Theo Hernandez dla LGdS: "Dla Milanu warto było zgodzić się na obniżkę pensji"

27 października 2019, 15:21, Ginevra Aktualności
Theo Hernandez dla LGdS:

Theo Hernandez, który od tego sezonu reprezentuje barwy Milanu, udzielił wywiadu dziennikowi La Gazzetta dello Sport. Oto najciekawsze wypowiedzi obrońcy Rossonerich:

"Przejście do Milanu? To zaszczyt zostać wybranym przez Paolo Maldiniego. On tworzył historię piłki nożnej, nie tylko Milanu. W rozmowie ze mną był bardzo przekonujący. Nie zajęło mi zbyt długo, aby podjąć decyzję i zaakceptować ofertę Milanu. Paolo to mit, jest niedościgniony. To obrońca, który tworzył historię, myślę, że jest wzorem dla każdego".

"Obniżka pensji? Rozmawiałem o tym z moim agentem i od razu byliśmy zgodni. Milan to klub z wielką historią, jeden z najbardziej utytułowanych na świecie. Warto było dokonać takiego wyboru. Mam 22 lata, muszę się jeszcze wiele nauczyć. Przejście do Milanu to kluczowa decyzja w karierze. Chcę tu zostać wiele lat i napisać własną historię. Moje marzenie to wygranie Ligi Mistrzów z Milanem, ale pierwszy krok to awans do kolejnej edycji".

"Ciężki początki sezonu? W piłce wszystko może się zdarzyć i nie wiem, ile czasu będzie potrzeba na powrót do czołówki, ale jesteśmy na dobrej drodze. Mamy dobry zespół i myślę, że już w tym sezonie możemy celować w czwarte miejsce. Nasz zespół jest młody, musimy się poznać, ale są tutaj także bardziej doświadczeni gracze, którzy pomagają pokonywać trudności. W rzeczywistości ta drużyna to miks. Jest wielu zawodników w moim wieku, którzy przeżywają wszystko tak jak ja, ale - jak wspomniałem - są też starsi gracze, piłkarze z wielką osobowością, którzy są bardzo ważni. Pomagają nam poznawać ten wspaniały klub".

"Trener Pioli? Mamy czas, aby nadgonić. Pioli uczy nas wielu nowych rzeczy. To dobrze przygotowany trener i powoli będziemy się piąć w górę. Większa swoboda na boisku? Chyba tak. Mnie się bardzo podoba jego system gry. Najważniejsze jednak to pomagać drużynie i wiem, że nie uniknę też pracy w kryciu rywala. W końcu jestem obrońcą, to mój zawód. Pioli daje nam więcej swobody, ale nie za dużo. We Włoszech ważna jest dobra organizacja gry. Ja przybyłem tutaj, aby zyskać dodatkowe umiejętności. Cały czas się uczę. Lubię grać do przodu i atakować, ale wiem, że muszę też przyswajać inne rzeczy. W fazie defensywnej mogę się jeszcze dużo nauczyć".

"Przeszłość? W Madrycie spadło na mnie wiele obelg i krytyki. Popełniłem parę głupstw, ale dojrzałem jako osoba. To było dla mnie ważne doświadczenie. Łatka łobuza? Tak jak mówię - zrobiłem kilka głupstw, ale jestem młody. W rzeczywistości uważam się za osobę bardzo spokojną i radosną, która lubi żartować. Lubię spędzać czas w domu z moją rodziną i moimi psami. Moja mama dużo podróżuje - trochę czasu spędza u mnie, trochę u brata".     

"Kibice na San Siro? Są fantastyczni, atmosfera na San Siro jest wspaniała. Kibice przyjęli mnie z sympatią, odkąd tylko dołączyłem i od razu poczułem się jak w domu".

11 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
MrCostacurta
MrCostacurta
27 października 2019, 18:57
Zarówno on jak i Leao mają duży potencjał i mogą być piłkarzami światowego formatu. To były dobre transfery. Tylko pytanie czy Milan będzie wstanie dobrze zadbać o ich rozwój.
0
SzeregowyNWJ
SzeregowyNWJ
27 października 2019, 17:42
Proszę powiedz to Donnarumie bo inaczej go sprzedadza
0
WinstonSmith
WinstonSmith
27 października 2019, 21:34
Jak Donnarumma ma mózg to sam odejdzie z tego bajzlu i pewnie weźmie przy okazji Romka ze sobą. Raiola o to zadba, bo szkoda ich marnować na taki bezmyślny, pożal się Boże, "projekt".
0
Milanboy
Milanboy
27 października 2019, 16:44
Najlepszy transfer poprzedniego okienka transferowego.
0
TR3V0R
TR3V0R
27 października 2019, 16:53
Razem z Leao, zdecydowanie najlepsze transfery
0
Werator12
Werator12
27 października 2019, 16:25
A ludzie tu byli sceptyczni do transferu tego Pana, a no nie ukrywajmy niszczy Rodrigueza poki co, przynajmniej cos sie dzieje po jego stronie
0
KennyDracula
27 października 2019, 16:11
Ktoś mógłby przybliżyć, o co chodzi z tymi "głupstwami"?
0
cinassek
cinassek
27 października 2019, 16:26
Wynajął np. karłów na swoje urodziny, żeby chyba obsługiwali gości i wrzucał takie filmy z imprezy na Insta :P
3
dominord
27 października 2019, 15:59
Uwielbiam gościa.
0
pazioni
27 października 2019, 15:49
Widać, że ma poziom i to pod każdym względem.
1
mati11
mati11
27 października 2019, 15:43
chyba nie da sie go nie lubić
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się