Boban: "To był przykry i żenujący występ. Mercato? Wzmocnimy zespół na tyle, na ile nam pozwolą"

22 grudnia 2019, 15:33, Ginevra Aktualności
Boban:

ZVONIMIR BOBAN: "Mecz? Nie wszystko w tym Milanie nadaje się do wyrzucenia, ale dziś nie możemy mówić o żadnym występie. To bardzo przykre, żenujące, Milan nie może tak wyglądać. Graliśmy już inne spotkania, mieliśmy nadzieję na jakąś kontynuację. Trzeba dogłębnie i porządnie wszystko przemyśleć, zareagować i pokazać charakter. Drużyna? Dziś trudno jest mówić o jednostkach. Cały zespół od początku do końca nie pokazał żadnej reakcji. Nie potrafił wyjść z dołka i zacząć grać z innym nastawieniem, gdy rywal dominował pod każdym względem. To nie jest kwestia pojedynczych zawodników. Mercato? Postaramy się zrobić co w naszej mocy, w miarę naszych możliwości i że pozwolą nam wzmocnić drużynę. Trzeba myśleć o tym, jak ulepszyć ten zespół. Poprzednia porażka 0-5 w 1998? Ja też byłem wtedy w klubie, takie rzeczy zdarzają się w sporcie. Trzeba myśleć o tym, co dobrego udało się zrobić w ostatnich dwóch miesiącach, nie wyrzucać wszystkiego do śmieci, potrzeba silnej reakcji ze strony wszystkich. Rola w zarządzie? Czasami chciałbym wyjść na boisko, ale to normalne, w głębi duszy pozostajemy piłkarzami. Jako działacz myślisz o tym, jak wzmocnić zespół, otoczenie, jak wesprzeć zawodników i pomóc trenerowi. Problem pojawia się wtedy, kiedy nie dostrzegasz pewnych rzeczy, które powinny być jasne do zinterpretowania. Drużyna jest bardzo młoda i taka jest polityka klubu. Porażki zawsze bolą. Chcielibyśmy od razu być konkurencyjni, ale wiemy, że nie możemy, że trzeba czasu. Trzeba ten czas jak najbardziej skrócić. W rok czy pół roku nie da się odbudować Milanu Berlusconiego. Ten mecz to bolesny cios, trzeba się obudzić i zareagować. Odpoczynek? Nie bardzo, to nie będą miłe święta... Pioli? Jesteśmy z niego i jego pracy bardzo zadowoleni. Nie ma co do tego wątpliwości".

51 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
LunaS
LunaS
23 grudnia 2019, 10:20
Ostatnie pół roku pracy bobana i maldiniego. Nie uwierze ze jak bedziemy poza pucharami to elliot powie próbujcie dalej panowie.
0
Andre
Andre
22 grudnia 2019, 23:42
Ciebie, Gazidisa i Maldiniego nie powinno być już w zarządzie klubu przed zimowym mercato.
0
Boateng93
Boateng93
22 grudnia 2019, 23:23
A gdzie jest Milanista25, który latem się tak wykłócał, że Boban z Maldinim wykonują świetną robotę? Pierwsze okno od ery po Berlusconim gdzie nawet na papierze to się nei zgadzało. Tu nie ma żadnej strategii, żadnego obserwowania tych piłkarzy, szukania takich, którzy są potrzebni temu zespołowi.

Mam wrażenie, że latem działały tylko kontakty menadżerskie, a oni nie wiedzieli kogo ściągali.

Wpadł Mendes, wziął Cutrone i wsadził nam kota w worku Leao, który pół roku w seniorskiej piłce grał. Trzeba było grubo dopłacić i jeszcze oddać utalentowanego Djallo.

Trzeba było się wyzbyć Silvy, to wzięli jeszcze większą pokrakę Rebica w jego miejsce, który od Serie A już się boleśnie odbił.

