Kadra Milanu na Torino: brak kontuzjowanego Paquety

25 września 2019, 13:41, cinassek Aktualności
Kadra Milanu na Torino: brak kontuzjowanego Paquety

Trener Milanu, Marco Giampaolo, powołał 23-osobową kadrę drużyny Milanu na mecz z Torino. Zabrakło w niej jedynie dwójki kontuzjowanych piłkarzy - Mattii Caldary i Lucasa Paquety.

Oto powołani:

BRAMKARZE: A. Donnarumma, G.  Donnarumma, Reina.

OBROŃCY: Calabria, Conti, Duarte, Gabbia, Hernández, Musacchio, Rodríguez, Romagnoli.

POMOCNICY: Bennacer, Biglia, Bonaventura, Çalhanoğlu, Kessié, Krunić.

NAPASTNICY: Borini, Castillejo, Leão, Piątek, Rebić, Suso.

23 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Gieno
Gieno
25 września 2019, 21:01
Rodriguez,Biglia,Suso,Piątek,Hakan ława I jazda z Torino
0
Hayemaker
Hayemaker
25 września 2019, 17:32
Donnarumma

Conti - Musacchio - Romagnoli - Hernandez

Kessie - Bennacer - Calhanoglu

Suso - Leao - Rebic

Kluczem do zwycięstwa będzie... brak Biglii. Fajnie byłoby też w końcu zobaczyć na murawie Bonaventurę, choćby na te 30 minut. No i Krunić mógłby dostać szansę.
2
FanatykACM
FanatykACM
25 września 2019, 18:32
ja bym dał małą korektę w ataku : na szpicy Piątek&Leao a za nim Suso .
0
tober12
25 września 2019, 18:46
Jack do pierwszej 11. Ale na pewno Biglia is coming xd
0
Bandita
Bandita
25 września 2019, 15:31
Wkradł się błąd. Borini powinien być przypisany do każdej pozycji
1
Gerada
Gerada
25 września 2019, 14:27
Swoją drogą dość fajnie da się scharakteryzować graczy przeglądając ich statystyki za ten sezon, a nie bazując wyłącznie na sympatiach i antypatiach.

Jeszcze przed indywidualnościami: pierwsza sprawa, która rzuca się w oczy to, że nasz zespół jako całość bardzo mało biega... z istotniejszych zespołów: Inter i Lazio średnio 109km na mecz, Juventus 108,5 czy Roma 107. My przebiegamy niespełna 105 na każde 90 minut. Jak do tego dodamy, że prawie najwięcej (zaraz po Contim) najwięcej w zespole biega Lucas Biglia to między wierszami można wyczuć też tempo naszego biegania...

Co do jednostek, to najtrudniej chyba ocenić Suso, którego grę charakteryzuje schematyczność i nietypowa na tle kolegów gra na ryzyku. Statystyki pokazują, że wg liczb NIE JEST wcale przy piłce częściej od kolegów grających w drugiej linii (przeliczając na 90 minut) natomiast kiedy już ją posiada podejmuje zdecydowanie najwięcej prób gry ryzykownej. Suso irytuje niedokładnością: na 11 prób strzałów aż 5 zostało zablokowanych, a kolejne 5 było niecelnych, a na 30 dośrodkowań tylko 5 dotarło do adresatów. Natomiast Hiszpan ma zdecydowanie najwyższy współczynnik kluczowych podań: wykonuje jedno średnio co 30 minut (12 w sumie). Z naszych graczy ofensywnych prawie godziny na każde takie zagranie teoretycznie potrzebują również Leao (2) i Rebić (1) - ale oni grali stosunkowo mniej. I to wszystko. Kluczowe zagrania u nas w drużynie idą niemal wyłącznie ze skrzydeł. Powyżej jednego key pass'a na mecz łapią się jeszcze (Musacchio - 8, Calabria -4, Kessie - 5, Piątek – 4 i Castillejo - 2). Co dość istotne, jedynym graczem w zespole, który (oprócz Gigio) rozegrał w sumie powyżej jednego pełnego spotkania i nie zagrał żadnej kluczowej piłki jest Lucas Paqueta...

