Pioli: "Zlatan nie ma być naszym wybawcą, ale liczymy na jego wkład. Mercato? Szukamy obrońcy"

5 stycznia 2020, 23:29, Ginevra Aktualności
Pioli:

Trener Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej w ośrodku Milanello przed meczem z Sampdorią. Oto jego wypowiedzi: 

Kibice Milanu i wysoka frekwencja: "Nadszedł moment, aby zmienić kurs. Trzeba zdobywać więcej punktów. Mamy 21 meczów, aby poprawić naszą sytuację. Musimy w poniedziałek zacząć nasz rok najlepiej jak można".

Początki Ibry: "Zlatan od początku dobrze się zaprezentował, zarówno jeśli chodzi o wypowiedzi, jak i postawę na treningach w pierwszych dniach pracy z drużyną. Jest bardzo uważny, zaciekawiony. Musi zapoznać się z dynamiką gry zespołu, nowymi kolegami i nowym trenerem. Zaczyna wykrawać dla siebie miejsce. Będzie trzeba nieco czasu. W tej chwili, jeśli chodzi o mnie i zespół, to nie czas na gadanie, ale na działanie".

Zlatan i przełamanie drużyny: "Jego przybycie stało się punktem zwrotnym dla całego otoczenia, to jasne, widać to wszędzie - tutaj w Milanello i na zewnątrz. Ibra nie jest zwyczajnym piłkarzem, nie jest zwyczajną osobowością. Mnie bardzo się podoba. Znałem go dotąd jako rywala. To fantastyczny profesjonalista. Dziś też jako ostatni opuszczał szatnię. Jest bardzo uważny, stara się zachowywać we właściwy sposób, aby dobrze odnaleźć się w obecnej sytuacji".

Występ Ibry z Sampdorią: "Jest powołany na to spotkanie. Jak na zawodnika, który ostatni oficjalny mecz rozegrał dwa miesiące temu, to czuje się bardzo dobrze. Jeśli jest powołany, to znaczy, że jest do dyspozycji i może dostać szansę gry".

Reakcja na porażkę z Atalantą: "Oczekuję wielkiej determinacji, wielkiej chęci, aby zrehabilitować się za ostatni występ. To był jedyny całkowicie negatywny występ za mojej kadencji w Milanie. To nadal otwarta rana, która jeszcze się nie zabliźniła. Możemy rozpocząć proces gojenia, jeśli wygramy z Sampdorią". 

Charyzmatyczna jednostka w zespole: "Nie uważamy Zlatana za wybawcę, ale jego wkład z pewnością będzie bardzo pomocny w naszej pracy, w codziennych treningach i wkrótce także w naszych meczach. Ibra sam nie wygra spotkań. To mistrz, na pewno jeszcze nieraz to udowodni, ma wielką motywację i pasję, ale to cała drużyna musi się prezentować o wiele lepiej, niż w ostatnim meczu".

Samopoczucie po porażce z Atalantą: "To wciąż otwarta rana, to plama, która pozostanie na naszym sezonie. Musimy postarać się ją zmazać, grając kolejne 21 spotkań zupełnie inaczej".

Możliwości drużyny: "Ja jestem pierwszym odpowiedzialnym za tamten okropny występ, nie zrobiliśmy nic z tego, co umiemy. Drużyna pokazała już, że potrafi się prezentować zupełnie inaczej".

Entuzjazm jako broń obosieczna: "Jesteśmy świadomi naszej pozycji w tabeli, ale mamy jeszcze wiele meczów, aby udowodnić, że stać nas na więcej".

Entuzjazm i wpływ na skład: "Nic podobnego". 

Ewentualny występ Zlatana: "Sądzę, że Ibra pokazał, że sam się dobrze przygotował, zagrał w sparingu i wziął udział w każdym treningu. Będzie mu trochę brakowało rytmu meczowego, bo co innego indywidualne treningi, a co innego gra z kolegami i przeciwnikiem. Rytm odnajdzie z czasem, gdy będzie trenował i grał".

Zmiany taktyczne w obliczu nowego nabytku: "To możliwe, ale na razie jesteśmy na etapie prób. Musimy dobrze się poruszać po boisku, czytać grę. Mamy odpowiednie cechy, jakość i role, które mogą się zmienić. Nigdy nie byłem zafiksowany tylko na jednym systemie gry".

Piątek i Ibra razem: "Wszyscy mogą grać razem. To, co się liczy, to równowaga i kreowanie większej liczby sytuacji niż przeciwnik".

