Pierwsza porażka Milan Femminile w sezonie. Primavera Milanu umacnia się na pozycji lidera

1 grudnia 2019, 10:38, Presidente Aktualności

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie wczoraj drużyny Milanu. Kobiecy zespół zanotował pierwszą porażkę w sezonie ulegając 1-2 Florentii, choć po godzinie gry panie prowadziły 1-0 za sprawą trafienia z rzutu karnego Valentiny Giacinti w 55' minucie. Niestety, prowadzenie straciły już sześć minut później, kiedy to "jedenastkę" wykorzystała Maegan Kelly. Ta sama zawodniczka w 94' minucie "dobiła" rossonere strzelając gola dającego Florentii trzy punkty.

Kolejną wygraną do swojego ligowe bilansu dopisali natomiast gracze Primavery Milanu. W 10. kolejce rozgrywek Primavery 2A wygrali 5-2 z Virtusem Entella tracąc dwie bramki dopiero w końcówce spotkania przy prowadzeniu 5-0. Dla podopiecznych Federico Giuntiego bramki strzelali: Luan Capanni (2), Emanuele Pecorino (2) oraz Daniel Maldini, który zanotował jeszcze dwie asysty. Zwycięstwo pozwoliło umocnić się na pozycji lidera i powiększyć przewagę nad drugim w tabeli Hellasem do czterech oczek.