Niezbyt przekonywująco wypada brazylijska nadzieja wielu kibiców czyli Paqueta (w którego ja mimo wszystko wciąż wierzę). Poza kompletnym brakiem kluczowych podań, Brazylijczyk kiepsko wygląda w elementach czysto technicznych: Piłka częściej odskakuje tylko Ante Rebićowi (średnio prawie 10,5 raz na mecz!) i Kessiemu (3,6). Paqueta ze swoim 2,6 wyprzedza nawet Krzyśka Piątka (2,1) oraz Calabrię (2). Jeśli natomiast chodzi o to komu w naszym zespole rywale najczęściej odbierają piłkę, to Paquetę (3,6 raza na każde 90 minut) wyprzedza jedynie Borini (3,9), a za tą dwójką długo, długo nic… i dopiero wchodzą Piątek z Suso po 1,8. Paqueta podaje piłkę znacznie mniej dokładnie od większości kolegów (78,6%). Gorzej wypadają tylko Leao (76,5%) oraz Borini (75%). Dla porównania drugi najsłabszy pod tym względem gracz drugiej linii, czyli Suso gra na skuteczności podan 84,7%. Tak naprawdę Paqueta wykazuje się na plus JEDYNIE w fazie defensywnej. Nie boi się pojedynków główkowych (5 wygranych, 7 przegranych - dla porównania Kessie 5/2, Hakan 4/4, Biglia 6/5, Bennacer 2/0, Suso 0/0) i gra nieźle w odbiorze (8 odbiorów – pozostali: Biglia – 4, Kessie – 5, Hakan – 3, Bennacer – 2, Suso – 1). No ale także w tym elemencie zarzucić mu należy nadmierną ostrość i głupio łapane kartki…

Wbrew hejterom, na tle kolegów nieźle wypada Hakan Calhanoglu. Gdyby nie słaba postawa przez godzinę w derbach, to nawet należałoby powiedzieć, że wypada bardzo dobrze. Hakan przede wszystkim wygląda na zdecydowanie najbardziej zbalansowanego gracza w naszym zespole. Ma niezły współczynnik celnych podań (86,4%), okazjonalnie zdarza mu się kreować sytuacje kolegom (3 kluczowe podania). Jego strzały są stosunkowo dobrej jakości: 10 prób: 3 celne (1 gol), 3 zablokowane (1 rzut karny) i 4 niecelne. Warto tu dodać, że Milan jako zespół oddał w sumie 9 celnych strzałów w tym sezonie (oprócz Hakana: 5 Krzyśka i 1 Suso). Turka wyróżnia też to, że na 7 prób dryblingu wszystkie miał udane (Suso 8 udanych 7 nieudanych, Paqueta 2/1, Kessie 2/5, Biglia 0/1). Hakan - podobnie jak Paqueta – nie odpuszcza powietrznych pojedynków, a przy tym jest rzadziej mijany w pojedynkach jeden na jeden niż koledzy (0,5 raza na mecz – Kessie 0,5, Suso 0,75, Paqueta – 1, Biglia 1,5).

Jeśli chodzi o Lucasa Biglię, to wprawdzie biega więcej od kolegów (prawie 11 km na mecz) ale zważywszy, że liczbami czysto defensywnymi (odbiory, pojedynki wygrane, itp.) nie wyróżnia się na tle bardziej ofensywnych kolegów to jego zerowe liczby w niemal każdym aspekcie gry do przodu wyglądają wybitnie blado…

Stosunkowo nie za wiele zagrał Ismael Bennacer – jego liczby wyglądają ok. Natomiast uwagę zwraca przede wszystkim to, ąe ma największą dysproporcję pomiędzy celnością podań ogólnie (87,9%) a podaniami na połowie przeciwnika (80,6%). U większości graczy drugiej linii te różnice nie przekraczają 1%.

Co do jeszcze pojedynczych smaczków, które zwracają uwagę:

Musacchio jest na drugim miejscu w zespole pod względem kluczowych podań (8). Ustępuje tylko Suso.

Ricardo Rodriguez przez 342 minuty podjął dwie próby dryblingów – obie nieudane. Theo Hernandez przez 18 minut podjął jedną – udaną – próbę.

W całym zespole 11 dośrodkowań dotarło do adresata, podczas gdy 54 były niecelne. Przydałby się Jack, który lubił w drugie tempo wbiegać na tego typu zagrania…

Do tej pory w tym sezonie, ze wszystkich naszych graczy, tylko Rafael Leao (raz) został złapany na spalonym. Jest to zdecydowanie „najsłabszy” wynik w lidze. Warto dodać w tym miejscu, że również cały nasz zespół razem wzięty podjął DWIE próby prostopadłych piłek (obie Suso, obie nie dotarły do adresata…).

Milan ma prawie najwyższe posiadanie piłki w lidze (57,9%) zaraz za Napoli i Sassuolo (po 58%).

Nasi piłkarze są najczęściej faulowani w lidze (15,5 razy na mecz). To z resztą łatwo zauważyć, ze rywale często „przyostrzają” i próbują wybić naszym grę z głowy. W niektórych meczach to wygląda trochę na zasadzie „ryzykuj dopóki sędzia nie pokaże żółtej kartki”.