Burza w mediach społecznościowych po meczu z Atalantą: "Tymi kwestiami powinien zajmować się klub. Ja myślę o tym, jak poprawić naszą postawę na boisku".

Mercato: "Szukamy dodatkowego obrońcy".

Zniszczony pomnik Zlatana w Malmo i wpływ sytuacji na zawodnika: "Rozmawiałem ze Zlatanem o innych rzeczach, nie poruszaliśmy tematów prywatnych, dotyczących tego, co się dzieje w Szwecji. Świat pełny jest nienawiści oraz złych ludzi, ale widziałem, że Zlatan jest bardzo spokojny".

Samopoczucie innych napastników w obliczu ewentualnej gry Zlatana od początku: "Nie wybiegajmy przed szereg. Nie wiem... Gdybym dokonał takiego wyboru, nawet by mnie to specjalnie nie interesowało. Ważne jest mieć w drużynie także zmienników, którzy mogą coś wnieść do gry".

Przebywanie w jednej drużynie ze Zlatanem: "Ja jestem bardzo zadowolony. Ibra to wspaniały przykład, jeśli chodzi o profesjonalizm, umiejętności piłkarskie i doświadczenie. Będzie działał mobilizująco na nas wszystkich. To ważne i pozytywne doświadczenie".

Deklaracje dotyczące braku reakcji drużyny na porażkę: "Mówiłem o tym krótko po przybyciu do Milanu, bo tak czułem. Potem wiele się zmieniło. Drużyna za mojej kadencji pokazała, że potrafi dobrze się prezentować. Ostatni mecz to było wielkie niepowodzenie i Boban ma rację mówiąc, że to plama na naszej historii. Teraz musimy pokazać, że stać nas na więcej".

Reperkusje wobec zespołu po meczu z Atalantą: "Klub zainterweniował niezwłocznie, zdecydowanie i poważnie".

Nastoje w szatni po wakacjach: "Widziałem właściwe nastawienie w oczach moich zawodników, ale w poniedziałek trzeba to udowodnić na boisku".

Oczekiwania wobec mercato: "Mamy jasną wizję tego, jak ulepszyć zespół. Zimowe mercato nie jest jednak łatwe. Klub jest skłonny wzmocnić drużynę, jeśli pojawi się taka możliwość".

