Pioli: "Zagraliśmy lepiej od wyżej notowanego rywala. Karny? Była mowa, że takich się nie dyktuje"

13 lutego 2020, 23:43, Ginevra Aktualności
Pioli:

STEFANO PIOLI: "Mecz? Jestem dumny z moich graczy. Ostatnio prezentujemy się bardzo dobrze także pod kątem jakości. Graliśmy lepiej od wyżej notowanego rywala. Jestem zadowolony z tego występu, ale rozgoryczony wynikiem. Szkoda... Jest co prawda jeszcze rewanż, jednak będziemy w trudnej sytuacji kadrowej z powodu licznych absencji. Teraz czas znów skupić się na lidze. Rzut karny? Byłem na spotkaniu, na którym była mowa o sytuacji w meczu Cagliari-Brescia. Został wtedy podyktowany karny za zagranie ręką Cerriego, który był odwrócony tyłem do piłki. Powiedziano nam, że karny nie był słuszny. Dziś był identyczna sytuacja. A chwilę wcześniej był ewidentny faul na Ibrze, który nie został odgwizdany. Akcja w ogóle by się nie rozpoczęła, gdyby sędzia zainterweniował. Na pewno zostaliśmy w tej sytuacji skrzywdzeni. Sędziowanie? Wyglądało tak, a nie inaczej. Musimy być silniejsi od takich spraw. W rewanżu będzie potrzebny wielki występ i nadzwyczajny wysiłek. Musimy utrzymać naszą dyspozycję i skupić się już na lidze. Zagraliśmy dwa bardzo intensywne mecze, zobaczymy, jak się zregenerujemy. Chcemy dobrze się zaprezentować przeciwko Torino w lidze. Występ? W derbach też zagraliśmy dobrze. Wynik zmienia jednak ostateczną ocenę. Dziś nie grało nam się lekko po ostatniej porażce w derbach. Drużyna zrobiła to, co do niej należało. Poprosiłem zespół, aby zagrali tak, żeby schodzić z boiska bez pretensji do siebie i tak też się stało. Oceny sędziego? Sędzia powinien jednakowo traktować oba zespoły. Jeśli jest faul, to tak samo dla obu stron. Tak czy inaczej, mam nadzieję, że drużyna będzie kontynuował dobrą grę, jestem zadowolony z chłopaków i kibice również powinni".

30 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Miszcz
14 lutego 2020, 13:01
Gerada, odpowiem tutaj.
Chciałbym zapomnieć o Bergamo, ale jak można wyłączyć ten mecz z oceny Pioliego? Sam ten mecz to kolosalny argument "przeciw". Coś jak Pireus dla Gattuso czy Fiorentina dla Di Francesco.
Zresztą, nawet bez tego meczu, bilans jest na 0. Wciąż gorzej od jakiegokolwiek trenera po Allegrim.
Średnia punktów też niebywała. Jeżeli się nie mylę, to tylko Giampaolo miał gorszą.

Jeżeli chodzi o styl, to chciałbym byś miał rację, ale widzieliśmy to tylko w owianej już legendami pierwszej połowie derbów i wczoraj. Wcześniej to było męczenie buły często gorsze od tego męczenia za Rino. Przypominam, że poprzedni trenerzy przeciwko Juve też mieli "mecze życia".
Z chęcią przyznam rację, że Pioli notuje progres z Milanem, jeżeli powtórzy się to w kolejnych spotkaniach.
Tymczasem, po Bolonii, gdy gazety obwieściły "progres", zaczęliśmy grać jak ostatnie patałachy. Także radziłbym się wstrzymać.
W ogóle po tamtych spotkaniach było mi niebywale wstyd, że musze czytać takie rzeczy, o "progresach" czy "świetnej" grze Paquety.

Przypominam też, że ma najlepszą kadrę, najlepszą sytuację w klubie (brak przejęć, spraw z UEFA, skandali etc) i najmniej presji ze wszystkich trenerów po Allegrim.

Naprawdę, chciałbym się zgodzić, że to trener, który gwarantuje nam dobrą przyszłość, ale fakty są przeciwko niemu. To co zrobił z Interem i Fiorentina zwiastuje, że będziemy jeszcze sporo cierpieć do końca sezonu.
Powtórzę teraz po raz setny, nie obwiniam go za niepowodzenia Milanu. To nie jego wina, że go zatrudniono, a drużyna była już wcześniej rozbita. Tak samo nie są winni poprzedni trenerzy. Z tym walczyłem rok temu, z idiotycznym twierdzeniem, że Gattuso jest czemukolwiek winny. Pokuszę się o stwierdzenie, że niewiele winy było też w Montelli, Brocchim czy Inzaghim. Nie zmienia to faktu, że to nie byli trenerzy na miarę Milanu, a tym bardziej nie jest nim Pioli.

