Pioli: "Dobrze że nie musimy grać na pustym San Siro, ale decyzja powinna zapaść wcześniej"

29 lutego 2020, 23:54, Ginevra Aktualności
Pioli:

Pomimo odwołania meczu z Genoą, trener Stefano Pioli udzielił zapowiedzianego wcześniej wywiadu stacji Milan TV:

Koronawirus: "To dość trudna sytuacja. Na początku została trochę wyolbrzymiona, teraz podejmowane się próby przywrócenia normalności, miejmy nadzieję, że uda się ten problem jak najszybciej rozwiązać. Oglądanie opustoszałego Mediolanu to przykry widok, wiadomo, że zdrowie jest najważniejsze, ale im szybciej wszystko wróci do normy, tym lepiej. Nie chodzi mi tylko o sport. Ludzie, którzy pracują i pomagają w tej trudnej sytuacji, zasługują wyłącznie na pochwałę. Miejmy nadzieję, że solidarność i wspólne działania doprowadzą do wygranej także w tej batalii".

Przełożenie meczu: "Piłka nożna to pasja, emocje. Bez publiczności tego nie ma. Starałem się cały tydzień wytłumaczyć chłopakom, jak to jest zagrać bez wsparcia fanów. Cieszę się, że uda się tego uniknąć, ale decyzja powinna zostać podjęta wcześniej".

Sezon: "Podróż złożona z lepszych i gorszych chwil. Nie jest tak ważne to, co do tej pory osiągnęliśmy, ale liczy się to, co po nas pozostanie. Jest jeszcze wiele do zrobienia".

Donnarumma: "Czuje się lepiej. Trenował z drużyną. Jest szansa, że będzie mógł zagrać w środę".

Fiorentina-Milan: "Brakuje nam instynktu zabójcy na boisku. Ten brak zaszkodził nam bardzo w ostatnim meczu. Należało kontrolować spotkanie i nie dopuszczać do ryzykownych sytuacji pod naszą bramką. Musimy utrzymywać zawsze taką samą intensywność. W tej chwili waga punktów jest coraz większa. Trzeba iść naprzód i poprawić się w tego typu sytuacjach". 

Ibrahimović: "Stał się mistrzem i wyjątkowym zawodnikiem dzięki talentowi, ambicji, woli podejmowania coraz to nowych wyzwań. Musimy dążyć do tego, aby osiągnąć maksimum na boisku i nie dać się dopaść rywalom. Tylko dzięki takiej motywacji można osiągnąć wielkie rzeczy".

Rebić: "To nie do końca jest tak, że tylko trener podejmuje decyzje. Piłkarze również je podejmują. Kiedy są do dyspozycji i są zdeterminowani, mają większe szanse, że zostaną wybrani. Ante w tej chwili jest w dobrej dyspozycji i doszedł to tego dzięki poświeceniu. Musi kontynuować w tym kierunku".

Drużyna: "Wolałbym grać mecz, bo drużyna bardzo dobrze się prezentowała na treningach, testy sprawnościowe dały bardzo dobre wyniki. Trzeba iść naprzód i starać się zebrać jak najwięcej punktów do końca sezonu".

Gabbia i przedłużenie umowy: "To bardzo piękna sprawa. Pokazuje, że Milan patrzy w przyszłość. Podobało mi się, jak drużyna przyjęła młodego zawodnika, który zdobywa pierwsze doświadczenia. Matteo jest kolejnym graczem, na którego mogę stawiać, ma profesjonalne podejście i duże umiejętności". 

1 komentarz
Musisz być zalogowany, aby komentować
Rafał0209
Rafał0209
1 marca 2020, 13:27
Pioliego nikt nawet nie słucha na tej stronie , tyle się nagadał a takie poruszenie na forum
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się