32 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
TR3V0R
TR3V0R
6 stycznia 2020, 12:29
PO CO NAM OBROŃCA??!! linia obrony to jedyna linia która jakkolwiek daje sobie radę. Pomoc leży i kwiczy. Zacznijcie myśleć racjonalnie bo nie wyjdziemy z tego dołka z takimi transferami.
0
Marcos Salinas
6 stycznia 2020, 13:48
Mocno polemizowałbym z tym stwierdzeniem.W szczególności, gdy spojrzy się na skalę kompromitacji w Bergamo.Defensywa jest tak samo żenująca jak ofensywa, ale wkład środkowych obrońców w tą sytuację jest znacznie mniejszy od boków defensywy, pomocników czy przede wszystkim trenera(część naszych problemów w destrukcji wynika z biedoty założeń taktycznych w fazie defensywnej).
0
TR3V0R
TR3V0R
6 stycznia 2020, 14:08
tak masz rację, bo w sumie większość naszego składu jak na razie jest żenująca, ale niestety całej 11-stki w jednym okienku się nie ulepszy. Jeżeli już miałbym wybierać jaką linię wzmocnić to wybrałbym pomoc, ale to tylko moja opinia. Co prawda to prawda obrona i atak też nie wyglądają za dobrze. Ale tak jak już wspomniałem to tylko moje zdanie/opinia. Pozdrawiam.
0
EdgarDavids
EdgarDavids
6 stycznia 2020, 12:21
Milan Berlu - wincyj napastników.
Milan obecnie - kupimy kogoś za 30mln niech kibice i właściciele myślą że coś robimy.
0
grzesiekpl88
6 stycznia 2020, 11:48
Pomoc w Milanie - nie istnieje od kilku lat. Cel na mercato - obrońca. Koniec sezonu - ups znowu się nie udało do top 4. I tak od 6 lat heh.
1
Endriu
Endriu
6 stycznia 2020, 11:28
To druzyna moze nie nadążyć za dynamika Zlatana. Niech oni lepiej zapoznaja sie ze stylem gry Ibry i postaraja sie do niego zblizyc jesli chodzi o profesjonalizm.
0
BadMad
6 stycznia 2020, 11:07
" Zlatan Musi zapoznać się z dynamiką gry zespołu" dobre:-)))))))))
2
AcMati92
Moderator AcMati92
6 stycznia 2020, 10:36
Jeżeli Pan trener potrzebuje motywacji, mobilizacji, przykładu profesjonalizmu w szatni, bo sam tego nie potrafi wnieść, to ja nie mam pytań. Ibra jest chyba jego ostatnią deską ratunku. Znając życie będzie wykorzystywał taktykę Allegriego, bo wtedy to przynosiło rezultat, czyli laga na Ibre i niech się dzieje. Tak jak ktoś wspomniał, jak wyjdzie 433 z Suso i Bamboleo to o inteligencji naszego trenera nie ma co dyskutować. Ale wszyscy mamy pewność, że tak przecież będzie :D do tego te gadki, że Ibra potrzebuje czasu, żeby się dostosować... tylko do czego? Do zaniżenia swojego poziomu?
Edytowano dnia: 6 stycznia 2020, 10:40
1
carlos198325
carlos198325
6 stycznia 2020, 10:29
"Musi się zapoznać z dynamiką gry zespołu" to chyba jakiś kiepski żart przecież my nie mamy żadnej dynamiki tylko same hamulce typu Hakan,Suso. Panie trenerze pomyśl Pan dwa razy za nim coś powiesz i nie ośmieszaj się.Żeby być trenerem trzeba mieć jaja a tych w Pana przypadku brak.
3
grzyweek7
grzyweek7
6 stycznia 2020, 10:27
James Rodriguez tego pana należałoby kupić. Sam zawodnik chce odejść więc dlaczego nie próbujemy?
0
Endriu
Endriu
6 stycznia 2020, 11:30
Bo nas nie stac. A i sam zawodnik pewnie by nie przyszedl.
0
Rafał0209
Rafał0209
6 stycznia 2020, 10:18
Bo w życiu to trzeba mieć jaja , mówi się jasno chce tego i tego bo ten się nie nadaje a temu wszystko pasuje , jak wyjdzie dziś w systemie 433 nie próbując żadnych zmian zagra formacja która doprowadziła nas do 10 miejsca w Tabeli i jednego z największych blamaży w historii klubu 5:0 , to dla mnie ten facet jest skończony jako trener , i gadanie że nie można zagrać na dwie 9 z przodu a grać skrzydłowymi których nie ma miałoby sens gdybyśmy byli w top 3 w lidze , a tak każda próba zmiany może wyjść tylko na lepsze ,
2
pazioni
pazioni
6 stycznia 2020, 09:21
Po co nam pomocnik....
0
AdrianoGalliani
AdrianoGalliani
6 stycznia 2020, 08:30
Mózgu szukają, ale jeszcze o tym nie wiedzą.
0
Marcos Salinas
6 stycznia 2020, 08:06
Już widzę jak ten jeden nowy, najprawdopodobniej młodociany stoper swoją grą zneutralizuje negatywny wpływ fatalnej gry boków obrony i pomocy w destrukcji...Tutaj potrzeba co najmniej 2-3 wzmocnień, a nie skupiać się na stoperze, bo akurat ich gra jest w dużej mierze pochodną tego co potrafią wyprawiać ich koledzy z boiska w fazie defensywnej..
0
Fushnikov
Fushnikov
6 stycznia 2020, 07:03
A nie szukacie pomocy i skrzydeł?? Gigio niweluje braki w obronie i dlatego był 2 w czystych kontach w 2019. Sam Ciro ma więcej goli niż 24 zawodników Milanu. Tutaj należy się skupić a nie na obronie damn!!
