Świetny występ Calhanoglu w meczu, który smuci

21 października 2019, 08:56, cinassek Aktualności

Choć mecz Milanu z Lecce z pewnością nie pozostawi dobrych wspomnień wśród kibiców Milanu, to jako pozytyw można wyciągnąć postawę Hakana Calhanoglu. Turek, który nominalnie wybiegł na murawę jako lewoskrzydłowy, zdobył pięknego gola oraz zanotował asystę poprzedzoną znakomitym wdarciem się w pole karne przeciwnika. Turek został uznany przed media niepodważalnie najlepszym graczem rossonerich w starciu z beniaminkiem. Nie zdało się to jednak na zbyt wiele - 2:2 to rezultat, który smuci, nie cieszy...

28 komentarzy
Orzelek79
Orzelek79
23 października 2019, 13:50
Oglądałem tylko skrót ale w każdej sytuacji pod bramką Lecce Turek uczestniczył. To był jego najlepszy występ w Milanie . To że ma potencjał to wiemy ale czy znowu każe nam czekać ponad sezon na taki występ? Nie będę oklaskiwał go po jednym spotkaniu , obym klaskał po sezonie .
0
Gullit80
Gullit80
22 października 2019, 06:57
Wcześniej krytykowany a po jednym meczu wychwalany. Jedna jaskółka wiosny nie czyni poczekajmy z tymi pochwałami Hakana.
1
Milanista1980
21 października 2019, 19:18
i nie bło by żadnych pytań absolutnie
0
21 października 2019, 18:54
wydaje mi sie że nie mamy czego się wstydzić Hakan pomimo tak wielkiego hejtu pokazał że potrafi a gdyby Krzyś grał od początku to myślę że ten mecz został by brutalnie zamknięty już w pierwszej połowie
0
kosa80
kosa80
21 października 2019, 19:54
Nie zgadzam się tylko z drugą częścią twojego wpisu.
Uważam że gdyby Piątek był od początku na murawie tych sytuacji w ogóle by nie było.
Leao zjada go na śniadanie .
Fakt nie strzelił ale fizycznie i technicznie Piatek przy nim nie istnieje
0
Thomas21
Thomas21
21 października 2019, 13:38
Bardzo dobry mecz, zeby tak kazdy rozgrywal. A co sie dzieje z Rebicem on ani przyjac nie potrafi ani kiwnac, niech szybko budzi sie bo teraz to tragedia.
1
87acm87
87acm87
21 października 2019, 12:09
Ja się wstrzymam z oklaskiwaniem jeżeli powtórzy to w kilku kolejnych meczach.
3
Gerada
Gerada
21 października 2019, 12:03
Może mimo wszystko czas na refleksję dla części komentujących, którzy Pioliego chcieli na taczkach wywozić już przed jego pierwszym meczem bo nie postawił na Rebića tylko Hakana... Tak jak pisałem przed meczem: może się okazać, że przydzielenie innych zadań i nakreślenie innych pomysłów na grę może diametralnie zmienić postawę jednostek. Może trzeba jednak troszkę zaufać trenerowi. Łatwo idzie ludziom przed ekranami wyrzucanie trenerów i piłkarzy, bez sensownego argumentu dlaczego ich następca miałby być lekiem na całe zło. Nie twierdzę np. że fatalnym pomysłem byłoby zobaczyć jak drużyna wyglądałaby bez Susła na prawym skrzydle przez spotkanie lub dwa. Przeciwnie uważam, że faktycznie mogłoby to dać świeższy i pełniejszy obraz naszej drużyny. Ale hejterom Hiszpana przypomnę z wczorajszego meczu:
11 minuta: Suso zagrywa "penetrującą" piłkę w pole karne do Hakana, a Turek z pierwszej piłki nieznacznie chybia obok dalszego słupka.
29 minuta - klasyczny zwód i strzał, ale mimo wszystko groźne, celne uderzenie Hiszpana.
57 minuta - prostopadła piłka od Suso, po której w sytuacji sam na sam znalazł się Leao, Portugalczyk jednak przestrzelił znakomitą sytuację do tego żeby było 2:0.
66 minuta - Hakan trafia z rożnego w słupek, do bezpańskiej piłki dobiega Suso, ściąga na siebie dwóch rywali po czym oddaje piłkę na 16 metr do wbiegającego w pole karne Kessiego, Iworyjczyk z bliskiej odległości nieczysto trafia piłkę lewą stopą i pudłuje w dobrej sytuacji.
72 minuta - to już tylko dla statystyków: Suso wypatruje w polu karnym Piątka i dośrodkowuje do Polaka, który jednak skacze niżej od stojącego za nim rywala i jego główka jest dość łątwo zblokowana.
