Być na bieżąco

19 lutego 2020, 00:09, Artykuły
Być na bieżąco

Pierwszym elementem inwentarza typującego są witryny internetowe umożliwiające pozyskiwanie adekwatnych informacji i danych (przede wszystkim statystycznych). W sieci można odnaleźć wiele takich stron.

Jeśli chodzi o miejsca, w których można śledzić wyniki na żywo, to chyba najpopularniejszym jest livescore.com. Na pewno polecić można również serwisy livescore.in oraz flashscore.pl.

Bardzo przydatnym źródłem danych statystycznych dotyczących bieżących wydarzeń jest portal vitisport.cz. Można na nim znaleźć również typerskie podpowiedzi. Dużą bazę statystyk przydatnych podczas typowania meczów piłkarskich (między innymi porównania Head to Head) oferuje strona worldfootball.net. Z pomocą przy innych dyscyplinach przychodzi statsdream.com. Prawdziwe kompendium wiedzy w zakresie polskiego futbolu stanowi działające od 2003 roku 90minut.pl.

Dla poszukujących rozpiski transmisji wydarzeń w telewizjach z całego świata, obowiązkową pozycją jest liveonsat.com.

Nie polec na obliczeniach

Sukces każdego typera w dużej mierze polega na zdolności obliczania ryzyka oraz prawdopodobieństwa wystąpienia danego rezultatu. Ważną zmienną jest również marża bukmachera, czyli jego zarobek. Im jest ona mniejsza, tym więcej pieniędzy potencjalnie trafi do kieszeni gracza, jeśli dane wydarzenie pójdzie po jego myśli. Warto więc nie pomylić się w jej obliczaniu.

Dzięki różnym kalkulatorom możemy usprawnić nasze obliczenia i zmniejszyć ryzyko popełnienia przy nich błędu. Możemy wyróżnić m.in. kalkulator surebetów (czyli zakładów zawartych na to samo wydarzenie przynajmniej u dwóch bukmacherów, które przynoszą zysk bez względu na wynik), kalkulator marży (pozwalający poznać prowizję jaką pobiera firma bukmacherska) czy kalkulator zakładów systemowych (obliczający opłacalność zawarcia zakładu na grupę wydarzeń). Rzecz jasna istnieją jeszcze inne tego typu narzędzia, które pomagają w jeszcze bardziej wymagających obliczeniach.

Kalkulatory są dostępne w formie arkuszy obliczeniowych programu Excel.

Wybrać najlepszy kurs

Obecnie istnieje 17 legalnych bukmacherów internetowych w Polsce. Są to: Etoto, Fortuna, Milenium, Star-Typ, LvBet, Totolotek, forBET, SuperBet, Totalbet, PZBUK, Betclic, BetFan, Ewinner, Typiko, Traf-Zakłady Wzajemne, Polski Bukmacher, BestBet.

Ta ilość powoduje, że niełatwo jest znaleźć najbardziej atrakcyjny kurs na dane wydarzenie. W tym przypadku przydatne stają się porównywarki kursów bukmacherskich, dzięki którym, po kliknięciu na dane wydarzenie, naszym oczom ukażą się kursy na daną opcję u poszczególnych bukmacherów uszeregowane od najwyższego do najniższego. Tego typu serwisem jest oddsportal.com, który posiada największą bazę bukmacherów oraz najbardziej przyjazny interfejs. Uwagę można zwrócić także na betbrain.pl.

Ustrzelić bonus

Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce oferują liczne atrakcje dla nowych użytkowników w postaci darmowych zakładów (freebet), zakładów ze zwrotem czy bonusów od wpłacanych depozytów. Każdy, kto zaczyna swoją przygodę w bukmacherskim świecie, powinien zainteresować się tym, która firma przyciąga potencjalnych klientów w najkorzystniejszy dla nich sposób. Dla przykładu, wiodący bukmacher Forbet oferuje kod bonusowy, która zapewnia promocyjne środki dla nowych graczy.

W internecie można natrafić na różne witryny zbierające informacje o promocjach na bukmacherskim rynku. Oczywiście wytrwali mogą taką analizę przeprowadzić na własną rękę – wszystkie informacje o różnorakich bonusach można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych bukmacherów.

***

Jak widać, osoby parające się obstawianiem zakładów bukmacherskich mogą nieco ułatwić sobie życie, wykorzystując w tym celu dostępne narzędzia. Rzecz jasna żadne z nich nie podejmie ostatecznej decyzji co do typu i inwestowanej stawki, która należy wyłącznie do gracza.

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się