5
Harasimowicz
6 stycznia 2020, 06:58
Piooolii Zlatan!! Cooo? 5:0!!
0
Maldinidzban
Maldinidzban
6 stycznia 2020, 06:24
Albo Romek odchodzi albo ma coś Mussachio albo chce grać 3-5-2 albo jest drugim największym idiota na tym stanowisku zaraz za dziampaulu naprawdę jest to coś NIESAMOWITEGO i aż ból mi dupe ściska naprawdę mocno ze w interze zaraz eriksen będzie śmigać i w teraz w derbach będzie nas wiadomo co a szkoda gadać. Jak mi szkoda ze w tym klubie nikt nie myśli o nas kibicach wynikach ja nie wiem o czym oni myślą przecież my o LE może pomarzyć z taka nie równa i paskuda gra. Najbardziej mi szkoda Leao tyle siana spitolic a można było kupić jakiegos sp co ma jakaś wizje albo skrzydlego jakbyśmy grali skrzydla. Ale jak mysle o hakanie i jeszcze bardziej o suso to krew mnie zalewa. Mam w głównie pytanie czemu my mamy ciagle dyrektorów którzy są fatalni i to mało powiedziane dlaczego ciagle mydli się oczy trenerami amatorami jak na tak wielki piękny klub z tradycja. Pięknie można włączyć Youtube i zobaczyć piekne momenty ale niestety historia ma teraz male znacznie bo zaczynamy dekadę i obawiam się ze nastawienie się optymizmem jest mało adekwatne do tego co się dzieje w klubie.
0
Biegan
Biegan
6 stycznia 2020, 03:31
dodatkowego obrońcy X D
0
Trzesuaf
Trzesuaf
6 stycznia 2020, 01:55
Jak na wuefistę to zawsze ciekawie mówi, konferencje lepsze od Gg i mG ale co z tego kiedy tylko z początku wydawało się, że ten trener myśli i jak A nie działa to gra B, C, D, E itp.
1
Gzikuu
6 stycznia 2020, 00:39
Uffff, na szczęście nie pomocnik albo skrzydłowy
4
symbolic
symbolic
6 stycznia 2020, 00:38
"Musi zapoznać się z dynamiką gry zespołu"... O boże. Może lepiej nie!
4
yagi
yagi
6 stycznia 2020, 01:36
Też to pomyślałem. Jak przewijalem w dół żeby dodać ten komentarz, to pomyślałem, że na pewno ktoś już to zrobił....
1
Tomasz Czwartek
6 stycznia 2020, 02:10
Miałem to samo, chciałem napisać dokładnie ten sam komentarz, ale podczas przewijania zorientowałem się, że nie będe pierwszy, ale mimo wszystko pomyślałem, że napiszę przynajmniej o zamiarach skomentowania tego. No i masz ci los! @Yagi mnie uprzedził.
1
Harasimowicz
6 stycznia 2020, 06:55
Up Kto rano wstaje ten komentarz daje.
0
vorti
6 stycznia 2020, 00:15
Jak czytam komentarze na różnych forach to mam wrażenie, że każdy widzi co robi Kessie, Hakan i Suso podczas meczów, a nasi trenerzy i zarząd dalej uwazaja, że problemem są napastnicy (O.o). Pioli chyba niestety nie ma wielkiego wpływu na to kto wychodzi w podstawie i kiedyś jak czytałem o domniemanym wyborze składu przez zarząd z trenerem to myślałem, że ktoś sobie robi żarty, ale teraz już nie jest mi do śmiechu... Po ostatnim meczu wszyscy, którzy nie pokazali nawet odrobiny zaangażowania powinni oglądać mecz z trybun pośród kibiców żeby zrozumieć po co są w tym klubie. A sprowadzenie kolejnego obrońcy skończy się na wypożyczeniu kogoś z powodu kontuzji Duarte, bo jest Gabbia i Caldara co przy żółtej kartce dla Romka i Musacchio w meczu z Sampdoria nie będzie innej opcji jak wystawienie tej dwojki i rzucenie ich na głęboką wodę przez brak rotacji wyjściowa 11. Good job.
0
Milanboy
Milanboy
6 stycznia 2020, 00:10
Znaczy nie dziwi mnie to gdy widzę Musacchio, ale no pomocnik to jest mus dla tej ekipy, po prostu mus, jeśli chcemy mieć ligę Europy to potrzebujemy osobę w drugiej linii na teraz, chyba że Todibo zagra także jako defensywny pomocnik i może odpali, oczywiście jeśli trafi.
0
dominord
5 stycznia 2020, 23:54
Szukamy obrońcy..., a pomocników to nie łaska?
0
5 stycznia 2020, 23:51
Dumanowski dzisiaj wrzucil:
Pioli o Piatku-"Gdy pojawiłem się w klubie nie wyglądał dobrze pod względem fizycznym. Przełożył się to też na jego mental. Teraz widzę poprawę. Podobały mi się jego ostatnie występy. Wiadomo, że gdy nie strzela jest krytykowany, ale idzie w dobrym kierunku"
Czy to bylo z konferencjii czy przed pierwszym treningiem?
Edytowano dnia: 5 stycznia 2020, 23:52
0
Ginevra
Ginevra
5 stycznia 2020, 23:56
Wywiad dla LGdS.
0
Moris
5 stycznia 2020, 23:41
Szukamy obrońcy-hahahaha. A co do wywiadu,czyli wszystko jest dobrze. Dobrze trenowali,nastawienie jest dobre i zawodnicy już to pokazywali. Nie mamy się czym przejmować
1
Baloo
Baloo
5 stycznia 2020, 23:39
No tak bo po co nam pomocnicy
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się