Udało się wyciągnąć Krunica z Empoli, to uderzyli jeszcze po Benacera. O ile Algierczyk ma potencjał, o tyle pisałem, że biorąc 2/3 środka pola z zespołu, który spadł z Serie A to my żadnego postępu nie zrobimy.

Potrzebny był stoper, bo pogoniono Milanistę, który przez lata był w tej szatni, czyli Abatę to Cafu wsadził tu Duarte.

Jedynie z Theo się koniec końców udało, chociaż ruch bardzo logiczny gdzie masz na kontraktach 3 lewych obrońców, a mercato zaczynasz od kupna 4.
0
Marcos Salinas
Marcos Salinas
23 grudnia 2019, 09:04
Z tym Rebiciem nie przesadzajmy.Facet w Frankfurcie był istnym predatorem, więc ciężko nazywać go pokraką.Po prostu liga mu nie leży i tyle.
0
Boateng93
Boateng93
24 grudnia 2019, 22:57
Od tego właśnie jest pion sportowy, żeby to dokładnie wybadać. Koniec końców to już więcej byłoby pożytku z Silvy niż Rebica, który jest po prostu katastrofalny.
0
adamos
adamos
22 grudnia 2019, 23:18
Właśnie nie widzicie, że mamy kiepskiego trenera. Wywalcie Pioliego, Suso, Hakana i Kessie. Od razu wskoczymy o lvl wyżej.
1
El Diablo
El Diablo
22 grudnia 2019, 22:56
Pakuj się razem z Elliottem i Maldinim!
0
Cesash
Cesash
22 grudnia 2019, 22:19
"Problem pojawia się wtedy, kiedy nie dostrzegasz pewnych rzeczy, które powinny być jasne do zinterpretowania" u nas ten problem trwa od lat.
0
groszek
groszek
22 grudnia 2019, 22:18
Zamiast myśleć nad wzmocnieniami to powinni się raczej skupić nad nowy, lepszym kontraktem dla Suso. Będzie w tedy bardziej zmotywowany
2
Majkel69
Majkel69
22 grudnia 2019, 22:07
Na ile wam pozwoli co? bo narazie jedyna przeszkoda jaką widzę to wasza niekompetencja.
0
MrCostacurta
MrCostacurta
22 grudnia 2019, 21:45
Czy jest w tym klubie chociaż jedna osoba która nie boi się powiedzie kilku słów prawdy?
0
AdrianoGalliani
AdrianoGalliani
22 grudnia 2019, 21:53
Za moich czasów było to zakazane, teraz kontynuują piękną świecką tradycję. Forza legendarny Maldini!
0
skazany na bany x2
skazany na bany x2
22 grudnia 2019, 21:36
tutaj potrzba dyrektora z jajami, który zrobi porządek i nie jest ślepy. ktoś gra słabo, to trzeba sie go pozbyć i sprowadzić kogoś innego. jakim cudem taki calhanoglu tu jeszcze tu jest, nie mam zielongo pojęcia. gra jedno wielkie gówno od zarania dziejów, ale gra! non stop! w pierwszym składzie. na starcie powinni go spakować i pozegnac. to sie tyczy jeszcze paru innych. no ale przecież turek miał problemy, dziewczyna go rzuciła, wcześniej w klubie nie grał, dajmy mu jeszcze z 5 lat, to chłopak sie rozkręci.

