CorSera: Elliott nie chce odejścia Maldiniego

16 czerwca 2020, 10:29, Adam6 Aktualności
CorSera: Elliott nie chce odejścia Maldiniego

W nadchodzących miesiącach Ivan Gazidis będzie musiał zająć się kwestią dotyczącą przyszłości Paolo Maldiniego, który już wyraził swoją negatywną opinię na temat Ralfa Rangnicka. Corriere della Sera donosi, że fundusz Elliot nie chciałby odejścia Paolo, pod warunkiem że ten zgodzi się zajmować sprawami bardziej korporacyjnymi, ponieważ prawie na pewno jego współpraca z niemieckim menadżerem byłaby niemożliwa. 

12 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
matten
matten
16 czerwca 2020, 15:13
Mam nadzieję, że zostanie. W innych wielkich klubach jest miejsce dla byłych zawodników i w moim mniemaniu to dobra praktyka, która pokazuje, że klub to coś więcej niż korporacja.
Maldini powinien zaakceptować fakt, że nie pozjadał wszystkich rozumów i zaakceptować pozycję podwładnego/ucznia Rangnicka. Był świetnym piłkarzem, ale w roli "działacza piłkarskiego" stawia pierwsze kroki i dobrze byłoby się podszkolić pod okiem bardziej doświadczonego kolegi.
0
MrAncelotti
MrAncelotti
16 czerwca 2020, 16:03
Ragnick nie ma żadnego doświadczenia w Serie A.
0
matten
matten
16 czerwca 2020, 16:44
Giampaolo i Pioli mieli bogate doświadczenie i co to dało? Z drugiej strony Mourinho nie miał doświadczenia obejmując Inter i jakoś mu to nie przeszkodziło :)
6
MK92
MK92
16 czerwca 2020, 13:40
Szkoda tej całej sprawy z Maldinim. Gdy wrócił do Milanu w sierpniu 2018 roku, to w serce wstąpiła radość i nadzieja, że z Paolo musimy wrócić wkrótce do czołówki. Okazało się zgoła inaczej. W klubie zapanował tylko jeszcze większy chaos, a nasza legenda zbyt szybko w tym trudnym czasie awansowała po roku na jedno z najwyższych stanowisk decyzyjnych, przez co teraz właściwie każda nowa propozycja współpracy dla Maldiniego będzie oznaczała jego degradację, a dobrze wiemy, jaki to ma wydźwięk przy tak wielkiej ikonie tego klubu i całej włoskiej piłki. Paolo też raczej na to nie pójdzie, bo pewnie uniesie się dumą. Szkoda, że tak to się wszystko potoczyło...
9
Zako
Zako
16 czerwca 2020, 13:23
Ciężko mi uwierzyc w ich współpracę po tak otwartych słowach Maldiniego nt Rangnicka
4
MilanistaMarek
MilanistaMarek
16 czerwca 2020, 12:13
Podobno gość o imieniu Bernard Arnault jeden z najbogatszych ludzi świata chce kupić Milan, jednym z warunków jest pozostanie Maldiniego w Milanie.
Coś musi być coś na rzeczy skoro Elliot nie chce żeby Paolo odchodził może negocjują sprzedaż klubu i nikt o tym nie wie
5
WinstonSmith
16 czerwca 2020, 17:43
O Arnaulcie to mówi się w kontekście Milanu dobry rok albo i lepiej, także to żadna nowość ;)
3
Gzikuu
Gzikuu
16 czerwca 2020, 11:42
Biorąc pod uwagę jego kompetencje, to jedynym zajęciem powinno być ładnie wyglądać, uśmiechać się i nie spóźniać do samolotu, podczas promowania marki Milanu na świecie.

Jeszcze raz powtórzę, to że jest się dobrym synem, nie znaczy że będzie się dobrym ojcem. To że jest się dobrym piłkarzem, nie znaczy że będzie się dobrym dyrektorem. I tak dalej i tak dalej...
14
hyrus13
16 czerwca 2020, 13:13
Pełna zgoda. Tylko, że Maldini nie przyszedł do Gazidisa i nie powiedział "będę dyrektorem od całego pionu sportowego, a ich chce 3 bańki rocznie". Ktoś mu dał to stanowisko i zaakceptował jego warunki.

Maldini powinien budować markę Milanu jeżdżąc po świecie i otwierając nowe szkółki, ewentualnie mógłby pogadać z jakimś piłkarzem, żeby go ostatecznie przekonać do transferu. No, ale teraz raczej na taki układ już nie pójdzie.
3
Gzikuu
Gzikuu
16 czerwca 2020, 13:27
A szkoda, bo Baresiemu włos z głowy nie spadł od bycia ambasadorem klubu.

Ruch żeby zatrudnić Paolo był ruchem all in ze strony Elliota. Miało to na celu uspokoić kibiców Milanu co do przyszłości klubu i trzeba powiedzieć, że to się udało, bo entuzjazm był wielki. "Przecież skoro Maldini wierzy w ten projekt, to musi być dobrze". Niestety i zarząd i sam Paolo porwali się z motyką na słońce, chociaż zamierzony efekt udało się osiągnąć na krótką metę, tylko niestety przy jednoczesnej degrengoladzie sportowej.
Edytowano dnia: 16 czerwca 2020, 13:31
5
dan_acm
dan_acm
16 czerwca 2020, 11:25
Maldini to na pewno ikona włoskiego futbolu i jeśli potencjalny piłkarz Milanu ma pasję do piłki to rozmowy z takimi osobami jak Paolo mogą być bardzo ważne w celu nakłonienia do transferu. Oprócz tego potrzeba jeszcze odpowiedniej wizji klubu, która by na tyle zainteresowała gracza żeby odrzucił inne podobne propozycje. Maldini niestety nie nadaje się na bycie osobą decyzyjną, przynajmniej na razie. Brak doświadczenia jest tutaj sporą barierą. Powinien zrobić krok wstecz i być bardziej dyrektorem wspierającym, prawą ręką Ragnicka i uczyć się, obserwować, by z czasem wyjść z cienia Niemca.
10
16 czerwca 2020, 11:11
nie będzie niemiec pluł nam w twarz ni Milanu nam germanił xdeeeeeeeeeeeeeeeee
8

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się