Serie A: jest zielone światło w sprawie rozpoczęcia treningów grupowych

20 maja 2020, 00:13, Redakcja Aktualności
Serie A: jest zielone światło w sprawie rozpoczęcia treningów grupowych

Włoski minister sportu Vincenzo Spadafora w wywiadzie dla telewizji RAI poinformował, iż wszystkie kluby włoskiej Serie A otrzymały od rządu (po konsultacjach z protokołem medycznym) oficjalną zgodę na wznowienie grupowych treningów. Ponadto minister zwołał na 28 maja spotkanie z władzami klubów, aby podjąć decyzję kiedy ostatecznie zostanie wznowiony sezon Serie A.

Kluby otrzymały zezwolenie na indywidualne treningi już 4 maja. Według nieoficjalnych informacji, wypracowany wariant zakłada, iż w przypadku wykrycia infekcji Covid-19, izolacji poddany zostanie tylko dany zawodnik (nie będzie konieczne przeprowadzanie kwarantanny dla całej drużyny). Dodatkowo testy mają być przeprowadzane regularnie według zaleceń.

2 komentarze
Musisz być zalogowany, aby komentować
Jaca23
Jaca23
20 maja 2020, 15:15
Ale ten przepis, że gdy u jednego wykryją koronę to wszyscy idą na kwarantanne jest beznadziejny. Skoro jeden ma to go odizolować, a reszta jeśli ma wynik negatywny to normalnie do grania, przecież są regularnie testowani. Mam nadzieję, że go ostatecznie zniosą.
0
Adi.Milan
Adi.Milan
20 maja 2020, 09:46
Czy 7 miejsce daje nam granie w el. Do le? Teoretycznie miejsca 1-4 Lm 5 le 6 el. Do le ale jeszcze zawsze jest jedno miejsce przez puchar Włoch.
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się