1
Boateng93
Boateng93
22 grudnia 2019, 21:30
Boban i Maldini pokazują, że to, że ktoś umiał kopać/odbierać piłkę, nie znaczy, że będzie umiał się odnaleźć jako dyrektor. Koniec eksperymentów, dyrektor sportowy, który ma pojęcie co robi, ma kontakty i wie jakich piłkarzy sprowadzać oraz trener z wyższej półki, którego tu nie było od czasu Ancelottiego.
0
carr
carr
22 grudnia 2019, 21:19
Pamiętam jak Boban zawzięcie krytykował Milan Berzlusconiego, że "nie ma zmian", "beton", "żyją historią...". A teraz ?? :D
2
Adi.Milan
Adi.Milan
22 grudnia 2019, 21:24
A teraz on zarabia pieniążki razem z gazdisem i maldinim brawo a pozbycie się Leonardo kosztem tej dwójki to był gwóźdź do trumny
0
Dohtor
Dohtor
22 grudnia 2019, 20:32
Człowiek który nie ma bladego pojęcia o tym co robi i gdzie się znajduje :)
1
EdgarDavids
EdgarDavids
22 grudnia 2019, 19:44
Przyjdzie Todibo za 20 melonów i nas zbawi, już zawsze na 0 z tyłu :)
2
saniol-82
saniol-82
22 grudnia 2019, 19:00
Ost zdanie ktoś mi wyjaśni???
0
Zirytowany
Zirytowany
22 grudnia 2019, 19:37
Brzmi jak sabotaż.
0
deTomasso
deTomasso
22 grudnia 2019, 19:56
Boban i Maldini są dogadani z Berlu i maksymalnie obniżają wartość klubu, żeby mógł przejąć Milan za niższą kwotę niż go sprzedał.
0
EdgarDavids
EdgarDavids
22 grudnia 2019, 20:22
deTomasso
Nie ruszaj się, zostań tam gdzie jesteś.
0
Adi.Milan
Adi.Milan
22 grudnia 2019, 21:26
Tak samo gadali o giampaolo i będą tak gadać o każdym kogo zatrudnia to ludzie bez honoru
0
adi_avanti
adi_avanti
22 grudnia 2019, 17:58
Na 17 spotkań tylko 6 wygranych. Tylko 16 zdobytych goli. Tylko 3 drużyny w Serie A są gorsze pod tym względem. Tylko 5 bramek strzelonych przez napastników (tylko 2 z gry!), w 17 spotkaniach... I teraz jeszcze najwyższa porażka AC Milan w XXI wieku na obchody 120-lecia Klubu... Czy ktoś z władz powie wreszcie jak jest na prawdę?!
14
Endriu
Endriu
22 grudnia 2019, 17:55
Po takim meczu po takiej grze powinno sie pokazac jaja i powiedziec wprost ze polowa z nich nigdy nie powinna zakladac tej koszulki.
0
Corsa
Corsa
22 grudnia 2019, 17:01
Ciekawe czy w przypadku zwolnienia zarówno Boban i Maldini są w stanie zrezygnować z pieniędzy zagwarantowanych w kontrakcie. Obaj na każdym kroku podkreślają jak bardzo Milan jest w ich sercu i że robią wszystko wyłącznie z myślą o klubie. Do tej pory swoje oddanie dla sprawy udowodnił tylko Rino. Można krytykować jego warsztat trenerski, ale niech się wstydzi ten, który wątpi w jego czerwono-czarne serce.
12
Valandar
Valandar
22 grudnia 2019, 16:58
Panie Boban i Panie Maldini, cytujac Linde - Wy*********. Żeby pełnić tego typu stanowisko to najpierw wypadaloby przez kilka lat parzyć kawe komuś kto się na tym zna i uczyć sie od niego. Nie mam nic przeciwko klubowym legendom na stanowiskach kierowniczych, ale niech za takimi wyborami idzie jakies sensowne doswiadczenie.
14
Katan
Katan
22 grudnia 2019, 20:24
Ale wiesz, że póki nie zwolni się Gazidisa i nie zmieni polityki to czy będzie tu wymieniona dwójka przez Ciebie czy też nie to nic się nie zmieni ?
0
Trzesuaf
Trzesuaf
22 grudnia 2019, 16:53
