SCUDETTO


Gabriel: "Z Milanu mam tylko dobre wspomnienia"

18 czerwca 2020, 09:57, Adam6 Aktualności
Gabriel:

Bramkarz Lecce, Gabriel, udzielił wypowiedzi dla Tuttosport przed zbliżającym się meczem przeciwko swojemu byłemu klubowi, Milanowi. Brazylijczyk był zawodnikiem Rossonerich w latach 2012-2018, jednak wiele czasu spezał na wypożyczeniach. 

- Zawsze podziwiałem Milan. Właśnie z tego powodu, jako dziecko marzyłem o grze dla niego. To był dla mnie jak sen. Pamiętam wspaniałe powitanie przez Gallianiego. Muszę powiedzieć, że zawsze był ze mną obecny, miły i pomocny. Mam doskonałe wspomnienia o Gallianim, bardzo mi pomógł i zawsze będę mu wdzięczny. W Milanello miałem okazję być razem ze wspaniałymi mistrzami i wiedziałem, że muszę ciężko pracować i słuchać trenera, aby dobrze sobie radzić. Przez pierwsze dwa lata był Allegri i było bardzo miło. W tamtym momencie musiałem się tylko uczyć, a ja uważnie podążałem za każdą radą trenera i moich kolegów. Mieliśmy naprawdę dobry zespół. 

- Sprawy nie potoczyły się po mojej myśli? To część kariery piłkarza. Zacząłem jeździć po Włoszech, zdobywać tytuły i ważne doświadczenie dla mojego rozwoju. Transfer do Milanu był dla mnie fundamentalnym krokiem i zachowam z niego tylko dobre wspomnienia. 

3 komentarze
Musisz być zalogowany, aby komentować
Gianni Rivera
18 czerwca 2020, 15:18
Jako fan Football Managera pokładałem w Gabrielu spore nadzieje - w niektórych starszych częściach ten chłopak wyrastał mi na pierwszego bramkarza Milanu. Niestety, życie nieco sprawę zweryfikowało.
Z drugiej strony mamy teraz Donnarummę. Jeśli plotki się potwierdzą i Gigio przedłuży kontrakt, to nie ma czego żałować - Milan jest w miejscu, w jakim jest. Wyników nikt nam chyba nie zazdrości, stylu piłkarskiego również, podobnie jak bałaganu w strukturach władzy. Jednakże mamy w bramce największy talent piłkarski w dziejach futbolu. Nieważne, jak daleko w piłkarskiej historii ktoś się cofnie. Nie znajdzie bramkarza, który w wieku 20 lat (teraz już 21) miałby niemalże 200 meczów w jednej z najsilniejszych lig świata, który miałby tyle czystych kont i który już teraz jest pierwszym bramkarzem reprezentacji Włoch, bądź co bądź, nadal uważanej za jedną z najlepszych na świecie (szczególnie, że młode pokolenie włoskich piłkarzy ma potencjał na powrót do walki o mistrza świata).
No kurde. Ten rekord 600+ meczów Buffona, który aktualnie śrubuje, Gigio łyknie do 30 (ponad 40 meczów na sezon, a nawet więcej, jeśli dojdą europejskie puchary) - o ile zostanie z Milanem, a tego jemu i sobie życzę.
Edytowano dnia: 18 czerwca 2020, 15:18
2
AdrianoGalliani
18 czerwca 2020, 12:14
Dobry chłopak.
2
lopezito84
lopezito84
18 czerwca 2020, 10:07
Taki wielki talent tak samo jak wielki niewypał szkoda. Ale teraz mamy o wiele większy talent, może nawet największy jeśli chodzi o bramkarzy
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się