Pioli: "Mamy 40 dni, aby odmienić nasz sezon"

21 czerwca 2020, 21:54, Ginevra Aktualności
Pioli:

Trener Stefano Pioli wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej w ośrodku Milanello przed meczem z Lecce, którym Milan powraca do gry w Serie A po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa:

Wejście na zwycięską ścieżkę: "To musi być nasz cel. Gdyby Serie A nie wznowiła rozgrywek, byłby to dla nas sezon pełen wyrzutów sumienia, ale tymczasem mamy 12 meczów do rozegrania, aby zakwalifikować się do europejskich pucharów. Musimy gonić rywali i trzeba się postarać zacząć jak najszybciej. Rozpoczęcie w poniedziałek od zwycięstwa byłoby bardzo istotne, bo w ciągu 40 dni gramy o wszystko. Żałujemy tego, co wydarzyło się w Pucharze Włoch, zwłaszcza w pierwszym spotkaniu półfinałowym. Częściowo to nasza wina, a częściowo pewnych decyzji..."

Bilans trenera od pierwszego meczu z Lecce do rewanżu: "Sądzę, że wnioski należy zawsze wyciągać na koniec, a punktów w tabeli ma się tyle, na ile się zasłużyło. W niektórych sytuacjach zasługiwaliśmy na lepszy wynik, ale to znaczy, że w pewnych aspektach mieliśmy braki. Jeśli się nie wygrywa, to trzeba uczyć się na błędach i mam nadzieję, że nauczyliśmy się wystarczająco dużo, aby tych błędów nie powtarzać".

Publiczność: "Puste trybuny wpływają negatywnie na wszystkich. Kibice to piłka nożna, będzie brakowało tej adrenaliny, musimy odnaleźć ją w sobie samych. Ale tylko w ten sposób można było wrócić do gry. Gratuluję prezesowi Gravinie za to, jak zarządzał w tej sytuacji i że pozwolił nam wrócić do gry". 

Mentalność drużyny: "Trudno się spodziewać, że będzie to taki sam sezon jak wcześniej. To naprawdę niecodzienna sytuacja. Drużyna jest skoncentrowana i zmotywowana. Liczyliśmy bardzo na Puchar Włoch i szkoda, że odpadliśmy w takich okolicznościach. Próbowaliśmy do samego końca. Jesteśmy Milanem, zawsze musimy się starać z całych sił. Zespół jest skupiony na poniedziałkowym spotkaniu i oczekuję, że pokaże determinację".

Plotki na temat przyszłości: "Dla mnie to nie problem, aby się od tych doniesień odciąć. Myślę, że piłkarze mają podobnie. Jesteśmy profesjonalistami, do końca sezonu pozostało 40 dni i nie możemy się teraz zdekoncentrować. Mamy wielki cel, do którego dążymy. Nasza pozycja w tabeli nie odzwierciedla naszych umiejętności i mam szansę to udowodnić. Później kto musi decydować, zdecyduje, ale na pewno nie będzie to decyzja jednostkowa. Ja też podejmę swoje decyzje".

Przyszłość Piolego rozstrzygnie się w 40 dni: "Przyszłość każdego trenera rozstrzygnie się w ciągu tych 40 dniu, każdy szkoleniowiec może znaleźć się w niepewnej sytuacji. Wszystko zależy od wyników".

Ibra, Musacchio i Duarte: "To trzej gracze, którzy nie są powołani na mecz. Ibra czuje się lepiej, w nadchodzącym tygodniu czeka go kolejna kontrola. Pracuje z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem, ale jeszcze nie wiem, kiedy wróci na boisko. Jeśli chodzi o Musacchio, to niestety jego sezonu chyba już się zakończył, jego problem ciągnął się za nim od dłuższego czasu. Duarte może być do dyspozycji na następny mecz".  

Problem ze strzelaniem goli: "Nie mamy czwartego najgorszego wyniku w ataku dlatego, że kreujemy mało sytuacji, ale dlatego, że mamy słabą skuteczność. Musimy się w tym aspekcie poprawić. Epizody będą robiły różnice, strzelenie gola więcej niż rywal będzie jeszcze bardziej decydujące. Musimy poprawić nasze wyniki pod tym kątem".

Tabela: "Na dziś nie jesteśmy w pucharach, ale nawet jeśli byśmy byli, w ciągu 40 dni może się jeszcze wszystko zmienić. Byłoby szkoda zakończyć sezon w obecny miejscu, musimy szybko się podnieść. Nie mamy łatwego terminarza, ale pokazaliśmy, że możemy powalczyć z tymi, którzy są przed nami w tabeli. Pokazaliśmy jakość i poświęcenie, w poniedziałek czeka nas ważny test".  

Leao, Colombo i Maldini: "To jasne, że oczekuję więcej od Leao. Musi być bardziej świadomy własnego potencjału. Colombo jest bardzo młody, ale bardzo zdolny, podobnie jak Daniel. Mamy młodych perspektywicznych graczy, którzy mają jakość i potencjał, by grać w Milanie. Mamy dobry materiał, na którym można pracować".

Bliskość właścicieli: "Wsparcia klubu nigdy mi nie brakowało. Gazidis od początku nie pojawiał się zbyt często w Milanello, bo jego siedziba jest gdzie indziej. Oczywiście, jeśli się zjawi to jest nam bardzo miło".

10 komentarzy
Musisz być zalogowany, aby komentować
dysha1992
dysha1992
22 czerwca 2020, 18:19
Ja nie wiem... Tak nam brakuje tych pucharów i Ligi Mistrzów... i po co? Jak my ostatnie mecze w sezonie gramy tak, jakbyśmy grali finały;D
0
matten
22 czerwca 2020, 14:34
Te dwa pierwsze akapity brzmią znajomo - czeka nas "x" finałów. Szkoda, że jak przychodzi co do czego to nie udaje nam się podskoczyć wyżej niż Liga Europy. Do niedawna myślałem, że uda nam się awansować do pucharów, ale przeczytałem terminarz, który przytoczono w komentarzach pod innym newsem i nie jestem już takim optymistą :d
2
Semper Fideli
Semper Fideli
22 czerwca 2020, 12:07
Na pewno uda się go odmienić..
0
kamilus
22 czerwca 2020, 13:48
Wciąż można spaść. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2
Gzikuu
Gzikuu
22 czerwca 2020, 11:47
Ciekawe czy na koniec sezon ilość goli wyprzedzi ilość rozegranych meczów.
2
TR3V0R
TR3V0R
22 czerwca 2020, 08:03
dobra chłopie mamy 4 najgorszy atak w lidzie, bo nie potrafisz tych chłopaków nauczyć skuteczności i dobrze poukładać wszystko. 40 dni to ty masz żeby stąd iść bo każdy już tu cie ma dość
6
Marcos Salinas
Marcos Salinas
22 czerwca 2020, 07:23
Oj będzie bolało.W szczególności z walczącą o poszczególne cele do ostatniej kolejki czołówką, gdzie realnie mogą zdobyć 1-4 punkty(mecz z pogubioną organizacyjnie Romą oraz szansa na urwanie punktu drużynie Sarriego, a i drużyny pokroju Parmy czy Cagliari mogą okazać się przeszkodą nie do przejścia.
0
Michał92
Michał92
21 czerwca 2020, 22:47
Pachołeeek.
1
Jalapeno
Jalapeno
21 czerwca 2020, 22:38
A my mamy jeszcze 40 dni, zeby sie z Toba meczyc.
19
kosa80
kosa80
22 czerwca 2020, 06:43
Amen
0

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się