Dobry trener nie stawia w każdym meczu na żenujące trio HKS, Pioli to kolejny ogórek, zresztą każdy to wiedział jeszcze przed zatrudnieniem tego leszcza, większymi leszczami są ci, którzy zatrudniają, kolejne trio MBG również OUT, ci ludzie nie nadają się do prowadzenia żadnego klubu, ci ludzie nie mają pojęcia o prowadzeniu klubu, to nie są zarządcy, to są pop prostu byli piłkarze, bez jakichkolwiek umiejętności organizacyjnych. To jest dno. Dopóki MBG nie odejdą tutaj nic nie ruszy. Naturalną reakcją w szanującym się klubie byłoby sprowadzenie już teraz poważnego managera. Z jakością na ławce nawet święta trójca będzie coś grała. My mamy leszcze na ławce, który poukładał drużynę ciut bardziej ofensywnie i wszyscy mówią o postępie. GG mimo, że jest mizernym trenerem to dla Piolego czy Giampaolo mógłby być mentorem.
Oczywiście teraz nie wydarzy się nic, zupełnie nic, bo mamy bezjajeczny i tępy zarząd, nastanie kilka kolejnych słabych kolejek i za jakiś czas jednak zatrudnią 3 trenera w tym sezonie, kto nim będzie? Strzelam, że De Zerbi albo inny specjalista na tym poziomie, może jeszcze gorzej i będzie szukanie trenera wśród byłych piłkarzy.
Ten klub jest memem i to wina MBG, chińczykom można było wybaczyć, to był pierwszy rok, 11 nowych zawodników, teraz mamy ustabilizowany klub i ludzi, którzy już lata grają ze sobą, wynik sportowy i organizacyjny jest tylko i wyłącznie rezultatem partaczy MBG.
3
Demick
Demick
22 grudnia 2019, 17:38
Za co wybaczyć Chińczykom? To oni przyczynili się do obecnej sytuacji. Sprowadzili szrot, w miejsce szrotu. To miał być skok jakościowy, a wyszło jak wyszło. Wystarczyło wprowadzić parę kosmetycznych zmian do składu i Milan byłby w innym miejscu.
0
hyrus13
hyrus13
22 grudnia 2019, 16:52
Przeraża mnie możliwość, że nasi dyrektorzy będą dokonywać kolejnych transferów. Pomysł ze ściganiem młodzieży jest poroniony, szczególnie że scouting w tym klubie dopiero raczkuje. Znowu skończy się na eksperymentach za 20-30mln, a później dalej będziemy słuchać bredni o tym, że nie mamy pieniędzy na wzmocnienia.
0
Rafał0209
Rafał0209
22 grudnia 2019, 16:34
zacząć od Ibry sprzedać hakana , kessie , suso w ich miejsce sprowadzić jakiś zawodników 30 plus którzy dadza doświadczenie a umiejętności pozwolą im pograć 3,4 sezony i wprowadzić Milan do LM
3
Semper Fideli
Semper Fideli
22 grudnia 2019, 16:48
Elliot nie zgodzi sie na wiecej niz 1 czy 2 starszych zawodników. Obawiam sie ze wielkiego pola manewru Boban tez nie ma skoro wspomina ze na nie wszystko jest zgoda a i kwota budzetu transferowego nie bedzie za wielka
0
hyrus13
hyrus13
22 grudnia 2019, 16:50
Może po dzisiejsze porażce Elliot zrozumie, że obrana droga to samobójstwo?
1
roby
roby
22 grudnia 2019, 16:13
Najgorsze to ze boban w studio taki krzykacz byl wszystko widzial i mowil z sensem a teraz pieprzy farmazony
3
ceci791
ceci791
22 grudnia 2019, 16:05
Boban Maldini out
0
jasiom22
jasiom22
22 grudnia 2019, 15:55
..kilka spraw na początek rozwiązywania problemów Milanu.
1.zarząd/jeden rozsądny dyrektor sportowy (nie Gazidis, nie Boban, nie Maldini)
2.trener z pomysłem (nie Pioli, nie Giampaolo, nie Gattuso, nie Montella, nie...)
3.lider na boisku (nie Suso, nie Hakan)
4.środkowy pomocnik (nie Biglia, jeszcze nie sam Bennacer)
5.środkowy/prawy obrońca (nie Conti/Calabria, nie Musacchio/Caldara+)
3
Biegan
Biegan
22 grudnia 2019, 15:44
"Problem pojawia się wtedy, kiedy nie dostrzegasz pewnych rzeczy, które powinny być jasne do zinterpretowania"