Chciałbym jeszcze zauważyć, że mamy bardzo słabą statystykę przebiegniętych km. To jest kolejny regres względem zeszłego sezonu. A przecież mamy dynamiczniejszych graczy niż Suso, RR, Abate czy Bakayoko!
Gra defensywna to kabaret, zwłaszcza przy stałych fragmentach. Coś co wcześniej działało, nie działa w ogóle. To nie jest wina jednego Contiego, tylko całej naszej gry defensywnej.
Mam jednak nadzieję, że kolejna roszada taktyczna pozwoli na nieco lepsze zbalansowanie formacji niż wcześniej.

No i na koniec pokuszę się o opinię, że niemal wszystko co dobre ostatnio zawdzięczamy Ibrze. Przed Ibrą Pioli miał statystykę 3-3-3.
Edytowano dnia: 14 lutego 2020, 13:08
1
pazioni
pazioni
14 lutego 2020, 12:27
Ten karny ,to jakaś masakra.
0
Postronny
Postronny
14 lutego 2020, 10:32
Dlaczego Pioli nie odniósł się do sytuacji kiedy Kessie uderzył Cuadrado łokciem w twarz?

Albo kiedy Cuadrado minął Kessiego i wszedł w pole karne a Kessie go przewrócił? Miał już żółtą kartkę a faul był w polu karnym.

Dlaczego nie wypowiedział się na temat uderzenia łokciem w twarz przez Rebiča?

Też by powiedział że mówili że takich zagrań nie mieli gwizdać?

Uwielbiam te wypowiedzi że zostali skrzywdzeni
0
Sqnman
Sqnman
14 lutego 2020, 11:21
O tym że Dybala uderzył ręką w twarz Calabrie też nie powiedział
1
Miszcz
14 lutego 2020, 12:50
Człowiek "postronny" to jakiś to nowy synonim Juventino?
3
Cesash
Cesash
14 lutego 2020, 10:08
Tam wtedy na tym spotkaniu na samym dole pod tym filmikiem było napisane, że te zasady nie dotyczą gry z juve.
0
Kosmateus123
Kosmateus123
14 lutego 2020, 09:34
Ciekawe czy tradycyjnie federacja postanowi o karze za wypowiedź krytykującą sędziowanie. Była wyważona i oparta na rzeczywistości ale nie zawsze im to przeszkadza.
1
Cesash
Cesash
14 lutego 2020, 10:07
No powinni tak zrobić bo chodzi i krytykę sędziowania dla Juve.
0
wojtekdio1234
wojtekdio1234
14 lutego 2020, 08:25
Pioli odmienił drużynę wraz z Ibra , dziękujemy
2
adamos
adamos
14 lutego 2020, 08:34
mała poprawka to Ibra odmienił drużynę...
2
wojtekdio1234
wojtekdio1234
14 lutego 2020, 10:18
to Twoje zdanie, nie fakt :)
3
Diavo
14 lutego 2020, 06:34
Myślę,że gotowało się w Piolim niesamowicie jak to mówił i walczył,żeby nie pojechać po tym drukarzu.
4
patoo_07
patoo_07
14 lutego 2020, 06:30
Bardzo ładnie powiedział. Szanuję.
1
Adamek189
Adamek189
14 lutego 2020, 01:47
Myślę że sędzia beknie za to spotkanie
1
adamos
adamos
14 lutego 2020, 08:33
wierzysz w to? prędzej nałożą karę za czerwo dla Theo...
0
KKP19
14 lutego 2020, 00:29
Ktoś napisał że Valeri się może wybronic ta sytuacja z Brescią. Już wiadomo że sie nie wybroni xD
6
Gerada
Gerada
13 lutego 2020, 23:52
Jeśli faktycznie było takie spotkanie szkoleniowe - a nie tylko Pioli wspomina o tym, że było - to Valeri nie wybroni się nawet sławetnym orężem arbitrów czyli "interpretacją"...
0
Piotrek1899
Piotrek1899
13 lutego 2020, 23:56
No właśnie... Interpretacja... Sami sobie życie utrudniają. Przepis powinien być jasny. Każda ręka w polu karnym, to jedenastka. A niech by ich w meczu było i dziesięć, ale przynajmniej nie byłoby takich kontrowersji. Takie jest moje zdanie.
6
Boogiebaby
Boogiebaby
14 lutego 2020, 00:16
To każdy by wbiega w pole karne i kopał w ręce obrońcy. Na tym by wyglądała gra. To już nie jest ta sama piłka w której się zakochałem... Za dużo tych kontrowersji, jeszcze więcej niż przed varem
1
Piotrek1899
Piotrek1899
13 lutego 2020, 23:50
Brawo Panie Trenerze. Dobra robota, póki co :)
Uważam, że to jest bardzo inteligentny facet i całkiem dobry trener. Być może, gdyby dać mu popracować dłużej, to stworzyłby coś fajnego. Niestety, ale w Italii, jak w Polsce, prezesi, właściciele klubów są w gorącej wodzie kąpani i zmieniają trenerów przy byle okazji.
2
Katan
Katan
14 lutego 2020, 00:55
Nie zakłamuj rzeczywistości dwoma meczami na poziomie. On tak czy siak jest do zmiany ale niech sezon sobie dokończy
4
Piotrek1899
Piotrek1899
14 lutego 2020, 07:16
Niczego nie zakłamuję. Wyrażam jedynie swoje zdanie. Mi się jego praca podoba. Uważam, że zespół gra coraz lepiej.
0
Miszcz
14 lutego 2020, 08:01
Dobra robota...

