Bennacer: "Mówią, że jestem zbyt porywczy, zbyt agresywny"

30 maja 2020, 13:36, Adam6 Aktualności
Bennacer:

Ismaël Bennacer udzielił wywiadu dla Sportweek, w którym opowiadał między innymi dlaczego zbiera tak dużo żółtych kartek. 

- Wybrałem Milan z powodu jego pięknej historii, ale przede wszystkim jego projekt sportowy był najlepszy dla mojego rozwoju. 

- Mam najwięcej żółtych kartek w czołowych ligach europejskich? Mamma mia ... To jest aspekt, który należy poprawić w mojej grze. Mówią, że jestem porywczy, zbyt agresywny. To nic.  Pokazuje tym, jak ważna jest dla mnie ta koszulka i kibice na San Siro którzy motywują cię, a ty chcesz coraz bardziej pomagać drużynie. Chcę dawać z siebie wszystko, a kiedy chcesz dać z siebie wszystko, nie myślisz. Jednak piłkarz musi zawsze myśleć, zanim coś zrobi.

- Lubię grać przed obroną. Trener Pioli daje mi obowiązki, które lubię. Muszę być bardziej świadomy, kiedy mam piłkę na połowie przeciwnika. Muszę rozważyć za każdym razem, jaki jest najlepszy wybór, aby być bardziej świadomym w każdym zagraniu. I już wiedzieć, którą część pola zajmować, gdy stracimy piłkę. Na tym polega inteligencja zawodnika. Piłka nożna jest rozgrywana także w głowie. Sam talent nie wystarczy. Chodzi o głowę. Z czasem i doświadczeniem nauczę się być bardziej decydujący.

-  Jesteśmy młodym zespołem, pracujemy nad rozwojem. Musimy być zjednoczeni na boisku i jeszcze bardziej kompaktowi, musimy umierać za siebie. Nowy trener? Nie myślę o tym. Myślę o dobrym dokończeniu tego sezonu, gdzie do końca ligi pozostało jeszcze 12 meczów. Czuję się gotowy, bardzo tęsknię za futbolem

4 komentarze
Musisz być zalogowany, aby komentować
Jaca23
Jaca23
30 maja 2020, 19:03
Rzeczywiście czasem łapie niepotrzebne kartki zwłaszcza na początku spotkań, ale parę razy faulem musiał ratować nasz zespół, po indywidualnych błędach innych zawodników. Benek to solidna firma jeśli chodzi o środek pola, mam nadzieję, że do drugiej linii przyjdzie jeszcze ktoś z podobnym potencjałem.
1
Orzelek79
Orzelek79
30 maja 2020, 14:52
Ma czas na poprawę , już pokazuje że ma duży potencjał. Jak będzie lepszy trener to szybko powinien zrobić progres.
3
PaoloACM
PaoloACM
30 maja 2020, 13:58
„Mglista przyszłość tego chłopca jest” :D
1
Gzikuu
Gzikuu
30 maja 2020, 13:41
"Ludzie zawsze gadają"
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się