółeczko" lub "siateczkę" i wszyscy klaskają z wypiekami na twarzy. A efektów żadnych.
7
rossocarlonero
rossocarlonero
7 września 2019, 12:52
Nikt mu nie zabiera techniki, tylko mowa jest o efektywności dryblingu. Suso może nie czaruje tak bardzo, ale potrafi skupić na sobie dwóch czy nawet trzech rywali, stworzyć przewagę i wykreować sytuację bramkową. O Lucasie na razie niestety tego powiedzieć nie możemy.
4
Dziuni1994
Dziuni1994
7 września 2019, 13:20
Nie wierzę że są ludzie którzy narzekają na to że Paqueta dużo drybluje, co z tego że źle podał ? Wdał się w kiwkę, wygrał pojedynek, obrońca dobrze przeczytał i stracił ale chociaż ma tą odwagę i potrafi minąć rywala, lepiej grać w środku tylko wybieganym Borinim ? Calhanoglu ? Paqueta to pierwszy od kilku lat piłkarz w naszym klubie posiadający tą finezję i potencjał na gwiazdę. Zero goli zero asyst ? Pół rundy w poprzednim sezonie 1 bramka w lidze i 3 asysty plus w Coppa Italia,grając w środku, nie jako trequartista bliżej bramki oraz biorąc pod uwage że przyszedł w styczniu z dużo słabszej ligi i z buta wskoczył do pierwszej 11 to według mnie dobry wynik. Ktoś kto krytykuje jego postawę to jedyne wytłumaczenia to troll lub nie zna się po prostu na piłce.
7
Miguś
Miguś
7 września 2019, 14:41
Poza tym pamiętajmy dlaczego oglądamy piłkę i kibicujemy Milanowi. Każdy ma inny powód. Mi osobiście zależy na tym żeby piłka była atrakcyjna dla oka. Nazwijcie mnie sezonowcem czy dzieciakiem ale nie mam zamiaru spędzać wielu godzin na oglądaniu nudnych meczy i piłkarzy których nie stać na drybling i efektowną gre. Dlatego ja całym serce kibicuje żeby Paqueta miał większą swobodę i był ustawiany wyżej. Może i straci trochę piłek ale grając zachowawczo tak jak my od wielu lat nic nie osiągniemy. A może poprostu niektórzy już przywykli do szarości i nijakości jaka prezentujemy i nie wiedzą że MOŻNA grać inaczej?
Edytowano dnia: 7 września 2019, 14:43
2
Miszcz
Miszcz
7 września 2019, 15:20
Bandita- tak zliczę. Suso miał 82,5 % udanych podań. Paqueta 77%. Znając całkowitą ilość podań możesz użyć takiej nauki jak matematyka(Tak wiem, dla wielu tutaj to obca dziedzina) i łatwo to policzyć. :)

Krauser, rossocarlonero - Nic dodać nic ująć.

Zabawne jest to, że nie można skrytykować piłkarza, mając do tego podstawy. Za to jakbym hejtował Suso bez podstaw, to bym zebrał milion lajków i poklask tłumu.
Sorry, ale wolę mieć kontakt z rzeczywistością.

Nikt nie skreśla Paquety, ja na przykład go bardzo lubię . Jednakże też widzimy wady, a tych narazie jest sporo. Poza tym dwie istotne sprawy:
1. Mezzala to jego pozycja, ewentualnie skrzydło. Generalnie powinien grać tam gdzie może wykorzystać przestrzeń i zrobić użytek ze swojego dryblingu. Widzą to wszyscy trenerzy. Cholera, sam piłkarz się tam widzi.
Jedynie odrealnieni eksperci go wsadzają gdzie indziej, bo... tak. Oni wiedzą lepiej i w ogóle powinni prowadzić ten klub.
2. Uwagi Giampaolo były słuszne, jedynie jak zawsze jego słowa wyrwano z kontekstu. Paqueta powinien jak najbardziej wykorzystywać swój talent i korzystać z dryblingu. Musi to zacząć jednak robić z korzyścią dla drużyny, a nie dla samej sztuki. Z powodu tego drugiego nie wypalił Gabigol w Interze.
Póki co więcej z tego szkody lub fajnych kilkusekundowych filmików, ale korzyści mało.

Paqueta może być niesamowity, tylko niech to wreszcie pokaże dłużej niż w jednym meczu.
Edytowano dnia: 7 września 2019, 15:22
3
vorti
vorti
7 września 2019, 15:52
Po 1. To Paqueta sam nie wie gdzie grać, w Milanie mówi mezzala, a w reprze jako ofensywny.
Po 2. Nie dowiemy się jakby wyglądał na 10 dopóki tam go nikt nie sprawdzi, a narazie specjaliści Gattusso i Giampaolo chcą go na mezzali, bo nie mają kogo tam wsadzić.

Po 3. Daj jakieś źródło tych podań ok? Manipulujesz liczbami i kilka razy użytkownicy wyjaśnili sprzeczności w tych liczbach i nagle koniec odpowiedzi z Twojej strony, a chętnie zobaczę źródło.
0
Miszcz
Miszcz
7 września 2019, 16:08
Plus Tite i trenerzy z Flamengo. Tam najczęściej występował jako boczny pomocnik lub lewy skrzydłowy.
W reprezentacji gra jako mezzala. To co napisałeś to nieprawda.

Statystyki pochodzą z whoscored.
Proszę podać dowód na manipulację.

