Wygrane Primavery i Milan Femminile. Młodzi rossoneri bliscy powrotu do elity

16 lutego 2020, 08:45, Presidente Aktualności

Tylko jakaś katastrofa może sprawić, że Primavera Milanu nie będzie ponownie występowała w najwyższej klasy rozgrywkowej w swojej kategorii wiekowej. Podopieczni Federico Giuntiego po wczorajszej wygranej 3-0 z Parmą - bramki Giacomo Olzer, Marco Frigerio, Riccardo Tonin - mają już dziesięć punktów przewagi nad drugim w tabeli SPAL, a do rozegrania pozostało jeszcze pięć kolejek. Co więcej, w następnej rundzie gier młodzi rossoneri zmierzają się własnie z wiceliderem, więc w przypadku wygranej zapewnią sobie awans. W dotychczas rozegranych siedemnastu meczach ligowych Milan odniósł piętnaście zwycięstw i zanotował dwa remisy, przy czym w ostatnich trzynastu spotkaniach z murawy schodził zawsze jako zwycięzca.

MILAN (4-3-1-2): Soncin; Stanga, Merletti, Michelis, Oddi; Frigerio, Torrasi (85' Robotti), Mionić; Olzer (71' Capone); Pecorino (52' Colombo), Tonin (85' Haidara)

Kolejną ligową wygraną do swojego bilansu dopisały także Milan Femminile, które wczoraj pokonały 4-0 przedostatnie w tabeli Tavagnacco. Wszystkiebramki padły w drugiej połowie, a strzelanie w 55' minucie rozpoczęła Linda Tucceri Cimini. Później swoje trafienia dołożył Valentina Giacinti, Berglind Thorvaldsdóttir oraz Sara Tamborini. W tabeli rossonere zajmują trzecią pozycję mając tyle samo punktów co druga Fiorentina, ale gorszy bilans bramkowy. Liderem jest Juventus z przewagą trzech oczek nad obiema ekipami, lecz jednocześnie ma jeszcze jeden mecz do rozegrania.

MILAN (4-3-3): Korenčiová; Bergamaschi, Hovland, Fusetti, Tucceri Cimini; Čonč, Jane, Heroum (75' Carissimi); Salvatori Rinaldi (70' Lady Andrade), Thorvaldsdottir, Giacinti (82'st Tamborini).