Pioli: "Dziś byliśmy bardziej efektywni. Mercato? Jest nieprzewidywalne"

11 stycznia 2020, 18:22, Ginevra Aktualności
Pioli:

STEFANO PIOLI: "Występ? Dziś pokazaliśmy się z innej strony niż ostatnio, byliśmy bardziej efektywni. Zlatan to ważny punkt odniesienia. Potrzeba będzie jeszcze czasu, aby zaczął się lepiej rozumieć z kolegami, ale odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo przeciwko wymagającemu rywalowi. To pomoże nam przezwyciężyć trudny moment. Ibrahimović? Sądzę, że trzeba wykorzystywać najlepsze cechy zawodników. Zlatan nie będzie dużo biegał w kierunku bramki, potrzebuje mieć blisko siebie innych zawodników, jak Leao i Castillejo. Drużyna pokazał dziś zdolność do poświęcenia i wspólnej walki. Od tego trzeba wyjść, czeka nas druga runda, od której zależy nasza przyszłość. Forma Zlatana? W drugiej połowie często go pytałem, jak się czuje, martwiłem się o jego kondycję, ale poruszał się po boisku bardzo inteligentnie. Zrozumiał dobrze, w jakiej sytuacji jest drużyna. Zawsze reaguje właściwymi słowami, jest bardzo pozytywny. Na boisku jest ważnym punktem odniesienia dla kolegów, może być tylko lepiej. Prawdziwego Zlatan zobaczymy po kilku meczach. Wpływ na drużynę? Byłem przekonany, że jest gotowy już po pierwszej rozmowie telefonicznej. Mówił mi, abym nie wierzył w to, co o nim słyszę. To mistrz, jeśli będzie trenował z taką determinacją, bardzo przysłuży się naszej ekipie. Jego obecność i osobowość są bardzo pomocne. Byliśmy najmłodszą drużyną w lidze. Przykład, który daje Ibra na co dzień, będzie ważny dla wszystkich. Taktyka? Lubię, kiedy drużyna potrafi dojść do sytuacji różnymi drogami. Przedtem dużo rozgrywaliśmy, trzeba grać bardziej bezpośrednio. Nie brakowało nam posiadania piłki, ale, chcąc zachować nasze założenia i schematy, nie byliśmy wystarczająco skuteczni w wykorzystywaniu kreowanych szans. Dziś dobrze graliśmy miedzy liniami, dobrze wychodziliśmy do przodu i musimy kontynuować w tym kierunku. Leao? Może grać razem z Ibrą, obaj są silni fizycznie i mają jakość. Leao ma w sobie ten zryw, dzięki któremu potrafi szybko przenieść akcję do przodu. Potrzebna jest oczywiście równowaga całego zespołu, cała drużyna musi wspomagać naszych napastników. Piątek? Jest bardziej środkowym napastnikiem, nie biega tak dużo na skrzydła jak Leao, ale mamy też możliwość gry dwoma środkowymi. Paqueta? Dobrze pracuje, jest w dobrej kondycji. Dokonałem innych wyborów, aby drużyna mogła osiągnąć jak najwięcej w innym systemie gry. Moje wybory są zawsze nakierowane na zwycięstwo i wystawienie optymalnej formacji. Mercato? Wszystkie wybory są dokonywane po to, aby wygrywać. Na bieżąco oceniamy zespół. Mercato jest nieprzewidywalne. Spotkanie z Bobanem po meczu? Zawsze się spotykamy po meczu, aby rozmawiać o występie. Trzeba zaczekać na oficjalne potwierdzenie ewentualnych zmian. Kessie? Franck zagrał dziś świetne spotkanie. Na tej pozycji na pewno jest bardzo ważny. Nasi pomocnicy to bardziej półskrzydłowi niż środkowi, ale inteligentni gracze potrafi się się dostosować zarówno do trójki, jak i czwórki w pomocy".     

14 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Gullit80
Gullit80
11 stycznia 2020, 21:53
Przecież ten dzisiejszy mecz był słaby. Gol Leao tylko dlatego że piłka odbila się od stopy obrońcy i poszła w górę. Jedyna ładna akcja to ta zakończona golem Ibry. Przez 30 minut nie oddaliśmy żadnego strzału na bramkę Calgari. Jeszcze jeden plus to dobry występ Samu. Szału nie ma nawet po zmianie systemu.
8
daszyn
12 stycznia 2020, 19:54
Ale pieprzysz, graliśmy z 6 drużyna serie A.
Skąd wiesz ze by nie weszło gdyby się nie odbilo od obrońcy?
Ibra strzelił jedna bramkę z minimalnego spalonego
Ibra miał słupek
Milan zagrał najlepszy mecz w tym sezonie, gdy cagliari atakowało było B spokojnie, nie miałem palpitacji serca jak to zwykle bywa. Jeszcze raz, albo się nie znasz na piłce albo oglądasz mecze Milanu bardzo rzadko. Pytanie tylko czy Cagliari takie słabe czy Milan zagrał w końcu dobry mecz?
0
symbolic
11 stycznia 2020, 20:40
Najpierw komentarz Zlatana, dopiero później trenera... Tak. Odpowiednia hierarchia.
1
tober12
tober12
11 stycznia 2020, 20:29
Nie dziwne, że mercato jest nieprzewidywalne skoro, ktoś Ci kupuję zawodników a dowiadujesz się o nich jak przyjdą na trening.
3
11 stycznia 2020, 20:04
Nie rozumiem co on robi jeszcze na lawce. Trzeba bylo sciagnac Ibre, zeby zrozumiec ze magiczne 4-3-3 bez skrzydlowych nie ma sensu. Moze Zlatan grajacy trener?
3
Rafał0209
11 stycznia 2020, 19:14
A wie ktoś czy gdzieś będzie transmitowany mecz Milan vs Spał
0
wwbasket
wwbasket
11 stycznia 2020, 19:22
TVP Sport.
3
Diavo
Diavo
11 stycznia 2020, 19:02
Taktyka drużyn na Milan w kolejnych spotkaniach? Odciąć biegające elektrony w około Ibry.. za 10 meczy taktyka Milanu do końca sezonu? Podanie od obrony do ataku na Ibre..
Edytowano dnia: 11 stycznia 2020, 19:02
1
Zuber
11 stycznia 2020, 20:04
Przecież za Allegriego graliśmy długą na Zlatana przez cały sezon.
1
AcMati2
AcMati2
11 stycznia 2020, 20:34
I wygraliśmy scudetto
2
Piotrek1899
Piotrek1899
11 stycznia 2020, 18:48
Żeby się nie okazało, że już od środy wraca 433 z błyskawicą Suso na prawej stronie ;p
1
serginho83
11 stycznia 2020, 18:53
Nie kracz... :P W środę Rebić z Piątkiem ( o ile zostanie ) i Paqueta za Turka.
2
Piotrek1899
Piotrek1899
11 stycznia 2020, 19:34
Paqueta? Proszę Cię. On się rusza, jak wóz z węglem. Jack na lewą stronę. Innej opcji nie widzę. A Rebić za Ibrę.
1
pazioni
11 stycznia 2020, 18:38
Gratulacje trenerze.
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się