" kilka razy użytkownicy wyjaśnili sprzeczności w tych liczbach i nagle koniec odpowiedzi z Twojej strony, a chętnie zobaczę źródło."
Teraz ja poproszę o źródło. Do takich wyjaśnień z argumentami mającymi styczność z rzeczywistością. Nie na zasadzie "ma tam grać, bo ja tak mówię"
Edytowano dnia: 7 września 2019, 16:10
1
Vol'jin
Vol'jin
7 września 2019, 17:29
jeszcze co do pozycji Paquety w Brazylii jest dziwna nieścisłość na transfermarkt. Otóż jak Flamengo grało 4-1-4-1 to Paqueta był przypisany jako ŚPO ^
0
vorti
vorti
7 września 2019, 18:02
Wg tego whoscored to Lucas ma w 101 minut w serie A 80% podań, a Suso w 180 ma 84%. Paqueta ogólnie ma 86,7% dokładnych w tym sezonie, a Suso 80,1 więc chyba coś nie pykło w tych statystykach.
1
OldMilano121
7 września 2019, 18:33
Ten typ jest albo dziwny albo nienormalny, nie ma co dyskutować xD...
0
Miszcz
Miszcz
7 września 2019, 19:25
Statystyki za zeszły sezon z Serie A Vorti.
Ty zaś dodajesz do statystyki ogólnej Paquety z tego sezonu 2 podania z CA, które zdążył zagrać w czasie tych 5 minut, i które były celne. Dodajesz te 100% i tak nagle wychodzi Ci lepsza statystyka.
To tak a propos manipulacji.

Tak w ogóle, oprócz czytania statystyk, trzeba też umieć je zweryfikować. Suso nie zagrał ani minuty w reprezentacji Hiszpanii od listopada 2018 roku. Także jest ona błędna jeżeli chodzi o ten element.

OldMilano121- dziękujemy za merytoryczny post.


1
vorti
vorti
7 września 2019, 19:38
Wziąłem te statystyki, które widzę i nie chce mi się po prostu szperać. Czekam na ligę i pod koniec sezonu ocenimy cały zespół.
0
Miszcz
Miszcz
7 września 2019, 20:14
Dlatego ja wziąłem te z zeszłego sezonu i wytknąłem Ci manipulacje/ błąd.
Poza tym, nie działaj w ten sposób, bo łatwo Ci być wtedy podatnym na manipulacje. Trzeba właśnie weryfikować w dzisiejszych czasach to co się nam podaje, zwłaszcza gdy mamy ku temu spore możliwości. Nie musimy już wierzyć w bzdury od Mikołaja Kruka i możemy łatwo wytknąć jak manipuluje.
Jest zbyt dużo "nieżyczliwych" jeżeli chodzi o Milan, nawet tutaj, i będą oni się starać wtaczać nam do głów jedną manipulacje za drugą.

Co do Paquety jeszcze, myślę że on przede wszystkim musi ogarnąć język. Jest tu już od ponad pół roku, a dalej ma z tym problem. Jak to zrobi, to myślę że wystrzeli na dobre. Pal licho na jakiej pozycji.
2
cbvirus
cbvirus
7 września 2019, 22:13
Przecież jeżeli chodzi np. o mecz z Udine, to właśnie Paqueta wykazał się jako jedyny kreatywnością. Zagrał świetną, diagonalną piłeczkę do Piątka a temu niestety minimalnie zabrakło prędkości przy sytuacji sam na sam i dogonili go obrońcy.
0
vorti
vorti
7 września 2019, 08:55
Przecież nasz taktyk widzi w nim mezzale to jak on mógł grać z przodu?
1
Harasimowicz
Harasimowicz
7 września 2019, 09:38
Ciekawe czy mu "braziliany" w kadrze zabraniają?
4
Cactus
7 września 2019, 09:54
Nie oglądałem meczu Brazylii, więc nie mogę zweryfikować, ale to, że na boisku pojawił się za Firmino nie oznacza automatycznie, że grał jako napastnik/ofensywny pomocnik. Równie dobrze zmianie mógł ulec rysunek taktyczny i Paqueta mógł zostać desygnowany do gry na połówce, tak jak w Milanie.
1
skazany na bany x2
skazany na bany x2
7 września 2019, 11:03
firmino to też był kiedyś ofensywny pomocnik, w hoffenheim tak grał:P
0
wielki prostownik
wielki prostownik
7 września 2019, 11:43
Skąd wiesz że grał z przodu? Oglądałeś mecz? Sam fakt że wszedł za Firmino o niczym nie świadczy. Może w tym momencie zmieniło się ustawienie? Albo nastąpiły przesunięcia na pozycjach?
Edytowano dnia: 7 września 2019, 11:44
0
Miszcz
Miszcz
7 września 2019, 11:48
No tak, w taktyce 4-3-3 wszedł na boisko za Firmino by grać jako 9-tka. Boże widzisz i nie grzmisz.
Tite, jak każdy trener Paquety, ustawia go na mezzali.
0
IL Capitano 3
IL Capitano 3
7 września 2019, 15:44
Tak jak Clarence Seedorf który na Mezzali czarował umiejętnościami technicznymi i imponował asystami i przepięknymi bramkami.
1
Harasimowicz
Harasimowicz
7 września 2019, 16:07
Seedorf profesor. Tutaj się zgadzam. Taki troszkę niedoceniony. Najpiękniejsze było jak "patrzył dwa zagrania do przodu" a na zbliżających się przeciwników miał wy****ne, jakby nie brał ich nawet pod uwagę:)
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się