Wszystkie wyżej wymienione sytuacje to zaledwie to, co zostało zawarte w kilkuminuotwym skrócie z meczu. A przecież wszyscy zgodzimy się, że nie był to jakiś wybitny mecz Hiszpana i nie można też powiedzieć, że non stop graliśmy piłki na niego... Dodajmy do tego, że wszystkie niebezpieczne sytuacje stworzone przez Milan to praktycznie w komplecie dokonania czwórki: Theo, Leao, Suso i Hakan + bramka Piątka i prostopadła długa asysta przy trafieniu Hakana w wykonaniu Lucasa Biglii...
11
Milanboy
21 października 2019, 12:26
Niemniej jednak Biglia zagrał słaby mecz, dużo strat, nie celnych podań, nietrzymanie pozycji, może to z przemęczenia, bo wyglądał jak wóz z węglem i może z tego że musiał dublowac pozycje naprawdę wczoraj średniego Paquety, niemniej jednak Bennacer powinien zagrać w kolejnym meczu.
0
Gerada
Gerada
21 października 2019, 12:36
@ Milanboy
Moim zdaniem przeciętny mecz Biglii, na minus na pewno w niektórych sytuacjach kiepskie czytanie gry w defensywie i poruszanie się bez piłki. Na plus, że sporo więcej piłek granych do przodu i ogólnie wyjść do przodu. Ale to raczej kwestia po prostu innych zadań i instrukcji u nowego trenera.
0
21 października 2019, 18:37
moim zdaniem gdyby nasz rodak grał od początku to już po pierwszej piołowie nie było by co zbierać
1
MilanFanJ
MilanFanJ
21 października 2019, 11:35
rzeczywiście zagrał świetny mecz. jakby tak grał w każdej kolejce to byśmy go oklaskiwali i cieszyli się, że taki zawodnik nosi 10-tkę
1
Grande
Grande
21 października 2019, 11:09
Typ zagrał pierwszy dobry mecz od pół roku z drużyną pewną do spadku, a zachwyty jakby miał zostać mvp sezonu.
4
Semper Fideli
21 października 2019, 10:16
Zdecydowanie dla mnie najlepszy mecz Hakana w Milanie jaki pamiętam. Był naprawdę wszędzie.
2
SzeregowyNWJ
21 października 2019, 10:15
W pierwszej połowie gra wyglądała tak jak powinna wyglądać od początku sezonu. Ale za tydzień nikt nie będzie pamiętał jak graliśmy bo pozostanie wynik który jest, jednej strony niesprawiedliwy, ale z drugiej to na własne życzenie. Szkoda
0
nadgnity
nadgnity
21 października 2019, 10:26
Dlaczego niesprawiedliwy? Lecce uczciwie wywalczyło ten remis. Pokazali, że jak się chce to można. A że my jesteśmy nieskuteczni to potem tak się kończy.
1
szfarceneger
21 października 2019, 09:47
Zdecydowanie jego najlepszy mecz od wygranej z Fiorentiną 5:1 w sezonie 17/18, kiedy strzelił swoją jedyną bramkę z wolnego i zaliczył 3 asysty.
10
roox
21 października 2019, 09:32
Zagrał mecz życia w Milanie, podobnie jak Theo. Gdyby mu siadła ta piłka z rzutu rożnego to może by miał bramkę sezonu. Cieszy przełamany mental i pozytywna waleczna energia.
0
Milanboy
21 października 2019, 09:19
Polecam obejrzeć cały mecz, on nie grał jako lewoskrzydłowy, więcej już tam było Leao niż jego, Hakan operował jako wolny elektron, był po lewej stronie, po prawej stronie, grał także jako ofensywny pomocnik, mecz rodem z Bayeru Leverkusen, jestem pod wielkim wrażeniem jego gry.
3
Demick
Demick
21 października 2019, 09:34
Czyli grał tak, jak powinien trequartista.
17
mrkojiro
mrkojiro
21 października 2019, 09:45
Może Pioli ma na niego sposób. Mam nadzieję, że dostanie więcej szans w takiej roli.
1
Milanboy
21 października 2019, 10:00
Demick- dokładnie, to był pierwszy od dawien dawna udany występ zawodnika na tej pozycji.
0
Gol
Gol
Dobrze że trenerzy Milanu w końcu po 2 latach (i 4 trenerach) zorientowali się że może jednak Hakan na tym ŚPO to nie taki zły pomysł... Lepiej późno niż wcale.
14
acmti__
acmti__
21 października 2019, 09:14
Przy jego częstotliwości dobrych meczów nie dziwi mnie ta aura.
1
adamos
adamos
21 października 2019, 09:06
Czyli trener potrafi wykrzesać coś z nich... Zaskoczyło mnie, że Suso nie przekładał milion razy piłki i grał dużo z pierwszej oraz, zaczął podawać, ataki środkiem pola, wow to tak można? A nie tylko podaj do Suso. Zobaczymy, mecze z rzymianami zweryfikują na co Nas stać w tym sezonie.
0
pazioni
Moderator pazioni
21 października 2019, 08:59
Mecz w jego wykonaniu bardzo dobry i cieszę się, że po bramce nie salutował ha ha
7
Wlosiu
Wlosiu
Liczymy na dalszą dobrą grę Turka i nie musimy się bać o pozycję lewoskrzydłowego