W całej lidze tylko piłkarze Udinese i Brescii częściej dają sobie odebrać piłkę niż my.
Edytowano dnia: 25 września 2019, 14:28
11
AdrianoGalliani
AdrianoGalliani
25 września 2019, 14:38
Te kluczowe piłki na co się przekładają? Na zdobyte przez nas bramki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1
Rafalzki
Rafalzki
25 września 2019, 14:51
fajne zestawienie tylko niestety chyba trochę mija się z prawdą w niektórych miejscach. Np jeśli chodzi o prostopadłe piłki to pamiętam przynajmniej dwie próby Paquety jeszcze, tutaj nie przytoczę w których meczach bo nie chcę się pomylić. Jedna do Piątka a druga chyba do Hakana. Ale ogólnie fajnie się to czytało.
0
Miszcz
Miszcz
25 września 2019, 15:24
Adriano Galliani - z definicji to celne podanie otwierające realną drogą do bramki. Coś jak podanie do Rebicia z Veroną. Był kiedyś filmik ile takich okazji od Suso marnują koledzy. Przodował w tym Kessie chyba.

Statystyka w kwestii biegania jest najbardziej niepokojąca.
1
Victor Van Dort
Victor Van Dort
25 września 2019, 16:09
Statystyka jest jak kostium bikini: pokazuje wiele, ale nie pokazuje najważniejszego (AL) oraz Jeśli mój sąsiad codziennie bije swoją żonę, ja zaś nie biję jej nigdy, to w świetle statystyki obaj bijemy je co drugi dzień. (GBS)
1
Gerada
Gerada
25 września 2019, 16:20
Nie uważam, że statystyki są najważniejsze i nie biorę ich za wyrocznię, ale jednak jakimś wykladnikiem w pewnych kwestiach są. Co do kwestii podań Paquety to ja osobiście nie pamiętam Jego prostopadłych zagrań ale jeśli coś się nie zgadza to wspomnę tylko, że wszystkie dane są w oparciu o portale statystyczne, a nie własne obserwacje.
0
Wolly
Wolly
25 września 2019, 17:00
Z tego komentarza, to mógłby być wpis na stronie :D
0
vorti
vorti
25 września 2019, 17:15
No Paqueta miał 2 długie podania do Krzyśka więc pewnie o to wam chodzi. Raz Krzyśka wyprzedzili obrońcy, w meczu z Interem też po wejściu na boisko posłał mu piłkę tylko trochę za wysoką. Nie żebym się czepiał, ale w trakcie meczu polecam spojrzeć na Suso jak podaje "kluczowe podanie". Racja kilka razy wystawił świetne piłki, ale Rebic czy Silva je zmarnowali. Pisałem o tym już wcześniej, że on niby im podaje, ale to taki strzał, który niby jest strzałem, a niby podaniem. Z reszta to wszystko dzieje się za wolno by zaskoczyć przeciwnika, żeby były jakieś korzyści muszą grać szybciej z piłką...
0
Miszcz
Miszcz
25 września 2019, 17:32
Jeżeli napastnik nie dojdzie do podania, bo jest za mocne, zablokowane etc. to nie ma kluczowego podania.
I podanie to podanie, a nie strzał.
0
Gerada
Gerada
25 września 2019, 18:00
Vorti, jak wspomniałem: Suso trudno jednoznacznie ocenić. Z jednej strony może irytować, z drugiej strony liczby pokazują, że jak inni wcale nie próbują, to i lepiej od Hiszpana nie wyglądają...
0
TR3V0R
TR3V0R
25 września 2019, 14:04
Chciałbym ( w sumie nie tylko ja) aby Giampaolo wystawił taka 11-stke: Donnarumma---Conti-Romek-Mussacchio-Theo------Bennacer-Jack--Krunić/Kessie-----Leao-Piątek-Rebić, ale to jest niemożliwe bo każdy wie kogo on tu wystawi....
2
Bandita
Bandita
25 września 2019, 15:28
Kibol Interu nie ustawi ofensywie Milanu. Hamulcowych musi dac
0
Wolly
Wolly
25 września 2019, 16:59
Ewentualnie jeszcze bym zakcęptował Suso zamiast Rebica. Później by mógł wejść za Leao lub Suso.
0
TR3V0R
TR3V0R
25 września 2019, 19:05
Początek sezonu wygląda bardzo słabo pod względem naszej gry, miejmy nadzieję że w końcu zaczną prezentować wysoki poziom na boisku i gra będzie wyglądała lepiej. Kibicem się jest a nie bywa. Forza!
0
SilvioBerlusconi
SilvioBerlusconi
25 września 2019, 14:01
Rebicia z Leao bym chętnie zobaczył z przodu. Może tyle machać co Krzysiu nie będą :v
0
ACM1993
ACM1993
25 września 2019, 13:45
Donnarumma i Biglia pewniacy, ciekawe kto jeszcze wyjdzie w podstawowej 11?
0
viviek89
viviek89
25 września 2019, 14:16
Kebsik z soslem chyba oczywiste
1
ACM1993
ACM1993
25 września 2019, 14:20
i Apacz ze Szwajcarii
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się