Ujemny bilans bramkowy.
Tyle bramek co Immobile.
10 miejsce w tabeli.
14 miejsce pod względem przebiegnietych km.

Wszystko to z najlepszą kadrą od czasów Allegriego.

Pisałem o tym, więc się powtórzę(pewnie nie ostatni raz), że to jest HIPOKRYZJA. Zwłaszcza jeżeli się hejtowało poprzednich trenerów, często niesprawiedliwie o każdą pierdołe.

Warto jednak zaznaczyć, że za ten mecz i tę wypowiedź należy go pochwalić.
2
adamos
adamos
14 lutego 2020, 08:37
#PioliOUT to jest wuefista, który nie wygrał z top 6, mało tego w 2 meczach z czołówką mamy bilan minus 7. 5-0 z Atlantą - 4-2 z Interem. Zajebisty trener, zajebista robota, że jesteśmy na 10 miejscu. Super robota!!! Wincy takich trenerów dla Milanu.
0
Piotrek1899
Piotrek1899
14 lutego 2020, 09:27
Miszcz

Proponuję, byś zmienił swój nick na "walczęzhipokryzją" ;) I przestań już przytaczać te swoje mdłe statystyki. Wiem, że masz uprzedzenie do Piolego i do mnie. Wiem, wiem;) W przeciwieństwie do czasów Gattuso, tę drużynę da się oglądać, gra jest coraz lepsza, widać postępy. Nie uważam, że jest super, broń Boże. Widzę ułomności tego zespołu i potrafię to przyznać. Za Gattuso też je widziałem i je wytykałem. Jednakże, jeśli zespół zagrał wówczas dobrze, to nie miałem problemu, by to napisać, pochwalić trenera i jego pomysły. Więc wsadź sobie tę "hipokryzję" głęboko, bo źle trafiłeś. Najpierw sprawdź znaczenie tego terminu, a potem postaraj się nim sprawnie operować.
0
Miszcz
14 lutego 2020, 09:54
Mdłe statystyki? Gole i punkty to mdłe statystyki?
Ty tak na serio?

Nie mam żadnych uprzedzeń do Ciebie i Pioliego, nie dorabiaj sobie durnych teorii. Ja tu tylko zwracam uwagę na fakty, a te są przeciwko naszemu trenerowi.

Przypominam też, że Mihajlovic, Montella i Gattuso swoje najlepsze mecze mieli przeciwko Juve i prawie każdy z nich przegrał też przez kontrowersje. Nie przeszkodziło to w całkowitym pogubieniu się pod koniec ich przygody.
A Pioli historie takiego "pogubienia się" ma wręcz niesamowitą!

Wcześniej wspomnieni trenerzy pomimo mniejszych lub większych niepowodzeń, zostawili po sobie coś dobrego. Myślisz że to samo będziemy mogli powiedzieć o Piolim?
Jeżeli skończymy z ujemnym bilansem, to do historii przejdzie na bank!

Poza tym, wiele razy pisałem, że i tak nie jest on winny naszych niepowodzeń. Tak jak nie byli wcześniejsi trenerzy.

Edytowano dnia: 14 lutego 2020, 10:01
0
Gerada
Gerada
14 lutego 2020, 10:31
Miszcz, nie żebym próbował walczyć ze statystykami ale ten ujemny bilans za Pioliego to "zasługa" jednego meczu z Atalantą (0:5). W 16 meczach ligowych, w których Stefano nas prowadził przegraliśmy 5 razy (Roma, Lazio, Juventus, Atalanta, Inter), zremisowaliśmy 5 razy (Lecce, Napoli, Sassuolo, Sampdoria, Hellas) i wygraliśmy 6 spotkań. Nie powiem, że 23 punkty w 16 spotkaniach to jakiś sukces, ale zważywszy, że porażki zaliczyliśmy tylko z ekipami faktycznie mocniejszymi od nas za jako takie wpadki powinno uznać się tylko niektóre z remisów. Trzeba też oddać, że Pioli faktycznie wypracował z zespołem jakiś dość ciekawy pomysł na grę. I piszę to jako osoba, która nie była przeciwko trenerowi Gattuso. Dla mnie z tych dwóch trenerów + przejściowego Giampaolo tylko ten ostatni absolutnie zawiódł. Zarówno Rino wcześniej jak i Stefano teraz jak dla mnie nie są złymi trenerami.
1
ACstach
ACstach
13 lutego 2020, 23:48
No, dobrze Pioli, cisnąć, cisnąć dziada.
1
Gzikuu
13 lutego 2020, 23:47
O fajnie. Krytyka w kulturalny sposób. Poprzednio on i jego poprzednicy unikali tematu każdego kolejnego zgwałcenia nas przez arbitrów.
6
JKQ33
JKQ33
13 lutego 2020, 23:47
Bardzo dobrze trenerze. Tak trzymaj.
6

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się