- to zdanie idealnie opisuje Ciebie, Boban, jako członka zarządu Milanu.

"Pioli? Jesteśmy z niego i jego pracy bardzo zadowoleni. Nie ma co do tego wątpliwości".

- Jakiej pracy? Bo wyniki jak były koszmarne tak są nadal. Seedorf wrUć iKsDe
Edytowano dnia: 22 grudnia 2019, 15:45
5
Moris
Moris
22 grudnia 2019, 15:44
No tak wzmocnią zespół w zimę,ale kim ? Znów nasciagaja jakiegoś szrotu za 20 mln ? A wiek nie większy jak 20?Ehh ale oni są żałośni
4
aszkodagadac90
aszkodagadac90
22 grudnia 2019, 15:41
Zadowoleni z Piolego? Calhanoglu, Kessie czy Suso jednej akcjii nie zobili dzisiaj i oni graja praktycznie cale mecze. Krunic czy Leao siedza na lawie i sie smieja.
4
Demick
Demick
22 grudnia 2019, 15:41
I pomyśleć że De Sciglio pyka sobie momentami w 1 składzie u pretendenta do wygrania LM. Każdy kto ma trochę oleju w głowie, opuszcza ten tonący okręt. Oczywiście wcześniej musi sobie napchać kabzę...
1
patoo_07
patoo_07
22 grudnia 2019, 15:41
Dramat, wszyscy bardzo zadowoleni, nie wszystko jest do wyrzucenia. Ogólnie mógł powiedzieć, że przecież nie ma różnicy między 1-0, a 5-0, więc nie ma się co przejmować.
1
fett85
fett85
22 grudnia 2019, 15:40
Trenerzy trenerami, ale nasi piłkarze są zwyczajnie słabi. Przepłaceni i słabi. Tyle w temacie.
7
TR3V0R
TR3V0R
22 grudnia 2019, 15:39
Żenujący to jesteś ty i twoi koledzy z zarządu. Ale co tam w wyniki, ważne że kasa na koncie się zgadza.
1
Jago
Jago
22 grudnia 2019, 15:39
Boban dużo szczekałeś a teraz gówno z tego jest. Jak to mawiał klasyk jesteś "zida nie skoczek". Od właścicieli do działaczy po piłkarzy, wszyscy do wymiany.
0
kamilus
kamilus
22 grudnia 2019, 15:38
"Postaramy się zrobić co w naszej mocy, w miarę naszych możliwości i że pozwolą nam wzmocnić drużynę."

Wydawać pieniądze trzeba umieć, vide 35 mln za "1 gol" Leao...
0
Vol'jin
22 grudnia 2019, 15:39
23-25*
0
Deus
Deus
22 grudnia 2019, 15:43
jakie 35 mln?
0
kamilus
kamilus
22 grudnia 2019, 15:46
35 podali dziś komentatorzy Eleven, ale z tego co teraz czytam w Internecie, to rzeczywiście jest inaczej - na początku mówiło się o 35 mln (30 + 5 bonusów), a potem o 28 mln (https://www.calciomercato.com/en/news/revealed-how-much-ac-milan-paid-for-rafael-leao-10241). A TransferMarkt podaje jeszcze co innego, 23 mln.

Jakby nie patrzeć, wciąż dużo jak za 1 bramkę. :(
0
Rossu
22 grudnia 2019, 15:35
Widać gołym okiem, że to była aluzja w stronę właścicieli i Giazdisa. Tak jak wspomniałem wcześniej, to oni są głównym problemem.
2
AcMati92
Moderator AcMati92
22 grudnia 2019, 15:34
Byłem pierwszy z tłumaczeniem :P
1

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się