Wygrane Primavery i Milan Femminile. Doppietta Daniela Maldiniego

26 stycznia 2020, 14:09, Presidente Aktualności

Dziesiąte zwycięstwo z rzędu zanotowali wczoraj piłkarze Primavery Milanu, którzy na wyjeździe pokonali 2-0 przedostatnią w tabeli Venezię. Bohaterem spotkania był Daniel Maldini, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw w 51' minucie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Riccardo Tonienie, a następnie w 65' minucie pewnym strzałem pod poprzeczkę dołożył drugie trafienie. Zwycięstwo podopiecznych Federico Giuntiego mogło być bardziej okazałe, ale Marco Brescianini nie wykorzystał rzutu karnego. Młodzi milaniści prowadzą w tabeli Primavery 2A z przewagą dziesięciu punktów nad SPAL.

MILAN (4-3-1-2): Soncin, Barazzetta (88' Grassi), Merletti, Michelis, Oddi (46' Stanga); Brescianini, Frigerio, Sala (66' Mionić); Olzer; Tonin (88' Haidara), Maldini (66' Capone)

Zwycięstwo odniosły także panie z Milan Femminile. W 13. kolejce pokonały 1-0 ostatnią w tabeli Orobicę Bergamo, choć wygraną zapewniły sobie dopiero w 88' minucie za sprawą trafienia Dominiki Conc, swojej najskuteczniejszej zawodniczki w tym sezonie. W tabeli podopieczne Maurizio Ganza zajmują trzecią lokatę za Juventusem i Fiorentiną.

MILAN (4-3-3): Korenčiová; Bergamaschi, Vitale, Fusetti, Heroum; Čonč, Jane, Carissimi (63' Tucceri Cimini); Giacinti, Begić (46' Žigić) (77' Tamborini), Thorvaldsdottir