Pioli: "To, co dzieje się na zewnątrz, nie zależy od nas i nie może być żadnym alibi"

7 marca 2020, 21:38, Ginevra Aktualności
Pioli:

Na dzień przed meczem z Genoą trener Stefano Pioli udzielił wywiadu kanałowi klubowemu Milan TV:

Trening na San Siro: "Zorganizowaliśmy go, żeby móc sobie wyobrazić, jak to będzie wyglądało w niedzielę. To sytuacja, do której nie jesteśmy przyzwyczajeni, ale nie jest to żadne alibi. Mierzymy się w tej chwili z sytuacją kryzysową, a drużyna musi zachować koncentrację. Kibice nie będą obecni na trybunach, ale będą nas obserwować w telewizji i musimy się postarać dostarczyć im trochę frajdy oraz radości w tym trudnym momencie".

Przygotowanie meczu: "Przez cały tydzień towarzyszyła nam wielka determinacja. Wiemy, jak ważny jest powrót do gry oraz do wygrywania w lidze. Chcemy wspiąć się w tabeli i jutro musimy to udowodnić".  

Wsparcie zarządu: "Zawsze czułem ze strony klubu pomoc oraz wsparcie. W Milanello trenujemy bez przeszkód, z wielką koncentracją i determinacją, mamy wszystko, co trzeba, aby dobrze przygotować się do meczu. Musimy pozostać skupieni na naszych zadaniach i nie możemy traktować jako alibi wydarzeń zewnętrznych, które nie zależą od nas. Jesteśmy skoncentrowani oraz zmotywowani i chcemy pokazać się z dobrej strony".

Dyspozycja drużyny: "W Milanello widziałem wielką koncentrację. Gracze wiedzą, jak ważny jest niedzielny mecz dla klubu i dla naszej przyszłości. Drużyna musi udowodnić, że jest w dobrej formie oraz pokazać poczucie przynależności do tego wielkiego klubu".

Genoa: "To drużyna, która odwróciła negatywny trend dzięki zmianie trenera. Oni również walczą o ważne dla nich cele, podobnie jak my. To rywal w dobrej dyspozycji, który wykonuje świetną pracę, a w ostatnich meczach odniósł dwa zwycięstwa i raz przegrał z Lazio po wyrównanej walce. Musimy pokazać intensywność i koncentrację, bo to będzie szczególny mecz. Mentalność i skupienie na detalach zrobią różnicę. Trener Nicola? Wykonują równie świetną co trudną pracę. Dużo pracowaliśmy nad tym, jak ustawiać się na boisku i jak grać, by zdominować rywala, mając na uwadze, że w trakcie meczu zdarzają się różne momenty. Musimy być zdeterminowani i gotowi mentalnie, by wykorzystać nadarzające się szanse".

Gra na własnym stadionie: "To jasne, że, chcąc poprawić pozycję w tabeli, musimy zagrać lepszą rundę. Mamy przed sobą  czas, który wydaje się jeszcze długi, ale szybko upłynie i trzeba wykorzystać każdą nadarzającą się okazję. Musimy być skupieni na niedzielnym meczu, bo w przypadku zwycięstwa pozwoli nam ono zbliżyć się do rywali przed nami, którzy nie grają. To szansa, którą trzeba wykorzystać".

Mentalność Ibry: "Trenowanie Zlatana jest stymulujące dla mnie i dla jego kolegów. Ma w sobie nadal głód zwycięstwa i walki, mimo wielu osiągnięć, oraz stałą potrzebę dążenia do perfekcji. Taką mentalność powinien mieć Milan. Musimy osiągnąć coś znaczącego i aby tego dokonać, trzeba walczyć każdego dnia z mentalnością, która Ibrahimović i drużyna pokazują każdego dnia na boisku". 

Wkład Begovicia i Kjaera: "Styczniowe mercato wzmocniło drużynę, ale nie tylko piłkarsko. To oczywiście jest najbardziej widoczne, ale widać też poprawę w takich aspektach jak dbałość o detale czy uwaga podczas przygotowań, które robią różnicę. Dwaj wymienieni gracze są wielkimi profesjonalistami, którzy pomogli drużynie się rozwinąć".

Wsparcie kibiców: "Na pewno będą nas śledzić w telewizji, bo ich wsparcia nigdy nam nie brakowało. Będziemy je czuli mimo, iż nasi fani będą daleko i mimo, iż wolelibyśmy grać z ich udziałem".

5 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
Jaca23
Jaca23
8 marca 2020, 12:13
Pioli przyszedł w bardzo ciężkim dla Milanu okresie. Już wtedy doprowadzenie Milanu do LM, było niemal nierealne, ale wiedział na co się piszę. Tak czy inaczej nie rozumiem płaczu niektórych użytkowników nad losem trenera. Mam nadzieję, że od przyszłego sezonu wreszcie rozpoczniemy nowy rozdział z fachowcem na ławce.
0
Zuber
Zuber
8 marca 2020, 11:44
Czy oni muszą każdego pytać o Ibrę? Strasznie męczące to już jest, rozumiem tydzień po przyjściu, ale 3 miesiąc z rzędu zadawać to samo pytanie.
1
Miszcz
Miszcz
8 marca 2020, 13:16
O CR7 pytają każdego, przy każdej możliwej okazji.
Przez pół roku od jego transferu, średnio co tydzień działacze Juve komentowali jak to nie mogli uwierzyć w ten transfer i jak cudowni są. Rzygać tym już szło.
Teraz też niemal przy każdej konferencji czy przy okazji wywiadów, pojawia się jego temat.

Ich wizerunki generują hajs i trzeba się z tym pogodzić.
0
Victor Van Dort
Victor Van Dort
7 marca 2020, 22:49
Pioli dobrze wiedział na co się pisze przychodząc do Milanu, rozumie swoje położenie i cieszy się każdą chwilą jako trener tego klubu będąc świadomym i gotowym na ustąpienie ze stanowiska kiedy klub znajdzie właściwą osobę. On doskonale wie że przyszedł w roli strażaka.
5
fallen
fallen
8 marca 2020, 03:52
W ogóle jestem zaskoczony "świadomością" jaką Pioli pokazał u nas. Może dlatego że zanim został trenerem Milanu to wcześniej nie przeczytałem wywiadu z nim.
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się